Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

Rockerman

Je to jasné tři ženské na jednom pracovišti, jedna ambicióznější než druhá, to nikdy nedělá dobrotu. Chovají se naoko přátelsky, ale ve skutečnosti hledají, jak jedna druhou podrazit. Šéfka si přisvojí nápad své podřízené, ta ji v zápětí obejde, no a milá šéfka se pak mstí. Co z takovou nadřízenou? Isabella to vyřešila, ale nepočítala s třetí figurou, která to všechno zamotá. Celkem zajímavý film, který je ale trošku rozháraný a z psychologického, společenského dramatu je na závěr takový dost rozpačitý krimi film. Noomi mě však zase nezklamala, navíc v takové roli jsem ji ještě neviděl. 60% ()

BOURQUE

Po dlhšej dobe jeden poriadne natočený film od Brian De Palma. Herecké obsadenie je veľmi dobré – dvojica R. McAdams a N. Rapace sú skvelí. R. McAdams veľmi dobre pochopila, že čo od nej vyžaduje jej charakter a pán režisér. Dvojicu skvele dopĺňajú K. Herfurth a P. Anderson. Jedine ten záver by mohol byť prepracovanejší. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Faila

Na mě ta snaha o mysterióznost působila až moc násilně a film mi ve finále přišel víc než cokoliv jiného jednoduše divný. Zejména pak asi kvůli hudbě, která se mi téměř do žádné scény nehodila. Jestli to byl režisérův záměr (s jeho tvorbou tak seznámena nejsem), ok, ale mě to nenadchlo. ()

Hpatrik

Jestli měla Rachel McAdams vyzařovat nějaký sexappeal, tak mě to absolutně minulo a bylo to spíše naopak. Jedinými pozitivy tohoto filmu jsou pro mě báječná Noomi a poslední třetina filmu, kdy se to z absolutní nudy proměnilo v ceslkem zajímavou detektivku. Jinak slušný mindfuck. ()

Nail

Supr thriller u kterého až dokonce nebude vědět kdo je vrah a kdo oběť. Fakt mě tento snímek potěšil. ()

rainman93

Braina De Palmu mám rád. Dokonce bych řekl hodně rád. V určitých věcech mi připadá jako Hitchcock, budování napětí, dějové zvraty, určitá syrovost kamerových záběrů. Líbí se mi, že se nebojí bořit určité hranice, jít až na samotnou mez toho co se s mí ukazovat. To všechno však není tento případ. V určitých momentech jsem předvídal další vývoj děje a závěr mě nepřekvapil, ale spíše zklamal až naštval svoji lacinou rádoby šokující pointou. Body tedy sbírá pouze ústřední herecké duo. ()

guri

De Palma asi zabudol ako tocil skvele filmy. V tomto filme nefunguje takmer nic - snad s vynimkou Rachel McAdams (aj to s prizmurenymi ocami). ()

Biopler

De Palma naservíroval príbeh dvoch žien, z ktorých je jedna ctižiadostivá nepoznajúca priateľstvo a hranice, druhá skôr zakríknutá a málo sebavedomá, no o to viac nebezpečná. Ich charaktery boli vykreslene jasne a ich súboj ma bavilo sledovať. Fajn rozbehnutý film však docválal do záveru, ktorý je už skôr o strašení, ťažkých failoch policajtov a čudnej nočnej návšteve. Stále je to aspoň dobrá filmárčina s veľmi dobrými výkonmi McAdams a Rapace. ()

Patriot.X

Při chemickém rozboru filmu prý bylo zjištěno stopové množství napětí a erotiky. Běžnými smysly je však toto množství nezaznamenatelné. ()

E lan

Nez okolků tohle je prostě magořina. Průměrný děj, příběh a zpracování střídá před koncem propad´kov´ ujetina, která se jednak nedá pochopit (možná naštěstí) a která hlavně hrozně nudí. Mě navíc štvala svou hloupostí. Není o co stát. ()

mira.l

No to byla ale pěkná pitomost... jedna * za Rachel McAdams, i když hrála hroznou mrchu. Někomu ten "mystery" konec může připadat výborný, no já jsem radši, když vím, na čem jsem a když mrtví nevstávají z mrtvých. Dokoukáno s velkým sebezapřením. ()

darthhokro

Tak tohle se Palmě, fakt nepovedlo, vykrádá dokonce už i sám sebe. Film je neuvěřitelně nudný a vleče se jak zelený chrchel po zdi. Čumět hodinu a třičtvrtě na hnusnej švidrající koňskej ksicht paní Rapíčové a nějaké zrzavévé odporné gertrůdy, která se v každým filmu tváří, jako by si skřípla koule do zipu, bylo fakt za trest. Bohužel to nespasila ani Rákel MekAdams, která už není Žába k zulíbání. Sumo somárom, zbejvá relativně slušná hudba a ta je za tu jednu hvězdu. ()

Brooks

Elegantná, typicky depalmovsky invenčná (dlhé steadycam zábery, rozpolenie obrazu) filmová hračka s lynchovsky nevysvetliteľným záverom. Filmársky nenapodobiteľná práca so strihom a hudbou. Rachel McAdams je skvelá mrcha, Rapace už menej uveriteľná. Nie tak dusné a živelné ako Femme Fatale, ale stále dobré. ()

dogma97

Já bláhový jsem se domníval, že po sérii Millennium přehazuje Noomi nabídky rolí vidlemi a (jak jinak) vybírá podle kvality scénáře. Že by v té době měla nějaké finanční problémy...? ()

Alojs

Drama, které obsahuje zajímavé momenty a které nezapře De Palmův zkušený rukopis. Ale jen občas. Převážně je to "stařecký třes" bez pořádného scénáře, bez uvěřitelných motivů a bez přesvědčivého vedení. Labilnost a nestabilnost dějové konstrukce je zřejmě nejzásadnější mínus. Herci jsou totiž schopní - zejména Rachel McAdams coby blonďatá nymfa v červeném. Ke cti filmu hovoří jedna zásadní skutečnost: během vysílání jsem usnul jen jednou. Což se mi jako unavenému fotříkovi stává jen sporadicky. Většinou se totiž proberu až na konci. ()

gicous

Berte nebo nechte být. Tohle je De Palma se vším noir, co k němu patří. Buď to ho máte rádi a nebo ho nesnášíte. Nejprve nám tu neservíruje dvě silné ženské postavy. Christine je nebezpečná, všehoschopná, bezskrupulozní mrcha, která jde přes mrtvoly, aby dosáhla svého. Isabelle je talentovaná, sympatická, ale postrádá drive a ostré lokty, jenž potřebujete k cestě nahoru po firemním žebříku. Nejprve jsou kamarádky, potom sokyně. Isabelle zkusí s Christine bojovat jejími zbraněmi, ale bohužel na ní nemá, a tak se rozhodne přitvrdit trochu jinak. Když se tak stane, změní se i celé ladění filmu. Od dramatu s thrillerovými motivy se přeneseme do světa snů a nočních přízraků. Děj se začne zamotávat, vodítek a náznaků začne přibývat. Na konci už je těch snových sekvencí a zvratů příliš moc. Přes trochu přepálený závěr má Passion několik es v rukávě. Výborná atmosféra především díky bezchybné kameře. Skvělé ústřední duo McAdams-Rapace. Dobrý scénář a dobrého režiséra. Spokojenost. 7/10 ()

jafuska

Nemělo to žádnou štávu, ani napětí, jednoduchá zápletka mezi dvěmi ženami, a to je na můj vkus hodně málo, navíc hrozná hudba, takže mě to přišlo jako jedno velké klišé ()

lucky.loo

Tady Palma kombinoval až překombinoval. Do žánru filmu by mělo přibýt komedie, protože to bylo tak překombinované, že jsme se v závěru museli s přítelkyní smát. Hodnocení: 20% ()

Sarcasmgirl

Tři labilní ženský v jedný práci... Námět je poměrně slušnej, ale někde to uklouzlo po velkým soplu a skončilo to velmi nevábně... Docela škoda. ()

hepi_

Výborný herci, skvelé výkony, zaujímavé prostredie, pútavý námet. Tak kde bola chyba? Najmä spracovanie a hudba film neskutočne dávajú dole_20% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru