Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Gangsterští důchodci na tahu. I přes wtf scénu s pohřbem, kdy se dcera Alana Arkina chová fakt hodně divně je to fajn film. Čiší z toho taková pardálská prďáckost spojená s jemnou melancholií. Herecky je to fajn. Na zůčastněné pány mě furt baví se dívat a mě nejvíc bavily scény v "bordelu". Úplně to vidim v nezávislym létu na dvojce.(7.4.2013)

Trochu ako Bucket List pre gangstrov. S prvkami 25th Hour a Carlito's Way. Znie mi to geniálne ako to tak píšem, ale po najvyššom hodnotení nesiahnem, aj keď ma to láka urobiť už len čistá radosť z toho, že niečo podobné vôbec vzniklo. Na druhej strane však musím povedať, že títo Páni si to aj poriadne zaslúžili. A navyše, akokoľvek sa to na mňa nepodobá, bol som rád aj za komediálne prvky, ktorých sa našlo v Stand Upoch nemálo. A to (dovolím si tvrdiť) z rovnakého dôvodu, prečo sa tu vôbec vyskytli: Vzhľadom na vek zúčastnených, jeho úlohu a viditeľnosť vo filme, bolo by jednoducho morbídne nedať doň úsmevné prvky.(19.7.2013)

Stand Up Guys je taková specifická (hodně "old-school" gangsterská) variace na Red (2010). Trojka gangsterů (Pacino, Walken a Arkin) si své role opravdu užila. Film nepostrádá zajímavý námět, dobrý humor a slušnou dávku akce. Sice se jedná o jednoduchou gangsterku, ale snímek umí pobavit, takže za 4 "staré" hvězdy.(13.3.2013)

"Ty Vale.. je to jako za starejch časů. -- Ale, né.. je to lepší. -- Proč? -- Protože teď si toho umíme vážit." To je vidět. Al si prozřetelně naordinoval účinný doping. Walken s Arkinem jeho divoké počínání obětavě jistí. Je to přece tak snadné. Když máš rád život není zase tak nemožné zvítězit nad věčným soupeřem jménem Čas.(15.11.2013)

Zatím raději žvýkám než zabíjím, ale třeba až budu fetovat kyslík z láhve, šňupat prášky na tlak nebo obědvat viagru, tak změním názor. Musím smutně konstatovat, že mafiánští veteráni měli velmi pomalý rozjezd, ale s nástupem Hirsche do auta se vše změnilo k výrazně lepšímu a zábava nabrala na tempu. Škoda, že to nepřišlo o něco dříve, protože pak bych určitě nějakou tu sovětskou vlajku ve skříni našel a vyřízl z ní srpem ještě alespoň jednu pěticípou.(25.10.2013)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Kradené auto, ve kterém jezdí trojice kamarádů, je Dodge Challenger SRT-8. (Lumberjack)

• - Claphands (Mark Margolis) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)