Téměř dokonalý (festivalový název)

• Dánsko

Sover Dolly på ryggen?

Almost Perfect

Takmer dokonalý

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Dánsko, 2012, 102 min

Příjemné překvapení. Do kina jsem mířila po shlédnutí hodnocení na IMDb bez valných očekávání a nakonec jsem se už dlouho tak dobře nazasmála. A vůbec - myslím, že se skvěle bavilo celé kino. Jednoduchý příběh - intelektuální žena po třicítce hledá otce svého dítěte z umělého oplodnění. Celá zápletka vystavena na úplné odlišnosti ústřední dvojice - viděno stokrát jinde a jinak, ale tohle bylo jemné, pěkně vybalancované, všeho tak akorát, gesto, pohled, nic se nerozpitvávalo do trapnosti, moc milé pohlazení. A Nikolaj Lie Kaas - v Open Hearts skvělý na vážnou notu, v Blikajících světlech jsem se při všech jeho výstupech výtečně pobavila a tady opět nezklamal - výborný komik a navíc se na něj ženám dobře kouká. Doporučuji pro dlouhé podzimní a zimní večery.(1.11.2013)

Nikolaj Lie Kaas umí hrát, je všestranný. Možná má vše ulehčeno tím, že na dánském písečku se utkává a setkává jen se třemi, čtyřmi herci jeho kvalit. Veselá komedie s vděčným tématem s přiměřenou dávkou klišé. Co mě nejvíc zarazilo, byly reakce publika v kině Lucerna. Někdy mám subjektivní pocit, že se lidé nesmějí tak intenzivně, jak by měli, tentokrát to bylo naopak. Skupinka deseti, možná dvaceti lidí v sále se smála téměř nepříčetně. Buď si něčeho šlehli, anebo je Kaas tak rozparádil. Čert ví...(21.11.2013)

Pro mne osobně nejlepší romcom od Klamače srdcí. Jestli tu existuje ještě něco jako MZ hype, tohle bych zařadil minimálně na čekací listinu. Takhle, není to není romcom klasického severoamericko-britského střihu, kde vypadá ústřední obsazení spíše na něco mezi přehlídkovým molem a porno castingem, sountrack je složený z chytlavých retro pecek a celé to má nádherný feeling, áčkovou kameru a v hlavních rolích je někdo jako Kirsten Dunst a Josh Duhamel (režíruje to pravděpodobně někdo jako Garry Marshall) .Téměř dokonalý nemá ani jedno z toho, ale mámá uplně jiné kvality. Lene Maria Christensen vypadá jako průměrná maminka s kočárkem, kterých v krásné pondělní ráno potkáte cestou do práce desítky, v ČR myslím si i s o moc lepší postavou, ale jenom se usměje a začne ve své nevinnosti vršit jedno špatné rozhodnutí za druhým, všechny zdánlivé nedostatky ji prominete s tím, že tahle role prostě lépe obsadit nešla. Uplně jiný level je Nikolaj Lie Kaas. A nutno připoměnout, že mimo tisíců běženců běhají na sever od Hamburgu cca tak 2 lepší herci než je on (3 pokud neni Mads Mikkelsen v USA). Ale tohle co vystřihnul za roli? Smál jsem se od začátku do konce. Na stupnici od roztomilého zmatkáře po polepšené hovada, on ztvárnil totálně bezprizorního idiota, který nemá zábraný před nikým, ničím a díkybohu se to do konce filmu ani o píď nezlepší. Tady by opět americká "konkurence" přišla s nějakým vysvětlením, že je to magor, protože válečný hrdina, protože smrt manželky s dcerkou, ne on je neřízená střela prostě jenom tak bez vysvětlení. :) 10/10 (Ryze subjektivní hodnocení, ve skutečnosti to bude tak o bod až dva méně, podle toho jak máte citlivou bránici a jaký máte po maratonech Broenu vztah k dánštině :-)(17.1.2016)

Nikolaj Lie Kaas v komediálnej úlohe. Nikolaj Lie Kaas vyzlečený. Nikolaj Lie Kaas s tetovaním na zadku. Odhliadnuc od všetkých uvedených pozitív tohto filmu musím konštatovať, že to bol čistý priemer. Nenásilný a milý hlavný hrdinovia, príjemný humor a všetky ďalšie, vyššie uvedené prednosti ho však u mňa posúvajú kúsok ďalej nad priemer, na úroveň príjemnej oddychovky, ktorú si kedykoľvek rada pozriem zas a znova a nahý Nikolaj s tým určite nebude mať nič spoločné!(22.2.2015)

Nikolaj Lie Kaas, Sidse Babett Knudsen, zajímavý námět, co víc si přát. Kvalitní scénář. Ona ten příběh vyšperkovala se vším na co si vzpomněla. Něco jako kvalitně a budovat a stačí méně, to ani náhodou. Udělala z toho obyč. popcorn.(6.7.2015)