Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejdřív uvidíš kruh a potom zemřeš... Existuje jakási videokazeta s děsivými záběry. Když si ji někdo pustí, zazvoní mu telefon a kdosi řekne, že ten, kdo kazetu viděl, přesně za sedm dnů zemře. Rachel, redaktorka v novinách, tomu samozřejmě nechce věřit, ale když je nalezena její mrtvá neteř s výrazem ukrutného děsu ve tváři a potom krátce po sobě zemřou stejně a ve stejnou denní dobu také její tři kamarádi, rozhodne se Rachel přijít celé věci na kloub. Na fotografiích, které si neteř už nestačila vyzvednout z fotolabu, najde ji i její kamarády na chatě, kde byli před časem o víkendu. Jejich tváře jsou na fotkách podivně rozmazané. Stopa tedy vede na chatu. Rachel se tam vydá a najme si pokoj, který měli oni. V recepci, kde půjčují kazety, si vezme tu, kterou si pouštěli. Video si přehraje a telefon skutečně zazvoní. A na displeji digitálního foťáku má taky rozmazaný obličej. Kazetu si pustí i její kamarád Noah, vidí ji i synek Aidan. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby našla způsob, jak zachránit sebe, Noaha i svého syna. Kazetu zkoumají a hledají na ní něco, co zasahuje podvědomí. Rachel pak najde stopu, vedoucí na ostrov, kde je koňská farma – ve starých novinách se píše o záhadné nemoci koní a sebevraždě chovatelky Anne, která trpěla halucinacemi... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 045)

Gemini 

všechny recenze uživatele

No, řekněme že Kruh je natočen velmi efektně. Tak efektně, že z toho spousta lidí měla špatné spaní a vyjekávala, kdykoliv zapnula televizi a v ní byl jenom šum. Říkejme si tomu přehnané očekávání, ale k mrazivé a děsivé dokonalosti Oka tady chybí asi tolik co Gábině Partyšové k sympatickému projevu. Nevím nakolik je tento nedostatek dán iniciativou emerických filmařů, japonský originál jsem neviděl a asi se to ani hned tak nezmění, ale s logikou je na tom Verbinského filmek celkem na štíru. Pro příklad třeba strom na stěně Samařina pokojíku...kdypak ho asi vypálila, holčina jedna šikovná? No nebudu na Kruh kydat jenom špínu, rozhodně se na něj dobře dívá a méně otrlá část divácké obce (jako třeba moje milá milá) je z něj dokonce vyděšená, takže svůj úkol plní v pohodě a profesionálně, v rámci jistých možností. Ale k budování kultu kolem tohohle filmu by nikdy dojít nemělo, nemá na to. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

No v podstatě jsem se bál už jenom si tenhle film půjčit :) Ale ono není čeho se bát dopředu. Je to hlavně skvěle natočený thriller s výbornou hudbou a pečlivě budouvanou atmosférou. Po některých scénách jsem se probral v křesle celý "zaťatý v pěst" (kůň na trajektu, ...). Originál jsem neviděl a asi už neuvidím, protože "tohle" mi stačilo (v kině bych měl asi problémy s pumpou :). Dal bych tak 9, ale k vytknutí je jen velmi málo. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, co vzniká v současné době (a nejen v ní) za horory, se mi tenhle film jevil jako jednooký král mezi slepými. I když on vlastně není špatný ani v rámci hororové produkce vůbec... Rozhodně má zajímavý nápad (i když jde o remake, těžko se asi bude shánět japonský originál, takže lze brát námět amerického Kruhu za "originální"), velmi dobrou atmosféru a hlavně poměrně inteligentní scénář. Musím také napsat, že asi ve 3/4 filmu už jsem si myslela, že půjde o další americkou slátaninu s příšerně stupidním happy endem, jenže tvůrci mě naprosto překvapili tím, že vůbec ještě nebyl konec a naopak film se velmi zajímavě zvrtl trošku jinam, než kam by divák předpokládal. Navíc je tenhle solidně napínavý film podkreslen velmi adekvátní hudbou. Takže chcete-li se (aspoň trochu) bát, nemůžu než Kruh doporučit. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Síce The Ring v rámci klišé neprichádza s ničím novým a scenár je v logike mierne deravý, filmársky je natoľko brilantne zvládnutý, že nejde ináč než priasť. Horor ostrý ako žiletka, so zadaždenou a ponurou kamerou, hrozivou hudbou, ideálne obsadeným malým chlapcom a hlavne s krásnou, prirodzenou a spontánnou Naomi Watts. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně chytlavá a strašidelná záležitost. Zažíval jsem velice zvláštní pocity - tak moc jsem chtěl odejít a přitom jsem tak moc chtěl vědět jak to celé dopadne. Zvědavost pochopitelně zvítězila a já můžu s klidným svědomím prohlásit, že The Ring je určitě jeden ze tří nejlepších hororů, které jsem ve svém životě viděl. Brilantní scénář, atmosféra, že by se dala krájet a navíc velice nekonvenční audiovizuální stylizace v čele se skřeky z pera Hanse Zimmera. Nejvíc však oceňuji úplný závěr - v okamžiku, kdy film končí happyendovou americkou scénou s udýchanou hlavní dvojicí a policejními auty všude kolem, teprve nastává pořádné peklo... ()

Galerie (67)

Zajímavosti (56)

  • V americké i původní japonské verzi je jméno holčičky spojeno s příběhem o smrti. Jméno „Samara“ odkazuje na příběh W. Somerseta Maughama (Appointment in Samarra) o muži, který potká Smrt na tržišti a uprchne do města Samara. (HellFire)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. října 2002 na filmovém festivalu Hollywood v Los Angeles. (Varan)
  • Ve filmu se několikrát objeví podprahový záblesk "kruhu", například v úvodu při projíždění loga DreamWorks nebo později při Rachelině (Naomi Watts) návratu k farmě Morganových. (L_O_U_S)

Související novinky

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu

04.01.2015

Kolem nové adaptace slavného komiksu se motá již několik let spousta tvůrců a problémy nekončí. Režijní stoličku opustil s projektem dlouho spjatý F. Javier Gutiérrez, místo toho se připravuje na…

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro…

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi…

Šoková terapie podruhé

Šoková terapie podruhé

11.02.2006

Kdysi zářívá akvizice muzikálu Kruh). Pokračování amerického remaku nám poodhalí tajemství kolem bludného kruhu nadpřirozené hrůzy a uvede do děje zdánlivě nesouvisející skupinu postav, které začnou…

Reklama

Reklama