Lukostřelci

• Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

iamek

Film jako celek docela bída na poměry Jížní Koree, ale vzhledem k tomu, že mám rád lučišníky a filmy o nich, tak dám aspoň tři hvězdičky. ()

Chrustyn

Velice zdlouhavý historický velkofilm, který dokáže zaujmout výpravou ale pár pěkných obrázků je na dvě hodiny opravdu málo. ()

ainny

Bavil, nenudil. Byl kupodivu svým způsobem "civilní" bez zbytečných příkras, ale... Rozlítaná kamera ze začátku a při akcích mi dost vadila. Nakolik byli realističtí němečtí ovčáci (aspoň mám pocit, že to byli oni) v Koreji 17. století to ani neřeším. Ale to, že vesele minou sledované oběti, to na mě bylo dost silný kafe. Scéna s tygrem... tu snad ajťáci dělali na pravěkém Didacticu, jinak si takový amatérismus neumím vysvětlit. Je to tak za 3,5. Ale jak jsem psala na začátku, nenudila jsem se, takže ty čtyři dám. ()

Jirka_Šč

Důsledkem vidění filmu je, že jsem googlil o mandžurských invazích do Koreje (nedopadlo to pro Korejce nic moc). Dávám 4* s tím, že pokud je někdo nadšenec do bojových filmů, dá klidně i maximum. Ano, i mě to některými scénami připomínalo Apocalypto. ()

Beastmaster4 odpad!

Kdo tohle zvládne dál jak do 30 minut, tak je borec. Neuvěřitelná ptákovina. Začíná to úprkem sourozenců do lesa, kam je pronásledují psi. Sourozenci se schovají za keř a psi je přeběhnou, opět je najdou, až když zavříská malá Korejka – tak to pozor, psi tu nejdou po čichu a zraku - tady jdou jenom po sluchu. Takže to začíná mordem čtyř psů, pak lovem srny...bla bla bla bla...potom se jeden maník vyzvrací druhýmu do obličeje...další bla bla bla bla...amatérskej útok nájezdníků na vesnici jak z nejtrapnějšího seriálu...připitomělý střílení z luku a jupí konec…tak nějak. Já skončil u toho hurá útoku a dál STOP! Jenom jsem narychlo přejel cca po 5 minutách, jak si to vede dál a bohudík nebylo čeho litovat. Ubohá, nudná krávovina! ()

Morholt

John Rambo, tentokráte v Koreji 17.století. Motiv záchrany a pomsty tvoří jen rámec. V zásadě se jedná o adrenalinovou naháněčku, kdy tlupa elitních mandžuských bojovníků stíhá po lesích a skalách korejského lučištníka. A nemyslím si, že budu moc spoilerovat když napíšu, že ten je jednoho po druhém posílá na pravdu Boží, až proti němu zbude jen hlavní záporák, který ovšem zase není takovým padouchem, jakého jsem očekával. Možná trošku víc klišovité, ale má to zběsilé tempo, spoustu šípů, sympatické herce, kteří se nepletou a navíc je tu velikánskej tygr. A já mám tygry rád. 85% ()

Lacike

Mňa to vôbec nezaujalo. V prvej polovici behom ktorej sa máme zoznámiť s postavami sa nič poriadne nedeje a v druhej sa už len monotónne bojuje. Ale technická stránka je špičková, takže si to určite veľa spokojných divákov nájde. 4/10. ()

Terva

CITÁT - Čelit strachu se dá jedině tak, že se mu postavíš čelem............ Je dobré občas vidět nějaký příběh z jiných krajů, než je Hollywood a spl., ale tento příběh z Koree není zrovna moc povedený. Chování herců je mnohdy přehrávané až dětinské a kazí to celkový dojem. Ale je to tím, že je to jiná kultura? CITÁT - Celý svět mi připadá k ničemu........... Komičnost se sice za půl hodiny vytratí, a příběh začne nabírat na dramatičnosti, ale zase o to je nevěrohodnější. CITÁT - Jeho luk nemá zabíjet........... Někdy jsem se v příběhu ztrácel a některé střihy a přechody jsou nesrozumitelné a dějově nejasné. Scéna s tygrem - ta mě dostala. Její smysl mě zcela unikl. CITÁT - Je jen jedna cesta, jdeš první........... Posledních čtyřicet minut bylo velmi povedených. CITÁT - Strachu se dá čelit jedině tak, že se mu postavíš......... ()

Ouwen

A zase ti Korejci! Nejenže mají nejlepší nápoje (sac sac), nejlepší bojová umění, ale aj bodují originálními nápady. Už pouze stačí ustřelit palici tomu Psovi a jeho skákajícímu "stylu" a budu je uctívat. Samozřejmě, asi nemůžu čekat, že v Hip Hopu budou demolovat USA, jenže ve filmech to tak hold už je. Akce je nasnímaná úplně na pána, je jí tu plno, celé to působí tak mimořádně surově a chválím aj postavy, zejména ty záporné. Nevadil mi ani Český dabing a ta část v lese je určitě nejlepší, k tomu dynamická hudba. Co mi chybí k plnému počtu, no nějakej WOW efekt, něco z čeho by mi slinila huba. I tak se ale jedná o kvalitní pecku se zajímavým námětem. ()

ConanVJ

Skvělý film o lučištníkovi Nam-Yiovi, kterému unese sestru o svatebním dni mandžuská armáda a který se sám vydává na její záchranu. V tom se mu snaží zabránit skupina mandžských lučištníků včele s nemilosrdný velitelem. Tento historický film připomíná spíš souboj sniperů, takže se v něm na blízko hlavní hrdinové setkávají jen zřídka. Za mě 86% :) ()

FFilipCZ

Zdlouhavý úvod, kterej nás musí trošku navnadit na tu přestřelku šípů, která přijde cca v půlce filmu. A to se pak dějou věci!! ()

MartinezZ

Hezky natočené, hezky to vypadá, chlapci se umí ohánět, proti tomu žádná. Bohužel obehranost příběhu a konce z filmu dělá jen další průměr, o kterém zanedlouho už nebudu vědět. V paměti snad zůstane jen tygr v průsmyku, ale z jakého ta scéna byla filmu, to už si fakt nevzpomínám... ()

Ozo

Historický akční film na korejský způsob. Sice je v něm spousta nelogičností, které kolikrát vysloveně bijí do očí - viz v komentáři uživatele Beastmaster4 zmiňovaný renonc se psy nebo nezabití nepřítele ve chvíli, kdy ho lze zabít a vyhnout se tak pozdějším problémům. Také mne dost vadila scéna s tygrem, ale co už, jedná se o korejský film a na takovéhle výstřelky bych si už mohl zvyknout. Každopádně, jde o velmi dobrý film volně inspirovaný korejskou historií. ()

Z0oMb3E

Súboj historických sniprov na juhokórejský spôsob. Filmy z obdobia, kedy ozaj záležalo na umení protagonistov súbojov jednoducho milujem. Žiadne vysokokadenčné guľomety či nekonečné pásy nábojov. 10 šípov, a staraj sa! Veľmi pekne natočený filmík, ktorý sa síce pomaly rozbieha, ale až sa dostane do tých správnych akčných otáčok nedokáže nudiť. Jedna akcia strieda druhú. Jedna vyhrotená situácia ďalšiu. Neokukané zábery či emočne vyhrotené scény však dokážu vykompenzovať pár nelogických dier či sfušovanú animáciu tigra. Filmu by som pridal kľudne aj ďalšiu 15-minútovku a divák by to ani nezaznamenal. Záporáci drsný, šikmookí Robin Hood sympoš, trofejná výhra obstojná, ale predsa tomu k dokonalosti niečo chýbalo. Možno bola chyba v samotnej projekcii, kedy som film videl s otrasným anglickým dabingom. Preto nevylučujem, že pri opätovnom zhliadnutí s originálnym znením pôjde hodnotenie na maximum. ()

Lamiczka

Korejské filmy zas až tolik nevyhledávám. O to víc je mi pak milejší, když se jedná o zajímavý kousek. Tentokráte je historický snímek především o lukostřelbě a místrovství v ní. Nejlepší vyhrává, ale za jakou cenu. Výborná hudba, úderná a skvěle doplňujicí akční scény. ()

nirvanafan

Jakožto absolutní neznalec korejské historie jsem zezačátku vůbec nevěděla, která bije. Film tomu moc nepomáhá, protože čas od času nahodí jméno s tím, že asi mám automaticky vědět, kdo to byl a co udělal. Co se týče akční stránky, tak je tu v podstatě absence levitujících asiatů, což je nešvar, který mě trápí ve většině podobných filmech, takže to bylo celkem fajn. Stejně tak závěrečná naháněčka v lese byla hodně napínavá, takže za to body nahoru. Příběh sám o sobě stojí za houby, on v podstatě téměř žádný není. ()

Tony.cs

Nepřítel před branami, akorát místo pušek tu máme luky. Není to moc přehnané, hlavnímu hrdinovi docházejí šípy, takže akce ala Robin Hood se nekoná. Nevím, jak je to se střelbou do zatáčky, ale budiž, přimíchalo se trochu Wanted. Nakonec je z toho docela parádní akční film na který se klidně podívám znovu. ()