Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

Likan7

Konečně se nám vrátil i Donnie Yen do své ikonické role Ip Mana. Do série nepočítám ty obnože jako Zrození legendy, Final fight nebo Velmistr, takže to beru jako druhé pokračování. Trojka se drží tradic a toho dobrého z jedničky více než dvojka, přesto ale musim uznat, že už to není ono a ta šťáva je pryč. Donnie hraje Ip Manovskou klasiku, takže mu věříte první poslední, ale příběh okolo něho je zvláštní. Nechápu kde se tam vzal Mike Tyson třeba. Tahle dějová linka je naprosto navíc a přišla mi zde jen pro nafouknutí stopáže. Raději ale budu sledovat hodinový film o Kung fu a Číně, než blbečka s tetováním na xichtu tvářící se jako mačo. Choreografie je velmi ucházející, rozhodující duel, na který jsem se těšil, neukázal žádné nápady, nic nového, jen stále se opakující a to je velká škoda. Ale příběh s manželkou potěšil, respektive mě rozesmutnil, takže v tomhle pohledu film uspěl. Jen škoda, že uspěl jinak, než jsem doufal. ()

bearmeedek

Tak pro mě trojka nejlepší. Ke všem kvalitním soubojům byl okolní příběh podán normálně filmově a nebyl tak toporný, jako u jeho předchůdců. Opravdu příjemné překvapení. ()

E lan

Dobré (ale bohužel nejslabší) pokračování této ságy. Charismatický hlavní představitel, super akční scény, Tyson naštěstí jen ve vedlejším štěku a jen průměrný příběh. Přesto se na to velmi dobře dívá... ()

Maximilianus

Obyčajné pokračovanie, ktoré neprináša nič nové a v podstate ani nemuselo byť. Hlavný súboj je tu medzi Donnie Yenom a Mikeom Tysonom o to, kto má horšie herectvo. V určitých chvíľach to bolo tesné, ale Mike je v tomto asi víťazom. Čo sa súbojov týka, tak je to v poriadku. Úvod s Bruceom Lee bol dobrý. 6,9/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Pokračovanie, ktoré sa oplatí vidieť. Máme tu jednu z najsmutnejšíh etáp života Ipa. Máme tu síce o niečo menej akcie ale mne to neprekáža, keďže sa tu rozoberá smrť jeho manželky. Máme tu pekne ukázané ako sa Ip zmenil vďaka chorobe manželky a začne sa jej viac venovať ako kedy predtým. Na základe toho sa rozhodol odmietnuť zápas na ktorom by sa ukázalo na verejnosti koho umenie je lepšie či Ipove alebo súperove. K súboju nakoniec dôjde aj to len vďaka milujúcej manželky, ktorá to na sklonku svojho života zjedná ale tentokrát už nie na verejnosti. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

RAFT

Vcelku velmi slušné pokračování jedné trilogie.I když je pravda že,sme čekali dosti dlouho než vznikl třetí díl a to čekání se vyplatilo .Dobře natočené jednohubka .Mike Tyson jako záporák slušný boj .Za mě 80% ()

celticek

Postavil bych to na úroveň předešlého dílu, zaujal mě až "rodinný" rozměr ke konci. První díl u mě zůstane nejlepší. Jak příběhem, tak bojovými scénami. ()

Maniik88

Možno najslabší IP Man, čo sa týka súbojov a nejakého rýchlejšieho spádu. Nieže by ich bolo málo, alebo neboli zaujímavé, no predsa len sme boli zvyknutí na iný level. Príbeh je taký slabučký, naopak emócie okolo Ipovej manželky na vysokej úrovni. Finálny súboj majstrov super ako aj súboj s Tysonom. ()

JohnZ87

Třetí díl o Ip Manovi za svými dvěma předchůdci lehce zaostává, byť se stále jedná o velmi vydařený snímek. Ip Man 3 už nemá takový drive, nepůsobí tak uceleně, souboje už nejsou tak efektní jako dříve a film zrátka už nedokáže tolik pohltit. Problém je také v absenci výraznějšího záporáka - technicky vzato je jich tu několik, ale v podstatě to vypadá, jako by se kvantitou druhořadých zlounů tvůrci snažili vynahradit jejich kvalitu. Mike Tyson je zoufale nevyužitý a Max Zhang vlastně ani záporák v pravém slova smyslu není, jeho "záporáctví" spočívá spíše ve frustraci z toho, že není slavný jako Ip Man a v klasickém poměřování pindíků (kdo z nás je opravdový mistr Wing Chun?). Jinak film je sice i tentokrát inspirován skutečnými událostmi, ale ukazuje se tady více než předtím, že jde jen o velmi volnou inspiraci. Film se sice drží stěžejních faktů, míst, událostí a roku, v nemž se odehrávají, ale je více než zřejmé, si filmáři řadu věcí přizpůsobili. Tak např. skutečnému Ip Manovi bylo v roce 1959 (v nemž se film odehrává) již 66 let, což filmovému Ip Manovi není ani náhodou. Navíc jeho syn Ip Ching se ve skutečnosti narodil již v roce 1936 a v roce 1959 by mu tudíž bylo 23 let, zatímco filmovému Ip Chingovi je tady maximálně 8. Naopak rok úmrtí Ipovy manželky odpovídá skutečnosti - tato událost (průběh nemoci) je filmu velmi emotivně zachycena. Finální souboj Wing Chun proti Wing Chun je skoro až zrcadlově vyrovnaný, ale Ip nakonec samozřejmě zvítězí. Mladý Bruce Lee se objeví na chvilku ve dvou scénách a více prostoru zřejmě dostane ve čtvrtém díle. 75% ()

Mijagi

Kvalitně nasnímané bojové scény (opravdu pěkně se na ně kouká) stahuje do průměru podivný děj. Nejde ani tak o překombinovanost, jako o zvláštní strukturovanost, kdy za jednu zápletku je řazená další a další a stejně tak jsou postupně za sebou ukončovány. Film působí příliš nataženě, ve chvíli, kdy si myslíte, že sledujete závěr, přichází rozuzlení dalšího příběhu atd. Dějově velmi slabé využití Mike Tysona působí spíše jako účelové obsazení k nalákání diváků. Ze všech tří dílů je tento nejslabší, ale i tak příjemná oddechovka. ()

GameboyNES

Mirek Dušín mistr hekajících baleťákú, dává na držku Tajsnovi. Upřímně, už jsem se u 3. dílu hodně nudil. Jedna navíc za Bruce Leeho. ()

simi78

Co kdybychom do kung fu filmu vtáhli Mika Tysona a udělali z toho co nejlepší akční pecku co se s tímto postiženým nápadem dá udělat? Musím ocenit takovou odhodlanost, obvzlášť když to není zas tak špatný film. ()

vieriX

Tak Donnie to slušně tuto trilogii ukončil. Souboje a choreografie snese ty největší měřítka naprosto špičkové.Krátký souboj s Mikem Tysonem parádní a závěr luxusní.Film má i smutek ohledně jeho ženy. ()

Dinsberg

Donnie Yen je Ip Man. S jeho projevem jako by ožila kung-fu legenda. Tady sice nebojuje ani za svobodnou Čínu ani za národní hrdost. Bojuje za možnost vzdělávat se a za statut rodiny. Boj se pro ně stává stále osobnějším. Je vidět, že akční projev je v rovnováze s hereckým, ale Donnie jako by chvílemi neměl co hrát. Chtělo to vymakanější scénář. ()

Olafsson

Už to není taková pecka jako jednička nebo dvojka ale pořád fajn.. Potěšila role Iron Mika a ten souboj byl super.. I když samozřejmě v reálu jedna bomba od Mika na hubu nebo žebra a Ipa veze sanita... ()

Moiseiwitsch

Pokud pominu skutečnost, že Ip Man byl již v dost pokročilém věku v roce 1960, kdy mu zemřela žena na rakovinu a že některé interiéry mohly z těží v této době vypadat tak jak ve filmu vypadají, tak jde o velice důstojné pokračování předchozích dílů. Akční scény jsou stále na vysoké úrovni, i když jich je méně. Zapojení boxerské hvězdy do filmu je dle mého jen ku prospěchu celkového dojmu. Nejkvalitnější scéna je dle mého ve výtahu, kde Ip Man brání ženu. Bruce Lee byl žákem Ip Mana od dětství, to je ve snímku rovněž nepřesné. Nepochopil jsem moc dobře konflikt Ip Mana a druhého mistra Wing Chun. Ip Man byl v přímé linii pravým dědicem umění Wing Chun po zakladatelce stylu Ng Mui. Důraz na morální a etické prvky bojových umění jsou ve všech dílech série dominující a dle mého je to tak správně. Kdo chce něco jiného, ať si pustí Tarantina... Jako kvalitní životopisný akční snímek mohu jen doporučit! ()

Vykuk

Vskutku nejslabší díl a to hlavně dějově, poměření sil s M. Tysonem jen taková pošťuchovačka, ikdyž povedená, přišlo mi to jako neukončená záležitost a pak ten opruz se soubojem mistrů, nevím, celé mi to přišlo přitažené za vlasy a dost otravně naservírované. Celkově zklamání, ale vzhledem k tomu, že v poslední době nic podobného, co by stálo aspoň za tu zlámanou grešli není, je to dobré. ()

RigorMortis

Zo začiatku som mal obavy, no Donnie Yen zasa nesklamal. Síce tomu miestami chýbala šťava a neviem načo tam dali Tysona, no posledná cca tretina filmu dosť nabrala na vážnosti. Aj koniec bol zaujímavý, krátke info bez zbytočných dojákov. Už len dúfať, že si ipmanovská séria udrží kvalitu (hoci bolo aj slabšie). ()