Ed Harris hraje kapitána sovětské raketové ponorky v době studené války. Snaží se tajit, že trpí záchvaty, které mění jeho vnímání reality. Je donucen opustit svou ženu a dceru, aby se vrhnul do tajné mise, při které je pronásledován svou minulostí a napadán nebezpečnou skupinou z KGB vedenou Davidem Duchovnym. Ta usiluje o převzetí kontroly nad jadernou střelou. S osudem lidstva ve svých rukou Harris zjistí, že byl vybrán pro tuto misi navzdory riziku, že by v ní nemusel obstát. (Xanthe)

Radiq

Další z filmů o ponorkách, kterej teda ale ničím nevyniká, spíš zaniká. Studená válka a její příběhy ponořené pod hladinu s atomovým prdem v nitru jsou už tak trochu vyčerpané, přečerpané a nemají čím překvapit, protože jediné, co můžou, tak kopírovat něco, co už jsme v podobnym tónu viděli. ()

chelseaman22 odpad!

A takhle to dopadá, když mistr rolí vedlejších propůjčí svůj xicht ústřední postavě ve všech směrech nezajímavém bijáku. Všichni aktéři jsou naturalizovaní Američané se vzhledem typu "nejsem blonďák, nemám oči modré a o vodku jsem doposud nezakopl". Proto si budete ťukat na kokos při zjištění, že tihle ti koňaci hrají posádku ruské ponorky brázdící vody chladného Atlantiku. Vetchá ponorka provádí manévry jako česká stíhačka Avia, zásoba torpéd odpovídá zásobám raket sovětské základny Pervomajsk a duchátor Duchovny by měl spíše natočit další sérii X-Files. odpad! ()

Mrkvič

Kvůli tématu jsem do toho šel i přes spíše podprůměrné hodnocení. No a ono to bylo ještě horší. Rozhodně nejhorší film o dění na ponorce, který jsem kdy viděl (jsou horší, ale ty si nikdy doufám nepustím). Nudné stojaté vody prořízne občas neskutečně debilní dialog a konec je jak z říše snů. Ale těch utopických, kdy se ani nedá uvěřit, že to někdo myslí vážně. ()

Yoshimitsu

Ponorkové dobrodružství s dobrým hereckým obsazením, ale byla to vlečící se nuda, která mě ničím nezaujala. Kdyby aspoň zkusili mluvit rusky, když už si tam hráli na velkou sovětskou rodinku jenže si neodpustí svůj rodný jazyk. Vypadá to, že už jim nevyšel rozpočet na pár hodin ruštiny. Za mě 40% ()

JohnSmith

Ponorkový filmy mám rád a celkem se mi líbil i tento. Chyby se samozřejmě najdou. Nejvíc mi asi rvalo uši, když si sovětská posádka říkala poameričtělými jmény. Robinson se měl před natáčením podívat na K 19-Widowmaker, aby věděl co má jak dělat. ()

mrx.friend

Hvězdné to obsazení (Duchovnyho standard), zároveň hvězdná to nuda, což bude mimo jiné tím, že kolem mě téma studené války a další významné události dějin 20. století proplouvají tichým chodem. Alespoň zase jednou parádní titulkovka! :) ()

cpt.Lynch

Celkem solidní ponorkový film který balancuje mezi 3 a 4*. Herris, Fichtner a trochu i Duchovny (kterému snad nezaplatili za to, aby zahrál jakoukoliv emoci : )) ho táhnou ode dna k hladině. Ruku na srdce na 4 * to asi nemá, ale zase si to nezaslouží současných 54%! ()

zolo23

Osudom "ponorkových" filmov sú nudné dialógy ,ktoré si musíte pretrpieť hlavne v prvej polovici filmu. Pokiaľ si neprečítate pred tým o čom Phantom vlastne je máte problém, aby Vás film udržal v akom takom napätí. Našťastie sa to niekde v strede zlomí a začne to byť zaujímavé. Ale nečakajte niečo extra. Predsa len studená vojna bola nudná aj v reále :) "Ponorkovým" filmom sa odteraz budem zďaleka vyhýbať, pretože ak budem mať chuť na zdľhavé komentáre (dialógy) ,stačí mi na to moja svokra (budúca).... ()

jefff

Koukatelné, ale překvapivě velmi slabé, herecky nevýrazné a místy skoro amatérsky zpracované. Duchovny prakticky nehraje (nechápu, že do tohodle šel) a HArris se sice snaží, ale také nic moc. Phantom je nezáživný a nudný. Alespoň prostředí je atraktivní. ()

DavidS.

Na špičky ponorkových adrenalinových a klaustrofobických zážitků to samozřejmě ani zdaleka nedosahuje, ale vidět Harrise na kapitánském můstku, vyvažuje řadu negativ...Musíte ovšem akceptovat fakt, jak zoufale "nesovětsky" všechny známé i poloznámé tváře působí a hlavně skutečnost nepatřičného ghost konce a dokonce horových vidin... ()

iXtr3m3

Čakal som ďaleko viac, ale bol to fail za failom. Už len ten anglický jazyk u Rusov (OK, ruský by som zrovna priamo nechcel, ale náznak akože "prízvuku" by nebol od veci), tváre, ktoré sa na Rusov nepodobajú ani trošku a Mulder bol úplne úplne castingovo mimo. Škoda. Ed Harris a Fichtner lákali. ()

mosnak odpad!

Takhle to dopadne když se v céčkovém filmu sejde béčkový David Duchovny s ačkovýcm Edem Harrisem! Neskutečná nuda! A ta šílená kombinace KGB a "Maldr"? Boha jeho! - 0% ()

Movie Gourmet

Když film s ponorkou, tak vzpoura. To je jasné. Prvek, kterému se téměř nejde vyhnout. Stísněné prostory pak výslednou atmosféru jen dotváří. Na film jsem koukl hlavně proto, že Ed Harris je můj oblíbený herec. Je to přesně ten herec, který se hodí do rolí kapitánů ponorek, zkušených veteránů a ostřílených "pardů". David Duchovny, který je mu zde rivalem zvládá jak role klaďasů, tak "záporáků" a ukazuje, že není nadosmrti ocejchovaným "speciálním agentem FBI Foxem Mulderem" (nově Hankem Moodym z Californication), Řekl bych, že nálepky ze sebe umí celkem snadno setřást :-) Film není na škodu vidět, ale něco mu prostě chybí a nestačí ani Ed Harris nebo D. Duchovny, aby z něj udělali něco nadprůměrného. Verdikt: 2,5* a 60 - 70 %. ()

Gulde

Až moc utahaný, jak zpomalenej film, ale zase na druhou stranu je to dobrý v tom, že to neni nějak extra přehnaný, takový "realističtější". ()

warrenur

Nicim prekvapujuci, alebo niecim originalny "U-boat" film. Vnimal som ho skor ako hrany dokument. Hoci po technickej stranke nie je co vytknut, trochu som mal problem s autenticitou hercov "ruskej" strany. Aj ako celok, okrem samotneho Harris-a mi to prislo suche. Nic moc. ()

pilarius

Prostě další ponorkový film. Duchovny měl zůstat u FBI, KGB mu vážně nesvědčí - souhlasím s tím, že mu ta role fakt nesedla. Oceňuji inspiraci v historii, ale věrohodně to na mě nezapůsobilo. ()

Kingjiri

Ponorkovejch filmů už jsem viděl dost a Phantom patří mezi ty slabší. Po jeho zkouknutí si lámu hlavu tak akorát nad tim, jak se mohlo podařit takovejhle téměř video film obsadit tolika známejma hercema. Zároveň musim taky vytknout určitou překombinovanost a nepřehlednost scénáře, ve kterym jsem se delší dobu orientoval. Nicméně, herecký obsazení, kdy Harris, Duchovny a Fichtner hrajou záporný / kladný role v uplně opačnym poměru než jsem čekal a sympatickej závěr snímek aspoň trochu zaktraktivněj, dvě silnější hvězdy. ()

Clark_Kent

Už tady bylo pár takových filmů. Tenhle mě zaujal ohledně Davida Duchovnyho alias záporákz KGB. Ed Hrarris docela ušel ale čekal jsem od toho víc. Nudil jsme se chvílema. ()