Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

Mark1983 odpad!

Že to je televizní adaptace je viditelné jako pěst na oko. To za prvé a za druhé je to jeden z nezáživnějších hororů, a to jsem si to zkusil pustit dvakrát. Nedostal jsem se ani do půlky filmu, jak mě to nebavilo. ()

Monellito

Někdy mi přijde IQ hlavních hrdinů někde hluboce pod Forestem Gumpem. Nuda bez zvratu a lekaček. Dokoukat a hned smazat. ()

StanleyVanH

Nevim teda, mě se to vcelku líbilo, bylo fajn že většinou se tyhle typy filmů natáčí na jednom místě, tady byli masakry, jak v budovách, lesu, tak precizní závěr na lodi. ()

pyzma84

Všetko hrozné.. Herci by mohli tancovať kankán a nenapravili by tú hrôzu. ktorá nastala. Skutočne ľutujem parfému, ktorý som vyplýtvala na túto pič.vinu. Tá jednička je za pár okamihov, ktoré stoja za to, ale inak je celý film na prd. Nejaký bubulák, čo behá po lese? To vážne? Štyri haluze preložené cez seba a to je akože bubu? ()

vrch07256732

Na TV film vcelku OK. Žiadne veľké očakávania som nemal, potešila akcia prakticky od začiatku filmu, nepotešilo klasicky idiotské chovanie hlavných postáv ktoré bezhlavo sa rozchádzali a schádzali počas celého filmu. Triki OK strašiak OK na 1-2 pozretie OK. ()

DeRoyce odpad!

Odpad většinou davam Troskovo tvorbe, tohle ma navíc k dobru alespon nejake vizualni efekty.. Jen si nejsem jistý, zdali se mi chce tenhle přídavek hodnotit.. (Film jsem si pustil, protoze v tv "nic" nedavali. Vysledek je takovy, ze Ruzovka, běžící na pozadí, zaslouzila vic pozornosti.. Přesto byl pro mě film přínosem. Těžko říci, jestli v dobrém slova smyslu.. Díky Scarecrow jsem si uvědomil, že Růžovka není zas až tak špatná...). ()

Beginek87

Wow, vazne se to stalo? :D Tenhle film by mel vstoupit do dejin, protoze proti mensimu zlu jeste nikdy nikdo v historii filmu nestal (snazne vzpominam, kdyz Kuboj a Stazine navaril vodnik Kebule mlhu a i to bylo o dost drsnejsi) a presto tam lidi umiraj jako na bezicim pasu. Ja teda nevim, ale kdyz se ke mne blizi smrt rychlosti 1km/h, tak proste pujdu smerem od ni alespon 2km/h (i kdyz tak pomalu jit ani nejde). Chvilkama mi prijde, ze ani ti herci vazne neveri tomu, ze se to deje. Jeste nejsem na konci, takze doufam, ze mu na tom kombajnu ujedou, ale neco ve mne mi rika, ze je to moc snadny plan na to aby byl proveditelny :D Ale bavim se teda kralovsky, takze tomu dam 2 hvezdy, tech 40% si to vazne zaslouzi. Dlouho jsem se tak nepoplavil. Jo a omlouvam se za absenci diakritiky, hrotim to z mobilu, pac nebylo mozne cekat az to skonci :D ()

ragnar1

Pro mě spíše horor s komediálním charakterem, který je nutno brát s nadsázkou. Jistě ocenuji mnohdy jistou propracovanost scén, ale na druhou stranu centrální strašák zrovna není moc strašidelný. Ale úplné šlápnutí vedle v tomto žánru to také není. ()

Martin29

Ze začátku, když se to odehrává v tom poli a v farmě je to dobré pak jak se to přesune jinam už to není ono. Zápletka hodně připomíná Jeepers Creepers (tvor co vylézá jedno za sto let a je potřeba ho pohřbít), ale v rámci žánru nadprůměr. ()