Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

jprmusic

Nudné a místy až legrační. Evans možná může hrát komickýho chlápla s hvězdným štítem, ale to je tak všechno. Přehrávající Tilda je spíš směšná - No a že se týhle blbiny účastní Hurt, to je fakt s podivem. Myslel jsem že má rozum. ()

murkl

Věřím, že jsme svědky souboje mezi Chrisem Evansem a Henrym Cavillem o titul největší hvězda následujících 10 let a časem jeden z nich odpadne a kdybych si měl vsadit, tak dávám své peníze na Chrise, protože umí ty antihrdinské typy trošku líp, než kdokoliv ze své generace. ()

Hedy

Jak to jen říct. Tento film je tak skvostný ale některé věci a části jsou horší než když vám někdo nalije ocet do močové trubice. Stylisticky je to absolutní špička, je to brutální a film se s ničím nesere a nemilosrdné masakrování je tak časté, že se divíte, že to hlavní postavy zvládnou vůbec do předškolního kupéčka. Hlavní postavy jsou ve veřejné dopravě skoro stejně tak nebezpečné a děsivé jako Brněnské šaliny a musejí žrát podobné humusy jaké dostávají děti ve školních jídelnách. Akce a příběhová lineárnost jsou perfektní a film jde rovnou k věci. Tak proč tak nízké hodnocení. Věc která ublížila filmu nejvíc nebyl koncept. Sice vlak který jezdí zamrzlou pustinou na jakési perpetuum mobile je absolutní píčovina ale to jsem ignoroval. Co mi absolutně zmastilo hnědku byl ten katastrofální konec. Kapitán Šalina se doslova probojuje skrz desítky nepřátel, ztratí nejbližší přátele a skoro zhebne jen aby strčil ruku tam kam nemá a zahubil tak celou lidskou rasu. Koncept toho, že geront strojvůdce je loutkař za celou vlakovou revolucí byl absolutně genitální ale ten konec mi zkrátka zkazil prakticky celý film. Navíc zpomalené bojové scény na styl 300 pitva u Černobylu tomu taky nepomohly i když byly celkem cool. Dávám filmu velmi slušné 3 hvězdy. ()

Dejvecd

Zaujímavý film, skutočne zaujímavý film, ktorý ma vážne bavil. Ja osobne mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú v malom prostredí (napr. vlak) a ktoré sú viac o postavách a príbehu. Presne tým je tento film. Zaujímavý námet, dobré a prepracované postavy, pekné využívanie prostredia a zaujímavý dej. Jediná vec, ktorá mi v tomto filme trochu chýbala, je myšlienka. Ona tu síce je, ale nie je zároveň. Keby ju tam tvorcovia trochu viac rozpracovali, tak by som možno dal plný počet.  8/10 ()

ostravak30

Můj první film tohoto jihokorejského režiséra. Ledová archa je dalším z dlouhé řady nápadů na postapokalyptickou budoucnost. Už tady bylo mnohé, ale vlak objíždějící svět pořád dokola opravdu ještě ne. Námět je sice zajímavý, ale pak vzniká problém, co s tím dál? Rozložení vlaku dle sociálního rozpoložení obyvatel je asi očekávatelný nápad. Mě by spíš zajímal původ vlaku. Kdo ho postavil, jak vznikl, kdo a jak učinil výběr kteří obyvatelé mají na nekonečnou jízdu vlakem nárok. Dále už to postupuje dle očekávaného scénáře. Skupina přeživších naštvaných postupuje kupředu a jako v počítačové hře ničí nepřátele v každém levelu jednoho za druhým. Jak to zhruba dopadne je jasné, a tak se alespoň dozvídáme o zdroji síly tohoto dopravního prostředku. Konec je pak trochu očekávaný. Jistě by si námět zasloužil i rozvinutí, určitě ve formě toho, co bylo před tímto. ()

Blazkowicz

Velké překvapení. Právem je to v kategorii zapomenutých klenotů. Nikdy jsem o tom neslyšel a přitom je to na vysoké úrovni. To platí o skoro všech aspektech filmu. Co je ale problém - konec a celková nelogičnost. Konec jak ve strojovně tak i po havárii je prostě blbost. Ve strojovně to úplně ztratilo plynulost blbým tlacháním o ničem. No a takový konec jako vážně? To je celý vlak pryč a zachrání se jen dvě děcka, které mají znovu osídlit planetu. Jaký to mělo teda celé smysl? Jak vidím tak žádný, protože nějaké hypotézy na internetu mě nezajímají. Já to chci prostě černé na bílém. A k nelogičnostem. Celkové pojetí vlaku je nesmysl. Na co jede ten motor? Na děti? Kde všichni ti lidé v pozdějších vagónech spí? To jako každý musí cestou do práce projít miliardu vagónů? A ty děti na výuku chodily tou saunou jako? Jak se dostali ti ozbrojenci až do zadních vagónů, když projel jen ten s těmi vajíčky? Asi hodně lidí umřelo, ale určitě jich zbylo ještě dost na to, aby se buď postavili těm pár se samopaly co "jakože" prošly nebo proč nešly dopředu? Prostě každý vagón musel mít na šířku aspoň několik metrů a spoustu chodeb a nejspíš ještě hodně místností neukázali. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Logicky mě to nepotěšilo a dá se to shrnout větou od jednoho slovenského policejního mluvčího, protože jsem stejně jako on jen celou dobu počítal: "To mi nevychádza." 4* ()

PlysovyMacko

Keďže mi film nedával veľmi zmysel, za mňa ide o blbosť. Jediné na čo som bola zvedavá bol predný vagón a jediné čo sa mi páčilo bolo keď sa vlak vykolajil. Vlak bol metaforou pre spoločnosť? ()

mrclTV

Ako keby som pozeral Fallout (alebo Wasteland) The Movie. Postapo v podobnom štýle - šialené sekty, kastovníctvo a delenie spoločnosti, neľudský diktátori vo vedení a závislosť na podivných technológiách. Má to štýl, no nič viac. Kvalitné obsadenie baví, no vyvrcholenie filmu je skôr sklamaním (až príliš doslovný a samovysvetľujúci celý príbeh, nemohli nechať diváka, nech si aspoň trochu dosadí neznáme do rovnice?). Našťastie aj tak celkom OK film. Nečakajte žiadnu presladenú selanku, tento svet je celkom drsný (a tak to má byť). ()

elanista1

Davam styri, ale necitim sa na to; objektivne polhviezdu za originalitu vsak nemozem nedat. Trocha som sa obaval sprosteho konca, a opravnene, jedine zvyseny patos a sentiment mozem vytknut; zvysok je bezchybny. Ale uplne zaverecna scena a zlto-cierno-biely kontrast ma uz dojali. ()

mArtinko5MB

Celkom podarený sci-fi film s netradičným námetom vlaku, ktorých cestujúci sú jediní preživší ľudia na Zemi. Samotná myšlienka je celkom zaujímavá, má však svoje muchy a nebolo ich zase až tak málo, aby to nestálo za pripomenutie. Kto videl, alebo sa chystá zpozerať, všimne si ich (Ak je detailista ako ja :) ). Herecké výkony, tak ako hudba, sú nie veľmi výrazné, koniec koncov na to nie je ani priestor ;) Navyše mám pocit, že mal film trošku dlhšiu stopáž, ako by bolo vhodné. Hodnotenie: 70% ()

DonBraso

Paskvil,to je to slovo,který u mě evokuje tento film. Postapokalyptická nuda v Barrandovských studií,kde nejlepší počin filmu je pro našince "zavřete dveře" nejspíše od Vietnamky z tržnice co pronese ke konci filmu na záchodě.Jinak zas koukám podle hodnocení nejdu s proudem,ale prostě to nejde.Čekal jsem úplně něco jiného a to komiks jsem vážně nečetl,prostě tohle urbanistický pohádkově zabarvený fiasko mě netáhlo od té doby,kdy Evans zavelel poprvé k útoku.Jaký to má smysl,udělat pět různých koláží ve vlaku,když děj neposunou ani o centimetr papíru.Je to snůška šarád,kdy člověka nevytrhne z bačkor ani vlažné akční pasáže,které jsou na Korejce natočeny hrozně zle.Takže akční plejáda se nekoná,kromě pár řezných ran,tucet neviditelných pasáží a příšerná choreografie,kterou nejspíš dělal Franta z hospody.Je to přímo na odpad stále ten film co?:) Jiskra zavane v podání tak hrozný postavy ještě s Tildou Swintou,že kupodivu mě tyhle scény přišli ještě horší,tak to kupodivu filmu jenom prospělo,mělo to nádech možná až pohádkových báchorek,ale jako bonus skvělé,ono totiž v tom vlaku je nuda hrozná stejnak:).Vlak je svině a dát tomu pocit dvě hodiny točit na jednom místě digitálně jde těžko,ale bohužel už lépe akční to bylo s Casey Rybackem,než když Evans nezahraje sotva ani jednu polohu a stěží se věří,jestli je rváč od přírody,co zanechává za sebou hordy zakuklenců nebo pan dramatik v jedné scéně při minulosti.Příběh je stále krvácejí nudou,do toho scénky střílet přes zamrzlé sklo a strefit se není problém je už céčková záležitost,která vůbec nemusí být,přesto je.Tenhle snímek neví co chce být,finální "boss" pan W je křupan,co má nejhorší obývák na světě,nemá nejspíš ani kde spát,jenom si tam uvaří svůj steak a čeká vlastně jenom na to,až k němu někdo přijde na večeři,protože už zrovna nevládne.Nejspíš je mu zima,ledy tají a on chce okusit nejspíš ještě letní radovánky:D Tahle scéna znační naprosto všechno,naprosto vše postrádá význam.Proč vybouchnou dveře a jsou na živu dva,ještě s kožichem,který jediný v blízkosti 5 metrů nezhořel je záhadou,ale vím,je to hnidopišské,ale celý film je hrozně nemastný,vůbec nikdo nic nedělá,nic se nevysvětluje a to člověk na to čumí dvě hodiny ještě.Dvě hvězdy jsou za babku na hajzlu a slušný náměť,ostatní mě na poli sci-fi nechává chladným,protože mi vůbec nic nepřinesl,jenom velký zklamání. ()

pafka

Hned po dokoukani filmu jsem si rikal, ze proste becko. Ale s odstupem nekolika dni me film uvizl v pameti daleko vic, nez jsem prvne ocekaval.A to znamena jedine - nebyly to marne stravene dve hodiny. Film nenudil, dobre plynul, stale se neco delo a stale neove a myslim ze necekane momenty. Kang-ho Song byl vladce platna. A me osobne potesil JAmie Bell, ktery tentokrat nezatancil, ale zahral. Potesilo. ()

BTNband

Dokonalé budování světa (vlaku) skrze záplavu malých detailů a bizardních situací naprosto převažuje všechny neduhy tohoto díla (většina postav, nezáživná akce). Tvůrci se nebojí trochu zmařit tempo a trochu víc logiku, aby dosáhly naprosto dokonale zvrhlého vykreslení světa, který v divákovi zanechá pachuť a myšlenky, jak něco tak vyhroceného mohlo působit tak uvěřitelně. Absolutním vrcholem filmu je scéna ve školce, kde se dokonale skloubí sci-fi žánr s přístupem tvůrců diváka šokovat, ale ne úplně odtrhnout od uvěřitelnosti situace. Špinavá a drsná atmosféra filmu sedí perfektně, ale když se záběr vydá mimo tísnivé prostředí vlaku, je to přehlídka špatných efektů, které trochu kazí jinak skvěle budovanou atmosféru(nechtěl taky někdo staré dobré modely, zvlášť když jde o vlak?). I přes celkově nevýrazné postavy musím vyzdvihnout výkon Tildy Swinton, která ve mně probudila tolik nenávisti k její postavě, že jí za to tleskám. Tleskám i tvůrcům, protože tak vydatný sci-fi zážitek tu nebyl už dlouho. ()

Jadro

Film, kde si nikto nemôže byť ničím istý a to nevravím o zvratoch z vagóna do vagóna... Plná PAĽBA!!! ()

srolyma

Když se globální oteplení změní na globální omrazení a vše živé zmrzne, tak jedinou nadějí na záchranu je nastoupit do vlaku. Cože? Jeli jste někdy v zimě vlakem? No tak vidíte. No nic. Ten vlak krouží permanentně a bez zastávek kolem světa. Cože? Viděli jste mapu světa? Ty velký modrý plochy? Ano, přesně tak, oceány. Teď sice zamrzlý, ale když ty koleje stavěli, tak byl, předpokládám, ještě hic. Jdeme dál. Ve vlaku není jen hrstka vyvolených, ale taky daleko větší hrstka, no jak to říct, takových hnusných umolousaných a bezesporu smradlavých ztroskotanců. Cože? To si jako koupili jízdenky na slevomatu? Můžeme pokračovat? Pár umolousanců se snaží dostat do 1.třídy, přichází velká sekyrková bitva v tunelu, načež následuje poklidná večeře v suši baru a návštěva školy, přestřelka kulomety, sauna, boj na nože, kadeřník, diskotéka a cože? počtvrté, popáté, pošesté... Slovy Járy Cimrmana, vydržel jsem do konce jen proto, abych zjistil, jestli bude druhá půlka stejně slabá, jako byla ta první. Byla. ()

Brouzdalka

Tenhle film se mi hodnotí velmi obtížně. Po technické stránce velmi dobře zpracované, má zajímavý námět, ale je zde spousta logických chyb i nedostatků ve scénáři. Na druhou stranu se mi zase některé nápady opravdu hodně líbily a film se mi i tak zaryl pod kůži a nemohla jsem ho vypustit z hlavy. Takže za zhlédnutí určitě stojí, jak bude působit na Vás posuďte sami. 3 a půl * ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů