McFarland: Útěk před chudobou

McFarland: Útek pred chudobou

McFarland, USA

Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2015, 129 min

Starej Kevča si adoptoval partičku Mexikánců, se kterou objíždí závody v přespolním běhu a ačkoliv je vedro jak v "satanovej rici", nikdy si nezapomene vzít slušivou teplákovku. A když ty kluky zrovna nevysírá nějakýma učitelskýma móresama, docela jim to i klape. Costner zažívá v poslední době comeback(aspoň pro mě) a nutno říct, že mu to jde. Tohle byla naprosto pohodová záležitost, jen dvě hodiny mi přišly trochu moc.V podstatě se jedná o demonstraci toho, že všichni čmoudi u sebe netahaj gany a nestřílej po sobě zlatejma kulkama, ikdyž jejich rodiny okusujou desku stolu. Uplně mi to připomnělo obdobný film z našich končin - Bastardi. Učitel si vezme do parády pár cigošů a skoro všichni skapou...aha, tak ne.(7.12.2015)

Každý sportovní snímek vítám a McFarland není výjimka. Snímek z chudého prostředí o přespolním běhu. Latinoameričené, kteří neznají nic jiného než školu a práci na poli. Dřou od rána do večera a nemají čas téměř na nic jiného. Nemají auto, nemají nic a jejich cesta ze školy je během rychle domu, aby mohli pomoc rodině. Kevin Costner v roli učitele a také skvělého kouče chlapců z McFarlendu zahrál roli skvěle. Dobrý děj, neřeší se zhovadilosti, pořád se něco děje a hlavně moc pěkný a dojemný příběh, který fanouška sportovních snímků musí rozhodně bavit. Kousek od plného počtu, možná při druhém zhlédnutí přehodnotím .. 8/10 = 89%(16.1.2016)

Ako náhle sa tam na začiatku zjavilo logo Disney, tak asi každému bolo jasné, že pôjde o ďalší typický motivačný športový film s očakávanou schémou deju smerujúcou ku krásnemu happyendu. A tak sa aj stalo... Ale na druhú stranu, takých je väčšina športových filmov - o motivácii, snahe a námahe, ktorá napokon vedie k zaslúženému úspechu. A pokiaľ vznikol film na skutočných základoch, tak potom niet o čom pochybovať. Napriek značnej disney-klišovitosti to však bol príjemný filmový zážitok s dobrou atmosférou, a musím opäť pochváliť výkon Kevina Costnera, ktorého azda začnem mať napokon aj celkom rád.(3.6.2015)

Po dlouhatánské době supr zážitek z životopisné story se sportovní tématikou. Také skvělým Costnerem a Bello! Doják jak má být, který si určitě zaškatulkuji, jako jeden z nejpovedenějších v roce 2015. Jinak musím podotknout, že to jak se po posledním závodě zachoval trenér White, to je ta skutečná síla, víra a hrdost!!! Závěr filmu, kdy nám o třicet let starší hoši - skuteční běžci z McFarlandu vyklusávají, je tou nejúchvatnější třešničkou na dortu! 90%(2.12.2015)

Mě tyhle životopisné snímky ze studia Walt Disney prostě baví. Ano, je jasné, jak se to bude vyvíjet, je jasné, jak to dopadne, jsou zde momenty, které bych nejraději vystřihnul, ale stejně si to užívám a ty emoce prožívám. Navíc tentokrát si tvůrci skutečně vybrali zajímavý příběh, přičemž by mě nenapadlo, že běh může být tak zajímavý.(29.5.2015)

• - Film se natáčel dva dny v zemědělské oblasti v blízkosti Camarillo Premium Outlets na Ventura Boulevard. (007.)