Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Grázl83

Mě to bavilo a dá se říci, že první polovina byla na plný počet. Druhá půlka už měla nádech béčka včetně pár klasických klišé. Vyzdvihnul bych hudbu, která místy skvěle dotvářela atmosféru. ()

`barocco

Viac nez dobre. Dobrodruzny zaner opatovne preziva svoju renesanciu v tom najlepsom zmysle. Zabava ako pri akcnakoch z osemdesiatok! ()

Tinka456

Keď ste proste presvedčení od Vášho partnera, poď pozrieme si to.... Oki, pretrpíme to :) Taká akčná podpriemerovka. Videla som už aj lepšie akčné filmy s Butlerom. ()

bonovox

Svižne natočená ponorková akčná jazda pri ktorej netreba veľa premýšľať. Butler je v podobných úlohách ako doma a poteší venovanie M.Nyqvistovi. ()

belinko

Amerikanizácia vo filme dosiahla novú úroveň. Na ich vlajky, ktoré je vidno v priebehu celého filmu som si už tak nejak zvykol. Na potlesk v operačných centrách, keď sa im podarí vyvrátiť katastrofu tiež. Na to, akí sú vlastne Američania milostiví, všetkým pomáhajú, sú neporaziteľní a vyhrajú vždy i keď sú o krok za nepriateľom - to je samozrejmosť. No tento snímok priniesol novú čiarku na nástenke amerikanizácie. Samozrejme, všetky vyššie spomenuté body sa nachádzajú i v tomto filme, no v tomto snímku pribudol i jeden nový. Oni totižto už nepotrebujú z rúk teroristov zachraňovať svojho prezidenta. Ó, nie. Oni tento krát zachraňujú ruského prezidenta. A čo je najzaujímavejšie - zachraňujú ho z rúk rusov. Američania sú v tomto snímku tak úžasní, že potopia túžbu po moci a zabránia korupcií iného štátu. Ó, áno! Amerikanizmus v tomto filme je tak silný, jak jak vývar po opici! Gratulujem a nie - ďakujem, už viac nie. Radšej jed. ()

esmoke

Po shlédnutí filmu se mi honilo hlavou jen to kdo na to dal peníze? a co tam dělají Gerard Butler, Gary Oldman? To není ani béčko. (CZ dabing) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $31,672 miliónů. ()

DexMASTER094

Solidní 3*, ale protože filmu po celou dobu nechyběl drive a scénář docela vyšel, tak dávám 4*. Válečných/historických filmů o ponorkách je jako šafránu, tak jsem si nemohl tohle dílko nechat ujít. Poměrně jsem se bavil. ()

kolly13

Solidní hlubinné drama, dobré obsazení a kvituji akční scény s pro mne novými záběry. Proto odpustím vykreslení trochu neschopných rusáky se směšnými helmami z roku 1949. Leč stále je to dobrý, ale průměrný film. ()

gogo77 odpad!

0/10... toto bol asi najhorsi film roka... americki vojaci unesu ruskeho prezidenta ktoreho zajali vlastni ruski ministri... ano dobre citate ... proste cely dej, scenar, neuveritelne akcie vo photoshope ... tupe nudne tvare ... strasne sklamanie ... ale zase som sa narehotal na nerealnosti a absurdnej debilite vsetkych prvkov filmu ()

bigmatko

vôbec to nebolo také zlé ako naznačovali mnohé komentáre a nebolo to o nič menej reálne ako pády bieleho domu a podobné akčňáky, v ktorých americký hrdinovia prekonajú nástrahy súdruhov snažiacich sa nabúrať demokraciu a potlačiť ľudské slobody a v ktorých malá hŕstka oddaných, riskujúcich ľudí vždy na hrane reálnych možností nedbajúc vlastných životov bojuje pre svoju americkú vlasť. Amerika je silná amerika je lepšia Amerika ochráni aj ruského prezidenta. Klasický hrdinský gýč, ktorý sa však dá pozerať, pod morské zábery sú dobre spracované a v konečnom dôsledku to dokonca dáva aj aký taký zmysel. ()

argus123

Tento film mi pripomenul tie stare sovietske akčňaky kde boli tak isto Amici ukazany ako zly, či neschopny. Preto sa na scene objavil Soviet ktorý všetko zachraní. Narozdiel od USA ale Rusko dospelo, a točí viac menej realne filmy, bez politicky zafarbeneho podtextu. Tolko k parodií na normalny akčny film. ()

Thug_Leo

Proč herci představující ruské občany a ani nepředstírají přízvuk? Proč je to sem tam tak pitomé a efekty působí místy komicky? Parádně jsem se bavil třeba u topícího se námořníka ve vodě po kolena. Kombinace několika filmů byla typická dnešnímu trendu absence kreativity, ale ve výsledku? Film nabízí akci všude, důležitou choreografii, kdy můžeš sledovat, jak se herci snaží ustát křivou podlahu namísto, aby se něčeho chytli.., a hlavně ukázku jak američané mají vybavení/prostředí moderní a protivník z roku 1978. PS: Postava Linda Cardellini, krom jednorázové nabídky NSA satelitu nemá co ve filmu dělat. ()