Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)
Trailer 1

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Johny_fork

Al Pacino a Walken jsou i v důchodu hodně hustý týpci. Nicméně to ještě neznamená, že prostě stačí na hodinu a půl zapnout kameru a oni udělají film. Jako za starejch časů je i přes pár dobrých hlášek a kvalitních fórků na téma erekce slabou vzpomínkou na dobu největší slávy výše zmíněných hereckých legend. ()

Faustka

"Ty Vale je to jako za starejch časů. -- Ale né je to lepší. -- Proč? -- Protože teď si toho umíme vážit." To je vidět. Al si prozřetelně naordinoval účinný doping. Walken s Arkinem jeho divoké počínání obětavě jistí. Je to přece tak snadné. Když máš rád život, není zase tak nemožné zvítězit nad věčným soupeřem jménem Čas. ()

Superpero

Gangsterští důchodci na tahu. I přes wtf scénu s pohřbem, kdy se dcera Alana Arkina chová fakt hodně divně je to fajn film. Čiší z toho taková pardálská prďáckost spojená s jemnou melancholií. Herecky je to fajn. Na zůčastněné pány mě furt baví se dívat a mě nejvíc bavily scény v "bordelu". Úplně to vidim v nezávislym létu na dvojce. ()

Lacike

Velmi prijemny film s dvoma hereckymi legendami, ktore dokazuju, ze stale maju, co divakovi ponuknut. Skoda len ze nad hladinu priemeru film taha hlavne ich charizma. Vsetky ostatne aspekty filmu su tuctove. Holt Fisher Stevens je sice zabavny herec, ale ako reziser je tuctovy rutiner. U kazdej sceny si viem predstavit, ze by sa dala natocit ovela intenzivnejsie. Keby nieco podobne natocil dajme tomu Scorsese a ktomu si prizval este De Nira a Pesciho, tak by som snad umrel blahom. Ale co uz. Aj tak mam z vysledku dobry pocit a fanusikom ustrednej hereckej dvojky tento film rozhodne odporucam. 7/10. ()

Dale

Traja dedkovia si zmyslia, že si ešte naposledy počas noci vyrazia z kopýtka. Vďaka skvelým hercom to nie je až taká nuda, ako by sa mohlo zdať v scenári, no ani žiadna sláva a už si len nostalgicky povzdychneme nad tým, čo dokázali títo herci za mlada (aj keď Arkinov herecký vrchol prišiel asi až v dôchodcovskom veku). Bol by to taký čistý priemer, nebyť toho nemožného záveru. ()

• Film je věnován Bingham Rayovi, výkonnému producentovi snímku, který zemřel 23. ledna 2012 na komplikace po mozkové mrtvici. (korndaddy)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)

Související novinky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)