Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Koukam

5-ti hvězda jak vyšitá,já tomu říkám emočně-vykořisťovatelský film,jste jak vosk, film si s vámi dělá co chce, neubráníte se. Člověk po tom vysávání a pocitu nespravedlnosti, potřebuje nějaké zadostiučinění ve stylu, prokopejte těm všem parchantům hlavy za to jak se k hlavnímu hrdinovi chovají a udsuzují jej. ()

kminima

Téma filmu mě opravdu zaujalo, malá lež malého dítěte a jak daleko dokáže zajít pomsta. Děti přece nelžou, ale to, že mají opravdu bohatou fantazii a spojují si více věcí dohromady se neřeší. Být učitelem kdekoliv není v dnešní době lehké. Dítě přijde domů hladové s tím, že v jídelně neumí vařit a tak se milí rodičové vydají do jídelny svého rozmlsaného fracka hájit. Film je natočen velice poutavě a napínavě, rozhodně to není jeden z filmů, při kterém usnete, ale naopak kterej vám v hlavě rozvíří spousty myšlenek. Snažíte se se vcítit do rolí, jak by jste asi reagovali vy, na místě lidí z tohoto malého města. I z nejlepších přátel se mohou stát největší nepřátelé. ()

Sonia005

Rozhodně mě nenapadlo, že Dánové umí takové filmy. Přes počáteční nezvyk a nesympatii k hlavnímu hrdinovi jsem se nakonec nechala vtáhnout do děje a rozhodně jsem neprohloupila. Jeden z nejsilnějších psychologických filmů, který jsem kdy viděla. Syrové ztvárnění tohoto citlivého tématu na jedničku. Herecké výkony na další jedničku a celkový pocit z filmu? Rozhozenost, nevolnost, že se takové věci opravdu ději...... Hodnocení rozhodně koresponduje. ()

kidal5

Nejlepší Vitenbergův film. Neobvyklé téma spolu s severským počasím vykouzlilo výborný film. Role herců jsou asi takové, jaké bych si je sám představoval. Příběh mi přišel uvěřitelný, skoro jako by to bylo podle skutečné události. Avšak já sám doufám, že ne, jelikož to, jak hlavní hrdina dopadl, bych nepřál nikomu. ()

katarze

Film se rozjížděl pomalu, ale nádherně. Hlavní role ztvárněná báječně, nemám žádnou výčitku – prostě pan herec. Po shlédnutí výkonu pana Madse Mikkelsena, jsem zatoužil vidět další filmy s ním. Pár jsem ji shlédl, ale tady je jeho výkon excelentní. Myslím, že tento film, by měl být „povinným“ pro všechny studenty učitelství. Musím ocenit i velmi kladně kameru, protože ta severská zima v podání kameramanova objektivu je nezapomenutelná. ()

Mischella

Tento film není zrovna můj styl, proto označuji jako průměr. Ovšem to neznamená, že pro spoustu ostatních to nemůže být pecka. Dobré herecké výkony, o čemž svědčí i to, že jsem měla chuť toho malého blonďatého ďáblíka profackovat, kdyby byla vedle mě. Ovšem co mě přivádělo k šílenství, bylo to její neustále krčení nosu! :)) Vím, je to maličkost, ale mě to prostě a jednoduše rozptylovalo. ()

cartyci

Nikdy som ešte nebol nahnevaný ,keď som pozeral film ale tento ma skutočne vytočil..Perfektne ukázaná spoločnosť.Oplati sa pozrieť ()

Losarchivos

Kéž by bylo tolik filmů jako tento, který vás emočně vyždíme a donutí vás myslet! Řeknu vám, že ta scéna v kostele, jak se Mads Mikkelsen dívá na svého ,,nejlepšího přítele,, ,byla podle mne dokonalá. Ten pohled, jakým se díval, ty emoce v očích, tohle byla scéna, která mi totálně vzala dech. ()

Milan-K

Jako, teda fakt schýza! Téma mistrně a citlivě rozebrané do posledního detailu, s výbornými hereckými výkony (vč. dětské představitelky), propracované postavy a děj postupně zahušťovaný až do vylámání zubů. Připomnělo mi to pálení čarodejnic. Jako, teda fakt schýza! ()

Santerus

Nečakal som veľa, ale dostal som toho až až... Kopec adrenalínu, hnevu, pocitu bezmocnosti. Miestami mi bolo nevoľno, miestami som pociťoval zúrivosť. Skvelý film, až neskutočne pravdivý a príbeh, žiaľ, priveľmi uveriteľný. To nie je len o deťoch z porcelánu, tie klamú pri akejkoľvek forme výchovy. Je to skôr o stupidite ľudského stáda, lacnom hrdinstve tupého davu, manipulácii a paranoji dnešnej spoločnosti neschopnej izolovať vinných a paušálne podozrievať všetkých. Pokojne aj za cenu zničenia života jednotlivca. Veď možno to neurobil, ale oni chcú verejného nepriateľa. Predsa nepriznajú, že sa zmýlili. Pri dnešných psychologických metódach, pri evidentných klamstvách vyšetrovaných detí, stále na hlavnom hrdinovi zostal tieň podozrenia a nedôvery. Hocako iracionálny... Iste - sú tam nedostatky - ako divák by som chcel sledovať rozhovorThea a Lucasa počas nočnej návštevy, prijal by som aspoň niečo z priebehu vyšetrovania, práce psychológa s malou Klárou, čokoľvek čo by ukázalo aspoň nejaký postih infantilnej riaditeľky materskej škôlky za spustenie hromadnej hystérie a šikany... Rovnako mi nesedelo, že režisér proste vyhodil z príbehu rok a hlavne prvé dni po odhalení pravdy, ani si neviem predstaviť, že by som si na Lucasovom mieste dokázal podať ruky s ľuďmi, ktorí ma bez zaváhania odsúdili a terorizovali (posledná poľovačka). Áno bolo by to uveriteľné, ak by režisér neurobil z Lucasa celkom tvrdého chlapíka. Poslednú poľovačku však zrejme tvorcovia potrebovali, aby dali filmu silnú bodku na záver. Žiaľ, čitateľnú a aj menej zdatným divákom očakávanú. Napriek tomu oceňujem skvelé herecké výkony, silný príbeh, hudbu, kameru... Nechcem to už vidieť, ale aj tak hodnotím tesne pod hranicou piatich bodov. ()

Lency

Klasická ukázka tuposti lidskýho stáda a samosoudcovství bez jakýchkoliv pádnějších důkazů. Úplně si dokážu představit tu Lucasovu bezmoc. Ale co ten pseudo happy end? Trošku nelogické chování hlavní postavy, která se po linčování celým městem se všemi nakonec zase kamarádíčkuje jako by nic? ()

Desmmond

Dlouho jsem váhal nad tím, který film okomentuji jako první a rozhodnutí padlo právě zde. Vzhledem k úspěchům, pln vysokého očekávání, jsem konečne usedl a stikl play. Děj mne ihned vtáhl a nutil přemýšlet, kam se bude asi dále ubírat. Bohužel s příbývajícím časem, jsem se nemohl zbavit dojmu, že děj je silně přehráván. Hlavní postava si snad záměrně komplikovala už tak dost zapeklitou situaci, ale přitom se ji ani náznakem nesnažila zlepšit. Film se snaží působit velmi realisticky, přesto však vzbuzuje dojem, že ve skutečnosti by se to tak stát nemohlo. Proto nemohu hodnotit výše než třemi hvězdami, ačkoliv by si jich zmíněné drama zasloužilo více za skvělý herecký výkon, hudbu apod. Určitě film doporučuji shlédnout, ale posouzení je na Vás. ()

sandOnorikO

Kids are dangerous. Velmi taziva atmosfera filmu, velmi. Obkusala som si snad vsetky nechty. A este nieco: na riaditelku skolky by som zavolala Tomasa Torquemada, a vlastne naco, okamzite, aj bez inkvizicnej tortury by som ju a jej zensky vychovavatelsky zbor upalila na hranici. ()

cing-ti

Doslova přejeden každodenní americkou, německou, francouzskou a jakou tvorbou jsem s velkým očekáváním sáhl po tomto filmu abych si "napravil" chuť. Bohužel musím říci, že jsem to vydržel asi dvacet minut a pak jsem to musel vypnout. Bohužel tento druh filmu není pro mě, těžko říct zda je to zemí původu, zpracováním, nebo obsazením, ale koukat jsem se na to nedokázal. Osobně to nedoporučuji, i když nepochybuji o tom že to někoho zaujmout může. za mě tedy jednu hvězdu, snímek aspirující na "odpad" si umím představit mnohem horší. ()

neowhiterabbit

Málem jsem tento snímek nedokoukal , a to u mě není zvykem.....ale říkal jsem si ..ještě chvilku...a ještě chviličku.... uvidíš co z toho bude...a navzdory počátečnímu ponurému prostředí, nevýraznému a jednoduchému ději, se z toho vyklubal skvělý film. Možná i díky té jednoduchosti. Protože co by mohlo být zajímavé na tom, že dítě obvinilo krátkodobě působícího učitele ve školce ze sexuálního obtěžování. Nebo to nebylo dítě, ale jen pouhá zmínka od něj o něčem a ve spojitosti s dospělým z toho vzniklo obvinění? Jak zdánlivě jednoduše vysvětlitelná věc najednou vysvětlit nejde? Díky rychle rostoucím klepům, fantazii a nepotvrzených obvinění? To už zhodnoťte Vy a mrkněte na tento dánský snímeček, který se krásným a příjemným natáčením jednoduše....... povedl. Málem bych zapomněl.....malinko se hodící i pro "nimrody", je to zde rodinná tradice - lov. ()

aftershave

Prostě klasické téma o učiteli, neprávem nařčeném z obtěžování dítěte a o tom, jak mu to podělalo život.....jenže natočeno v prostředí seveřanů. Průměrný film s jedním hercem, zbytek je lepší komparz. Já fakt nechápu, co na tom všichni vidí. Po shlédnutí smažte..... ()

billcarson

Aneb jak se z normálního člověka stane public enemy No. 1. Strhující film se skvělým Madsem a dechberoucí scénou z místního supermarketu, korunovaný fantastickým závěrem ke kterému není třeba slov. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014