Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Kosmik 1

Velice napínavé a dost často i děsivé. Ani nevím, zda pro mě byla děsivější samotná mama a nebo vlčí děvčátko Lilly. Celou tu dobu jsem se však bavil a příběh mě hodně zaujal a nebýt toho vážně příliš přehnaného konce, tak bych dal pět hvězd. Poznámka na závěr: Králokat tu hraje spíše takovou podřadnější roli. 80% ()

Ravi

Takhle nějak si představuji horor. Mrazivý, nepříjemný, nemainstreamový, komorní. Z některých scén mi přeběhl pořádný mráz po zádech, z jiných jsem byl zase dost napnutý, i když jsem tušil, co asi přijde. Sice si snímek nesl prvky hollywoodské produkce, ale nápad, který na hororech oceňuji nejvíce, byl originální a komorní. Musím vyzdvihnout hudbu a skvělou kameru, které snímku dodaly na autenticitě. K tomu konci se vyjádřím pouze tak, že film asi neskončil tak, jak si kdokoli představoval, a proto se příliš nelíbil. Já ho ale nezatracuji, protože mám v žaludku tu vtíravou hororovo-pohádkovou otázku, která nebude nikdy vyřešena. A proč? 100% = 5/5 ()

Puyi

Bylo to dobré, to ne že ne. Horor Mama má co dát, člověk se občas i lekne a samotný děj zaujme možná i hororové nefandy jako jsem já a nezapomínejme na Jessicu, protože ta je prostě... no Jessica. Jenže, jak už tu bylo asi 1000x zmíněno, to, co se děje na konci nelze snad ani slovy vyjádřit a sráží to celý film hrozně dolů. Navíc možnost, vidět mámu v celé své kráse také filmu moc nepřidává. Sečteno podtrženo... jako jo, dobrý, ale mělo to na víc. ()

Guzo

Píšu to samé k naprosté většině hororů a ani Mama se toho nevyvarovala. Záběry bez triků jsou super, ale jakmile tam někdo začne cpát lacinné efekty, všechno jde do háje a film naprosto ztrácí atmosféru. Jinak mu není co vyčítat, příběh ještě není moc okoukaný, herci si v klidu odehráli své a celkově je to dobře natočené. Ale doporučoval bych všem tvůrcům vsadit na lepší masky než CGI (smutné je, že třeba v televizním American Horror Story to bez problémů může fungovat). ()

vyfuk

A takové naděje jsem vkládal. Je až smutné jak jsem věřil a doufal, že tenhle film bude jeden z těch průměrně hodnocených, ale bude super pro moje potěšení. Ale hovno. Asi za to mohla přítomnost Nikolaje, o kterém si myslím, že je jeden z nejlepších herců současnosti. Tenhle film měl zase takovej ten jistej hororovej feeling. Asi to je i tím, na kterou kameru jsou tyhle filmy točeny. Film by měl potenciál, ale přijde mi stupidní. Styl jakým pojímá příběh, styl použití efektů do příběhu. Nevím. Prostě mi to přijde celý stupidní. Taková zkurvená škoda. ()

Dagoussek

Celkem povedený horor s duchem mamky. Fuj, ta byla ošklivá, trošku jsem se ji i bála. Potkat bych ji nechtěla 🤔 asi týden nepolezu do skříně. Bylo to napínavé až do konce netušící jaký konec bude. ()

JančiBači

Zaújmavý námet ale prevedenie tuctové. Jessica Chastain sa na úlohu nehodí a jej postavu je jej ťažko uveriť. Ako horor nevystraší, pozerať sa však dá. V Del Torovej réžii by to ale dopadlo lepšie. ()

jefff

Mama není tak děsivá jako jiné španělské horory. Chybí ji i kousek hutnější atmosféry a lekačky často příliš nefungují. A strachu se po většinu filmu také nedostává. I tak je ale Mama jedním z top hororů, které letos vzešly na svět a Španělé stále drží nad Američany prim. ()

Almásy

ale akože veľmi slušné 3*, ja som veľký fanúšik duchárskych hororov, ale je to žáner ktorý už bol na stokrát prelomený, už tu všetko bolo, takže zákonite aj Mama má v sebe všetky poctivé klišé- od starého domu s tajomstvom, po ambicoznu hlavnú hrdinku. trochu to drží nad vodou fakt slušná atmosféra a ako vždy skvelá jessica chastain. inak ale neurazí, ani nepobúri, fajná oddychovka. ()

MiaMoonlight

Velká očekávání kazí hodnocení. Ale když já na ten film slyšela pořád jen chválu. A pak jsem zjistila, že celou dobu očekávám něco, co se nestane. Kamera byla perfektní. Bylo tolik příležitostí a nic. Takoví Insidious, kde jsou veškeré "lekačky" tvořené uměle hudbou by se mohli jít klouzat, kdyby tvůrci využili prázdných koutů a skvělých pohybů kamery. Velký potenciál avšak málo využitý. Nicméně pár momentů bylo slušných a koukatelné to také bylo. Tývole hlavně doufám, že ze mě taky nebude takováhle létající fešanda, vlasy už na to skoro mám, jen ta láska k dětem mi chybí. ()

milo_wade

Ten "mop" jezdící po podlaze mě měl vyděsit? Jinak se mi moc nelíbily triky ..ovšem podle mě příběh měl potenciál. Škoda že to nevyšlo lépe. A nejvíc se mi líbila scéna s vidinou v nemocnici.... ()

Wbcko

Pokud chcete zkoumat opuštěnou chatu v lesích, dělejte to zásadně sám, uprostřed noci a pouze s rozbitou baterkou! Stupidní, nudné a vůbec ne strašidelné. Obrovské zklamání a dvě hvězdy z milosti. ()

Madlene

Výrazná škoda toho konce, bylo to trošku jak jiná verze Harryho Pottera. Celé zábavné vršení lekaček a docela dobře vymyšlených scén ten konec shodil. Jinak by to bylo za 4*. ()

jenik71

Další z dlouhé řady všemožných duchařin. Tenhle horůrek vlastně není vůbec špatný, podobné filmy mám dokonce docela rád. Filmaři si ale v tomto případě evidentně nevěděli rady se zakončením a celkový dojem úplně pokazili. A nebo to byl úmysl a v tom případě to absolutně nechápu. Takhle odfláknutý konec mě zamrzel, protože jinak to je ve svém žánru zajímavý počin. Je mi líto, lepší hodnocení udělit nemůžu. ()

fiLLthe3DD

Úžasný,ba přímo dechberoucí hororový thriller,bohužel se smutným koncem. Tento snímek je napínavý,a to i přes to,že filmů na podobné téma vznikla celá řada a vzhled Mamy by se dal přirovnat ke Kayako z japonské série Ju-On. Spokojený jsem byl i s Jessicou Chastain,která své postavě Annabel vtiskla perfektní charakter a reálný smysl pro zoodpovědnost. Líbila se mi kamera,speciální efekty a dokonce i ten scénář plný klišé...70% ()

Jello Biafra

Už zhruba dva týždne pozerám takzvaný hororový maratón. A pozerám hlavne horory z posledných cca 4-5 rokov. Už som videl Insidious a Insidious 2, videl som aj vynikajúci horor Sinister a ako vrchol by som uviedol The Conjuring. Horor "Mama", ktorý produkoval Guilermo Del Torro som si nechal až na záver a musím povedať že je zo všetkých hororov ktoré som pozeral ten najslabší. Hororová atmosféra je zo začiatku dosť dobrá , ale nakoniec režisér všetko dokonalo pokazí a namiesto záverečnej gradácie sa dočkáme len laciného pokusu o dojemnú drámu. A príbeh samotný je až extrémne hlúpy a detinský. Je len veľmi ťažko uveriteľné že by dve malé decká dokázali prežiť 5 rokov v rozpadnutej chatrči uprostred lesov. Ono ani ten dotyčný bubák nie je nič extra a v druhej polovici kedy ukáže svoj zdegenerovaný digitálny ksicht som sa miestami neubránil smiechu. Skrátka a jasne, z krátkometrážneho filmečku z roku 2008 sa stala celovečerná nuda. ()

vitekpe

Horory nejsou muj obor, znam jen ty povinne pilire zanru...ale tohle je asi ten nejsmutnejsi (ano, ctete spravne) horor, co jsem snad kdy videl. Natocene moc hezky, v takovem spanelsko-japonskem duchu, a tak dojemne v zaveru...Vizualne paradni, moderni film bez rozklepane kamery. Radost, podivana. P.S.: ...ani po roce a po opakovane projekci bych nehodnotil jinak. Tohle je tak strasne smutnej a pritom krasne natocenej horurek. Velika spokojenost. ()

KR4T4S

Jediné, co je na Mama hodně povedené, je samotné strašidlo Mama a lekačky a strašidelné atmosférické scény. Ostatní bohužel se skládá z hororových klišé (i když nejsou tak otravné), několika logických dírek a herců, kteří jedou na půl plynu (vůbec první výkon Chastainové, kde mě dost zklamala a popravdě se mi ta role k ní moc nehodila). Plus bod navíc za ozvláštněnou citaci z původního kraťasu. ____________ SPOILER! SPOILER! SPOILER! Pomalu se mi začíná zajídat trend, kdy horor musí skončit buď tragicky pro hlavní hrdiny, nebo neukončeně (vždy se ukáže, že po všem není a najednou titulky) SPOILER! SPOILER! SPOILER! ___________ 50% ()

danca044

Ze začátku vypadal film slibně, ale čím více se příběh rozvíjel, ztrácel na kvalitě. Španělské horory jsou většinou propracované, ale tento nedával smysl. Proč šel proboha otec s dcerami zrovna do chaty v lesích? To režisér jaksi přehlédl a hlavní strašidelná postava nebyla zase až tak děsivá. Konec vypadal jako v pohádce a film je prostě zpackaný. ()

kenkaku

Na horory nějak moc nejsem a proto si vybírám. Normálně bych tedy Mama přehlédnul, pokud by mě na něj někdo neupozornil. To jen tak na úvod. Když jsme ale u těch úvodů. Mama zatne drápky hned v úvodu a nepustí. Není tam žádné to takové trapňoučké hraní si na "je to teda duchařina nebo jen sousedovi od vedle hráblo"? Prakticky během pěti minut je jasno a člověk se může soustředit na film samotný (a ne sbírat drobky a dolovat z děje vlastní závěry). Díky tomu vynikne spousta scén (naprosto luxusní je ta s pohledem chodba/dětský pokoj). Lze si vychutnat neskutečně dobře zahrané role (obzvlášť ty malé holky jsou neskutečné) a samozřejmě není nutné řešit drobnosti (otázky proč bez odpovědí). Není nutné je hledat. Mama jako film, jako celek mě nadchla. Takže jako že horory nemusím, tenhle za podívání stál. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)