Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

VanTom

Ani po zesnutí nenáviděné despotivní matky nečeká její dcery v rodném domě nic dobrého - jaká tajemství či (záhrobní?) obyvatele nadále skrývá? Malý jednoduchý horor není napsán ani zrežírován vůbec zle, odhalování i původ strašení dávají celkem smysl a párkrát jsem se pěkně leknul. ()

ghatos

Hlavní motiv je dobrý a pár momentů je fajn, jenže kolem je hrozně moc hluchých míst. Dalo se z toho vytřískat daleko víc. Před koncem je našlapanější patnáctiminutovka, ta měla ovšem trvat 2x déle. 59%. ()

jefff

Strašidelné jako blázen to vám povím. The Pact střídá poměrně nudné a utahané scény se scénami, ze kterých vás bude mrazit ještě dlouho. Hororově velmi povedené, příběhově už méně, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších hororů loňského roku. ()

Šakalík

No a pak že to nejde! Po dlouhé době hodnotím nějakou moderní duchařinu kladně, protože tahle americká záležitost nabízí skutečně velmi sugestivní podívanou plnou napětí a lehkého mrazení v zádech. Zpočátku sice film ničím nevybočuje ze zaběhnutých stereotypů žánru, ale postupně se příběh přece jen rozjede a rozehraje zajímavou duchařskou partii. Především pasáž, ve které na inkriminované místo přijde nevidomá senzibilka Stevie, je skutečně znepokojivá (palec nahoru za úžasné namaskování). Samotný závěr mě sice malinko svou tuctovostí zklamal, ale celkově se mi tenhle film hodně líbil. Myslím, že tudy vede cesta k živení duchařin coby hororového sub-žánru, který v Asii stagnuje a mimo ní vyloženě skomírá. Tak jen houšť a větší kapky. ()

vitekpe

Dost se mi libil "Scully look" hlavni hrdinky :-), dal se mi libilo, ze jezdila na CB-cku... Proste ja jsem spokojenej, na nedelni odpoledne fajn horurek. 3++ ()

sedm.1

Malá, nízkorozpočtová duchařina, thriller, který má svá pravidla, nijak je nepřekračuje směrem dopředu, ovšem ani je žádným způsobem nepoškozuje, tak nějak si prostě šlape svým nenudícím tempem, bez odboček, sice nepřekvapivě, ale působivě. Tvůrcům se podařila navodit především velmi působící astmosféra, které jednak tedy pomohlo i již zmiňovaný rozpočet, neboť právě pro tyto filmy je ,,chudoba" jedním z těch nejfunkčnějších prvků, ale samozřejmě tu je znát i práce začínajícího autora, který ovšem svou prvotinou jasně naznačil, že má styl a talent. Co se týče zápletky, ta má pár překvapivých a působivých momentů, nicméně objevná tedy rozhodně není. Ale nenudí, má spád, lekačky fungují, závěr je slušně vygradovaný, prostě proč ne. A zmínit musím samozřejmě i neotřelé obsazení, které dokázalo, že obyčejně vypadající, působící a hrající herci dokážou být častokrát pro film víc prospěšnější, než kdovíjak hvězdně napudrovaní kašpaři s několikamilionovými honoráři. The Pact zkrátka není ani oslnivým, ani originálním, ani jinak nadprůměrně vyhlížejícím bijákem, jako poctivá duchařina ale funguje bezvadně a ve výsledku se jedná o vážně slušnou podívanou, v rámci žánru jde dokonce o lepší průměr. ()

Forsberg11

Slabší priemer bez väčšieho vzrušenia alebo zaujímavých momentov. Ale sklamanie to určite nie je. Veľa som od tohto nenápadného hororu nečakal a veľa som ani nedostal. Na druhej strane však nepochybujem, že niektorí menej odolní jedinci mohli mať pri niektorých scénach poriadne stiahnutú zadnicu. Hlavne pasáže, keď bola hlavná hrdinka sama v noci v dome neboli príliš príjemné. Škoda len, že ich bolo tak málo. U mňa za 3, a veľmi malá pravdepodobnosť, že tento filme ešte niekedy uvidím... 50 %! ()

Tejkina

Celkově bych film zhodnotila spíše jako průměr, ale závěrečné rozuzlení mě fakt dostalo. A z herce, který hrál vraha šel vážně strach. Jinak sestry si byly hodně podobné, chvilku mi trvalo zorientovat se v tom, která je která. Jako horor to moc nevidím, ale je to slušný thriller s pár lekačkama. ()

bari68

Od tejto novej vlny amerických duchárskych hororov som ani nečakal mnoho, takže výsledný efekt vlastne nebol žiadnym prepadákom. Sú tu klišé, žiadna Kubrickovská filmárčina, pár kontraproduktívnych aspektov, avšak v konečnom dôsledku je to oddychovka, ktorá nepostráda napätie a hlavne plní účel, pre ktorý bola natočená. Nič viac, nič menej. ()

Michelle75

Tak jestli můžu horory,tak jedině v podobném stylu. Od začátku je cítít napětí a není jasné co za tím stojí. Interiér domku,kde se dějí zvláštní veci je na první pohled divný,ponurý,už při pohledu na něj je divákovi úzko. Napůl duchařina,která pomalinku zapadá do sebe a je svěle dotažená až do konce. Vyústění dává smysl a o to je děsivější. Nenechte se odradit počáteční půlhodinou-stojí to za to. ()

Luciášek

Musím říct, že opravdu příjemné překvapení. Čekala jsem další moderní slátaninu pro ty jednodušší z lidí, ale ono ne. Ono to bylo dobré. Samozřejmě po zapřemýšlení po skončení jsou tam jisté nedotažené momenty ve scénáři a škoda těch posledních 10 vteřin, ty to pro mě podělaly na celý čáře, ale jinak povedený kousek, který se, když už nic víc, alespoň vymyká současnému filmovému shitu. ()

klukluka

Strejda musel být jak myška, když ho za 16 let společného života pod jednou střechou nikdo nezaregistroval..? Jinak dobrý. A na Caity Lotz se zaměřím. Krasavice inteligentní. ()

KoRner odpad!

Céčkový horor, ktorý sa na začiatku tvári nadprirodzene aby ku koncu dával čím menší zmysel. Postraší to iba chvíľku, aby si človek zbytok filmu škrabal záhlavok a nechápavo krútil hlavou. Ona sa zakaždým do toho domu vráti, bez toho, aby ho konečne dala skontrolovať! A Van Dien ako vždy na Oscara... ()