poster

Komplicové (TV seriál)

 • Velká Británie

  Inside Men

 • Slovensko

  Komplic

Krimi / Drama

Velká Británie, 2012, 3 h 28 min (Minutáž: 52 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  *****

  Komplice považuji za nenápadný a tak trochu nedoceněný skvost na poli britské seriálové produkce. Zatímco jiné seriály trpí rozbujelostí a postupným vyhníváním, kdy divák pomalu a jistě ztrácí o své hrdiny zájem, Komplicové mají opačný problém. Čtyřdílná minisérie rozehrává mezi svými hrdiny a především s divákem takovou partii, že je škoda utnout ji tak záhy. Tady by se podle mě slušelo protáhnout ji s šikovným scénářem na dvojnásobný počet epizod. Tvůrci neztrácejí čas a hned v úvodu na vás vybalí šokující brutální loupež a zdánlivě odkrývají všechny karty. Jenže divák posléze zjistí, že tady v centru pozornosti nestojí akce, ba ani samotný zločin, nýbrž lidské charaktery, a že něco je trošku jinak. Tak, jak se dají odloupat plátky cibule, i tady se ztrácí mimikry a opadávají vnější ochranné vrstvy osobnosti, které vystavujeme veřejnosti. Odhalují se tak nové motivace a nečekané povahové rysy. K tomu si připočtěte fajnové herecké obsazení a máte seriál, u kterého je radost trávit čas. Žádná samoúčelná manipulace s divákem, ale inteligentní hra, kde se hraje ani ne tak o balík peněz, jako o sebeúctu, kamarádství, rodinu a vlastní svědomí. Celkový dojem: 90 %.(13.9.2018)

 • Zagi20
  ****

  Další důkaz, že co se televizní detektivní práce týče, nemá BBC konkurenci. Luther mě překvapil, nadchnul a přesvědčil. Takže Inside men sem si doopravdy "jen" užíval. Není to žádná detektivní revoluce ale to ani nemusí být. Chirurgicky přesně vedení, uvěřitelné chování postav a zajímavé prolínání dějů. A hlavně skvělý Steven Mackintosh.(14.11.2012)

 • Morholt
  ****

  Inside Men sice nepatří k tomu úplně nejlepšímu, co kdy u BBC natočili, ale i tak se dá označit visačkou high quality. Předně se nejedná o klasickou bankovní loupež, ale o vybrání zařízení, kde se peníze skladují. Ne že by v tom byl zase takový velký rozdíl, ale přesto to oproti bankám působí neokoukanějším dojmem. Druhým pozitivem je smysl pro detail. Jak plánování, tak samotná loupež jsou podávány do nejmenších podrobností, což bývá dost často otravné, ale tady tomu tak nebylo. A třetím a asi největším kladem jsou výborně napsané postavy, které se na relativně malém prostoru vyvíjejí a jejichž chování a jednání je důvěryhodné. To by samozřejmě nešlo bez herců, jimž jednoznačně vládne Steven Mackintosh. Tenhle chlap by si už konečně zasloužil nějakou pořádnou roli. 80%(9.1.2016)

 • kinghome
  *****

  Já prostě nemůžu jinak. BBC umí ty nejlepší miniserie vůbec. Nikdo to nedělá tak dobře jako oni a příjde mi dost nefér, že je BBC pořád ve stínu Showtime a HBO, protože v posledních letech tvoří lepší seriály než ostatní produkce. Warren Brown se stává mým oblíbeným hercem. Je dobře že ho teď dost prosazujou v různých seriálech. Ale co je nejlepší je výkon Stevena Mackintoshe. To co on předvádí jsem už dlouho neviděl. Takový vývoj postavy a to jak to Steven předvádí to je něco neuvěřitelnýho. K tomu se přidává zajímavý podání příběhu, kdy se nejdřív ukáže něco z krádeže a pak zase něco z minulosti a časem se to pořád přibližuje a přibližuje. Nejdřív jsem se v tom moc nevyznal ale časem si na to zvyknete. BBC jde se svými minisériemi na vrchol a zaslouženě. Nejlepší výkon jednoznačně předvádí Steven a to ve druhé epizodě, tam mění svoje výrazy a mluvu z minuty na minutu a to tak luxusně, že by mu každý sežral úplně všechno co by řekl. Naprostý top jako každá minisérie od BBC. Můžu jedině doporučit.(23.1.2013)

 • PamelaJJK
  ***

  Zklamání z úplně a totálně "tragického" konce mi nedovoluje jít s hodnocením výš. Seriál mě bavil, skoky v čase byly přehledné a zajímavé, obsazení OK, hudba OK, ale ten konec to celé (ne)skutečně po... kazil. Bohužel. Škoda, ještě tak 20 minut před koncem jsem byl rozhodnut dát bez mrknutí oka plný počet a pak takový průšvih. Ach jo.(23.7.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace