Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

Mefistofelle

Někdy mám pocit, že duchařský subžánr hororu už je úplně vydojený a nic už mě nemůže překvapit. Ani zde se to nestalo. Zápletka je opravdu jednoduchá - někdo zemře a v souvislosti s tím se začne odhalovat temná minulost, která se zemřelým více či méně souvisí. A tak někdo začne pátrat a odhalí něco, co mělo zůstat utajeno. Víc klasické už to být nemůže. Jednotlivé střípky skládačky se začnou pomalu skládat a obraz dostává stále jasnější obrysy až je nakonec pravda odhalena, duchové jsou usmířeni, vše je zas jak má být. Za dobré bych označila první a třetí třetinu filmu, zbytek je jenom vata. Ale je to dost na to, abych mohla udělit tři hvězdičky. ()

cariada

Na duchařinu to docela ušlo, snad jen až příliš pomalu táhnoucí se děj. Hlavní hrdinka je celkem kočka, na můj vkus tam mohlo být víc akce a sem tam nějaký to leknutí. ()

TommyLeeJape

Mummy, Who's that behind you? Atmosferická hororová podívaná, u které se budete modlit, aby obsah vašeho močového měchýře zůstal na místě alespoň do té doby, než film pauznete a zajdete si ulevit se třemi náhradními žárovkami a baterkou na záchod, jehož prostory se najednou zdají zatraceně malé. The Pact mi připadal i vydařenější než jeho žánrový kolega Insidious. Ke konci je film sice zbytečně překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že vás dokáže pekelně vystrašit, což je podle mě u hororu to nejdůležitější. ()

dubinak

Z The Pact jsem byla velmi příjemně překvapená. Od začátku jsem z toho domu neměla dobrý pocit. Troufnu si říct, že je snímek velmi nepředvídatelný a to je moc dobře. Po prvním zhlédnutí docela pecka, ale na podruhé by mě to už nejspíš nebavilo. Blondýna, ač se divím, se mi do role docela hodila. I když některé scénářové repliky působily trochu přitažené za vlasy, první dojem až překvapivě dobrý. Postrašilo, pobavilo, překvapilo. Doporučuji. ()

U_S_O

"Mammy, who's that behind you?" A už jsem byl podělaný strachy :) Malo to naozaj vynikajúcu mrazivú atmosféru, zaujímavý príbeh, slušné herecké výkony, proste ducharina zo všetkým čo k tomu patrí. Režisér ma pekne naťahoval celý film, už už som čakal kedy niekto vyskočí spoza rohu ale snáď až na jeden prípad, sa žiadna veľká lakačka nekonala, takže ste v napätí museli pri klasickej hororovej hudbe tŕpnuť celý film. Rozhodne vydarený napínák. ()

PROCESOR

Tak to byl horůrek přesně podle mého gusta. Sem fanda duchařin a tady si je užijeme do sytosti. A když k tomu přidáme jednu velkou fešandu v hlavní roli, je na co se dívat. Víc psát nechci, abych něco neprozradil. ()

Nivenx

The Pact je film s průměrným námětem, dobrými herci a solidní atmosférou. Ale chvilkama se dostavila bohužel i nuda. Mohlo to být mnohem lépe zpracováno a akcí s duchama mohlo být více. 55% ()

Sabrewulf

Jo, byl to horor. Hlavně to, jak si hrdinka po čůrání neumyla ruce a ani nespláchla záchod. Úplně mě baví, jak vždycky v nějakém domě straší a dotyční tam pořád přebývají. Na pěst. A vůbec - bylo to už všechno na jedno brdo, stokrát omleté. ()

Sfinkter

První dvě třetiny podařený "bad atmosphere" horor, závěr není dle mého gusta. Ale celkově hodnotím určitě kladně, některé scény jsou vydařené a snímek má navíc sympatické a racionálně uvažující postavy. ()

viperDavid

Nebylo to tak hrozný. Duchařiny úplně rád nemám, ale v tomhle případě udělám výjimku, navíc konec byl mnohem reálnější než v kde jaké "detektivce". Caity to i pěkně zahrála, takže skoro nemám co vytknout. 4* ()

Cushing

Eklektické až za hrob, a to doslova. A taky podivně obsazené, s dírami ve scénáři, který jako by si nedovedl vybrat, který hororový žánr vlastně chce dělat. Spiritisická abeceda -- něco předpotopního. Přesto je, milé děti, na tomto spíše televizním snímku jasně vidět (pokud nevypadne proud), že i za málo peněz se nějaká ta muzika dá schrastit. Jen být náležitě filmově vzdělán. Jinak řečeno mít nakoukáno. ()

Tomes83

V několika momentech jsem měl husí kůži až na zadnici! Napětí vydrželo skoro až do strhujícího závěru! Ještě, že se nám nezobrazili všechny Judasovo oběti, už tak to bylo silný kafe! Myslel jsem, že tohle dovedou jen asijští mistři hororu, celá stavba filmu se tak vyvíjela... tohle se amíkům povedlo a ani se snad nejedná o žádný remake asijské duchařiny! ()

uiu

Za mě plnohodnotné 4 hvězdy. Nulové očekávání a neuvěřitelné překvapení. Nebudu nic prozrazovat, jen doporučím všem, co mají rádi Sirotčinec ;) ()

venison

Na horor vcelku obstojné a pointa filmu byla za mě super, samozřejmě tam spousta věcí hapruje, ale na horor prostě slušný :-D ()