Spisovatelé

• USA Stuck in Love (více)

Uznávaný spisovatel, jeho bývalá manželka a jejich dospívající děti se v průběhu jednoho bouřlivého roku vyrovnávají se složitostmi lásky ve všech jejích podobách. (Filmbox)

jasanka

Bože... Nádhera. Vážně nádhera. Rozhodně nejlepší rodinné/romantické drama za hodně hodně dlouhou dobu. Vlastně úplně jednoduchý příběh, ale narvaný všemi emocemi. Smála jsem s, brečela jsem (několikrát). Zbožňuju podobné příběhy. Za některé scény (první polibek v autě, pláč při převážení přítelkyně zabalené v dece, Stephen King, scéna u dveří) bych dala hvězdiček klidně deset. Dokonalé od první do poslední minuty. ()

matkoulko

Príjemný film, ktorý zachytáva starosti jednej rodiny s láskou. Každý člen rodiny má trochu iný pohľad a iné starosti. Postupne sa nám to všetko prepletie a smeruje k happyendu ale tá cesta je rozhodne zaujímavá. Herecky velmi fajn, pridávam sa k všeobecnej pochvale Lily Collins, Logan je zase hrozný sympaťák. Na môj vkus je tam síce vela spisovateľov, ale čo by jeden čakal v takej rodine? Hudobne je film úžasný, už si znáňam soundtrack... ()

Rokle

Velká pohodovka, která mě bavila o něco víc než The Peks of Being a Wallflower. Perfektně obsazené, mladí herci a herečky jsou strašně moc sympatičtí a konečně pořádná role pro Grega Kinneara. Ten chlap se na zarostlého spisovatele (a podivína sledujícího svoji bejvalku) parádně hodí. Můžeme se bavit o tom, jak relativně jednoduché to je, nemá to přílišnou hloubku, ale proč nedat maximální hodnocení, když jsem se po celou dobu tak náramně bavil a dojímal. ()

brumbrum

Dalsi kontroverzny pocin, kde clovek nevie, ci chceli ukazat huste sracky a ze sa v nich zit nema, alebo ci to malo byt akoze naozaj 'romanticka komedia' (WTF?!). Neviem sa zbavit pocitu, ze autori tychto pridrbanych uchylnych poviedok su zo strasne skurvenych rodin, kde si strasne skurvili zivot a potom to vsetko, velmi zivotom skuseni, hodili na papier, v oblakoch dymu z travy, pri flase snapsu a s intelektualne zvrastenym celom. Ani neviem, kde zacat - ale v tej rodinke by si mal nahodny navstevnik dvakrat premysliet, ci zajst na zachod tam u nich, alebo radsej az na stanicny hajzel, lebo po domacich moze na mise si sadne od aids cez filcky az po sperma fakt na hocico. Asi takto: rodinku zalozi tipek, ktory podvadza manzelku pol roka, kym ona este koji; no ale caka na neho poslusne, ved je to dobra zenska, velice chapava - a on ked sa uz dost vysantil jej za odmenu slubi, ze keby daco, tak on zasa pocka raz na nu. Sanca na dostanie si slova samozrejme pride: mamicka jeho dvoch deti suka s dakym sixpekovym vypaplanym fuckerom od vedla. Deti su z toho jemne v prdke - syna to taha do izolovanej romantiky a dceru na strich zadarmo. Romantikovi radi tatko, ze ma zacat zit podla vzoru jeho sestry slapky, lebo cim viac bude sukat a hulit, tym lepsie knihy od dvadsiatky potom napise. Da sa teda na vec a osuka narkomanku, ktora v tom case suka s inym narkomanom, ktory jej da obcas na hubu v ramci komedialnej romantiky. Ako si romantik spravi z fetacky poetickeho anjela, to ma zjavne suvis so vzormi z domu. Ale babenka ma zmysel pre lasku, vleze s nim do satnika s hlbokym 'pre teba je sex po prve a pre mna po prve v satniku' - k dalsim nehynucim hlaskam teenager zivotom oslahanych filozofov patri aj 'si fajn, mozno mi prospejes' (chcem prestat s koxom, vychrapem sa so zamilovanym romantikom). No a jeho sestra sa pari s hocikym: nestraca ani cas na pripitok a blaboly o citoch - vleze do baru, navrhne prvemu perovi ze mozu zalahnut do krikov a fertig, vymalovane, za desat minut je z toho skusenost do pozdejsej literarnej tvorby. No kde sa na to hrabe Goethe! Ako kompenzacia sraciek sa nam nuka dojemne umrtie jednej matky, cize divak moc nestraca pocit, ze trtkovina ma aj ducha. Aby som to skratil: 100 minut sledovania, ako kazdy tuzi po laske, no inkasuje humus; tipkovi picha manzelku sixpak, on zasa picha susedu pri behani (perlicka: este mu pri tom poradi, aby zbalil '20-rocnu zlatokopku', lebo je uspesny a moze daku zohnat, ako zaruku na starobu popri milenke), kym jej manzel a decka su chvilu prec, jeho dcera picha po baroch, syn picha narkomanku, tu pichal koksovy rozbihuba.. No ja neviem.. Do toho romanticko-infantilna hudbicka, krocan opeceny nad pivom, spolocny pripitok, pekne domy, pekne auta, pekne baby.. Kazdy je uspesny, vzdelany, spolocensky postaveny, chapavy, potazne velice inteligentny a skuseny - a kazdy totalne v hajzli, nestastny a totalne skurveny. A ti jedini dvaja chalani, co to mysleli celkom dobre, si vybrali celkom zle. Davam 1*, lebo sme to dopozerali az do konca; film neurazi, nic neda, len zostane taky grc-feeling. Este bezali titule, ked reciem: skurvena rodinka. A manzelka zamyslene dodava: velmi skurvena rodinka. () (méně) (více)

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný príbeh. Aj keď to má svoje chyby, hlavne z hľadiska klišé monument a „idealizovaných a zjednodušených situácií“, tak hlavne vďaka hereckým výkonom sa na to dobre pozerá. Zapojenie do toho hlasu od S. Kinga je spíš tragikomický ako komický a to myslím samozrejme bez urážky. PS. Jennifer is still beautiful. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Velke prekvapenie v podobe romantickej dramy s krasnym pribehom a skvelym hereckym obsadenim,tento film si ma ziskal a chytil za srdce,Josh Boone len tak dalej...:-) ()

redwik

Komédia, pri ktorej som sa príliš veľakrát nezasmial, ale keď už, tak poriadne. Jennifer Connelly je asi najlepšia herečka čo sa týka nahadzovania smutných výrazov. No najlepším a najvtipnejším plusom celého filmu bola jednoznačne Kristen Bell. Príbeh bol príliš pekný a človek stále čakal kedy sa niečo dosere. Koniec bol predvídateľný tak hrozne moc, že som správne tipol asi aj farbu tanierov z ktorých jedli, ale bolo to pozerateľné. Aj zásluhou Lily Collins. Greg Kinnear - Bill /:/ Jennifer Connelly - Erica /:/ Lily Collins - Samantha /:/ Nat Wolff - Rusty /:/ Kristen Bell - Tricia /:/ Logan Lerman - Louis /:/ Liana Liberato - Kate ()

michald99

Není to přímo takový film, který by vás dokázal odvázat a nechat vás v euforii ležet hodinu a půl na gauči, zatímco oči přivíráte jako kočka, která je krátce najedená a vy jí hladíte a drbete za ušima. Ale udělá něco velmi podobného. Nechá vás prostě ležet na gauči bez starostí, pohodově rozvalení, zatímco příběh rychle ubíhá a vy si ani nevšímáte chyb, jen stojíte vedle postav a pozorujete co dělají. Krásná oddechovka. 70% ()

ozeki

Slušně zamotaná sestava, kde každý miluje každého i každou a kdekdo nenávidí kdekoho. Všechno nakonec skončí přenádherným happyendem, u kterého nezůstane jedno oko suché. Nereálné, ale celkem pěkně nasnímané trampoty jedné (ne)úplné rodiny. Co se musí přičíst k dobru, je hodně povedený casting. Kdyby ústřední sestava nebyla tak sympatická, atmosféra a nálada by zdaleka nebyly tak pozitivní. ()

JOZZZKO

Bolo v tom naozaj všetko. Až prekvapivo príjemný začiatok a jadro filmu v ktorom sa veci dejú až prekvapivo pohodlne v závere skĺzok do jemného klišé, avšak zachoval si svoju jemnú tvár. Spájanie pokazenej rodinky. ()

Stíba

Malý film s velkým srdcem, pohodový i citlivý zároveň, kde každá postava má svoje místo a je důležitá pro celou skládanku. Jednotlivé linky děje se skvěle prolínají, každá z postav (i díky výbornému obsazení) má šmrnc a svůj příběh a i na krátkém časovém prostoru je pro vše dostatek času. Boone se zdá být zručným režisérem a tak se už těším na Hvězdy nám nepřály, které tu mám shodou okolností připravené. ()

chrispe

Romantické klišé zabalené do vážnějšího kabátku s dost předvídatelným dějen i koncem. Ale proč ne. Navíc mi tento film dal jednu novou lásku. ,,Drink up baby, stay up all night..." Však to znáte :-) a právě za to je ta čtvrtá *. ()

AloeB

Aneb jak si mohou žít spisovatelé v zemi s tolika lidmi, že je uživí za jakýkoliv erotický blábol. Netřeba ale nadávat na to, že si někdo očividně může dovolit domek u oceánu a ještě svým dětem platit za psaní si deníčku, protože tato milá jednohubka je vskutku povedená a víc než o psaní jde o několika formách vztahu, ať už jeho ztráty či navrácení se k němu, což je krásné, ale v mnohém i sentimentální a dovede to být i cynické, což se jistě cení a odlišuje to od jiných přihlouplých romantických komediích. ()

Torgal

S ohľadom na našľapané obsadenie som nečakal takú nezávislú festivalovku. Ja ich definujem tým, že vždy majú soundtrack plný skvelých (ale neznámych) melodických songov, sú intelektuálne založené a ich postavy sa vymykajú normálu. Tu sledujeme trable s láskou troch spisovateľov - otca, syna a dcéry. Každý to má hodené inak. Otec sa nevie zmieriť s tým, že ho opustila žena a stále dúfa, že sa vráti, syn je romantik a dcéra realistka (čiže láskou opovrhuje). Žánrovo je to skôr romantická dráma než komédia, v ktorej každý rieši svoje špecifické problémy s láskou, ale úspešne sa jej darí vyhnúť sa gýču. Taký ten typ príjemného filmu čo pohladí na duši, ale trvalejší dojem zas nezanechá. Plusové body za (ako vždy) sympošku Lily Collins, no aj za krehkú krásu Liany Liberato. 7+/10 ()

tančísvlky

Dovolím si dať len priemernú známku. Film na mňa pôsobí príliš umelohmotne. Scenárista sa snažil doplňovať kamienky do príbehu príliš okate. Ešte to tam chýba a tak to tam pridáme , ale tak predsa nemôže fungovať v nadštandardnom filme... Chýba tu prirodzenosť a to , že herci sú celkom slušne vybraní to nezachráni. S touto partiou sa dal urobiť lepší film ako vo výsledku je , ale dá sa na to pozerať. Skôr sa bude baviť mladšia skupina divákov ... ()

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

07.06.2014

Post-apokalyptickou hororovou fantasy The Stand (česky Svědectví) se u Warner Bros. snaží zadaptovat pěkných pár let. V minulosti se kolem ní točili David Yates (Harry Potter a Fénixův řád), Ben… (více)