Jako za starejch časů

Ako za starých čias

Stand Up Guys

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Pěkný, místy dojemný, místy vtipný fimek uplynul svým pomalým tempem jako voda. Hlavní dvojice je opravdu parádní a herecky bezchybná. Al Pacino sází jednu hlášku za druhou a Walker je zas hodně uvěřitelnej. Není to kdoví jaká akční jízda, zato vše dává smysl díky dobře napsanému scénáři. Mě se fimek líbil na 70% :)(24.9.2013)

Když nemáte co ztratit a nelitujete minulosti, možná se vám podaří pár diváků i pobavit. Ne za každou poctou žánrovkám "xdesátých" let minulého století musí stát Sly a jeho parta bouchačů, na všechno stačí trio Walken, Pacino a Arkin (řazeno sestupně dle zásluh). Více v externí recenzi pro kult na konci března.(21.2.2013)

Trochu ako Bucket List pre gangstrov. S prvkami 25th Hour a Carlito's Way. Znie mi to geniálne ako to tak píšem, ale po najvyššom hodnotení nesiahnem, aj keď ma to láka urobiť už len čistá radosť z toho, že niečo podobné vôbec vzniklo. Na druhej strane však musím povedať, že títo Páni si to aj poriadne zaslúžili. A navyše, akokoľvek sa to na mňa nepodobá, bol som rád aj za komediálne prvky, ktorých sa našlo v Stand Upoch nemálo. A to (dovolím si tvrdiť) z rovnakého dôvodu, prečo sa tu vôbec vyskytli: Vzhľadom na vek zúčastnených, jeho úlohu a viditeľnosť vo filme, bolo by jednoducho morbídne nedať doň úsmevné prvky.(19.7.2013)

moc příjemná a hlavně správně stylová záležitost, ve které vám tři zatraceně cool důchodci (vysloužilí gangsteři) nakopou prdel a navíc se u toho zvládnou obklopit krásnýma ženskýma, vyšňupat Ibalgin a v neposlední řadě hláškovat ostošest.. jednoznačně pak musím vyzdvihnout herecké výkony (zejména Al Pacina), díky kterým je prostě radost tuhle oldschoolovou jízdu sledovat :)(12.4.2013)

• Matty

Šnečím tempem vyprávěný, do epizod rozdrobený a žánrově poněkud rozplizlý film, jehož přednosti začínají i končí u jmen tří hereckých veteránů. Jejich postavy jsou bohužel dost ploché a svým jednáním podivně nekonzistentní. Všichni tři oscilují mezi hardcore gaunery ze staré školy a sentimentálními páprdy, kterým ke štěstí stačí pěkná holka a dobře propečený steak. Snaha těchto charismatických vometáků udílet mladší generaci moudra vyznívá nejen velice nepřesvědčivě, ale také amorálně. Největší hrozbou pro ústřední trojku každopádně není hypertenze nebo srdeční arytmie, nýbrž šedošedě všední režie, držící se po většinu filmu v bezpečné „sit and deliver“ zóně. Náhlé vytrhnutí z klábosivého tempa videoklipově sestříhanou automobilovou honičkou je potom více rušivé než vítané. A nejde o jediný projev nejistoty režiséra, jak tenhle revivalový noční dýchánek zorganizovat. Schizofrenní snaha vecpat do jednoho filmu, ba co hůř – do jedné noci maximum gangsterských motivů (sex, drogy, násilí) a zároveň při tom melancholicky rekapitulovat promarněné příležitosti, způsobuje nevěrohodnost a pocit, že se všechno děje jen z potřeby scénáře, nikoli nějakého přirozeného řádu věcí. Tato „přednastavenost“ vede k tomu, že filmu chybí jakékoli pnutí, něco, co by neživému světu, v němž se odehrává, dodalo na závažnosti a poutavosti. „Zestařování“ klišé filmů o opětovném shledání kriminálníků je zábavné (vykrádání lékárny, šňupání prášků na tlak), ale ztrácí na síle s tím, jak film sám postupně do řady klišé zabředává. Pacino už by ty scénáře, které mu nabízejí, pomalu mohl začít číst. Dříve, než bude na důstojné završení úctyhodné herecké kariéry pozdě. 50%(6.4.2013)

• - Claphands (Mark Margolis) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Film je věnován Bingham Rayovi, výkonnému producentovi snímku, který zemřel 23. ledna 2012 na komplikace po mozkové mrtvici. (korndaddy)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)