Úsměvné historky nesmělého středoškolského profesora a prohnané septimánky... Do dívčího gymnázia nastupuje nový profesor, nesmělý a nepraktický Karel Suchý. Od samého počátku se stává předmětem čtveračivého zájmu gymnazistek. Ve vymýšlení alotrií vede Věra Matysová, neteř bytné, u níž mladý profesor bydlí. Rozpustilá studentka se s celou třídou vsadí, že dostane od nového kantora hubičku… Sentimentálního dívčího románku Ferdinanda Tomka, zapadlého básníka, který se zde skryl pod pseudonym Adéla Červená, se v roce 1932 ujali scenárista Václav Wasserman a režisér Martin Frič. Ten do hlavních rolí obsadil jedny z prvních hvězd zvukového filmu – Anny Ondrákovou a Karla Lamače – a natočil s nimi divácky velmi úspěšnou situační veselohru o svízelích mladého středoškolského profesora. I další role byly obsazeny oblíbenými tvářemi – Theodorem Pištěkem, Antonií Nedošinskou, Světlou Svozilovou a brněnským komikem Valentinem Šindlerem – „stréčkem Křópalem“. Ve filmu se mihne do té doby neznámá statistka Nataša Gollová. S úspěchem se setkaly i písničky Járy Beneše s texty Jaroslava Mottla a Karla Lamače. (Česká televize)

juvelinokivi

Ach Karle, miťuli je! "Ovšemže najímám tento útulný pokojík s vědomím, že nemáte dcery, jak pravíte. – Jsem vdova, pane profesore. A naše manželství bohužel bylo bezdětné.- Pravíte bohužel, já však dím: Bohudík! Neboť nebylo by mne zde, kdyby zde bylo dcery." Srdečně doporučuji všem oblibovatelům jazyka českého. ()

Atriot

Málo povedená komedie s prkenným Lamačem v hlavní roli. Za zmínku spíše stojí, že je to první film, ve kterém se objevila Nataša Gollová, v tomto filmu ještě jako vysoká štíhlá studentka. V jejích posledních filmech se jeví jako malá kulatá babička. ()

J.CTORN

I když to je jen obyčejná komedie nesmyslnost holek v tomto věku (moc dobře to vím, je mi 17) a skvělé herecké výkony Karla Lamače ()

Kosir

No nevím, ve srovnání se "zavedenými" kousky, sice z pozdější doby, ale přesto příliš naivní. Tři jen proto, že je to opravdu dost starý a český. ()

milos.bradik

Velmi nepodařené, Karel Lamač jako herec je otřesný a děj je taky stupidní. Jedna hvězda ze soucitu. Není to úplný odpad, ale dal bych tak 10 %. Pokud to srovnám s podobnou komedií Děvčata, nedejte se!, tak si to víc nezaslouží. ()

BigJohn02

Osobně si nemyslím, že Lamač neuměl hrát, mám naopak pocit, že hrál přesně to, co po něm Mac Frič chtěl. Na Anny jsou sice vidět manýry z němé éry, ale možná právě proto zahrála ve třiceti diblíka ze septimy. A  Darja Hajská jako třídní žalobníček se od těch jejích pozdějších domovnic moc neliší, už tady vypadá tak trochu jako bába. Za mě fajn naivní komedie. ()