poster

Kruh

 • USA

  The Ring

 • Japonsko

  ザ・リング

 • Slovensko

  Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  ****

  Na horory, jakožto společně se sci-fi mým nejoblíbenějším žánrem, jsem vždycky o něco přísnější v hodnocení ( i když parodoxně právě u sci-fi jsem většinou značně benevolentní). Americký Kruh narozdíl od japonského verze je mnohem srozumitelnější a koukatelnější, což spolu nese ale i břemeno menší mysterióznosti a strachu. Samotný hlavní námět není nijak světoborný, je na pomezí nadpřirozena a halucinace, což ale dává určitý malý pocit uvěřitelnosti. Napětí je chvílemi slušné. Strachu odolávám v podstatě vždy, takže jediný moment, kdy mě trochu mrazilo, bylo ve scéně "servání tapety" ve stodole. Při té bídě, patří Kruh mezi nejpovedenější horory v tomto tisiciletí. Ringu je, i při mírné odlišnosti, v podstatě na stejné úrovni, uznávám jej více, líbil se mi méně. Mam obrovskou chuť dát za tři, 4 s odřenýma očima...(29.1.2006)

 • Tyler
  ***

  Zase jsem v průměru o jednu hvězdičku níž než zbytek. Možná je to tím, že jsem o "Kruhu" měl poměrně dost informací předem a nešel do něj "natvrdo"...Nejvíc mě zaujala výtvarná stránka filmu, která se mnohem víc než samotný scénář zasluhuje o to, že se "Kruh" může pochlubit solidní atmosférou. Ale pouze solidní, žádné nervydrásající napětí jsem nezaznamenal. Naomi Watts je zajímavá žena a herečka, ale "Kruh" je pro mě pouze další důkaz, že její výkon v "Mulholland Drive" byl něco výjimečného...Z "Kruhu" si skoro nic neodnesu - snad jen dvě věci - vzpomínku na opravdu strašnou (i když skvěle natočenou) scénu s koněm na trajektu, a pak samotné "vyřešení" problému s videokazetou. Problém je, že tomuto pravděpodobně "temnému vrcholu" filmu jsem se musel smát...(3.2.2006)

 • Lynn
  ****

  Naprosto skvělá podívaná, úplně nejlepší byl konec. Ze začátku to vypadalo jako happy end, až sem si říkala : "Zatraceně, to přece nejde, takhle podobný filmy nekončej !" A už sem se chystala tenhle film odsoudit. A pak přišla pointa, která mě úplně dostala. Taky musim pochválit střih - ty vteřinový mrknutí na diváka ještě posílily už tak hustou atmosféru.(21.3.2004)

 • tron
  ****

  Vynikajúci remake kvalitnej japonskej predlohy Ringu z roku 1998. Plazí sa za vami a ani o tom neviete, len ste zrazu šokovaní z toho, že je tam. Plazí sa za vami do kúpeľne, do kuchyne, do garáže, do pivnice. Plazí sa za vami proste všade. Naomi Watts už v horore hrala (Kukuričné deti 4 - Zjavenie), ale toto je o trochu lepšie :-))) Studená, desivá, s pribúdajúcimi minútami obludne narastajúca atmosféra neistoty a ohrozenia. Na prvý raz to síce má pár (možno viac, než len pár) logických dier, ale ak si pozriete japonský originál a vystrihnuté scény na DVD, začne vám to dávať zmysel. Najlepšia scéna? Možno kôň na trajekte a obludné finále s televízorom. Asi som bol vtedy naivný, ale keď som to videl v kine, ozaj som si myslel, že sa to skončí v studni a budú nasledovať titulky. A Verbinski namiesto toho pokračoval a utiahol uzol nervov do neznesiteľnosti. Tento koncept je dokonalým receptom pre špičkový horor: ústredné zlo vidíme v podstate až na konci. Predtým jeho prítomnosť len tušíme v drobných, ale o to desivejších náznakoch. A keď sa konečne na konci objaví v plnej svojej kráse, je to skutočný, intenzívny horor.(30.10.2004)

 • ripo
  ****

  Vcelku zaujímavý horror, ktorý je postavený najmä na atmosfére filmu. Na začiatku to však trošku pokrivkávalo. No kto by si dnes myslel, že film , začínajúci sa záberom na dve tínedžerky odeté zmyselne do školských kombinéz a ležiace na posteli, bude pokračovať v úpne inom duchu , ako "prci, prci..." a podobné teeny movies ... Chvalabohu(28.1.2006)

 • - V USA se po uvedení na DVD prodalo více než dva miliony kopií za 24 hodin. (hot_spot)

 • - Ve scéně, kdy Rachel (Naomi Watts) hledá černé šaty na pohřeb, obléká si bílé tílko. Když však poté vchází do domu, pod černými šaty žádné bílé tílko nemá (Terva)

 • - Dlouho před premiérou filmu byla kazeta s nahrávkou vypuštěna jako komerční, stále je i k sehnání. (david15)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace