Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (CinemArt)

gicous

Postapokaliptický svět pohledem dětí je pro mně velkým zklamáním. První hodinu jsem se příběhem vyloženě protrápil. Nudná love story a dětské sbližování na farmě nepředstavují žádnou divácky atraktivní podívanou. Následně když příjdou děti do kontaktu s válkou se příběh mění na putování pustinou. Tato příbližně půl hodinová cesta je mnohem zajímavější. Nicméně ani tady mně nedokázal Kevin Macdonald hlouběji zasáhnout. Jsou tam místa, určité záběry, které jsou celkem působivé a atmosfericky dobře natočené, ale v rámci celého filmu působí příliš osamoceně, odtržené od zbytku filmu a nezapadající do něho. Nejvíce spílám tvůrcům za to, že válku prezentují jako cosi vzdáleného, co se hrdinů příliš nedotýká. Je to škoda, protože přesně v těch momentech, kdy na své cestě potkávají následky války, je Macdonaldův film nejlepší. 4/10 ()

Mamlas

Na to, že věkový průměr hlavních hrdinů byl tak 14 a půl roku, dalo se to s mírným sebezapřením dodívat. Byla tam lepší i slabší místa. Kdyby tam hráli normální dospělí, asi by byl film přijatelnéjší. Ono potenciál a nápad to mělo... ()

andysek88

Já takové filmy nemám vůbec ráda, mám z nich pak depku. Ale tenhle film je prostě ... to nejde popsat, to se musí vidět. Třešničkou na dortu je soudtrack od Jona Hopkinse. ()

Pitryx odpad!

Absolutně nezajímavá spletenice všeho možného. Děj blbý jak kýbl vody, vlastně celý film je jedno dlouhé hluché místo. Špatná kamera, špatný zvuk. Netuším, co tím chtěli autoři říci. Pokud nic, povedlo se mu to na výbornou. Logiku a závěr nemá smysl rozebírat. Ten by záviděla i Rosamunde Pilcher a do kapsy to strčilo celou červenou knihovnu. Zbytečně dlouhá stopáž. ()

AgnesDee

Film vypadá krásně, má dobré obsazení, herecké výkony jsou dobré. S tímto filmem mám ale jeden podstatný problém, a tím je válka. Podle mě by se klidně válka z toho příběhu mohla kompletně vystřihnout a zachovala by se v něm pouze love story, rozvinutí problémů Daisy a sžití s anglickým venkovem. ()

DonBraso

Zlatá střední cesta.Na začátku jsem vůbec nechápal oč jde a proč se to děje,protože to bylo putování od lesa k domku a lesem a políčkem jsme prošli tolikrát jakoby tam hledali nějaký hříbky do polívky.Začátek mě osobně příliš nevadil,jenom ta uvěřitelnost chvílemi pokulhávala.No člověk čeká romantiku a taky jí hned dostane.Daisy a Ed je skvělý pár a čeká se na prvního hubana a jakmile se dostaví,přijde zkáza.Film se otáčí rovnou,jakkoliv může být film i takovým mysteriozním hlasem,stává se to spíše tou postapokalyptickou vizáží.Začne putování,která zvedne kredit filmu,ale je to takové mdlé,ploché,že tomu najednou člověk špatně přichází stále na chuť.Poznat vojáka nebo žoldáka nebo co to vlastně mělo být za protistranu zná nejspíš jenom Macdonald sám,protože jsem nepoznal proč tam jsou,proč se to musí dít a proč to do háje začne kazit film,jenom aby byl víc jiný.Najednou se rozdělí bratranci,jeden dostane K.O,druhý nevědomky je v lese po silným zářezu,kdy ho Daisy najde a začne pooperační šok,kde film končí a konec si nechejme tak,že Daisy je fakt super holka do nepohody. ()

Trumper

Kdyby vztah mezi postavami Ronanové a MacKaye nepůsobil tak toporně až trapně, šlo by pravděpodobně o nejlepší "postapo" od Potomků lidí. Snaha oslovit co nejširší diváckou kategorii (v tomto případě tak 14+) se v tomto ohledu moc nevyplatila. Pro mě zdaleka nejsympatičtější a nejzajímavější postava (Tom Holland) pak dostala skoro nejméně prostoru.___ Celkový dojem je však překvapivě dobrý. /75% ()

Honzulik

Budoucnost nejistá (How I live now) - tak když jsme šli s partou na tento film, nikdo netušil o co vlasně ve filmu jde a ženské polovičky se po několika minutách těšily na pěkný romantický slaďáček. Samozřejmě přišlo dosti velké překvapení, když se v rozbíhajícím sladkém letním románku zjevila hrozba 3.světové války! Miluji filmy, který dokáží svým dějem překvapit. Ve filmu How I live now se toto režiséru Kevinu Macdonaldovi podařiko i když se dle mého názoru potenciál filmu dál využít ještě lépe a dále navazoval trochu slabší happy end, který ne úplně do filmu zapadl. Film ale celkově příjemně překvapil a já se nenudil... ()

chrustie

Strašná slátanina. Pseudoromantický paskvil s pokusem o nástin válečné hrůzy. V tomhle filmu nic nefunguje, ani válka, ani píchání in família. Herci jsou divní, scénář stojí za hovno. Jednou větou, je to taková žánrová žumpa. ()

megajalec

Neviem, čo si mám o tom myslieť. Začne sa to ako príbeh holky a hlasov v jej hlave, postupne sa to mení na love story (wtf, veď sú rodina, navyše majú obaja okolo 18 rokov!). V polovici sa príbeh otočí kvôli vojne a začína putovanie. Ako sa to sľubne začalo, keď som nemal tušenie a čakal, ktorým smerom sa to bude vyvíjať, tak sa to dostalo do slepej uličky a moje nádeje zhasli. ()

blazma

Další z řady filmů, které už jsem chtěl vidět x let zpátky, ale vždycky jsem si říkal nebude mě to bavit. Saoirse Ronan a Tom Holland mě nakonec překecali a podíval se na to. Bohužel musím říct, že ani mí oblíbení herci v posledních letech nezachránili celkový pocit z tohoto filmu, který byl... Jak to jen popsat, takový dost zvláštní. Vlastně hodně zvláštní.... Strašně hodně věcí se stalo za poměrně krátkou dobu a díky tomu jsem neměl vůbec čas se do těch pocitů vžít a to byl asi pro mě kámen úrazu. ()

obrik67

Pro mě tenhle film je veliké překvapení. Přiznám se, že jsem nějak už unaven ze všech těch blockbusterů, které se nám servírují jeden za druhým a ve finále je to až na vyjímky jedna pitomost za druhou. Budoucnost nejistá si nehraje na přehnané vizuální efekty a promenádující se hvězdy s honorářem, který by nakrmil jeden malý stát. Kevin Mcdonald vsadil na neokoukané herce a především Saoirse Ronan byla trefa do černého. Skvěle zahranou postavu jsem jí věřil a držela mě ve střehu až do závěrečných titulků. Každá epocha v lidském životě, v jakékoli době, v jakémkoli režimu atd. má své příběhy. A tohle je příběh dvou teenagerů na pozadí Třetí světové války. A ten příběh se mi opravdu moc líbil. ()

Mr_Corny

Dokonale vykryštalizovaný príbeh v spojení so zaujímavými postavami, ktorý vypijete aj bez potreby pridania tablety na jeho vyčistenie. ()

moriero

Hele lidi, žádné veledílo to není. Taková teen verze Potomků lidí, souhlas. Ale škaredá Saoirse se pro mě s každým svým filmem stává koukatelnější a koukatelnější. A tady se mi líbil vývoj postav. Během války se z dětí staly dospěláci. Druhá světová je na moji citlivou dušičku taková temná díra v historii, že mě ani na stříbrném plátně nebrala. Takže když chci jako divák zažít pocity obyčejných lidí za světové války, tak proč ne rovnou za té třetí? Nepřítel nešel moc poznat. Asi to byli všeobecně teroristi (snad předzvěst Islámského státu...?). Ale to nebylo důležité. S těmi dětmi jsme zažili stanné právo, potraviny na příděl, pracovní tábor...trauma přeživšího dětského vojáka. Od amerického filmu bych čekal větší tah na branku, speciální efekty (tady prakticky žádné nebyly), hollywoodský patos...ale na britskou tvorbu to bylo dobré. Jenže dobré je za tři. Tu čtvrtou hvězdičku dávám na truc zdejšímu vlaženému hodnocení. ()

kolodej1

váhal jsem, jestli se na to dívat, ale nakonec jsem byl příjemně překvapený. Sedla mi nálada tohoto snímku, hudební podkres, jeho atmosféra. Některé momenty mi sice nepřišly moc logické, když se nad tím ovšem přimhouří oko, tak se z toho vyloupne zajímavá podívaná, která má své napětí a rozhodně nenudí. Potěšilo mě to ()