Jako za starejch časů

Ako za starých čias

Stand Up Guys

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Je to spíše mezi 3 - 4 hvězdami. Některé pasáže jsou přece jenom neskutečně utahané a bez vtipného dialogu nebo pointy. Ale většina těch scén je velmi příjemná, vtipná (bagr na hřbitově samozřejmě vede!), i ty odkazy třeba na Butch Cassidyho a Sundance Kida potěší, i to, že dědci si dokážou ještě užívat, i když po svém. Zcela nejlepší jsou scény, kde ten vtip je jako kdyby mimochodem. Mít to pevnější kostru, klidně o čtvrt hodiny kratší stopáž, sevřenější strukturu, není ohledně hodnocení co řešit.(12.2.2013)

No kdyby to bylo jak za starejch časů, tak by to bylo o dost lepší. Tři kmeti, kterým je dohromady asi tak milion let, chytaj druhou mízu po propuštění z basy, no bohužel se víc kecá než koná, takže tahle pánská oldschool jízda (moc nechýbalo a byla to jízda na fofrkáře) zapadá do šedošedýho průměru. 65%(18.9.2013)

• castor

Noční tah jako za starejch časů? To raději zůstanu doma. Na pomezí hned několika žánrů se ocitla tahle látka, nikde ale zásadnější díru do filmového světa neudělala. Na komedii je málo vtipná, s minimem trefných hlášek a dvojsmyslů, na drama je napsaná bez přidané hodnoty a hodně podle příručky, na krimi pak neobsahuje akci, kterou bychom si přáli. V každém z uvedených žánrů by jednoduše potřebovala být ostřejší, promyšlenější i údernější. Zápletka je skrz naskrz prostá. Staří psi tu ukazují, že z boudy nelezou jen kvůli žrádlu. Ale i třeba proto, aby vybrali lékárnu kvůli tabletám na erekci, ukradli luxusní káru, několikrát si pořádně nacpali břicha v bistru vnučky jednoho z nich, rozsekali mafiánské doupě a hlavně si pořádně zasouložili v bordelu. Hodně se tu mluví, hodně se vzpomíná, hodně se bloumá. A vlastně se tu skoro nic moc nestane. Pokud tedy divákovy ke štěstí nestačí fakt, že se o sešlé páprdy perou mladé krásné kočky. Chvíli fňukají, jak ten život utekl, následně chladnokrevně vymlátí pouliční gang, aby zase za chvíli udělali něco, co je už na hraně snesitelnosti (kupříkladu fóry o erekci). Navíc to, co naše trio způsobí, nepřináší pražádné reálné následky. Vše prostě jen vyšumí. Navíc se tu trestuhodně plýtvá hereckým talentem, protože se představí tři opravdu legendární herci. Alan Arkin se ovšem před kamerou moc neohřeje, Al Pacino místy skutečně vypadá a chová se jako někdo, jenž měl těsně před natáčením vážný úraz hlavy, takže mi jako největší frajer zůstává Christopher Walken. Ten v tomhle rozpačitém ohlédnutí za starou érou přidává tolik potřebné plusové body. Dvě hvězdy jsou asi kruté, ale fakt mě tahle látka bez chuti štvala!!(14.10.2013)

Tak krásný námět a s takovou ústřední dvojicí. Jenže, když jej natočíte nijak a nepřidáte jeden jediný zajímavý nápad, pak spadnete do bahnitého průměru a občas propadnete ještě hůř. Bohužel. Velká očekávání jsem rozhodně neměl, ale tohle bylo až smutné, jak nevyužitý potenciál trčel uprostřed dění a jen znaveně zíral.(22.10.2013)

Sotva chodící a věčně rozsypanej Al Pacino se dostane z vězení a před branou na něj číhá šedivej vlk Christopher Walken. Ten ho má zabít, ale Al je jeho odvěkej kamarád a tak mu ještě dopřeje. Děvku, stejček...no a po druhém chodu si uvědomí, že ho má zase docela rád. V tu chvíli se ho zželí a začne to pravé dráma, které se zároveň promítá do fajnové komedie. Sice je nostalgie cejtit každým rohem. Ještě aby ne, když každý herec, co se na plátně objeví, kulhá tak, že si ho všimne i rohatá na dně orlické přehrady. Pořád ale tenhle dokáže příjemně pobavit. A tři hvězdy jsou přesně adekvátní k takovému filmu.(10.6.2014)

• - Kradené auto, ve kterém jezdí trojice kamarádů, je Dodge Challenger SRT-8. (Lumberjack)

• - Film je věnován Bingham Rayovi, výkonnému producentovi snímku, který zemřel 23. ledna 2012 na komplikace po mozkové mrtvici. (korndaddy)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)