Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

HAL

Blonďatá guma Dolph Lundgren - jak je v reálu chytrý, tak má rád své filmy blbé. Joshua Tree není vyjímkou, přímočará naháněčka za uprchlým trestancem, který se chce pomstít špinavým policajtům a jiným číňanům. Tzn tak že jich tu hodně umře, všichni v krvavých explozích a ve slow motion, a při střelbě obouruč s létajícími úlomky všeho všude kolem, protože přesně to bylo po invazi filmů Johna Woo v kurzu. A ono je to jako amatérská napodobenina vlastně i zábavné, byť je ta viditelná neschopnost dostát svým vzorům aspoň technicky, když už ne talentem, místy hodně úsměvná. Pozitivní je že vážně to moc nebrali ani herci, a je to na filmu vidět. 6/10 ()

danny_21

Bývaly doby kdy byl Švéd pro mě jasná jednička a pamatuju, že jsem na tomhle byl v kině...I po letech je to jasně jeho nejlepší film, tahle role mu přesně seděla. Jinak vše podle musteru béčkových akčních filmů - naivňoučký scénář, pořádná fešná kost, kterou je potřeba obrousit nebo aspoň svlíknout, spusta rozstřílených a u toho tančících Asiatů, rozbušková krev, vždy plné zásobníky a honičky, tady aspoň v pořádnejch kárách, jóóó to byly doby, Čas pomsty je jedna z těch lepších věcí - 65 %. ()

POciSEM

Ema mele maso,Dolph mele všechno co se mu připlete pod pazouru.Téměř dokonalý béčko od krále kaskadérů nepostrádá akci,kozičky ani automobilový honičky.Vietcong padá po stovkách,Ferárka bublají společně s Lamborghini libozvučnou symfonii ke Goldsmithově hudbě a hlavní záporák George Segal by zasloužil doživotí i když to jenom hraje.Tady prostě nejde jít pod 5 ()

Lacike

Dalsie becko mojej mladosti a na dlhu dobu posledna poriadna Lundgrenovka. Reziu dostal na starosti dlhorocny kaskader a reziser druheho stabu Vic Armstrong, ktory sa podielal na vyrobe tych najväcsich peciek. Ako reziser tiez nesklamal. Sice neprichadza s nijakym originalnym stylom a v akcii doslova kopiruje Johna Woo, ale robi to velmi dobre, takze prestrelky su perfektne. Bohuzial ich tu vela nie je. Vrcholom je masova prestrelka v skladisku, kde postriela desiatky kaskaderov v nadhernych spomalovackach. Minimalne dvakrat zabije aj legendarneho Al Leonga. :) Potom je tu este skvela nahanacky na naslapanych sportiakoch. A vo finale sa Lundgren trochu pobije s dvoma zaporakmi. No a to je prakticky vsetko. Vlastne ackie tu az tak vela nie je a to je hlavny problem tohto filmu. V prvej polovici sa prakticky nic nedeje a v tej druhej to je uz len sled akcnych scen. Zapletka nic extra. Aspon ze tu je Lundgren v skvelej forme a jeho postava je sympaticka. Potesi aj pekna zenska po jeho boku, ale bohuzial vnady uz neukaze. Zaporaci su nejaki stari slizki dedkovia, ktori prekvapivo drzia krok s Lundgrenom vo finalnej bitke. Ale chcelo by to skôr nejake namakane hovädo ake bolo v tom sklade. Takze dnes, ked som si film pozrel po dlhsej dobe znova sa mi zda tento film uz trochu zastarali. Ma prilis malo akcie a zapletka tiez dvakrat nestrhne. Ale za kvalitnu technicku stranku a sympataka Lundgrena pod 3 hviezdicky nepôjdem. No a ten happyend vo verzii, ktora u nas nikdy nesla sa mi pacil viac ako ta nasa pôvodna verzia v ktorej ho na konci zatknu. P.S. Kinodabing je bohovsky a nechapem preco to uz dvakrat predabovali so stale starsim Soukupom, ktory pôsobi na mladom Lundgrenovi komicky. 6/10. ()

JohnSmith

Asi to nejlepší co Lundgren kdy natočil.Sice je to klasický béčko s děravým scénářem,nulovými hereckými výkony a katastrofálním střihem.Obvzlášť mě pobavilo dvanáct výstřelů ze šestiranného revolveru etc.Ovšem celkem slušná byla honička v horách a přestřelka ve skladišti a poměrně slušné tempo celého filmu. ()

• Kristian Alfonso byla v choulostivých scénách dublována Crystal Breeze. (Monco)
  • Lze vydedukovat, že postavě Wellmana Anthonyho Santeena bylo 28 let. Jeho představitel Dolph Lundgren byl v době natáčení o 7 let starší. (Monco)
  • Počas prestrelky v garáži dokázal Santee (Dolph Lundgren) vystreliť 8 rán zo 6 ranového revolvera. (beso74)