poster

Kruh

 • USA

  The Ring

 • Japonsko

  ザ・リング

 • Slovensko

  Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ***

  No, je tu pár děsivých záběrů. Takových těch hrůziček, co pak čekáte pod postelí nebo za skříní, když si jdete po zhlédnutí filmu lehnout. Ovšem ten film sám o sobě mě nijak neoslovil, neděsil ani nerozesmál (jako třeba o několik stupňů béčkovější Hlas smrti). Chyběl mi příběh, napětí, nevěděla jsem, čeho se mám bát. Ale po vizuální stránce se mi to docela líbilo.(3.2.2006)

 • Tyler
  ***

  Zase jsem v průměru o jednu hvězdičku níž než zbytek. Možná je to tím, že jsem o "Kruhu" měl poměrně dost informací předem a nešel do něj "natvrdo"...Nejvíc mě zaujala výtvarná stránka filmu, která se mnohem víc než samotný scénář zasluhuje o to, že se "Kruh" může pochlubit solidní atmosférou. Ale pouze solidní, žádné nervydrásající napětí jsem nezaznamenal. Naomi Watts je zajímavá žena a herečka, ale "Kruh" je pro mě pouze další důkaz, že její výkon v "Mulholland Drive" byl něco výjimečného...Z "Kruhu" si skoro nic neodnesu - snad jen dvě věci - vzpomínku na opravdu strašnou (i když skvěle natočenou) scénu s koněm na trajektu, a pak samotné "vyřešení" problému s videokazetou. Problém je, že tomuto pravděpodobně "temnému vrcholu" filmu jsem se musel smát...(3.2.2006)

 • Viktooorka
  ****

  Kruh je lahůdková záležistost. Útočí na Vaše smysly, na Vaši psychiku. Máte sedm dní, než si pro Vás přijde roztomilá holčička. Osobně bych film zakončila v části kdy odpovídají na otázku: " Jak dlouho se dá přežit ve studni?" To by ale ubralo na mysterióznosti. Jinak si myslím, že se kruh řadí mezi 10 nejlepších hororů za poslední dobu.(2.4.2009)

 • Anthony
  ****

  Opravdu napínavé bez přehnaných efektů. Klasická hororová témata – kazeta s nebezpečím (Smrtelné zlo), opuštěná chata, malé dítě mluvící s duchy atd. jsou udělána opravdu působivě. Mám rád hrátky s technologiemi – přehrávání záznamu na lepších přístrojích. Závěr mi přišel trochu nedotažený. Nejlepší scény: začátek, samotný záznam kazety a pozdější vzpomínky na něj, popř. technické hrátky s ním, kůň na trajektu, závěr. Mistrovská hudba HZ, skvěle navozuje tajemně neurčitou hororovou atmosféru.(7.6.2003)

 • T2
  *****

  Rozpočet $48miliónovTržby USA $129,128,133Tržby Celosvetovo $249,348,933Gore Verbinski a jeho zatiaľ najlepší počin čo natočil, hútna až mrazivá atmosféra, napätie tu postupne graduje z dejom, kdež to trošku viac tých shockových lakačiek by som bral, ale príbeh to v rámci možností nahrádza, vizuál je prvotriedny, plus samozrejme tie depresívne vsuvky pri púšťaný kazety. "Jeden z najoriginálnejších horrorov nového tisícročia!" a jednoznačne film čo predčí vo všetkom svoj originál __Rok 2017 som si pozrel znovu a má to fakt silný psycho podmaz. Hodnotenie mením na plný počet! /100%/(25.11.2005)

 • - Role matky byla nabídnuta Jennifer Love Hewitt, ta však odmítla. (Dlee)

 • - Brian Cox byl jediným hercem, o kterém se uvažovalo do role Richard Morgana. (Cheeker)

 • - Na pohřbu, kdy je Aidan (David Dorfman) v pokoji Katie (Amber Tamblyn), se zavřené dvěře mezi záběry opakovaně otevřou. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace