Bogart zase dokazuje, že pro role drsňáků v noirech se zkrátka narodil a nikdo na něj nemá. Dead Reckoning disponuje svižným a nápaditým scénářem, pořádnou femme fatale, atmosférou jako hrom a marně se snažím najít jediný důvod, proč nevysolit pět hvězdiček...(9.6.2007)

Napsala bych úplně to samé, co M.E.J.L.A. A něco mi říká, že to samé by si myslel i Rob Roy.(14.8.2008)

Napínavý film-noir s obrovskou atmosférou a jako vždy charismatickým Humphreym Bogartem. Tentokrát jde o příběh zapeklitý, docela komplikovaný, ale ne tolik, aby se divák ztratil. Setkáváme se tu s femme fatale, výborným prostředím a zvraty v ději, což je obrovské koření Cromwellova počinu. Z nějakého subjektivního pocitu musím dát 5*, neboť na mě Dead Reckoning dýchlo něco, co se těžko slovy popisuje, ale zcela určitě to ve mně během sledování a ještě i po zhlédnutí rezonovalo.(5.12.2012)

Čím víc noirů máte za sebou, tím menší je pravděpodobnost, že se vám Dead Reckoning bude líbit. Cromwell rozhodně není zárukou bůhvíjaké kvality, Bogart válí mnohem víc v jiných filmech a Lizabeth Scott je asi nejméně přitažlivá femme fatale, jakou jsem viděl.(11.1.2008)

Z Bogarta mám vždycky mráz na zádech, ať hraje kohokoliv. Navíc, když počítá se smrtí, jeho jizvy vyjdou ještě víc na povrch. Umí hrát loosery, umí hrát padouchy a umí to všechno zúročit...pravda, někdy mu to nevyjde, ale tady své trumfy dokázl prodat. Jako kapitán Rip Murdock chce za každou cenu zachránit čest svého kolegy a přitom se mu, jako obvykle, připlete do cesty osudová žena, jenže...He doesn't trust anyone, especially women.(22.7.2006)

Dva válečné hrdiny (parašutisty) seržanta Johnnyho Drakea a plukovníka Ripa Murdocka veze vlak do Washingtonu (kde jim mají být předána vyznamenání za zásluhy). Ovšem jednoho z nich (Johnnyho) „dobíhá“ osud (nedořešená minulost) a tak místo cílové stanice Washington, nabírá Johnny (posléze následován Rippem) kurs do malého městečka jménem Gulf City a začíná „hra“ o jejich životy. Dead reckoning, to je „stará dobrá poctivá“ krimi- noir, s ponurou atmosférou, vcelku jednoduše (jednoznačně) vystavěným příběhem (jakýto kontrast např. s The Big sleep), dobře napsanými dialogy, charismatickým H. Bogartem (coby plukovníkem Ripem) snažícím se (u)hájit čest svého kamaráda Johnnyho a nedůvěřujícím ženám s „osob. přáním“, mít je po ruce jako krabičku od sirek s možností (v případě potřeby) je kdykoliv zastrčit do kapsy. (No, upřímně pánové, kdo (alespoň jednou v životě) po tomto nezatoužil :-) Samozřejmě nesmí chybět ani osudová femme fatale Lizabeth Scott (coby zpěvačka Dusty) resp. MIKE. Dead reckoning NENÍ špička žánru, (možná) chybí trochu vypiplat dialogy, (možná) trochu osudovosti, (snad) více jiskřivosti, kdoví. Nicméně, těch 100 min strávených u tohoto Cromwellova snímku (pokud jste fanoušky daného žánru) ROZHODNĚ litovat nebudete.(27.11.2011)

Noir ako vyšitý podporuje neustály chandlerovský monológ Ripa Murdocka ( opäť skvelý Bogart ), ktorý chce očistiť meno svojho zavraždeného kamaráta z vojny. Príbeh v podstate kopíruje známu schému, je však vyrozprávaný sviežim spôsobom a slušným tempom.(9.10.2011)

Vidět tenhle snímek před Pojistkou smrti, Hlubokým spánkem a dalšími deseti špičkovými noiry, stříknu si z něj do trenek. Z filmu až příliš sálá snaha vycucat noirovou esenci ze všech dostupných zdrojů a ve vysokých dávkách ji zrecyklovat. Dramatická hudba, temné siluety na zdech, mrcha s andělskou tváří, všudypřítomné dusno a/nebo déšť, drsné hlášky a samozřejmě Bogart. Pokud milujete ne-žánr noir tak jako já, nemůžete si Dead Reckoning neužít, ale ze stejného důvodu si ho asi nezapamatujete... Čímž se vlastně jen podepisuju pod M.E.J.L.ův komentář...(23.9.2011)

70% a čtyři hvězdy hlavně díky Bogiemu.(12.3.2013)

Standartní noirový Bogart se zajímavým příběhem a koncem. Lizabeth Scott mě nijak zvlášť nenadchla jako femme fatale, sice hezká, ale jinak taková nevýrazná a obyčejná.(27.8.2010)

Asi ničím nevýrazný, ale splňující všechny noir-kritéria a tím pádem zaručeně dobrý. Flashbacky, spoustu dějových zvratů, voicover, kouř, nesnesitelný vedro, Bogart i Lizabeth Scott dobrý (když zrovna nezpívá). Co je na facepalm je Bogartova hláška, že má v pití DDT...(17.6.2012)

Velmi stylova noirovka s Bogartem v zivotni forme. Film vas bezpecne udrzi v napeti od zacatku do konce. Carnovsky jako mafian Martinelli je vyborny!(4.5.2013)

Takový celkem klasický Humphrey Bogart v noiru, a to myslím v tom dobrém. Většinu toho řekne ve voice overu, a i když si myslíte, že má vlastně jen jeden výraz, ve skutečnosti zvládne hrát některé scény právě jen obličejem. Scénář není geniální, ale dost dobrý na to, aby vás bavil až do úplného konce.(23.3.2018)

Bogart jako vždy. Tvrďák až do konce a jsem rád, že nám opět ukázal, že ženský jsou svině, ale i přes to je milujeme.(23.5.2014)

Bogart pátrá proč kamárád vzal roha těsně před tím, než měl dostat medaili za zásluhy. Pátrá a pátrá a pátrá, na konec se sice pěkně dopátrá, ale mě to celé přišlo trochu suché. A navíc je celý film vyprávěný, takže slyšíme komentář všeho, co na obrazovce už vidíme. Nijak zvlášť mi to nesedlo. Prostě průměrná, koukatelná kriminálka.(6.3.2006)

Bogart v další ze svých tipických rolí drsňáků. Dead Reckoning mi přijde dosti podobný veleúpěšnému Noiru Gilda a i přesto, že zde chybí Rita Hayworth, film jako takový obstojí skvěle zejména pro fanoušky Bogarta. Ti ostatní pravděpodobně nebudou tolik nadšení.(25.8.2009)

Bogart vali, Lizabeth Scott nadherna, pribeh normalni, obrazky bozske ... neni zadny duvod dat mene nez 5(13.6.2008)

Bogart to umel a dal i tomuto snimku trochu smrnc.(22.7.2008)

Kapitán Murdock pátrá po osudu zmizelého a později zavražděného kamaráda z vojny. Samozřejmě je to zahořklý cynický tvrdák se spoustou vnitřních monologů, samozřejmě potká svoji femme fatale a narazí na povedeného mafiána. Nedá se říct, že bych se nudil (až na poslední melodramatickou třetinu), ale příběh je celkem jednoduchý a ohraný a finání twist jsem tak nějak celou tu dobu předpokládal. Zkrátka takový obyčejný noir, který má do klasiky daleko.(14.9.2015)

hodně prolhaná mike :)(12.1.2010)

<< předchozí 1 2