Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

I přes některé žánrové schematismy (videokazeta se Zlem, opuštěná chata, rámcový závěr celého příběhu...) výborný horor s podmanivou atmosférou a také důkaz toho, že i remake se může Američanům dosti povést (což je ovšem výjimka potvrzující pravidlo). Výborné scény s archetypálním přesahem (kůň na trajektu, studna...), děsivost vystavěná ne na krvavých efektech či bizarnostech týkajících se mučení a perverzit či sadismu, ale spíše na principu diváckého očekávání něčeho děsivého... Hodně podmanivé, hodně působivé, hodně symbolické...(30.5.2007)

Kvalitní horor, u kterého se budete fakt bát. A když po zhlédnutí zazvoní telefon, budete přemýšlet jestli ho vůbec zvednete. Nejlepší mysteriózní film. Samara je postava, která je ve filmu Kruh. Je to dívka menší postavy, má dlouhé asi černé vlasy, děsivé oči, bílou košili a je velmi nebezpečná. Její nevlastní matka jí zabila tak, že jí utopila ve studni. Existuje kazeta na, kterou se člověk podívá a pak mu někdo zavolá a řekne mu, že za 7 dní zemře. A vážně za 7 dní zemřel. Ale je to jen ve filmu, tedy doufám. Samara svým obětím zošklivuje obličeje. A vylézá z televize. Jestli se chcete fakt bát, tak neváhejte a pusťte si Kruh hned, ale nejlepší je si ho pustit pěkně o půlnoci sám doma, jestli to uděláte budete se bát jít vůbec ven. ( Hodnocení: 10/10 )(9.11.2009)

O tomhle filmu se vlastně ani nedá dost dobře říct, že je to horor. Úvodní scéna sice diváka docela "našponuje", ale pak se snímek začne tvářit spíše jako dramatický thriller a do ryze hororových vod se vrátí opět až v závěrečné čtvrthodině. Tím ovšem nechci tvrdit, že snad divák nebude větší část filmu napjatý a nebude mít u toho snímku strach. Pravdou ale je, že já jsem se nevyděsil. Nicméně film je to skutečně zajímavý a napínavý, nevím do jaké míry je zachována idea původního japonského hororu, ale mně se tenhle originální námět líbil dost. Z herců mě zaujal přes nepříliš rozsáhlý prostor hlavně malý David Dorfman, který ve své roli působil opravdu přesvědčivě a chvílemi skoro až "dospělácky" vážně. Ostatní herci už tak výrazní nebyli, ale u tohoto snímku to nebylo až tak podstatné, tady byla důležitá atmosféra, a ta se skutečně povedla navodit velmi dobře.(12.7.2003)

• monolog

Největší sranda je, že nejvíc mě děsily ty jakoby vymáčený oči a tvář hlavní hrdinky (a to nemluvím o té mrtvole vyleznuvší ze studny). Tohle nepovažuji za horor, tím míň dobrej. Spíš jen trapnej a pokoušející se vypadat jako kůl, ale moc se to tomu nedaří. Tu hvězdičku za přesměrování remakeovýho zaměření na asijský země a pryč z Francie si však zaslouží.(14.2.2006)

Znamenitá věc. Japonský originál bude pravděpodobně základní charakteristikou úplně odlišný film, ale Verbinskimu se v remaku podařilo vystihnout brilantní atmosféru, povedlo se mu několik pěkných kompozic a obrazově výtečně vyladěných scén. Tradičně tunu pozornosti na sebe strhává vyjmečná Naomi Watts, která právě v minulém desetiletí byla v nejlepší herecké formě.(9.2.2014)

• - Ve scéně, kdy Rachel (Naomi Watts) hledá černé šaty na pohřeb, obléká si bílé tílko. Když však poté vchází do domu, pod černými šaty žádné bílé tílko nemá (Terva)

• - Scénář upravoval i Scott Frank. (HellFire)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Samara (Daveigh Chase) stojí u studny, je možné si všimnout, že má hnědé oči. Když je ale poté odkryt její mrtvý obličej, oči má modré. (Kroup4)