Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Expendables senior. Spočiatku som mal (pre meno režiséra) strach čo z toho nakoniec vylezie, našťastie neoprávnene.Ono je to vlastne presne to čo som čakal.Teda v dobrom.Pár detailov mi vadilo: Logika sa občas podriaďuje príbehu, alebo napríklad scéna s Arkinom v bordeli je ako vytrhnutá z iného, stupídnejšieho filmu.Inak sú Stand Up Guys vtipná nostalgická krimi komédia určená každému kto má rád old school. Ústredné trio samozrejme už podalo lepšie výkony, tento film ale nie je ambiciózna oscarová dráma, ale malá príjemná oddychovka a tak som nejaké svetoborné výkony od (na rovinu) už trošku uťahaných veľkých hercov, vlastne ani nečakal.Vedľajšie úlohy sú výborne obsadené (Mark Margolis ako mafiánsky boss; Lucy Punch ako šéfka bordelu; na zožratie Addison Timlin a moje úplne prvé stetnutie z touto herečkou; a hlavne Julianna Margulies, ktorej obsadenie do roli sestričky považujem samo o sebe za nejaký druh citácie, zvlášť keď sa réžie ujal pôvodne televízny herec).K tomu neustále hrajúci jazz a soul v pozadí utužujúci dojem zo stretnutia po rokoch, vyrovnávania sa so starobou a "Niet čo stratiť" témy a celé to má taký mierne westernový nádych (spracovanie nie, skôr tématicky).A je to sranda.Len s tým Arkinom to už začína byť trochu trápne(14.2.2013)

Už som si zvykol, že Pacino posledné roky vôbec nie je zárukou kvalitného filmu, zaboduje tak v jednom filme z piatich. Teraz mu to náhodou vyšlo a samozrejme i jeho dvom parťákom, ktorí si na staré kolená chcú trochu užiť. A je to podľa nich lepšie ako za starých čias. Prečo? Lebo teraz to vedia oceniť...Film má pohodové tempo, na nič netlačí, sem-tam príde vtipná hláška - "Nemám v mozgu žiadnu krv!...", alebo scénka, napr. keď prostitútka xy spadne zo schodov. Pacino vie prečo...Je to o vzťahoch, premárnených príležitostiach, ale hlavne o priateľstve. Chýbal tomu o niečo lepší scenár, chýba silnejšia previazanosť so záporákom, ktorý ide Pacinovi po krku a úplný záver ma tiež nenadchol. Mám si domyslieť, kto to schytal, lebo ja som tie šance na prežitie videl tak 50/50...Slabšie štyri hviezdy. 70%.(31.5.2013)

It's time to kick ass or chew gum, and guess what? I'm all out of gum!(23.3.2013)

Parta důchodců, kteří rozhodně nepatří do starého železa a užívají si jako v mládí, ačkoliv je to může stát i život. Spojení hereckých legend je lákavé, ale nápad nestydatě nevyužit.(25.4.2013)

Nejako som od toho veľa nečakal, na druhej strane ma výsledok milo prekvapil. Walkenova charizma, Pacinov prejav, vtípky a vôbec celý film bol prosto fajn.(3.6.2013)

• - Kradené auto, ve kterém jezdí trojice kamarádů, je Dodge Challenger SRT-8. (Lumberjack)

• - Film je věnován Bingham Rayovi, výkonnému producentovi snímku, který zemřel 23. ledna 2012 na komplikace po mozkové mrtvici. (korndaddy)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)