Spisovatelé

• USA Stuck in Love (více)

Uznávaný spisovatel, jeho bývalá manželka a jejich dospívající děti se v průběhu jednoho bouřlivého roku vyrovnávají se složitostmi lásky ve všech jejích podobách. (Filmbox)

AspireHD

Někdo si může říct, že jde pouze o klasickou romantiku, která není ničím zajímavá. S tím bych na první pohled snad i dokázal souhlasit, ale když se nad filmem pozastavíme a zkusíme o něm přemýšlet do hloubky, tak zjistíme něco jiného. Film má obrovskou hloubku a všechny výroky, které zde padnou, jsou něčím strašně zajímavé a člověk se v nich dokáže najít. Proto neberu film jako klasickou romantiku, ale spíše jako pohled na život každého normálního člověka. Pohled na to, jak třeba já osobně vnímám život. S každou postavou jsem se dokázal ztotožnit a už jen to mě přesvědčuje o tom, že film je perfektní. Film jsem viděl už asi 10x. ()

brunetkabbb

Tenhle film mě prostě od začátku strašně sral - to už je vážně normální všude cpát drogy, jako by se nechumelilo? Stmelíme sourozenecké vztahy tím, že si zahulíme na střeše, na párty budem největší borci, protože dotáhnem pytlík trávy a je v poho, že šestnáctiletá si dává lajnu na umyvadle a devatenáctiletá chrápe každou noc s jiným. Tenhle film ke všemu z toho nabádá - a to doslova. ()

255085349

Nějak se mi nedařilo si hlavní hrdiny oblíbit a fandit jim. Lily Collins mě tu neskutečně štvala a občas mi to přišlo až příliš sentimentální. Takže asi jediné pozitivní, co si ze Stuck in Love odnesu, je skvělá písnička Between the Bars od Elliota Smithe. ()

Evii.B

Nějspíš jsem od toho neměla tolik očekávat, ale 77% mě docela naladilo. Nicméně jsem byla zase zklamaná. Žádná z těch malých zápletek mě nějak nenadchla. Všichni mi přišty tak nějak jetý (a sjetý). Hvězdičku přidávám za Kristen, která byla jako vždy dokonalá a vtipná. ()

Zombiepod

Nenápadná, obsahovo ohraná romantická dramédia, ktorá sa však od ostatných výrazne líši. Má totiž život, iskru, zaujímavé postavy, ktorých osudy a emócie divák prežíva s nimi, a skutočne dokonalo vybraný soundtrack. Film o láske, smútku, spisovateľoch a tradičnom americkom rodinnom klišé, ktorý však dokáže rozvíriť pocity a v závere príjemne potešiť. ()

dawnie

Film, který člověka inspiruje ke čtení... a psaní. Pro mě úplně neuvěřitelná soul-matching thing, plynoucí tak lehoučce, že bych její sledování mohla přirovnat ke stavu beztíže. Nejenom proto, že příběhy Stephena Kinga se přes léta usadily na tří čtvrtinách mojí knihovny, nejenom proto, že fandím filmům, které s pošušnáním převracejí zaběhnutá žánrová klišé. Jsem prostě mega snílek. Stejně jako oni. ()

DaweForeman

Další americký film postavený na tom, jak má rodina držet při sobě, ať se děje cokoliv. Na jednu stránku se to nedá okoukat, ale na druhou to člověk příliš neoslní, pokud se jim nepovede obzvláštní provedení. To v tomhle případě mohla být literatura, ale bohužel mě to nechytlo, protože mě napadá pár dalších filmů, které byly zpracovány lépe. Nemusím zde ani zmiňovat to, jak je tu poukazováno na typickou americkou marnost. Je to film na pohodu, který neurazí. ()

VvV14

JÁ NEMÁM SLOV. Zřejmě se mi to ještě u žádného filmu nestalo. Prožívám stavy nejzáhadnějšího šoku v mém životě. Rozhodně je to film k zamyšlení. A to nejen nad dílem samotným, ale nutí mě to přemýšlet i o vlastním životě!! Veškerá ta psychologie proudící filmem je tak pohlcující, že mě to celé neuvěřitelně vtáhlo do děje. S postavami se nedá jen soucítit, je to jako bych byl každou z nich. Být spisovatelem musí být náramně náročné, i když vás to baví. Nepochopitelný stav.... a to přísahám že sem se díval střízlivý. ()

FIAT 500

Sorry, ale tohle fakt ne... Když to přeženu, tak jednou za rok mám náladu podívat se na The Notebook a je to přesně ten typ romantického filmu, který je fajn a v pohodě, a kterej fakt jednou za ten rok můžu... Tohle není snad ani jedno... Postavičky nebo spíš podivné karikatury mají mezi sebou vztahy, které ale nakonec stejně skončí dobře, protože Amerika... Neříkám, že to bylo špatně zahrané nebo zrežírované, ale neskutečně špatně napsané, plné wtf momentů, klišé, nudných pasáží... Ne, díky, už nikdy víc... ()

existimi

Krásný film a to nejen proto, že mám slabost pro příběhy točící se okolo spisovatelů. Slavný otec-spisovatel svému synovi poradí, že pokud chce být schopen psát kvalitní literaturu, musí něco zažít. "Rusty, a writer is the sum of his experiences. Go get some." Co mu, ale neřekne, je jak to bude bolet. Možná i slzička ukápla. Krásná hudba celý zážitek podjímá. Jo a Lily Collins je prostě nejroztomilejší bytost na světě. Nemůžu si pomoct. ()

Jacccob

Tak příjemně a blaženě už mi u žádného filmu dlouho nebylo. Inteligentní, optimistická, poctivá romantická komedie, která má všechno, co by filmy tohoto žánru měly mít. ()

Terminer

Normálně by to byly silné 4*, ale díky tomu konci to nakonec bude slabších 5*. Spisovatelé jsou něco, co bych nazval mainstreamovou nezávislárnou, protože je zde spojeno to nejlepší z klasických nezávislých amerických konverzaček s lehce mainstreamovou romantikou. A překvapivě to funguje výborně. I herci jsou skvělý, hlavně Greg Kinnear. Jednoduše kvalitní a příjemný film na všední večer. ()

Aragorn

Film se mi z počátku líbil, linky byly docela zajímavé ( hlavně ta z Loganem Lermanem, který je mou nejoblíbenější postavou celého filmu ), ale pak, když přišla oslava nové knihy, nastala ta nejhorší část filmu - nastalo klišé typu "HOLKY" a hlavně klišé "RODINNÉ TRABLE", které jedou řešit všichni členové rodiny bez ohledu na to, co se předtím stalo. Pak následuje samotný závěr na další Díkuvzdání. Film podkopává fakt, že celý film hlavnímu spisovateli všichni říkají, že se musí posunout a jít dál, o čemž pojednává celá je ho linie a je to opravdu zajímavá myšlenka, ale na konci se jeho žena vrátí a on se dál vůbec neposune, což ničí jeho skvělou dějovou linii. Jako konečné hodnocení dávám 2 hvězdy. Opravdu mě to moc mrzí, protože první polovina filmu se mi líbila, ale nedá se nic dělat. ()

Kliq

Komedia/Drama = realita. Nechcem tým povedať že tento film odzrkadľuje realitu pretože od začiatku smeruje do presného konca, ktorý autor zamýšľal iba chvíľami sa nás snažil zmiasť. Ale jednotlivé scény odhliadnuc od celkového deja sú veľmi presvedčivo a uveriteľné zahrané. Je tu cítiť nádych umeleckej formy ale do takej miery že to dáva filmu dynamickejšie tempo. Herecké výkony bezchybné . ()

marek29

Hodně kvalitní slaďárna ;) holkám bude do pláče a borci tu budou se svou náručí.. Jakožto milovník sladkých happy endů dávám 5 hvězd. Ten vrchol sladkosti to nebyl, ptž Kate tam nakonec nedošla, ale i tak měl svaz cukrářů jistě radost :D ()

Queendom

Tenhle film mi bohužel připomněl, jak moc už jsem stará, když už i Jennifer Connelly hraje matku dvou téměř dospělejch puberťáku. Bylo to fajn, milý, přeslazený, ale přesně v mezích, který jsem čekala a byla ochotná snést. Greg Kinnear si tu roli vyloženě užil a Logana Lermana budu po očku sledovat, protože to je dost slibnej talent. Snad mě nezavřou za pedofílii. ()

boombang

Jeden z těch nenuceně hezkých a milých filmů, za jejichž nepřítomnost v tuzemské kinodistribuci bych nejradši zpohlavkoval jedince, kteří za to nesou zodpovědnost. Ve filmu je sice několik klišé a dílčích happyendů, ty ale působí naprosto přirozeně. A kvůli těm několika emotivně velmi silným scénám v závěru filmu (z nichž jednu velmi dobře znám z vlastní zkušenosti) a kvůli Sněhurce Lily (ta je imho úžasná - Phil Collins může být na dceru právem pyšný) jsem měl - a ješrě mám - přímo hmatatelný pocit, jak je na tomhle šíleném světě navzdory všem trablům a pitomcům krásně. ()

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

07.06.2014

Post-apokalyptickou hororovou fantasy The Stand (česky Svědectví) se u Warner Bros. snaží zadaptovat pěkných pár let. V minulosti se kolem ní točili David Yates (Harry Potter a Fénixův řád), Ben… (více)