Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

MissSimm

U tohoto druhu filmu oceňuji originalitu. Není ten typický zaláskovaný film, který je podle hlavní hrdinky. Tenhle film je jin, je očima chlapce a vlastně se nikdy nedozvíme, jestli okolnosti hlavní dva hrdiny nějak změnily, což - musím říct - mi tam trochu chybí. ()

Stíba

K filmu mě to táhlo především kvůli Shailene Woodley, od které jsem měl velká očekávání a ty se potvrdila. Nicméně i Miles Teller svoji úlohu zahrál dobře a tahle dvojce tak ladila velmi dobře. Vzhledem k délce se tu asi trochu zbytečně rozehrávalo moc příběhů (například bez setkání s otcem by se to asi klidně obešlo) ale nic z toho linii filmu vyloženě nenabourávalo. Ten příběh hledání sebe sama a tíha, kterou s sebou hlavní postava nese je tu zachycen velmi dobře a nejlépe je pak popsán v úplném závěru při psaní eseje. ... Jmenuji se Sutter Keely a je mi 18 let. V porovnání s ostatními jsem nikdy nezažil tolik útrap. Ne moc. Sračky se přihodí tedy věci se přihodí, jistě, ale to se děje vždycky, ne? Ale tím skutečným problémem v mém životě, tím skutečným trápením, jsem já. Vždycky jsem to byl já. Kam až má paměť sahá, vždycky jsem se bál. Selhání, že lidi zklamu, že jim ublížím, že oni ublíží mně. Myslel jsem si, že když se uzavřu a budu se soustředit na jiné věci a lidi, když to nebude pocitové, nic se mi nestane. Zpackal jsem to. Nejen, že jsem vytlačil bolest, ale i všechno ostatní. Dobré i zlé. Dokud nezbylo nic. Je fajn žít jen pro teď, ale nejlepší na "právě teď" je, že zítra přijde znovu. A plánuju toho opravdu využít. S pozdravem, Sutter Keely. P.S. Nevím, jestli jsem to neměl poslat už dávno, asi ano, ale to je v pohodě. Asi je už pozdě pro tuto esej, ale není pozdě pro mě. ()

teddinka1

Příběh není až tak originální, ale jak tu někdo psal níže: nomakeup přístup z toho dělá o něco lepší a příjemnější a uvěřitelnější příběh. ()

Black-star

Asi jsem tenhle film viděla právě ve správný čas. Řeší a pojednává o dost zásadní věci, kterou někdo má vyřešenou někdo řeší a někoho to teprve čeká... Je to hledání sebe samotného, toho kdo jsem, co dělám, jaký to má smysl a konfrontuje to s viděním sebe samého v souvislosti s životními břemeny, které si nese sebou jako kouli na noze. Vlastně je to takový romantický dramatický příběh s příjemným rozuzlením :-) ()

ZnalecH

Proč má každý z nás jiný názor na film? Asi to bude proto, že jsme každý zcela jiný. Každý vidí sám sebe v jiném filmu a to, co se jednomu na filmu líbí, ten druhý zkritizuje. A toto je film, který mě zasáhl. Už od počátku jsem se vžil do hlavní postavy a našel jsem mezi námi mnoho společného. Našel jsem tam spoustu věcí, kterých bych se měl vyvarovat a několik věcí, na které bych neměl zapomínat. Od půlky jsem myslel na další díl, který to bohužel nemá. Takže film, který jsem si užil a k tomu mi dal spoustu rad do života. ()

boni

Mimořádně příjemná nezávislá teen romantika v trochu dramatickém hávu. Film, jakých je opravdu hodně málo, a proto si jich važme. Celé je to uvěřitelně lidské, není snaha o přílišnou hloubku myšlenek a jednání. Prostě to je jen svět očima dospívajících, kde je všechno jinak a ještě hůř. ()

neo93

Moc dobrý film. Neřekl bych úplně příjemný či veselý, ale rozhodně kvalitní a podařený. Je sice postaven na docela běžném a ne příliš originálním příběhu, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Film jsem si užil i přes tento fakt. Největší zásluhu na tom asi mají hlavní přestavitelé Shailene Woodley a Miles Teller, kterým to na platně docela slušně ladí. Ačkoli Teller, resp. jeho postava a jeho jednání, je přeci jen chvilkami k nevydržení. Naopak Shailene Woodley je ve své roli úžasná, dokonale hraje nevinnou, přehlíženou, ale velmi příjemnou a hezkou Aimee, která se zamiluje do Suttera, sebevědomého, ale naivního mladíka, jenž se s ní seznámí po jednom ze svých alkoholových opojení. Následuje vztah dvou mladých lidí, který se neobejde bez problémů a překážek. Snímek vlastně není ani tak o těch dvou, jako o spíše o samotném Sutterovi, který se postupně dostává ke své vlastní osobnosti a přemýšlí, čím by mohl či nemohl být. Konec filmu mohl skončit poněkud jinak či alespoň dříve, ale nakonec to tolik nevadilo. ()

DD

Pecka! Jeden z nejlepších filmů roku! Trochu jako by se Linklater setkal s Dobrým Willem Huntingem. ()

alldo.raine

Miles Teller prokázal, že má velký potenciál a táhne tento film, který mne velmi překvapil tím, že byl vlastně tak, no, normální.... Vše se zde zdá být tak přirozené, jako bych ani nekoukal na film, ale sledoval venkovský příběh dvou lidí. Aimee je moc sympatická a celý film si říkám, jaký je Sutter blbec, ale ten příběh s nimi žijete a byť pro mě v průběhu nikterak hlubokým nebyl, po skončení sem si uvědomil, že je to film, který Vám toho řekne tolik, že budete sami překvapeni.... ()

DadysGirl

Průser číslo jedna - špatně obsazenej hlavní hrdina! Průser č.2 od něčeho co má v názvu SPECTACULAR prostě čekáte něco víc... Kluk měl bejt větší hajzl, zápletka měla bejt dramatičtější, všechno mohlo být syrovější sedla bych si z toho na prdel... Takhle je to roztomilý růměr (nebo jsem prostě velkej cynik)... ()

cheonsacz

Tento komentář obsahuje spoiler takže nečtěte dál pokud jste film ještě neviděli. Byli jste varování, takže případné reklamace nepřijímám :) Nejsem moc na americké filmy a už vůbec na romantické slátaniny. Nebudu lhát a přiznám se, že první hodinu filmu jsem usínala (doslovně) dokud nepřišla poslední půl hodinka filmu. Scéna kdy Sutter vyhodí Aimee z auta a tu pak srazí auto, mě tak šokovala a úplně probrala, že nebyla šance, že bych ty zbývající minuty mohla prospat. Film konečně začal být zajímavý a měl spád. Na rovinu Vám řeknu, že ani Miles Teller ani Shailene Woodley se mi vzhledově nelíbí. Nepřijdou mi nijak charismatičtí ani sympatičtí. ne, že bych lidi (v tomto případě herce) soudila podle vzhledu, ale aby mě postava zaujala musí mi být něčím sympatická, zaujmout mě něčím jako třeba svým charismatem či osobním kouzlem. Tady to, ale bohužel nefungovalo. Na druhou stranu si řekněme zcela upřímně - fungují vztahy ve skutečnosti jen podle toho jak člověk vypadá? Podle mě rozhodně ne. Takže postavy si mě nezískali tím jak vypadaly, ale jak byly obyčejné. Žádný hezounek ani barbie, ale prostě dva normální lidi. Akorát mě mrzí, že Aimee nezůstala svá. Líbilo by se mi mnohem víc kdyby ukázali i kousek z ní. Její posedlost čtením mangy nebo její kreativní stránku. Msto toho jí prostě strčili do ruky placatku a vytvořili jen dalšího teenagera co má problém s pitím. Co se Suttera týče na konci jsem i tak trochu doufala, že se mu ten alkohol vymstí. Místo toho jsem se dočkala poněkud otevřeného konce kde jsem si nebyla tak úplně jistá jestli ti dva nakonec skončili spolu nebo ho Aimee nechala "jít" jako první lásku. ()

viky13

Nebudu lhát, Miles Teller mi nikdy nesedl. Je to komediální herec se zařazením "trapák"....protože hrát právě trapáky mu jde prostě nejlépe..(a nesouvisí to s jeho talentem). Nesedí mi ve vážné roli a už vůbec ne když se snaží hrát na romantickou notu. Na Shailene Woodley jsem byla hodně zvědavá po výkonu v opěvovaném filmu The falut in our stars. A popravdě tam předvedla lepší výkon. ()

dogma97

Neuvěřitelně banální film, jehož hlavní hrdina - neodolatelný lovec žen bez špetky charismatu, zato s knedlíkovitým obličejem - nezvládá před maturitou součet úhlů trojúhelníku. Naštěstí našel duchovní oporu ve své přemýšlivé dívce Aimee, vášnivé čtenářce...bublinových dialogů scifi komiksů... ()

Don82

Tušil jsem, že se bude film pohybovat v určitých žánrových mantinelech, ale že bude až tak plytký a stereotypní jsem nečekal. Na druhou stranu oceňuji, že se "roztomile" drží při zemi, nemá přehnané ambice na "promlouvání do duši" a stylem vyprávění je celkem věrohodně spojen s realitou. Přijde mi ale škoda, že se tvůrce/scénárista snažil do docela malého prostoru vmanévrovat všechny problémy a útrapy hlavního hrdiny, bez toho aby byl příběh opřen o hlubší pocity, které ve snímku dle mého chyběly. Asi to nevyznívá úplně jasně, ale zkrátka je zde více, dramatických dějových linek a jejich spojení v jeden fungující celek příliš nezvládli. Jestli se ptáte zda jde o tuctovou teenage komedii, tak musím prohlásit: určitě ne, protože přes různé nedokonalosti a zjevné nedostatky jdou zde občas hodně příjemné scény kdy je vidět snahu o invenci. A jestli jde o komedii? No to je asi subjektivní, ale za sebe bych se přimluvil aby se tvůrci pro příště nebrali tak vážně a upustili trochu uzdu fantazii, protože Miles Teller je opravdu dobrý herec a určitě by zvládl jak drama tak komedii. Pokud hledáte o stupínek lepší alternativu, doporučuji Kings of Summer. ()

saluki

The Spectacular Now me, abych pravdu rekla, pri sledovani dost nudilo, nicmene neco me porad nutilo se divat dal a dal, Dala jsem tomu tri hvezdicky a dal to neresila. Jenze co se nestalo, uz je to druhy den, a film proste nemuzu dostat z hlavy, premyslim nad nim doma, v praci, proste porad. Neco tam bylo jinak a to me zaujalo. Docela klasicky pribeh dvou lidi ze stredni skoly byl pojaty tak realisticky, az to pekne nebylo - punkrocky, barvicky, make-upy nahradilo ticho, sed, chlast - coz mi prijde jako vyborna zmena. Dva docela normalni, lehce naruseni stredoskolaci, nijak extremne sympaticti - slecna se mi sice pekne vryla pod kuzi, ale hoch mi proste nesed, i kdyz do filmu se hodil eno nuno - spolu diskutuji o problemech, ktere maji, a ktere si zaroven vytvari; kdyz dodiskutuji, zacnou je resit a to s docela tragickymi nasledky u obou dvou, az nakonec oba dva ztrati nadeji... a pouci se a znovu ji najdou a treba to skonci dobre a budou spolu naveky, ale ja myslim, ze ona uz nekoho ma a on zemre ozraly pri autonehode :) Tema alkoholu, ktere se prolina celym filmem, me hodne zaujalo, sama jsem mela s chlastem problemy, takze jsem se do kluka docela vzila a zavzpominala si s nim a fuj, bylo mi spatne :) Kdyz to shrnu, na pohled je The Spectacular Now takovy nevabny film, u ktereho se clovek nezasmeje a nezlepsi mu naladu, nicmene v nem zanecha celou skalu pocitu. Skoro jako bych docetla knizku. Takze to menim na ctyri hvezdicky :) ()

TommyDiamond

Jóó, protipóly se přitahují. Mladiství lehkovážný požitkář Milles Telles a slušnačka Shailene Woodley k sobě i přesto, že nemají vůbec nic společného najdou cestu.. I když mi tito dva nejsou vůbec sympatičtí, tak díky šikovnému scénáři a jejich dobře zahraným rolím se dá tato mladistvá romance velmi lehce strávit. Myslím, že tři hvězdy si tento snímek zaslouží ()

Shitonit

Jako film je suprovej, takovej milej.. to jo. Ale neudržel mě do konce. Po kouskách ho nějak chci dojet, ale nemá to takový to fajn tempo. Asi je to schválně. V žádným případě to neschazuju. Je fajnovej. Jen nemá takový to fajn tempo... Ale doporučuju ho všem, pro zklidnění tepu, a jako dobrý způsob zpříjemnění nedělního odpolka. ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)