Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

Lukoboss

Nemůžu si pomoct, ale Korejci prostě tenhle žánr umí. Ví, jak udělat akci, ví, jak vystavět příběh, kterej není tupej, nudnej a prvoplánovitej, nebojí se to udělat bez americkýho patosu, a to je prostě plus. I když jsem ze začátku trochu bádal v tom, co se tam vlastně děje (mluví se tam o CIA, KGB, Mossadu atd.), nakonec se to všechno vysvětlí, divák není za blbce a ještě si užijete suprově natočený akční scény, kde hraje prim soundtrack a zvuk. Doufejme, že se i ostatní budou třeba inspirovat v asijské kinematografii, aby pak nevznikaly zbytečný hlouposti s happyendem (ne, není to opravdu nutný!). ()

iXtr3m3

Pokus o napodobeninu Bourna? Neviem, ak hej, tak slabšia a to výrazne. Ak nie, tak celkom slušný aj keď len priemerný akčný triler so zauzleným dejom viac, ako by bolo potrebné. Čomu dávam body, tak relatívne drsnej atmosfére, nie spracovaním, nie gore efektami, ale nekompromisnými situáciami a ich ukončeniami. ()

Thomas_xxxxx

Príliš zamotané a celý film som poriadne nemal prehľad, kto je vlastne kto. A navyše, tí šikmookí sú všetci takí istí, takže tento fakt to ešte zhoršoval. ()

Pevek2

Mohla to byt hodne dynamicka a zajimava sonda do tajnych agentur v Berline. Autori ale vsadili vic na akci, proti cemuz nic nemam, jen mi vadi, kdyz v pribehu zacne kulhat logika a kdyz se styl zaklinajici se naturalismem, sam naturalismem odmita ridit. ()

PhillM.

Místy se to táhlo, ale Berlín filmu slušel. V podstatě se do něj jako do eintopfu naházelo všechno to, co máme rádi - CIA, KGB, Arabové, Mosad, Kim Čong-un i -il, vypasený zkorumpovaný německý politik, obě Koreje, Glock, Uzi i airsoftovku Desert Eagle. Při závěrečné scéně někde v polích jsem si říkal, že 1) Střílet jednou rukou v běhu z pistole ráže .44 do obilí je neotřelé 2) Je s podivem, v jakém bídném stavu nechá dotacemi rozmazlený eurozemědělec půdu a 3) Dite do hajzlu z té lóky! Dyť mně to podupete! ()

warrenur

Hoci pre mna zapletka nebola vynimocna, film bol velmi zabavny. Ci uz po stranke vizualnej, hereckej alebo zvukovej. Navyse v Berline som stravil takmer rok a tak som mnohe lokacie poznal z osobnej pritomnosti, co som vnimal ako prvok autenticity. Pretoze par slusnych japonskych, ci hong-kongskych filmov s agent-undercover, ci cop-vs. rouge agent tematikou mam za sebou, neubranil som sa obcasnemu porovnavaniu. Napriek tomu z neho vysiel Berlin File velmi dobre. Co sa tyka postav a hereckeho prejavu, co je asi jediny zo z Azie este vnimam dost ropacito, bude zrejme vecny boj s uveritelnostou tych poz a prehnanenho hlasoveho prejavu (hlavne zastrasujuceho, ci ironickeho) agentov, mafianov, ci policajtov v tomto druhu filmo. Pride mi totiz casto znacne komicky a sem-tam az rusivy. Potesila ma mimoriadne sympaticka Gianna June, tentokrat vo vazenjsej poze, nie ako usmievava kraska z komedii. I obaja predstavitelia nie su menej znamy a role im sadli. Bavil som sa, nenudil a preto tuto fajnu zanrovku opat raz vrelo odporucam. ()

Rambo159

Film som dlho zháňal a neskutočne sa naň tešil, nielen kvôli mojim obľúbencom Seok-gyu Hanovi, Ji-hyeon Jeone, Seung-beom Ryuovi a Jung-Woo Haovi. Mnohými tak ospevovaná technicko-vizuálna stránka je naozaj perfektne precízne ba priam majstrovsky urobená a dodáva filmu vysokokvalitné prevedenie. Film je dostatočne dynamický, plný nadupaných akčných scén, prestreliek, súbojov, špionážnych "omáčok" a výborných hereckých výkonov. Tuho som dumal nad 5* a možno ich aj dám, ale minimálne až po druhom zhliadnutí. 4* ()

agassi68

Všetci proti všetkým a jeden hlavný hrdina medzi nimi. Tak správne po kórejsky spracované. Škoda pár hluchých chvíľ a naťahovaného záveru. Inak skvelé akcie muža proti mužovi, nezničiteľní borci, skrátka všetky klišé tohto žánru. Treba vidieť aspoň na domácom kine kvôli presnému a údernému zvuku. ()

Radek.SCH

Tak máme tu jednoho KLDR's agenta, který se celý film tváří strašně vážně (asi zaražené prdy), dalšího KLDR's agenta, který si se svým metrem pade zase hraje na Total Badass (přičemž ani při tom nehraje, jen se pitomě pitvoří) a jednu Femme Fatale, která je sice 'Femme', ale už není tak úplně 'Fatale', spíš je tam do počtu (viděli jste někdy korejský film bez romantiky?) a celý je to bůhvíproč v Berlíně. A bůhvíočem. ()

bararich8

Paráda. Menší odklon v podobě méně sirových akčních scén, které jsou hrány o něco více pro potěšení divákova oka, což však vůbec ničemu nevadí. Příběhově poměrně spletité a ani na konci jsem neměl páru, jak se kdo jmenuje. Tempo je velmi svižné a potěší neustále "špiónské" předávky, zprávy a všeobecná ostražitost a nedůvěra. Navíc hlavně finální (mimochodem výborná) scéna jako by z oka Bournemu vypadla. Maximální spokojenost, snad dopadne pokračování, 4* ()

Automaniak

Stručně: Nepochopil jsem pořádně o co v tom filmu šlo. Kdyby dali více akčních scén nebylo by to vůbec na škodu, spíše velké plus, choreografie byly totiž výborné. Slabší 4. (3,6666). Můj desátý korejský snímek. ()

Dr.Cilka

Slusna zapletka v standardne kvalitnom juhokorejskom krimi/thrilleri s primeranou mierou akcie. Nastastie uvod fimu, ktory posobi ako prehnana snaha o uber-spionazny fim rychlo pominie. Nebyt par nelogickych prvkov - ako ludoprazdny Berlin v asi polovici scen, alebo prachniva drevena budka poskytujuca dokonale krytie v poslednej casti filmu.. bol by zazitok este vacsi. Vsetko to kompenzuje skvely zaverecny suboj dvoch hlavnych antagonistov, s naozaj posobivou choreografiou. ()

Acrobat

Pri súčasných TB kapacitách na našich PC je obzvlášť potrebné dať do pozornosti, že nech si každý internetovo znalý nájde zložku Berlin File. Mala by byť niekde v admine/preberanie, alebo rovno downloadnuté do priečinku označeného Movie. Averzia a nechuť ku kórejskej nezmyselnosti je pravidlom, ale výnimky sa občas pritrafia a som rád, že Kórejci tento snímok nielenže zasadili do Európy, oni ho poňali aj veľmi európsky. Spôsobuje to vysokú pozerateľnosť počas celého komplikovanosťami prešpikovaného deja. Sever proti Juhu nevyznieva pateticky ako za Altantikom, ale úderne, živelne, a na konci tak trochu poľnohospodársky, kde pritom do modernej prestrelky ukryli povestný triangel vzťahov hlavných hrdinov známy z ázijskej kinematografie. Unavení s druhej desiatky Bondov, priam nasratí z americkej CIA. Je len na osvieženie, ak sa po plátne pohybujú tajní rákosníci, ktorým to sype čo do herectva, čo do dobrého obsahu a v neposlednom rade solídnej a neprepálenej akcie. Z tajných služieb, metód, usmernení a zákulisia ide vždy opovrhnutie a tajomno, no za mňa chvályhodné a hor sa na Kimove zlé kapitalistické miliardy. (videné 26.09.2013, BDrip) ()

onlavu

Film bych rozděllil na dvě půlky: ta první více špionážně-politická, ta druhá akčnější a napínavější. Koho žánrově baví spíše ta první, prosím, já jsem zastáncem raději té druhé. ()

Franc1s

Takový korejský Bourne, mixnutý Nejhledanějším mužem a akčním scénami s vymakanou choregrafií. Příběh správně zamotanej, zvratů dost, někdy víc jasné někdy vůbec. Jen moc čínskejch jmen si podobných, takže by to chtělo nějaký klasický český :D Finále se povedlo a konec navnadil i na další díl(y), který by mohl natočil! 7,5/10 ()

satanjel

Recept na šťavnatý špionážny akčák: Pripravíme si trochu Severnej Kórey, štipku ruskej esencie a nezabudneme ani na arabské korenie. Dáme to dokopy a zalejeme Mosadom a množstvom Južnej Kórey. Keď už varíme v nemeckej kuchyni, prihodíme aj nejakého toho Nemca, okoreníme overeným korením zvaným Síajej a všetko poriadne pomiešame až nám to začne bublať. Aby nám pokrm neprihorel podlievame podľa potreby arabmi a Kórejcami. Pozor! Nepomýľte si omáčky z Južnej a Severnej Kórey. Všetky sa na seba podobajú a do tejto delikatesi idú obidve. Musím uznať, že šéfkuchár má talent. Dal by som si ešte duplu. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb