poster

Komplicové (TV seriál)

 • Velká Británie

  Inside Men

 • Slovensko

  Komplic

Krimi / Drama

Velká Británie, 2012, 3 h 28 min (Minutáž: 52 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinghome
  *****

  Já prostě nemůžu jinak. BBC umí ty nejlepší miniserie vůbec. Nikdo to nedělá tak dobře jako oni a příjde mi dost nefér, že je BBC pořád ve stínu Showtime a HBO, protože v posledních letech tvoří lepší seriály než ostatní produkce. Warren Brown se stává mým oblíbeným hercem. Je dobře že ho teď dost prosazujou v různých seriálech. Ale co je nejlepší je výkon Stevena Mackintoshe. To co on předvádí jsem už dlouho neviděl. Takový vývoj postavy a to jak to Steven předvádí to je něco neuvěřitelnýho. K tomu se přidává zajímavý podání příběhu, kdy se nejdřív ukáže něco z krádeže a pak zase něco z minulosti a časem se to pořád přibližuje a přibližuje. Nejdřív jsem se v tom moc nevyznal ale časem si na to zvyknete. BBC jde se svými minisériemi na vrchol a zaslouženě. Nejlepší výkon jednoznačně předvádí Steven a to ve druhé epizodě, tam mění svoje výrazy a mluvu z minuty na minutu a to tak luxusně, že by mu každý sežral úplně všechno co by řekl. Naprostý top jako každá minisérie od BBC. Můžu jedině doporučit.(23.1.2013)

 • PEZ
  ***

  Treba uznat, ze tento britsky mini-serial je natoceny zrucne. Pocas vsetkych styroch casti strieda dve casove linie, takze sa divak postupne dozveda, co viedlo hlavne postavy k lupezi a jej priprave. Pribeh masivne taha vynikajuci Steven Mackintosh, ktoreho premena z kancelarskeho tutka na nekompromisneho a chladnokrvneho zmrda je paradna a ako mame moznost vidiet v poslednom dieli, aj uveritelna. Problemom ale je, ze tak ako hlavna postava, aj samotny serial je prilis chladny a neposkytuje nikoho, s kym by sa dalo stotoznit, alebo mu fandit. Moj zazitok zo sledovania bol preto do znacnej miery ambivalentny. Mozno keby sme sa dockali druhej serie, dalo by sa pozerat na tieto styri diely ako na vydareny vstup do niecoho vacsieho. Kedze vsak BBC One v marci 2012 rozhodla, ze druha seria nebude a ze od zaciatku pokladali Inside Men len za miniseriu, ostava konecny vysledok niekde na polceste. 7/10(4.4.2014)

 • Isherwood
  ****

  Největší peněžní (bankovní není úplně správný výraz) loupež v Británii podle diktátu současné televizní špičky kriminálního žánru, BBC One. Není to žádná originální pecka, ale ta chirurgická přesnost při přípravě plánu, funkční postavy, včetně změn jejich uvažování, a šoupání mezi dvěma časovými rovinami (příprava / provedení) funguje na jedničku. Především díky tomu, že i banality dokáže prodat jako zásadní napínáky divákovy pozornosti. Sestřih posledních záběrů čtvrtého dílu spustil slintání v očekávání druhé řady na maximum. 4 a ½.(27.2.2012)

 • gudaulin
  *****

  Komplice považuji za nenápadný a tak trochu nedoceněný skvost na poli britské seriálové produkce. Zatímco jiné seriály trpí rozbujelostí a postupným vyhníváním, kdy divák pomalu a jistě ztrácí o své hrdiny zájem, Komplicové mají opačný problém. Čtyřdílná minisérie rozehrává mezi svými hrdiny a především s divákem takovou partii, že je škoda utnout ji tak záhy. Tady by se podle mě slušelo protáhnout ji s šikovným scénářem na dvojnásobný počet epizod. Tvůrci neztrácejí čas a hned v úvodu na vás vybalí šokující brutální loupež a zdánlivě odkrývají všechny karty. Jenže divák posléze zjistí, že tady v centru pozornosti nestojí akce, ba ani samotný zločin, nýbrž lidské charaktery, a že něco je trošku jinak. Tak, jak se dají odloupat plátky cibule, i tady se ztrácí mimikry a opadávají vnější ochranné vrstvy osobnosti, které vystavujeme veřejnosti. Odhalují se tak nové motivace a nečekané povahové rysy. K tomu si připočtěte fajnové herecké obsazení a máte seriál, u kterého je radost trávit čas. Žádná samoúčelná manipulace s divákem, ale inteligentní hra, kde se hraje ani ne tak o balík peněz, jako o sebeúctu, kamarádství, rodinu a vlastní svědomí. Celkový dojem: 90 %.(13.9.2018)

 • Zagi20
  ****

  Další důkaz, že co se televizní detektivní práce týče, nemá BBC konkurenci. Luther mě překvapil, nadchnul a přesvědčil. Takže Inside men sem si doopravdy "jen" užíval. Není to žádná detektivní revoluce ale to ani nemusí být. Chirurgicky přesně vedení, uvěřitelné chování postav a zajímavé prolínání dějů. A hlavně skvělý Steven Mackintosh.(14.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace