Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Jako za starejch časů, kdy jsme loupili, přepadávali, kradli a házeli špínu jeden gang na druhý a vedli mezi sebou války na ostří nože. Jj, to byly časy! A co teď, když už je mi pětasedmdesát a rakovina plic si žádá mé utuchající zdraví? Zbývá poslední věc, loupit, přepadávat, krást a vyhlásit poslední válku všemu zlému. 70%(30.6.2013)

Úvodní věta "vypadáš jako kus hovna" nastartovala parádní jízdu zkušených bardů, aniž by museli něco řešit, brát zbytečné ohledy. Naopak naplno si užívají každou společnou minutu, těch pár zbývajících vzácných chvil. Partička gerontů sází víc na konverzačku než akci, aby se si zachovali soudnost a úroveň, protože víc už zkrátka nemůžou nabídnout...čas ten otupí i ostrý břit...přesto pořád válí jak za starejch časů! Al Pacino má i po letech šmrnc mafiána a milý chlapecký úsměv zároveň, dítě v sobě nezapře ani on, ani neméně vynikající Christopher Walken. Příjemná pohodová místy vtipná záležitost.(18.2.2013)

Taková černá lehce melancholická komedie, která skvěle sedla k dnešnímu deštivému srpnovému dni. Na Pacina a jeho kumpány je radost se dívat. Dialogy super. Některé nápady jako vyloupení lékárny, šňupání prášků na hypertenzi, návštěvy bordelu atd. se fakt hodně povedly. A k tomu všemu ještě fajn hudba.(25.8.2013)

Ten, koho napadlo stvořit takovýto film s takovým obsazením si zaslouží několik zlatých cihliček. Všichni zahráli perfektně (a když myslím všichni, tak všichni, ať už bordelmamá, se svejma megalomanskejma brejlema, nebo servírka s úsměvem - prostě k sežrání). Dobrý scénář nechá vyniknout všechny zúčastněné, kterým prostě člověk (i ploutvonožec) fandit musí, tohle je jako expendebls, akorát asi desetkrát lepší, milionkrát vtipnější, bžilionkrát chytřejší a všeobecně neskutečně super. Snad jen škoda, že se nenašla role (ačkoli by ji možná ani nechtěl) pro Michaela Cainea. Skvělej film, kterej odkazuje na starou (ale ne zas tak moc) školu a jde mu to parádně.(6.4.2013)

Úžasná pocta hereckým legendám.Dlouho jsem neviděl tak lehký a příjemný film.Nesmíte to brát jako klasické filmové dílo nezávyslého tvůrce, ale jako poctu legendárním hercům, kteří nám desítky let dávali radost z filmů a ze svých úžasných hereckých výkonů a film Stand Up Guys je pro ně za to takový dárek, taková odměna, aby si na stará kolena zahráli s grácií a pro radost prakticky sebe sama.Scénář není nijak převratný, ale nechává prostor pro řadu úsměvných, dojemných i docela ujetých situací.Několik scén se mi nesmazatelně zaryje do paměti, když se k úvodní dvojici přidá i třetí dědula Arkin, už sem se doslova upřímně usmíval a užíval si milé taškařice těhle "páprdů".Co na tom, že se film dokutálí k předvídatelné pointě, díky bohu za ni, hlavně že se tvůrci nepokusili o nějaký nečekaný zvrat.Za to, jak upřímný a parádní byl celý film, si to danný konec zaslouží a já hlavně za něj přihazuju tu 5*.95%.Nejlepší na tom všem je, že to natočil člověk který pronesl legendární větu, kterou používám do teď.... achoj, co bude k fečeří :D.(2.3.2013)

• - Kradené auto, ve kterém jezdí trojice kamarádů, je Dodge Challenger SRT-8. (Lumberjack)

• - Film je věnován Bingham Rayovi, výkonnému producentovi snímku, který zemřel 23. ledna 2012 na komplikace po mozkové mrtvici. (korndaddy)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)