Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

otilrak

Klucí nařachaní mě dostali, nejvíc Dwayne. Takovouhle směs vtipu, ke konci nechuťáren pro silnější žaludek a k tomu podle skutečného příběhu jsem vážně nečekal. Takhle nějak to vážně musí vypadat, když vymaštěnec naplánuje zločin. Na návod jak opravdu ne a pro zasmátí je tenhle film fakt dobrej. ()

vieriX

Typicky Michael Bay spoustu věcí které už známe z jeho dřívějších filmu včetně čivav a ukrajinských prostitutek. Tentokrát se pustil do žánru, který se fakt stal i když to může znít až absurdně tak je to podle skutečné události. Obsazení tu je velmi dobré až parádní. Prostě to hlavně nesmíte brát moc vážně a budete víc než na míru spokojeny. Teď ještě aby se podíval na zoubek po Transformers 4 na Bad boys 3 a bude to naprostá paráda. ()

RoninNiro

Čo môže byť lepší námet na film, ako traja vypatlaní bodybulderi túžiaci po snobskom živote, ktori si žije ich klientela v meste snov. Chvíľu som mal pocit,že pozerám na promo k vydaniu GTA V. Podľa toho, čo som videl nemam dôvod neveriť, že sa jedná o sfilmovanie skutočnej udalosti. Je to labutie jazero troch stupidov, plné bizardností a zachádzajúce do krajností. A čo je najlepšie hlavní protagonisti ani nemuseli tak veľmi hrať. Stačilo byť sám sebou. ()

pulpfilm

Z Transformers se mi dělalo fyzicky špatně, tohle mi ale přišlo vtipný. Všichni dobře hrajou (možná proto, že moc hrát nemusí) a Bay je dost dobrej řemeslník, takže to celé odsýpá a vypadá to cool. Bonus: pokud chcete vědět, jak by se svých obětí zbavoval Dexter, kdyby byl idiot, v druhé části filmu se to dozvíte. ()

borohub

Ale jo dostal jsem od tohoto snímku přesně to co jsem očekával - dobré herce, vtipy, nějakou akci. Co bych tomuto filmu vytknul je zbytečná délka a to že můj oblíbenej the rock nevyužil svůj potenciál a zastával roli toho hodného. Ed Harris, no viděl jsem ho i v lepších rolích ale tady byl taky docela good .Nevím no, 5 hvězd si to snad zaslouží ()

fanik15

Tohle nebyl ten typ filmu od kterého bych čekal, že mu dám více než tři hvězdy. Michael Bay zde prokazuje neuvěřitelnou režisérskou hravost. Například když Tony Shalhoub odchází z toho svého podniku (nebo co to je). A nad hlavou mu směšně nízko přelétá letadlo. Michel Bay to asi bral jako svoji srdcovku. Bay zde zvolil (jak je u něj zvykem) hodně barevných filtrů ale ono to ve výsledku vypadá velice slušně. Hlavní postavy jsou totální vypatlanci. Hlavně Mark Wahlberg. Je těžko uvěřitelné, že se tohle opravdu stalo. Nicméně proč ne. Člověk ale musí být hodně vypatlaný aby griloval ruce venku před barákem. A dal svůj prst psovi chlapa kterého zabil. ()

tombarider

Film má spád, vtip, povedl se. Pokud je to ale skutečně podle reality, tak na tom nic vtipnýho není. to že banda pumpiček vydírá a vraždí ostatní jen proto, že jsou úspěšnější je na na lehkou akční komedii špatný background.. Ale Kluci jsou fakt velký. ()

Ernie_13

Jediné, čo ma naozaj zaujalo bol fakt, že šlo o skutočný príbeh. A to je asi všetko. Vážne som sa nijak zvlášť nebavil. 50% ()

kubas369

Tři snad největší debilové kteří žily, ve filmu podle neuvěřitelné skutečnosti. Ač se za to stydím tohle mě bavilo a docela dost. Pro mě překvapení roku tohle jsem od Bay nečekal. ()

Olafsson

Je to vtipný, má to spád a herci hrajou výborně - Marky Mark je stabilně dobrej v čemkoli se v posledních letech objeví a komediální role mu jdou (např. v The Other Guys)... Především Dwayne Johnson je tady ale prostě blb k sežrání... To že je to natočený na základě skutečných událostí tomu ještě přidává grády.. Zasloužený 4 hvězdy.. ()

jafuska

Rozhodně zvláštní film, je to spíše komedie, než napínavý film, a ne každému se může líbit, v hlavní roli Mark Walhberg, kterého sice moc není vidět na filmových plátnech, ale většinou hraje v docela dobrých i když béčkových filmech, což je škoda, ale tady se uplatnil docela dobře. ()

spaca888

Po shlédnutí traileru jsem se nemohl dočkat až tento film dorazí na českých kin. Výsledek pro mne byl však zklamáním. Očekával jsem, že se autoři filmů zaměří více na víru Daniela Luga ve finess a celý film bude koncipován v tomto duchu. Realita byla však taková, že film má založený vtipnou část na debilitě hlavních postav a celkový dojem je spíše trapný než vtipný. ()

Midar

Přes to, že to rozhodně není kdovíjak úžasný film, jsem opravdu rád, že si Míša Bay aspoň na chvíli odskočil od megalomanských robotů a natočil něco mnohem skromnějšího. Wahlberg i Johnson zde navíc excelují, bezpáteřní "Monk" taky potěšil a tu dávku černého humoru jsem si také docela užil. Ten film je v konečném důsledku tak absurdní až je skvělý. Jako paradní oddechovku jej tak mohu jenom doporučit. ()

Vocoun

První polovinu filmu jsem se opravdu královsky bavil. Slušné hlášky, dobré tempo, prostě jízda. Jenže od okamžiku plánování "druhé akce" mě to trochu přestalo bavit. Začal jsem se ošívat, film neudržel mou plnou pozornost. Začalo to být nějak moc drsné a stupidní ( zejména hlavní hrdinové). V čem byla v první půlce zábavná naivita ústředního tria, tím mi v druhé půlce přišla nudná a nezajímavá. Zpočátku filmu dokonce hlavním hrdinům fandíte aby našli svůj spokojený život, jenže následně se vám začnou trochu protivit a jste rádi, jak to dopadne. Prostě žádný vztah k hlavním postavám. Konec mě taky zrovna neoslnil. Je to trošku škoda, protože už po pul hodině jsem přemýšlel nad tím, jak mě konečně M. Bay donutil vzpomínat na Mizery, ale bohužel. Poslední půl hodina mě opravdu nezaujala a proto jen 3 hvězdy. Velmi silné tři hvězdy, nicméně stále jen 3. 65% P.S. : Tony Shalhoub byl skvělý kolumbijský milionář :) ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)