Truls Paulsen byl kdysi úspěšným hráčem norského curlingového týmu. Ale jednoho dne se zhroutil, skončil na psychiatrii a tam mu diagnostikovali obsedantně kompulsivní poruchu. Každé ráno musí brát plnou hrst pilulek, aby se udržel na nohou. Je vyděšený a pod vlivem své despotické opatrovnice a manželky Sigrid. Když se ovšem Truls dozvídá, že jeho bývalý trenér a mentor Gordon umírá a zachrání ho jedině nákladná operace v USA, rozhodne se, že Gordona zachrání stůj co stůj. Ve snaze získat peníze dává dohromady tým skládající se ze svých starých spoluhráčů. Snaží se přesvědčit své přátele, že je psychicky naprosto v pořádku, a že je schopen znovu dovést je k vítězství a získat tak potřebný obnos na Gordonovu operaci. (Severský filmový podzim)

Hanys_

Originální a svěží norská komedie. Kecám. Severská sračka, která má jedinou vtipnou postavu (playboy), ale i ta se po čase omrzí. ()

eagle-eye

A vida, Big Lebowski našel v Norsku svého bratříčka, taky pěkně povedeného. Možná to není čistých 5, ale s 67% (30.12.2012), krutě nesouhlasím. Řachanda jak cyp, pustím znovu, stojí za to... Doporučuji. ()

MacGuffin

H. - Ingar Helge Gimle (Gordon); Kare Conradi (Stefan Ravndal); Ane Dahl Torp (Trine Kristine); Atle Antonsen (Truls Paulsen); Linn Skaber (Sigrid Paulsen); Harald Eia (Arne); Bard Tufte Johansen (Knut) ()

dozana

Viděno na Severském filmovém podzimu 2012 v kině Atlas. Curling teda neměl chybu, smála jsem se od začátku až do konce. Nejlepší byl rozvažeč nápojů a nespočet hlášek, které vypustil s úst plešatý člen týmu, bohužel jsem již zapomněla jeho jméno. Prostě prima odreagování. ()

vander19

Na moje prekvapenie, pri náhodnom prepínaní TV staníc som narazil na tento film. Škandinávska filmová škola patrí medzi moje oblúbená tak som túto výzvu prijal s nadšením. Zo začiatku som nevedel kam film zaradiť. Je to dráma, komédia...??? No presne je to také niečo medzi. Občasnými scénami ma dokázala rozveseliť, ale úprimne čakal som viac. Dokonca som sa pricitol pri myšlienke, že to prepnem. No dokukal som a je to taký dobrý priemer, osobne som čakal viac, ale človeka to nesklame... ()

ddf76

Hodne povedena absurdni komedie o curlingu. Vysinute postavicky nemaj chybu. P.S Zluty ponozky, kravicka jako budik a rozvazec napoju nemaj chybu :))). ()

siloalampa

Film, ktorého vtip je ukrytý v jeho hlúposti. A on teda je naozaj hlúpy a tak strašne málo vtipný a to až tak, že vôbec nie je hlúpy, ale je viac vtipný ako hlúpy, i keď sa tvári viac hlúpo ako vtipne - teda takmer rovnako ako môj hlúpy komentár, ktorý vôbec nie je vtipný, ale je až tak hlúpy, že je viac vtipný ako hlúpy, i keď je vo svojej podstate hlúpy a vôbec nie vtipný a preto je vtipný, že je hlúpy... Pochopili? P.S. Ten posledný hod stál skutočne za to! ()

kraval

Opravdu neskutečně vtipný námět a hrstka totálně ujetých charakterů stačí této komedii k parádnímu diváckému zážitku. ()

Plastík

Miluju tento film. Jsem mu oddán. Absurdní. Vtipné. Laskavé. Chce to mít nadhled. Tak třeba: "Ten pes pelíchá."nebo "Nemá smysl mít bundu se zipem až nahotu, když si ho nezapneš. To si pak raději kup bundu, která zip nemá. Třeba pončo." nebo "Hrubý. Ten led je moc hrubý." nebo "Jsou tu chomáčé." ()

MorraEddie

Podle hodnocení je vidět,že film nesedne každému. Vysoké hodnocení se míchá s malým,ale i já v tomto případě přispěji svým "malým " hodnocením. Krále Curlingu nemůžu hodnotit ani jako komedii,protože jsem se za celou dobu nezasmál,asi v tom nevidím to co ostatní a uniká mi ta pointa těch vtipných situací. No,podruhé si to rozhodně pouštět nebudu,abych je našel a pochopil. Tímto se pro mě norská komedie stává navždy zakázanou :) ()

ludovit14 odpad!

HANBA Nórskej kinematografie!!!Ole Endresen nech v živote nepíše žiadny scenár,a kameru nech nechá na pokoji!!!HOD:6,03%,PS: čo toto je za ______ ()

Tomas_PO

Napriek viacerým pozitívnym komentárom to na mňa nezobralo a musel som to vypnúť, čo sa mi teda skutočne nestáva. A to mám absurdné severské komédie veľmi rád. A možno to bolo kvôli českému dabingu, ktorý nesmierne pílil uši a zrušil autenticitu nórštiny... ()

Patroxi

Strašně vyjetá komedie ... prostě očekávat tu největší demenťárnu co by vás mohla napadnout a přesně ta se tam zrovna odehraje ! :D jakože pobavilo to v některých scénkách ale bylo to až až moc ujetý ... :D 2 ()

Keridaa

Geniálne! Opäť tlieskam nórskej kinematrografii, tak dobre som sa v kine už dávno nebavila. Originálne od začiatku až do konca, všetky groteskné postavičky majú svoj charakter a dokopy to tvorí jednu z naj komédií za posledné roky. Vrelo odporúčam! ()