Spisovatelé

• USA Stuck in Love (více)

Uznávaný spisovatel, jeho bývalá manželka a jejich dospívající děti se v průběhu jednoho bouřlivého roku vyrovnávají se složitostmi lásky ve všech jejích podobách. (Filmbox)

adam9

Spojení Lily Collins a romantiky funguje, zdá se, naprosto báječně. Po Love, Rosie mě uhranula s dalším žánrově podobným snímkem, avšak v dosti odlišné roli po charakterové stránce. Tahle byla mnohem cyničtější, zábavnější, avšak možná dokonce ještě zranitelnější oproti Rosie. Opět se jedná na první pohled o klasickou kýčovitou a citově ždímající podívanou, ale opak je pravdou. Film mi dal strašně hodně z pohledu přemýšlení nad mým osobním životem a podal silné podněty k zamyšlení nad tím, jak se vyrovnávat s bolestí, minulostí, ale i přítomností. Konec je sice až moc happy-ending, ale to vůbec nevadí, film tím neztratil své hlavní poselství. Navíc má skvělé herce (do Lily jsem se definitivně zamiloval a Greg Kinnear je super otec) a sympatický soundtrack. UPDATE: Nevydržel jsem ani dva měsíce bez druhé projekce. Asi je brzo to dávat do TOP 10, ale já prostě musím. Stuck in Love je neskutečně blahodárný film, který mě i přes svou nereálnost naprosto uchvátil - jeho přednesené životní podněty zaobalené ve spisovatelském duchu jsou dokonalým dočasným lékem na špatné období. S filmem se cítím "less cynical", a i když je to jen neobjektivní rouška, která brzy prosákne, tak na to kašlu. Jo a už jsem říkal, že postava Grega Kinneara je naprosto skvělá? A že jsem se do Lily Collins zamiloval? A co teprve ten trefný soundtrack... ()

wooozie

Člověk má občas nutnou potřebu jednoduše vypnout, užívat si života, nemyslet na starosti a odebrat se k filmu a prostě si užít obyčejný příběh, jakkoliv lacině to zní. Přesně v takovém rozpoložení jsem si dal tento film a výsledek mě naprosto rozebral, protože v kombinaci všech těchto faktorů jsem si užil ten nejlepší feel good film mého života! Nezávislý film s božími herci, kteří své postavy ztvárnili tak, že jsem k nim měl prakticky okamžitě nesmírně blízko. Dokonalý soundtrack podbarvující možná mnohokrát ohraný příběh, ale toto jednoduché podání plného cynismu i romantiky mi prostě sedlo, rozesmálo i dojalo. Člověk občas potřebuje dostat pozitivní náladu přímo do žíly a k tomu happy end, který zahřeje u srdce a pohladí duši, i když si myslím, že každý si vybere svou osobní nejlepší scénu odlišně. Mě samotného překvapilo, že nejvíce mě dostala scéna telefonátu se Stephenem Kingem, ale ať už si vzpomenu na cokoliv z filmu, nálada jde automaticky nahoru. Ještě jednou zdůrazňuji, že všechny hlavní postavy mi byli naprosto božsky sympatické, ale musím zmínit Lily Collins, protože její cynicky roztomilý projev je tady jednoduše perfektní. ()

noby

Příjemně lehký film o láskách tří (až čtyř) členů jedné rodiny. Postavy i jejich přístupy k vztahům se naštěstí spíš doplňují, než mlátí, a působí skutečně. Soundtrack se podařil, na Lily Collins se příjemně kouká, a ani ten americký optimismus mi dneska vůbec nevadil. ()

Hanys_

Lily Collins je fakt kočka, ale jinak po pár hodinách marně přemýšlím, co mi tenhle snímek měl dát. Vykalkulované scénáře nemám moc rád a to je zrovna případ tohohle Boonova dílka. 4.5/10 ()

tom.nosek

Obvykle od romantické komedie nečekám moc, ale tady to bylo přece jenom byl šedý průměr na spektru šedi průměrnosti. Film se snaží tvářit velice inteligentně, přesto jeho hodnocení oproti jiným romantickým komediím me zaráží a víc souhlasím s komentářem uživatele Superpero (přestože až tak hloupé to podle mě taky není). Herecký ansámbl je jinak kvalitní, všech sedm hlavních postav jsou sympaťáci. Co mi vadí nejvíce, tak ve filmu je extrémně zrychlený proces "námluv" obou mladých párů, všechno prostě jde jak po másle a typicky se dají do kupy během 24 hodin, když se příslušník rodiny Grega Kinneara prostě rozhodnou, že chtějí, nebo když jim to někdo řekne. Celkově linka nejmladšího páru je málo popsaná, nevysvětlená a jiné filmy mají takovou linku zvládnutou asi tak 100x lépe. Proto je pro mě Stuck in Love jen jedna zastávka na znamení na trase romantických komedií. ()

Sufferer

Kým väčšej časti súčasných tvorcov sa nepodarí doviesť vzťah čo i len jednej dvojice do úspešného konca, Boone už pri debute dokázal dať dokopy sympatickú zostavu pol tucta hercov, ktorí zo seba presne žmýkajú pocity a v divákovi vzbudzujú záujem o svoje postavy. Za poldruha hodiny neurazia neviem aký kus cesty, zato prejdú hodnoverným vývojom. Z mojich úst to nezaznieva veľmi často, ale dej by si zaslúžil väčšiu časovú plochu. Vo filme je totižto celkom dosť dobrých scén, ktoré plnia svoj účel na výbornú, ale prefrčia skôr, než stihnú chytiť za srdce. ()

peetriss

Stuck in Love mi dal, co jsem od něj očekával. Neobyčejně obyčejná trápení, která život přináší - lásku, její zrod, zádrhely, zánik, i její odmítání, běžné osobní a rodinné problémy - od těch malých a milých, až po ty největší a nejbolestivější. Vše je servírováno s příjemným nadhledem při plném zachování emocí. Takovéto malé velké filmy ze života mám rád, Josh Boone svůj debut snad ani nemohl zvládnout lépe, jako vždy potěšila kamera Tima Orra a samozřejmě příjemné obsazení podávající výborné výkony. ()

santiamén

Po pár měsících naprosto vyšumělo. Přesně ten druh filmu, kdy si maximálně vzpomenete, že něco s tímto hereckým obsazením jste měli příležitost zhlédnout, ale tím to taky končí. Samotný obsah zde na čsfd dokonale vystihuje, jak bezobsažné Stuck in Love ve skutečnosti je. ()

Dyas

Pěkný film s dobrými herci jako Greg Kinnear, kterému jsem všechno krásně věřil a moje oblíbená Jennifer Connelly, která válela jako vždy. Logan Lerman ve filmu, v kterém mi nevadí a vlastně mi přišel jako velký sympaťák. Líbí se mi především zaměření se na téma knihy a spisovatelé. Jelikož mám rád knihy a taky bych rád zkusil něco napsat jen tak ze zvědavosti a z fantazírování, tak se mi takové filmy vždy líbí. Klidně bych to srovnal i s filmem Půlnoc v Paříži, který se mi zdá ale mnohem lepší, což bude díky té tajuplně krásné atmosféře Paříže. ()

lucijelucije

Fantasticky zpracované rodinné drama. Skutečnost, která se tady nachází je až neuvěřitelně opravdová. Herecké obsazení veškerou dokonalost jen utvrzuje. Snénář je do poselední kapky propracovaný a smyslný. Romantiku, drama a vtip jen tak v jednom okruhu nenajdete, a ještě k tomu s takovou grácií..Žádné romantické klišé..Ale doufání v nadějí, která opravdu neumírá..občas.8/10 ()

Phorbo

Prumerne indie drama o problemech rodicu a jejich deti. Cekal jsem neco trosku jineho jelikoz americky nazev hlasa Writers. Ve vysledku to neni nic nezvladnutelneho. Scenar je misty trochu prepatlany, ale to se vlastne da zvladnout. ()

Marys

Možno trochu presladené a precitlivené, no zvolenou témou a jej samotným prevedením ma Stuck in Love pohltilo. Veľmi dobré pozeranie. Neurazí, poteší. Nezaradí sa medzi najzapamätateľnejšie, no o to mu ani nejde. ()

Matt Raider

Parádní sestavička mých oblíbených herců (Lily Collins fakt žeru!), ždímák se vším všudy a jak nám už tu řekl Botič: Je to suprový zapomínák na vaše vztahy. Často pobavilo a hlavně příjemně naladilo. PS: Boone se nám to ale pěkně rýsuje. (90%) ()

H4ku11

Hneď na začiatku ma film zaujal a ani na konci som sa neubránil úsmevu na tvári. Veľmi príjemná zaležitosť. ()

Nethar

Milý, příjemný a vlastně i nenáročný snímek na páteční večer, bez toho, aby to byla bezduchá ptákovina. Sympatičtí herci, já jsem byl v rámci "romantických komedií" spokojený, tohle je spíš takové rodinné vztahové romantické komediodrama. ()

Tomu.Ver

Klasický príbeh z jú-es-éj. Problematická mládež, húlenie, nezávislý sex, drogy, párty, chlast. Plus romantika kde stále zlyhá láska, akýmsi záhadným spôsobom, podvedením partnerov. Ale je to normálne, aspoň z takýchto žánrov spoza mláky, taký ten odkaz pre našu mládež, že áno, je to "v pohode". V závere sa z deja niečo pozitívne upletie, takzvaný happy end. Pomlčím. 3 mínus. ()

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

07.06.2014

Post-apokalyptickou hororovou fantasy The Stand (česky Svědectví) se u Warner Bros. snaží zadaptovat pěkných pár let. V minulosti se kolem ní točili David Yates (Harry Potter a Fénixův řád), Ben… (více)