Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Pokud se budu bavit o legendě, tak mi to nemůže mít nikdo za zlé. Al Pacino legenda je, poněvadž má už pěkných pár hereckých let za sebou. Samozřejmě bych byl nejradši, kdyby nestárl, ale právě tady už působí jako opravdový dědeček. Oběma hercům role sedla a noc si užívají na plné pecky, jak za mlada. Divák se párkrát zasměje nad hláškami a nebo věcmi, které vyvedou. Časem se k nim přidá třetí děda (Alan Arkin), který to rozjede v luxusní káře. K závěru oba herci ukáží, že nejsou ještě tak staří. Chválím herecký výkon Al Pacina, i když nejlepší léta má už za sebou a skvěle ho doplňoval Christopher Walken, do toho pěkná příjemná hudba a máme z toho zábavnou krimi - komedii.. 7/10 = 77%(18.1.2013)

Jako za starejch časů, kdy jsme loupili, přepadávali, kradli a házeli špínu jeden gang na druhý a vedli mezi sebou války na ostří nože. Jj, to byly časy! A co teď, když už je mi pětasedmdesát a rakovina plic si žádá mé utuchající zdraví? Zbývá poslední věc, loupit, přepadávat, krást a vyhlásit poslední válku všemu zlému. 70%(30.6.2013)

"No tak čo budeme robiť ? Žuvať, alebo zabíjať ? Žuvačky mi došli." a potom to už prišlo bang - bang. Starší herci sa teda s tým vôbec nepárali, práve naopak vystrájali ako odtrhnutý z reťaze. Bez strachu a bez starosti čo príde si skvele užívali posledné vyčíňanie, ktoré občas vyznelo aj vtipne. Film vo mne extra zážitok nezanechal, ale hudba ta bola neodolateľná ako zmrzlina v horúcom lete, ktorá vynikajúco sprevádzala každý krok gangsterských seniorov, takže po skončení filmu som hneď siahol po tomto soundtracku. 50%(26.9.2013)

,,JE NAČASE NĚKOMU NAKOPAT PRDEL, NEBO SI DÁT ŽVEJKU… ŽVEJKY MI DOŠLY“...... /// Kámoši, jejichž život byl plnej špatnejch nápadů, tři staroušové, co nemaj času nazbyt. Nadešel čas splnit si poslední přání, zavzpomínat a dát sbohem. Ten hajzl Claphans si to totiž přeje…. Důchodcovská story, příběh jedný noci a kusu dne, ve kterým se dá zažít všechno. Společnost je to vcelku luxusní a ,,kluci“ stihnou pobavit i dojmout. Člověk jim ty kousky prostě věří. Věřte mi. 3* - 4*? Asi tak… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt dokážu utáhnout holku na soul (ne ten korejskej…. tanec!). 2.) Jsem na ty starý legendy. 3.) Thx za titule ,,Reqiuem“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.2.2013)

• Johny_fork

Al Pacino a Walken jsou i v důchodu hodně hustý týpci. Nicméně to ještě neznamená, že prostě stačí na hodinu a půl zapnout kameru a oni udělají film. Jako za starejch časů je i přes pár dobrých hlášek a kvalitních fórků na téma erekce slabou vzpomínkou na dobu největší slávy výše zmíněných hereckých legend.(29.8.2013)

• - Claphands (Mark Margolis) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)