Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

campix

Dogani je nesmírně silná podívaná inspirovaná skutečnými událostmi. To se rozhodně nedá upřít. Bohužel jsem aktuálně nebyl schopný tohle ''citové vydírání'' nějakým způsobem více ocenit. Hodně těžko se na to kouká a bohužel to pro mě bylo velké utrpení celé usledovat, což byl pravděpodobně i záměr a asi se není čemu divit v případě zneužívání hluchoněmých dětí. ()

Noviik

Drsné. Depresivní. Šokující. Otřesné. ...pravdivé... Jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděl... ()

dan.pacino

Parfait. Jeden z nejsilnějších (ba možná nejsilnější - lepší než Once upon a time?) filmů jihokorejské tvorby. Emotivně vyždímaný příběh. Hudba, co není hudbou, ale spíš nejniternějším svědomím člověka, který jen sedí, kouká na film a zžírá se bezmocí, která ho naplnuje. Bezmoc, neskutečná bezmoc ve veledíle Hwanga. I kafe mi vystydlo.. "Jmenuje se Min-su. Nemůže mluvit ani slyšet. Prosím. Jmenuje si Min-su." ()

Doudis19

Vysoce iritující film a to úctyhodně po celou dobu svého trvání. Tahle asijská pecka se nese v duchu boje s větrnými mlýny a to takovým způsobem, že opravdu máte chuť sebrat se, odjet do Korei a pořádně tam těm úchylnejm žluťákům zakroutit jejich pěticentimetrovejma pérama! Lítost k obětem jsem převážně necítil, spíše zlost k pachatelům. Možná ze mě mluví lehce extrémistické sklony, ale zkrátka nedokážu soucítit s někým, kdo je mi tak silně nesympatický jako všechny kladné postavy v tomhle jinak ale rozhodně kvalitním snímku. ()

chelseaman22

Nemůžu si pomoci, ale na to, že se jedná o jihokorejskou produkci, není film ždímán na dřeň, což bych právě od jihokorejského filmu zcela jistě očekával. Namísto srdceryvných scén nedobrovolných amputací končetin je divákovi poskytnut náhled na máchání hlav v pračce či bití golfovými holemi. Avšak i přes výše uvedené se filmu nedá upřít, že má přidanou hodnotu. 74% Celosvětový příjem k 17. 9. 2019: $30,700,000, což je 1,53 násobek rozpočtu ()

farmnf

Velmi kruté, zároveň bohužel skutečné sociální drama z Jihu Koree. Komunální politika je v městě Mijun asi na stejné úrovni jako v Jihlavě či Teplicích. Proto je možné, že chovance ústavu pro neslyšící týrají sexuálně, psychicky a mučí, jejich vlastní učitelé chráněni na radnici i u soudu. Velmi pravdivý a děsivý pohled na důsledky zděděné politiky po američanech. Co na tom, že ti vnučku znásilňují a vnuka zabili, když jsou to mocní mužové a jako odškodné si vem 50 táců v dolarech. Obávám se, že podobné příběhy se dějí i u nás, dosud odhaleny nebyly, ale asi budou. Jsme proklatě stejně materialistická a necitlivá banda. ()

ivan_drago

Na ty nejniternější pocity odpornosti útočící drama s bezvýchodným koncem a spravedlností, která má ostříží zrak... Něco tak nechutně slizkého a odporného, že na to neexistují výrazy, jsem ještě neviděl... Filmu není co vytknout... Hlavní dětské role jsou dech beroucí a nezapomenutelné.... A všem těm sviním z tý pološkoly bych dal sežrat jejich vlastní střeva a výkaly... to je jen takový osobní vzkaz.... ()

M-arta

Mocní a ti nejbezmocnější... Přesmutné téma, ke kterému se jako hluší a němí obvykle stavíme my ostatní. Jenomže i když všichni mlčí, neznamená to, že to neexistuje. Přesto, že bychom to zúčastněným ze srdce přáli. ()

Tosi

Děj filmu založený na skutečné události, sleduje Kang In-ho, jenž právě nastoupil na učitelské místo ve škole pro sluchově postižené. Brzy mu však dle chování dětí dochází, že něco není v pořádku. Musí dokonce zaplatit škole vstupní úplatek, zřejmě aby si pojistil svoji roli. Ke své hrůze se stává svědkem fyzického bití žáka jedním ze zaměstnanců...byla to ale jen špička ledovce... Příběh je natočen mimořádně dobře, a přesně tak, aby odpovídal závažnosti a temnotě obsahu. Zejména výkony zneužívaných dětí jsou velmi dojemné a zcela uvěřitelné. Bolestivé je tak i soudní líčení na konci filmu, kdy jedna strana publika je frustrovaná a rozzlobená, zatímco druhá strana s příznivcemi školy, si užívá osvobozující verdikt společně se zvrhlými viníky. Nebylo lehké tuto hrůznost sledovat, ale film si rozhodně zaslouží být viděn. ()

ecceHOMMO

Oproti snímku Hope, ktorý hral viac na emočnú citovú strunu, bol Dogani viac zameraný na pocit zhnusenia. Zhnusenia z ľudí, ktorí zneužívali nevinné deti, ale i zhnusenia zo súdneho systému, ktorý dopustil aby ich potrestanie, vlastne potrestaním nebolo. Nie je ľahké predýchavať tento snímok, pretože pocit hnusu, smútku, či dokonca hnevu je veľmi intenzívny. ()

Hillock

Smutek, zlost, bezmoc, ždímání emocí. Je mi z toho šoufl. Ani ne z drastických záběrů, nýbrž z pokřivené justice, a také z toho, že si za peníze můžete koupit odpuštění u babičky týraných a zneužívaných dětí. ()

Lachtaan

Tam, kde sídlí korupce, není místo pro spravedlnost. Tam, kde Amíci točí konzumní blockbustery, co už mi lezou krkem, tam Korejcům padají z rukávu tak silná dramata, že husinu cítím od temene hlavy po konečky prstů na nohou. Tak nepříjemná výpověď života samotného, že ji nemůžu vlastně ani doporučit. Někdo by tu hrůzu, kterou zobrazuje, totiž nemusel unést. [viděno na Netflixu 23.7.2022] ()

elanius

(102/2012, DVDRip) / Znovu sa mi potvrdilo, že ázijská kinematografia ma celkovo míňa, aj keď Dogani je jeden z tých "menej ázijských" filmov. Nemám čo vytknúť spracovaniu ako takému, len škoda že som počas deja nenašiel nič čo by ma trošku vytrhlo a namotivovalo do ďalších minút. Prvá časť filmu opisuje peklo ktoré detičky zažili, druhá sa potom, až na pár skvelých momentov, celkom rutinne venuje súdnemu procesu, ktorý má veru priemerné spracovanie. (6/10) ()

hanagi

Přesně toto jsem čekala - Korejci dokážou do jednoho filmu nacpat horor, krimi, sociální drama a všechno bez obalu a nadoraz! Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Kicune

Velmi silné drama o zneužívání dětí a neschopnosti se dobrat spravedlnosti v procesu s obžalovanými. Takové lidé si nezasluhují ani trest smrti, ale dlouholeté bití a mučení. Myslím, že žádný film ve mně nevyvolat tolik vzteku a zloby nad nespravedlností a bezmocností, přitom příběh se vypráví objektivně a bez srdcervoucích a emocionálně vypjatých scén. ()

Narya89

Už hodně dlouho mě žádný film nedostal tak moc jako tenhle. Kombinace realistického příběhu založeného na skutečné události a surové lidské krutosti má velký potenciál, stejně jako honba za spravedlností a síla vůle, která se neztrácí ačkoliv okolnosti nejsou zrovna příznivě nakloněny. Konspirace, mocenské struktury, hrstka lidí stojící samotná proti nejvyšším postům na pozicích údajné spravedlnosti. Svoboda, rovnost a spravedlnost - těžko dosáhnout, pokud jedinou motivací našich činů je egoistický prospěch a peníze. Ale stejně tak důležité je se nevzdát, neztratit svou integritu, nezaprodat svou duši ďáblu a být se tak schopni na sebe podívat každý den do zrcadla a říct si, ano, nežiju si v přepychu, ale jsem dobrý člověk. Bohužel začínám mít pocit, že v téhle společnosti dobří lidé vždycky končí na dně a dřou bídu s nouzí, zatímco hajzlové se spolčují a okupují nejvyšší příčky společnosti, hovící a živořící na tomto kapitalistickém systému, stavícím na amorálních hodnotách. Sad. ()

Wade

Nepříjemný a špatný pocit se po skončení filmu dostavil. Fakt nevím jestli díky tomu hodnotit film kladně nebo záporně a proto dam nakonec střed takže za 3*. ---% ()

nevermore

Tohle je ten typ filmu, kterej je odpornej, nikdy ho už nechci vidět, ale je dobře udělanej po všech stránkách a má enormní zásluhu na tom, co se po jeho uvedení dělo v dané kauze dál. ()

ghatos

Závažné téma zpracované standardním způsobem. Jihokorejská tvorba má svůj styl. Vysoké hodnocení to má hlavně kvůli svému sdělení. 63%. ()