Komplicové

TV spot

Epizody(4)

Zorganizovali největší loupež hotovosti v britských dějinách. Čtyřdílná minisérie z produkce BBC se detailně zabývá fiktivní, historicky největší loupeží hotovosti v Británii. Kromě samotné loupeže se soustředí především na trojici protagonistů, zaměstnanců úložiště cenin v Bristolu, jejichž charaktery procházejí během půlročních příprav nečekaným a dramatickým vývojem. Chronologicky roztříštěné vyprávění sleduje samotný průběh loupeže i události před a po ní. Výborně napsaný scénář plný zvratů udržuje diváka v napětí a nejistotě do poslední minuty. Ústřední trojici hrdinů ztvárnili populární britští herci Steven Mackintosh (Luther), Warren Brown (Luther, Dead Set) a Ashley Walters (Podfukáři). (Česká televize)

VanThomass

Na britských minisériích mám rád hlavně jednu věc. Ač většinou nemají moc dílů, tak o to lepší je vždycky scénář. U Inside Men tomu není jinak. Námět se možná nezdá moc originální, ovšem byla by obrovská chyba díky tomu seriál vynechat. Naopak jedná se o skvělé drama, které ukazuje různé lidské povahy. Velkým plusem je určitě výběr ústřední trojice: John (Steven Mackintosh), Marcus (Warren Brown), Chris (Ashley Walters). Každý z herců se chopil své roli opravdu přirozeně, a tak chvílemi i chápe, proč se zrovna chovají, jak se chovají. Závěr minisérie je opravdu zajímavý, osobně si myslím, že celkem i uzavřený, ale klidně bych viděl i možné pokračování, takže teď jen záleží na BBC, zda příběh nechají, tak jak je nebo ho ještě budou rozvíjet. ()

TommyLee

po shlédnutí luthera jsem hledal další anglický seriál a náhodně jsem narazil na inside men, i když IM není ani tak seriál v pravém slova smyslu, je to spíše film, která je rozdělen do 4 dílů, nicméně Steva Mackintosha opět potvrdil, že je to skvělý herec, už v lutherovi hrál svoji roli excelentně hlavně v poslední fázi první série a stejně excelentní výkon předvádí i zde, potká se zde s dalším hercem, který hrál v lutherovi, a to s Warrenem Brownem, který odvádí stejně dobrou práci, jako předvedl již v lutherovi a myslím, že je jen otázka času než dostane pořádnou roli v celovečerním filmu, k samotnému "seriálu", jedná se zde o loupež peněz ve skladišti, ve kterém se přepočítávají dovezené peníze z různých institucí, skladiště nebylo vykradeno už několik let a ani se o to dlouho nikdo nepokoušel, až do doby, kdy šéf skladiště SM zjistí, že mu chybí 50 tisíc liber, za nedlouho zjistí, kdo za to může, ale místo trestu a vyhazovu se dají dohromady a vytvoří plán jak ukradnou vše, seriál se různě vrací ze současnosti do budoucnosti, až dojde k vyvrcholení celého seriálu, parádní je zejména proměna osobnosti SM, který se od začátku roku až do loupeže a vlastně i po ní změní k nepoznání, jedinou vadou je konec, který je docela nejasný, jinak jde vidět, že BBC umí točit super miniseriály, jen tak dále, kdyby byl lepší konec tak bych neváhal a dal jednoznačně 5 hvězd, kvůli konci si myslím, že hodnocení je mezi 4-5 hvězdami, nicméně převážně skvělému SM dávám pět a vřele doporučuji, opravdu to stojí za to, si najít čas a tento "seriál" zkouknout ()

Neel

BBC produkci jsem si zamilovala, jejich jednoduchost a lehkost, s jakou umí vyprávět příběhy a nepotřebují k tomu celý peněžní ústav. Inside men jsou jedním z těch minisérií... První díl mě zprvu až tak nezaujal, ale jakmile se postupně začaly prolínat obě časové osy, krásně to do sebe zapadlo jako puzzle. Britské ostrovy přechovávají zdatné herce, ústřední trio hraje na výbornou. Makintoshe a Browna mám ráda už z Luthera, jdu hledat další seriály, kde se objevili. ()

Ruda.neck

Skvělá minisérie z produkce BBC, kterou jsem bohužel viděl až několik let od uvedení. Jde spíše o psychologické drama, než o nějakou kriminální či dokonce akční podívanou. Charaktery hlavních postav jsou skvěle vykreslené a procházejí zajímavým vývojem, zejména vedoucí úložiště peněz John v podání Stevena Mackintoshe se nám pěkně vybarvil. Jeho motivace pro spáchání loupeže, tj. vymanit se ze stereotypu a především z pozice ušlápnutého úředníčka, s kterým si nadřízení vytírají zadek, je mi sympatická. Podrobné plánování loupeže ukazuje, že dokonalý zločin je prakticky nemožný, protože nelze prostě předvídat všechny okolnosti, a zejména se nelze spolehnout na žádného komplice, neboť každý člověk je zkrátka jiný, někdo inteligentní puntičkář někdo třeba lajdácký trouba, každý má jinou motivaci atd. Závěr mě trošku zklamal, ale s odstupem ho považuji za dobrý, vrcholem bylo objasnění motivace hlavního "hrdiny", dále již nebylo třeba nic dovysvětlovat... ()

Jan00

Konec uspěchaný. Udání - vyzrazení celé operace předem Policii, jedním členem z gangu, nedávalo smysl, policie nekonala. Proto jen 3 hvězdy. ()