Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

Matli

Čekal jsem sice větší citovou ždímačku a silnější scény, ale i tak je to dobře natočené. Nemůžu samozřejmě hodnotit příběh, podle kterého je to natočené, to by si zasloužilo plný počet, ale i tak se to jihokorejcům povedlo. 74% ()

KosiR_ksr

Korejské drama, které mě emocionálně oslovilo podobně jako jeden z mých oblíbených filmů Americký zločin. Oba filmy jsou vynikající, ale díky tematice a jejímu kvalitnímu ztvárnění je nepotřebuji vidět často. 80% ()

fr3ak

Tímto hodnocením tolik nevyjadřuju kvalitu zpracování (ale i to je výborné) jako spíše mé pocity při sledování. Těžko hledat správná slova. Alespoň uvidíte v praxi použití rovnice, která říká že úroveň spravedlnost je přímo úměrná stavu vaší peněženky… ()

mourinho

Svinstvo a všudypřítomná korupce byly, jsou a budou všude na světě. Zfilmování otřesného případu zneužívání postižených dětí na škole pro hluchoněmé kdesi v Jižní Korei na tom pranic nezmění, přesto jakékoliv poukázání není nikdy na škodu. ()

Radek.SCH

Máte skušenost s tím, že jste v posledním roce neviděli žádný dobrý korejský film, takže jste se jim radši vyhýbali? Já taky, ale po delší době jsem to zase zkusil s Umlčenými. Zapomeňte na patos, potoky slz (ehm), povrchní zábavu, falešnost a vyumělkovanost (tradiční to korejské výrazové prostředky), dokonce i romantika se nedostavila (a že k tomu mohlo mezi hlavní dvojcí lehce sklouznout, naštěstí se tvůrci udrželi). Flipper to vystihl dokonale. - 70 % ()

agassi68

Holt takto to chodí a nielen v Kórei. Peniaze vládnu svetom a s tým aj moc, chamtivosť, nemorálnosť. Spravodlivosť v nedohľadne. Môže takýto svet vydržať?? ()

kubka4

Tak tohle byla síla... Ještě teď mě z toho mrazí... Je až neuvěřitelné, jaká zvěrstva jsou někteří lidé schopni provádět. A snad ještě horší je fakt, že jim to i projde. Silenced upozorňuje právě na tuto temnou stránku dnešního světa. Tvůrcům se podařilo vytvořit atmosféru, která nenechá nikoho chladným. Hrůza, děs a pocit bezmocnosti, to vše vyzařuje z tohoto filmu. Silný příběh založený na skutečné události je hlavním pilířem filmu. Musím také smeknout před herci, obzvláště děti zahráli své role opravdu dobře. Jediné, co mi tak trochu vrtá hlavou je, jak natáčeli některé scény. Nebylo to na ty děti tak trochu příliš? Každopádně je to opravdu dobrý a mrazivý film, který si rozhodně zaslouží pozornost. - 100% ()

brumbrum

Brutaaaaaal... Clove nema casto pocit, zeby dakoho zahlusil, ale toto je prave taky pripad... 5* nevladzem dat, kedze mi je z toho zle, ale by si to zasluzilo 5, len mi to zaludok dako nedovoli prave.. ()

Ben Nevis

Smutný příběh s nefilmovým koncem. Po takovém příběhu člověk chápe i hnutí MeToo, kde se řeší kauzy staré desítky let. Jenže z extrému do extrému se u MeToo z nedotknutelných VIP stali psanci po jednom ukázání prstem. Tady se předkládají důkazy, jenže chybí veřejný zájem. Filmařina mě však moc nezaujala. Spousta dlouhých pohledů na netečné herce znázorňujících bezmoc. ()

Rockerman

Kam se hrabe Oliheň! To bylo natočeno na efekt, skvělé, ale jen účelové. Dogani jsou jiné kafe. Drama zneužívaných dětí leze na nervy, protože spravedlnost je tu nejen slepá, ale i hluchá! ()

siloalampa

Nepamätám, kedy som dal naposledy plný počet filmu, pri ktorom som sa ani raz nezasmial. Dá sa to pri drámach a pohľadu do tém, akými sú nevyliečiteľné choroby, postihnutia, vojny, väznice, psychopatickí vrahovia, nešťastné osudové lásky, ale tu... Tu by to bolo ozaj morbídne. Vždy mám preto strach, keď sa pozerám na film s vážnou témou, ktorý je spracovaný vážne, aby nevyznel smiešne, či trápne. Tu je príklad, že sa to dá a ako sa to má správne robiť. A čo sa týka samotného deja - nemám svet rád... ()

Mayaku

Bolestně smutný film, kde se na pozadí samo o sobě strašlivého tématu, jako je zneužívání dětí, opět projevuje tradiční věčný stav společnosti, kde jsme si všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější...zkrátka když se hovoří jazykem peněz, jde morálka stranou. No je to hnus, velebnosti. A privilegium předchozí funkce, to je tedy také pěkná zhovadilost, uf, ještě že u nás nic takového není - vsadím se, že určití jedinci by toho též dokázali umně využít. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Pokud si myslíte, že je ČR absurdistánem, doporučuju zkouknout minimálně závěrečnej rozsudek jihokorejskýho soudu a možná změníte názor. Kdo moh vymyslet takovou zhovadilost jako "odpuštění" sexuálního zneužívaní dětí nad 13 let? Fakt nechápu a doufám, že šikomoočka z Jížní Korei po tomhle excesu aspoň trochu zrevidevali zákony. Druhá věc je korupce. Že soudce za nějakej obnos/lukrativní post přihmouří oči nad nějakym tunelovánim bych ještě dokázal pochopit, ale že je schopnej se nechat uplatit v takovýhle kauze fakt nechápu. A to jsem si vždycky myslel, že tyhle asijský národy maj mnohem větší smysl pro spravedlnost (resp. tresty). Jinak k filmu samotnýmu - zajímavá asijská produkce (kterou jinak vůbec nevyhledávám) s perfektníma hereckýma výkonama, silnym příběhem a slušnou filmařinou. Na plnej počet to však neni, snímek by si zasloužil svižnější tempo vyprávění. ()

Stíba

Film, který vás rozčílí nejen lidskou bestiálností ale v tomhle případě snad ještě více nefunkčností a až výsměchem systému do tváře spravedlnosti. Jen škoda, že některé úseky nebyly tak poutavé a nedokázaly mě ve filmu držet tak silně, jak bych od takové snímku očekávál a taky škoda toho Gongova neustále ztrnulého výrazu, který mi někdy vysloveně lezl na nervy. Flipperovův komentář o hluché demokracii znásilněné kapitalismem je tu pak více než výstižný. ()

figliar

Na jednej strane nechutný, na druhej výborný film, ktorý ma núti sa zamyslieť, na akej úrovni sú v iných kútoch sveta špeciálne školy, súdy, štátne inštitúcie a korupcia. Viem že ani u nás to nie je žiadna výhra, ale toto je vážne silná káva. Bezmocnosť.... ()

Sykon

Nadmíru znepokojující film, nejen co se samotného zneužívání týče, ale především v souvislostech následného procesu a snahy celou aféru zamést pod koberec... Klobouk dolů Korejcům, kteří se nebojí nastavit zrcadlo prohnilým aspektům své vlastní společnosti. ()