poster

Téměř dokonalý

 • Česko

  Téměř perfektní

 • Dánsko

  Sover Dolly på ryggen?

 • anglický

  Almost Perfect

 • Slovensko

  Takmer dokonalý

  (festivalový název)

Komedie / Romantický

Dánsko, 2012, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kolemjdouc
  *****

  perfektní ,dokonalý výkon všech herců.Lie Kaase jsem zaregistrovala v kriminálkách ošuntělého,zadumaného, vtaženého do sebe.Ale dokazuje,že je herecký chameleon.Jeho pojetí srandy je na Oscara.Vlastně tady byli všichni dobří ale on vynikl.Tohle je jeden z mála filmů včetně O kuřatech a lidech ,který si s potěšením pustím vícekrát.A to šídítko které úplně na konec zavěšoval nad postýlku :-))))))))to nevymyslí jen tak hlava.Takže scénář ,režie a je vidět, že když k tomu nezvou jiné státy, tak je to pecka.Nóbl kamera.Fakt jsem ržála nadšením!(17.2.2019)

 • Malarkey
  ***

  Skandinávci rozjeli tradiční zábavný námět, který když se dobře pojme, tak nemůže dopadnout špatně. Jen teda škoda, že Nikolaj Lie Kaas tady tu postavu měl tak strašně nesourodou, jinak by to byla vysloveně pecka. Herečky tu totiž hrají přenádherné a v čele je samozřejmě nejkrásnější z nejkrásnějších – Lene Maria Christensen. Nikolaj to ale pojal jak bombarďák a tak tu jednou působí, že neumí do pěti počítat a na po druhý se chová jak introvertní atomovej inženýr. Dlouho se mi nestalo, aby mi sympatie k hlavní postavě kolísaly s jím vytvořenou debilitou na scéně.(26.2.2019)

 • claudel
  ****

  Nikolaj Lie Kaas umí hrát, je všestranný. Možná má vše ulehčeno tím, že na dánském písečku se utkává a setkává jen se třemi, čtyřmi herci jeho kvalit. Veselá komedie s vděčným tématem s přiměřenou dávkou klišé. Co mě nejvíc zarazilo, byly reakce publika v kině Lucerna. Někdy mám subjektivní pocit, že se lidé nesmějí tak intenzivně, jak by měli, tentokrát to bylo naopak. Skupinka deseti, možná dvaceti lidí v sále se smála téměř nepříčetně. Buď si něčeho šlehli, anebo je Kaas tak rozparádil. Čert ví...(21.11.2013)

 • BarryLyndon
  *****

  Pro mne osobně nejlepší romcom od Klamače srdcí. Jestli tu existuje ještě něco jako MZ hype, tohle bych zařadil minimálně na čekací listinu. Takhle, není to není romcom klasického severoamericko-britského střihu, kde vypadá ústřední obsazení spíše na něco mezi přehlídkovým molem a porno castingem, sountrack je složený z chytlavých retro pecek a celé to má nádherný feeling, áčkovou kameru a v hlavních rolích je někdo jako Kirsten Dunst a Josh Duhamel (režíruje to pravděpodobně někdo jako Garry Marshall) .Téměř dokonalý nemá ani jedno z toho, ale mámá uplně jiné kvality. Lene Maria Christensen vypadá jako průměrná maminka s kočárkem, kterých v krásné pondělní ráno potkáte cestou do práce desítky, v ČR myslím si i s o moc lepší postavou, ale jenom se usměje a začne ve své nevinnosti vršit jedno špatné rozhodnutí za druhým, všechny zdánlivé nedostatky ji prominete s tím, že tahle role prostě lépe obsadit nešla. Uplně jiný level je Nikolaj Lie Kaas. A nutno připoměnout, že mimo tisíců běženců běhají na sever od Hamburgu cca tak 2 lepší herci než je on (3 pokud neni Mads Mikkelsen v USA). Ale tohle co vystřihnul za roli? Smál jsem se od začátku do konce. Na stupnici od roztomilého zmatkáře po polepšené hovada, on ztvárnil totálně bezprizorního idiota, který nemá zábraný před nikým, ničím a díkybohu se to do konce filmu ani o píď nezlepší. Tady by opět americká "konkurence" přišla s nějakým vysvětlením, že je to magor, protože válečný hrdina, protože smrt manželky s dcerkou, ne on je neřízená střela prostě jenom tak bez vysvětlení. :) 10/10 (Ryze subjektivní hodnocení, ve skutečnosti to bude tak o bod až dva méně, podle toho jak máte citlivou bránici a jaký máte po maratonech Broenu vztah k dánštině :-)(17.1.2016)

 • Vesecký
  ***

  Dal bych i čtyři hvězdičky, ale bylo to poněkud neoliberálně pojaté. Hlavně mě vytočila ta hláška o hadrovém panáku "genderově neutrálním", trošku i ta lesbická dramaturgyně televize. Jinak vše směřovalo k tomu, že se prostě protivy přitahují a že nelze dát na první pohled. Ten hoch se zastuzenou pubertou, kterému ke štěstí stačily motorky, želva a masturbace, se nakonec propracuje až na pozici televizního moderátora a ukáže, že je to vlastně velký srdcař. Naopak skutečný otec dítěte, ten dokonalý, ve skutečnosti dost hraje. Stejně jsem ale porozuměl Anninu výkřiku "já tě nemiluji". Asi furt myslela na toho vlasatce. Taky mi nepřipadalo moc normální, když se staří rodiče rozhodli po čtyřiceti letech společeného života rozvéstm protože mají dokonalé shodné povahy. Po čase zevšední každý vztah...(23.2.2019)