Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

peiton

Nie som zástancom a neholdujem takýmto druhom rozprávok=mystérii.No počiatočný scenáristický počin či finta s dvoma zavlečenými deťmi do hlbokého lesa a ponechanými napospas osudu,v tomto prípade akejsi mysterioznej bytosti,ktorá sa o nich stará a prispôsobujú svoj život životu v lese a bez akéhokoľvek kontaktu s civilizovaným svetom.ANO!To ostatné,čoho následne sme svedkami...NIE!A taký skvelý rozbeh to malo,no na miesto toho ponúknuť tak málo..Niekde uprostred toho celého sa stala chyba a nedokážem prísť na to kde.Vo väčšine prípadov sa stane,že v 2.polovici filmu nastane zvrat,no u tohto o napredovaní či stupňovaní deja nemôže byť ani reči.Nuda kam len oko dovidí.Nabudúce ked sa budem chcieť báť,siahnem radšej po overenej vecičke.Slabé..Pri tomto by si ledva detský fanúšik začiatočník hororového žánru prišiel na svoje. ()

rakovnik

Zase jsem se díval sám v noci, já se snad nepoučím. Pěkný atmosférický horror, jehož velkou devizou je slušný scénář, který má příběh a udržuje dějovou linku. Děsivých scén, kde se vlastně vůbec nic neděje je přehršel, lekaček dostatek a mrazivých momentů až příliš. Ovšem závěr byl poněkud překombinovaný, možná bych více ocenil jednodušší rozuzlení. ()

William_

Nebýt toho neskutečně roztáhlého a trochu připitomělého konce by se dle mého jednalo o jeden z nejlepších hororů vůbec. Režijní debut Andyho Muschiettiho se nicméně povedl na výbornou. Oproti ostatním hororům neztrácí svou tvář a například scénka v noční chalupě s foťákem a bleskem za ohyzdného zvuku "maminky" v pozadí mě dostala na kolena. 8/10 ()

Daji

Zklamání, nesmysl, bez dějové linky, předigitalizované, vykrádačka... Mám pokračovat? Zkusí někdo natočit Dobrého Tátu, tak se naseru a půjdu zahnat do lesa své dva syny a naučit je Mauglího způsobům, tudíž luxovat, vymetat skříně, vylézat ze stěn a podlah, skákat ze skály a hrát hru, kdo dřív dopadne na větev. Ostatně jako každá správná matka, která nemá na výdobytky moderní doby, tudíž kadeřnici, kapku mejkapu a manikúrní nůžtičky. ()

Mefistofelle

Tak jsme se konečně dočkali dlouho očekávané novinky, jejíž nápad vzešel z tříminutového kraťasu stejného jména z roku 2008. Chtěla jsem být překvapená a jakmile byl k dispozici popis k tomuto snímku, odmítala jsem ho číst. Nakonec se kdovíjak převratné překvapení nekonalo, přesto jsem spokojená. Mama začíná jako klasická duchařina a děj se odvíjí dost pomalu, ne však tak, aby vznikala výraznější hluchá místa. Herecké výkony jsou víc než uspokojivé a budování atmosféry vypadá přesně tak, jak by vypadat mělo. Rozhodně to není jen o lekačkách, i když těch ve filmu najdeme také dost. Na příkladu Mama je vidět, že napětí lze budovat i prostřednictvím něčeho jiného - hry světla a stínu, kamery a dalších věcí, které by ke správnému hororu měly patřit, ale v moři lekaček se na ně často zapomíná. Za zvláštní zmínku pak stojí začátek a zejména konec, který je svým zvláštním a strašidelným způsobem dojemný. Přesto mi ve filmu něco chybělo. Takhle za čerstva nejsem schopna říci co, možná na to přijdu až s odstupem času, každopádně to není na čistých pět hvězd. ()

carlos 2010

Ja neviem, nieže by to nebolo zručne spracované, ale to finále to úplne zabilo. Ináč klasická duchárina, ktorá nič nové neprináša (až na spomínané finále). ()

Abes

Bída, bída. Dokud byla Mama zahalena rouškou neznáma, vypadalo to na rafinovaný počin. Kamera ukazovala jen tolik, aby mi to v hlavě šrotovalo. Po zvukové stránce se k tomu přidával občasný dupot po podlaze, sem tam nějaké mámino ublinknutí, smích holek, prostě věci které často slyšíte i ve své domácnosti. Pocaď nemám výhrad. Snová scéna s jeptiškou by možná zahrála ve prospěch atmosféry, nebýt následného zlomu ve vyprávění. Jakmile mi tu zrůdu ukázali, veškerá atmosféra, střídmé užívání zvuků či chytré užití záběrů šlo do hajzlu. Kamera začala ukazovat příliš, hollky začaly ječet jako na pouti, máma skřehotala ostošest. Zprvu jsem chtěl hodnocení navýšit právě za zvukové kulisy a mluvu Mamy, z čehož jsem měl v gaťach srandovní pocit, ale pak mi došlo, že po dvanácti pivech umím mluvit úplně stejně. Škoda, našlápnuto bylo dobře. ()

bourec

Zase jeden z filmečků-horůrků,kterej má neuvěřitelnou ,nepříjemnou atmosféru..A že to má jenom 69%,to jen ukazuje,jaký trotlové tady hodnotěj filmy.80%. ()

Nach

Bohužel, neoslovilo mě to. Ač se jedná o mírně originální španělský horor, jeho pojetí bohužel už mi tak zajímavé nepřijde. S hororem totiž až na pár lekaček nic společného stejně nemá. Spíše funguje jako thriller a rodinné drama s hororovými prvky. Vše navíc kazí pro mě až moc slaďácký závěr, který jakoby sem vůbec nepatřil. Prostě a jednoduše: jsem rád, že jsem se na Mama podíval, ale již nemám nutkání pustit si ho někdy znovu. Za rok 2013 se zrodily lepší hororové kousky. 65% ()

Flaxik

Po nepodařené Nepříčetnosti mi tohle spravilo chuť a nebýt hnusně digitální macechy, tak úplně výskám nadšením a domalovávám na monitor šestou hvězdu. I tak je to prima kus, stejně jako Jessica a mladej Lannister (díky želé rybě za nakopnutí, kde jsem Lucase už 30× viděl) a hlavně holčičky neměly chybu. Z toho mladšího haranta mi běhal děda Mráz po zádech a závěr se skutečně vydařil, jenom ho mohli krouhnout z 15 na 5 minut. ()

cariada

Po delší době hodně povedená duchařina, která má skvělý náboj i pěkně děsivou atmosféru. Dvě sestry žijí pět let sami v chatě v lese. Zvláštní že to jejich auto nikdo za ty roky nenašel a přitom zase tak daleko od domova nebylo. Holky jsou slušně zanedbané, zvlášť ta malá (mimochodem skvěle zahraná) Annabel co se o ně stará si s nima užije víc než dost, celkem jsem obdivoval, že to docela zvládala. K tomu duch co jim to zrovna neulehčoval. Dobrý byl i konec, který dopadl tak ňák napůl. Slušná podívaná. ()

Rodriguez

Výtečný počin, musim zatleskat. Opět se Španělsko vytáhlo a moje srdce zaplesalo radostí i hrůzou. Vytknout musím jenom záverečných deset minut, to bylo trochu moc překombinované a zbytečně dojemné (hodí se spíš pro pohádku než pro horor). 90% ()

Streeper

Tomuhle filmu jsem se vyhýbala, jak jen jsem mohla. Nemám ráda horory, ale jsou součástí filmového průmyslu, takže se sem tam na nějaký musím podívat. Snímek Mama jsem měla ve filmové výzvě od mé kamarádky, kdyby tam nebyl, tak bych se na něj asi nikdy nepodívala, i přes to, že tam hraje Jessica Chastain, kterou bych mimochodem díky nalíčení a černé paruce ani nepoznala. S hlavní hororovou postavou se setkáváme už na začátku a už tehdy jsem věděla, že to budu snášet dost blbě, jsem prostě slabší povahy a s tím nic nenadělám. Ve filmu se objeví pár lekaček, které mě vážně dostali, každopádně konec se mi líbil ze všeho nejméně. Nepřišel mi totiž až příliš hororový a navíc skončil jen z poloviny dobře a já mám ráda šťastnější konce. ()

dubinak

Tohle vypadalo dost propracovaně, jenže Máma taky není bez chybičky. Začátek vypadal víc než slibně a první polovina gradovala na plné obrátky. Krásné tajemno, nepříjemné záběry do tmy a vcelku originální strašení. Sympatičtí herci, i když Jessice ta černá barva fakt nesedla, dětské herecké výkony byly na dobré úrovni, ač mám někdy strach, aby neubraly na uvěřitelnosti scénáře. Musím tu ale druhé polovině vytknout jednu velice chybnou věc, a sice, že Mama ve zdi, Mama ve skříni, Mama za rohem. Mama byla prostě všude. Producenti publikum nenechají téměř vydechnout. Bylo by tak strašně fajn, kdybychom hned po pár minutách neznali každou máminu vrásku na obličeji. Její velice častý výskyt ubíral na kvalitě strašidelných momentů. Lekačky fungovaly slušně, ale Mama měla zůstat většinu času raději ve zdech. Příběh byl tudíž dost nevyvážený. Celkově byl snímek velice překvapující, jediné, co mě otrávilo byl konec. Tak trochu teleport do jakéhosi fantasmagorického dojáku u bystřičného jezera a já měla chvíli pocit, že se dívám na Harryho Pottera a jeho mozkomory. ()

TommyLeeJape

Andres Muschietti si otevřel hororovou kuchařku, nalistoval stránku 'strašidla po japonsku' a začal vařit jednoduchou, na první pohled vcelku vydatnou Mámu. Bohužel jediné co mě v jeho receptu ve výsledku překvapilo, byla Jessica Kaštan jakožto černovlasá rockerka. Nemluvě o tom, že mi celkový dojem úplně pokazilo zbytečně přeslazené závěrečné sousto, po kterém jsem měl chuť celý pokrm vyzvrátit a předhodit sousedovic psovi. Alespoň tu přílohu ale kuchař trefil docela dobře, nic se totiž nevyrovná strašidlu s troškou malých dětí. ()

humanbeing

Mama mě po pravdě moc nenadchla, což už je jistě patrné z textu mé recenze. Potenciál na povedený strašidelný film tu zcela určitě byl, nápad s Mamou a jí vychovanými dětmi v divočině má něco do sebe a jisté známky kvalitní hrůzné podívané tu sem tam problesknou, jen bohužel kvůli nelogičnostem a digitálnímu vzezření Mamy těch šancí na úspěšný horror plný hrůzy tu moc nebylo. Na Mamu 2, která se již chystá, se přesto podívám. Jsem zvědavý, zda se tvůrci z chyb poučí a nabídnou nám film, který tu měl být už v této první instanci. ()

C0r0ner

Ano, vážně jsem kretén, protože jsem se na to podíval za tmy (!), takže jsem měl o "veselou" noc postaráno. Takové ty klasické triky v podobě kompletně rozsvíceného bytu a tak. Bubáka mi bylo sice nakonec líto, protože to vraždění vlastně myslel v dobrém zájmu, což ale neznamená, že bych se bál méně. Příště na to koukej aspoň přes den, nebo radši vůbec, ty idiote! 90% ()

sulimo

V rozpacích dávám tři hvězdy a stejně pořád nevim, jestli jsem tomu neměla dát rovnou odpad. Bála jsem se u toho moc, první polovinu až moc, což je u hororu asi dobře. Ovšem když po první půlce zjistíte, že to strašidlo neni zas tak strašidelný s tim svym ksichtem a náturou, jakou mají roztomilé postavičky z filmů od Burtona, tak jde veškerá atmosféra do háje, jelikož pak chvílema nevíte, jestli se z toho nakonec nevyklube komedie, což je u hororu asi špatně. Je to škoda, s tou druhou, pro mě podělanou půlkou to absolutně ztratilo skvělou atmosféru a ten konec, ten mě skoro přesvědčil, že se na tu komedii fakt dívám. Jinak bych svoje hodnocení klidně pokrytecky zvedla, kdyby tam bylo více Nikolaje, jelikož kvůli němu jsem si ten film vlastně sháněla, ale vzhledem k tomu, že mi tvůrci permanentně do obrazu cpali blbě odbarvenou takřka čtyřicítku, co se snaží bejt dvacítka a předrsnělá rockerka k tomu, tak je mi líto, tohle mě krutě nebralo. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)