Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

Aargh

Ultra-dementní námět, přehrávající herci, zbytečné a nevyužité dějové linky a postavy, nezvládnutý mix žánrů, otřesný závěr (kdy film místo rozuzlení dějových linek hodí celý předchozí vývoj za hlavu a prostě skončí) a hlavně nuda. Bong je lempl. ()

VaHo

Je to sice blbost (námětem), ale provedení je skvělé. Nenudil jsem se u toho, chvílí se to tam bije, pak se u toho člověk zasměje (viz scéna s třídou) a nakonec i trne hrůzou. Vždy když jsem si myslel, že mě tvůrci už ničím nepřekvapí, tak jsem se mýlil. Po celou dobu si film udržuje originalitu a vynalézavost. Žádná ze sekcí nenudí, taky proto, že když už by nudit mohla začít, tak se děj přesune do jiné. Jediné co mi vadí, je ten konec. Nemůžu si pomoct, ten se mi zdál slabý. Teprve při něm si divák uvědomí, že je to sice dobrá, ale pořád blbost. ()

octopuska

Ostrej filmeček, takovej Polární expres pro dospělé. Našlapaný, super natočený. Tilda mě opět dostala naprosto fantastickým výkonem, běhal mně z ní mráz po zádech. Evansík charismatický , neohrožený hrdina procházející vlakem s parťákem Bellem, a šikmookou smažkou závislou na kronolu, jsou záchranný tým snů v bitvě zadku s předkem. A ten strojvůdce, to byl číman, ten věděl jak nahradit opotřebované součástky vlaku, hooodně nemorální !!!!!! Ty, ty ty Harrisi !!!!! ()

Idego

Hvězdu navíc za Tildu Swinton. Bez ní by tam nebylo ani těch pár momentů, kdy se člověk může smát. Jinak je to nelogická slátanina, která nefunguje ani jako dystopociké podobenství o třídním boji, ani jako béčková akce, která je tak ujetá, že se u toho člověk pobaví (až na zmiňovanou Tildu). Prázdné, povrchní, tendenční a nudné. ()

UhLee

(6,5/10). Snowpiercer je hrozně těžko odhadnutelný film. Nedá se předpovídat, co se tam semele a pár scén mi rozhodně zůstane v paměti. (Sedm Zmrzlých, Scéna s Kaprem). Hlavně je to hrozně obsáhlá látka, která nabízí naprostou tvůrčí svobodu. To nejlepší na celém filmu, je rozhodně atmosféra, která vám zmrazí krev v žilách. Postupně prozkoumáváme vagón po vagónu a objevujeme jejich rozmanitost. Mě osobně nejvíc bavila školka, která krásně ukazovala, jak těm dětem vymyli mozky. Tilda Swinton byla naprosto úžasná a šlo vidět, že si to naprosto užívá. Chrise Evanse mám hrozně rád, ale úplně si nemyslím, že se do té role úplně hodil. Bylo velmi potěšující slyšet a vidět kus české stopy, která je ve filmu zanechána. ()

Jizni Tlapa

vélikej pozor na tenhle zájezdní mašinátor, on totiž oproti ČD jede na čas a hlavně zahrnuje nepřetržitý luxus. Pokud ovšem sedíte v jedničce a nikoliv v zaflusané dvojce, kde to umírá o sto šest! Při v jízdě v tunelu se nemusíte bát o peněženky,ale rovnou o to,aby Vám někdo nepustil žilou..a i když máte pocit,že se blíží cílová stanice, raději nechte šoupačky zavřené..100% jízda ()

Belbo

Mají pravdu všichni, kteří píší, že by se to dalo natočit líp, a taky ti co trdí, že scénář mohl být víc propracovaný. ... Souhlasím bezezbytku. V rámci žánru se však jedná o těžký nadprůměr. ()

viperDavid

OBSAHUJE SPOJLER: No to teda nevím. Je potřeba zamést s globálním oteplováním tak se vyprdeneme na oblohu čímž nevyhnutelně zapříčiníme zimu jak v rusku, kdy psy zamrzaj v zatáčce, ale nevadí na všechno máme lék. Stačí rozjet vlak, do něj se vejde tak 400 lidí, když dostaneme hlad zblajznem pár děcek a ty zbylí použijem na náhradní díly :) Ale co stejně ho nakonec vyhodíme do vzduchu, protože se nám v nižší třídě nelíbí a přežijí jen 2 lidi a jeden polární medvěd. ()

LiborGondek

KVIFF 2014. Jednoznačně nejlepší film, který jsme letos na filmovém festivalu měli možnost zhlédnout. Možná bych ocenil méně drastické záběry některých scén, možná bych ocenil o něco šťastnější konec, ale vem to čert, bylo to dobré! ()

ivan_drago

Ochladit ono mystické globální oteplování není prdel a když ze Země uděláte kostku ledu, tak vám takový soběstačný vlak přijde vhod.... leč i tam se najdou všední problémy jako udržení populace a chod vlaku... Pro mě osobně báječný námět, zajímavá myšlenka a fylozoficko-existenční podtext celého příběhu, byť mnohdy přitaženého za vlasy... A ta "hitlerka" v podání Tildy Swinton je exkluzivní... ()

Sfinkter

Netuctová sci-fi s velmi dobrým Evansem. Poselství ať si každý vyloží sám, snímek je každopádně výjimečný. Škoda slabších efektů, atmosféra chvílemi připomíná The Divide z roku 2011. ()

Mrkvič

"Zavřete ty dveře.". To bude jedna z mála věcí, které si z filmu zapamatuju. Potom také ty trapně jednoduše vymyšlené části vlaku. Přitom první polovina filmu vypadala hodně slibně. Bylo to zajímavé, drsné a stylové. Být film celý takový, tak by divák ani moc neřešil hloupost celé té vlakové situace. Bohužel přišla nuda a (možná záměrně, aby to ukázalo na nějaké sociální aspekty) ty "hloupé" vagony. Po nich už mi bylo všechno jedno a viděl jsem jen ty mezery, které bych jinak neřešil. ()

Johnny.ARN

Konečne dobré postapo! Nikdy by som si nepomyslel, že sa dá vymyslieť taký príbeh, prostredie. Postavy síce ploché ale s jasnou motiváciou. Miestami ale uletené a nereálne ( masaker v tunely ). Inak skvelý film, ktorý miestami vyráža dych. 4 z 5 ()

Ryuuhei

Drasticky měním názor. Původně jsem tvrdil, jaká je to poutavá hovadina s nesmyslným koncem a dal 2*. Teď jsem se na film konečně koukl pořádně a musím uznat, že do právě toho konce je to film se zatraceně dobrou myšlenkou, která se každým dalším a dalším vagónem stávala i víc a víc bizarní. Pravda o vlaku a jeho "popředí" byla servírována chytře a postupně. Jednotlivé průchody a změny mě bavily, stejně tak se mě dotýkaly i postupně mizející, do té chvíle nějakým způsobem důležité postavy. Nebýt konce, který se utopil ve vlastních srajdách, přidal bych klidně víc. /// Viděno na JOJ Cinema. ()

Lachtaan

Sci-fi filmy jsem si už zvykl pohrdat, přeci jen jsem se jim ve věku 12-13 let věnoval až příliš a v důsledku toho, že jsem narazil na spousty bezduchých zástupců, jsem se nechtěl spálit znovu a znovu. Naštěstí jsem ale neviděl množství těch méně nápadných, za to zdařilých kousků a Snowpiercer v režijních křídlech nejbohatšího loňského oscarového výherce je třeba mezi ně rozhodně zařadit. Chris Evans je jistotka, Tilda Swinton k nepoznání. [viděno na Netflixu 26.4.2020] ()

venison

Na jihokorejskou sci-finku celkem namachrovaný - příběh (prej) podle francouzskýho komiksu o atomovém vlaku, který si to brázdí po matičce Zemi po jednokolejce pořád dokola (rytmus objet všechny světadíly 1x do roka).. Ten vlak jezdí, protože (jak jinak) klimatická katastrofa (všude je buď sakra zima nebo sakra vedro).. Navíc mají ve vlaku tvrdou diktaturu a lůza je separovaná na konci vlaku od boháčů vepředu.. Prostřední vagony obsahují každej něco - jeden školu, druhej skleník, třetí hafo týpků s kuklama přes oči a megavostrejma sekarama, který tam porcujou doslova jednu rybu a když nemaj světlo, tak vyhrnou kukly a berou si na oči brejle pro noční vidění atd. Celým příběhem nás provází "Captain America" v roli Robina Hooda.. Na závěr se objeví dokonce i sám veliký Ed Harris.. Jo a celou dobu tam hlavní otevírači dveří smažej nějakou drogu, která se vyrábí z odpadu pohonu vlaku - drolej si jí a nasávaj aroma, aby nazávěr z ní uplácali modelínu.. Ale jinak příběh je to celkem výpravnej a chytlavej :-) A teď to fakt nemyslím sarkasticky :-) Docela se z toho vyklube i fajn sociální drama.. Navíc díky Korejcům nejdou pro pořádný násilí daleko :-) V rámci možností se mi to fakt líbilo - lepší průměr :-D ()

ywo666

Dosť dobrá scifárna. Celý svet natlačili do mega vlaku a zaviedli prísny kastovný systém. Proti ktorému sa tí najnižší logicky zbúria. A je to skutočne drsné. Aj násilím aj podstatou. A to mám rád. Sám Evans prvý krát v živote nevyzeral ako plážový frajírek, ale ako poriadny chlap. Tento look by si mohol odniesť do ďalších filmov. K dokonalosti tomu ešte niečo chýbalo. Občas čosi nedávalo zmysel. 85% silné 4*. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů