Muka neviňátek

• Česko Nemučte kachňátka (neoficiální název) (více)

Na sicilském venkově řádí šílený vrah, který spáchal sérii šokujících vražd dětí. Podezřelých je mnoho. Mezi potenciálními pachateli jsou cikán, prostitutka a kněz, ale děsivý případ je obzvláště matoucí. Když je ve vesničce na jihu Itálie brutálně zavražděno několik chlapců, pověrčiví místní na to reagují s ukvapeností a násilím. Všechny ztracené existence se okamžitě stanou podezřelými, včetně velkoměstské prostitutky Patrizie, místního blázna Guiseppeho a vyznavačky voodoo Maciary. Případ přijíždí vyšetřit policista jménem Martelli. Ten se však spíše zajímá o mladého kněze Dona Alberta, který cenzuruje místní materiály určené ke čtení ve snaze vymýtit veškerou korupci. Doopravdy nevinný není v tomhle městě nikdo. (Cinemax)

vitekpe

Dobre udelany film o vrazdach malych chlapcu na italskem venkove. Gialo jak se patri, i kdyz ta povestna barevnost (nebo kompozice, chcete-li) mi tady trosku chybela. Vyborna byla carodejnice Florinda, te mi bylo lito. No a samozrejme Barbara... :-) 5- ()

Eraserhead

Než se Fulci pustil na dráhu svých krvavých orgií, natočil vydařený giallo thriller vystavěný na působivé atmosféře a postavách. Nevím jestli je to způsobené tím, že jsem toho už viděl tolik, nicméně o vrahově identitě jsem byl přesvědčen od první chvíle, kdy se dotyčná postava objevila. Škoda, závěrečná odhalení a motivace mě na těhle filmech baví nejvíc. ()

Disease

Asi fakt nejlepší Fulci a rozhodně i dost atypický, i když i na jeho rukopisná kouzla dojde :-) Stopáž mohla být tak o cca 10min kratší. ()

kkarx

No, čekal jsem rozhodně víc. Nejvíc mě zaskočila absence nějaké ústřední postavy. Pátrání se rozjede až v poslední třetině filmu. Spíš než giallo je to obrázek vesničky ve které předsudky a pověry vládnou logickému úsudku. Rozhodně to není špatný film, ale je dost nekompaktní. ()

foundation

Pomerne zaujímavé mysteriózne krimi, ktoré má miestami dobrú dobovú atmosféru, ale inde je to naopak nuda a rozťahanosť. Fulci sa síce vytasil s dobrým prekombinovaným príbehom (nevedieť že to točil on, na 99 percent by som to neuhádol ) ale zrovna tu ma nejako napadlo už niekde v prostred filmu ako to celé dopadne, no a na moju škodu to tak vážne bolo. Naštastie pri podobnom filme to na celkovom dojme neuberie moc. Veľmi silný aj keď vzhľadom na svoju povesť, veľmi netradičný Fulci ktorý ma chvíľami bavil, chvíľami nudil a záverom neprekvapil. 70 percent. ()

markotter

Dost stupidní, kdo je vrah jsem věděl už od poloviny. Herectví herců je televizní až ochotnické a doprovází to dost hrozná hudba. Jediný plus byla ta pěkná vesnice, která by stála za navštívení. ()

rivah

Série šokujících vražd dětí s překvapivým vyústěním, k tomu svádění malého chlapce prostitutkou. Jinak nic moc.(max.50%) ()

n42

Nečekaně velmi dobrý scénář, díky němuž jsem měl každých 10 minut podezření, že je vrahem někdo jiný. Co se mi také líbilo, byl efekt, znám především z Tenkrát na západě, kdy kamera zabírá pouze obličej herce, v konečné fázi pak pouze jeho oči. Tento napětí stupňující efekt prostě zbožňuji. ()

Tormentor665

Tohle bych za nejlepší počit mistra hnusu nepovažoval. Nejvíce se tu totiž projeví jeho slabina – špatná práce s postavami. Některé jsou díky nerozpracování nadbytečné, přitom se v příběhu mihnou nemalým způsobem. Co ten „čaroděj“? Osud „rozhořčených otců“? Navíc Fulci nedostal z Miliana to, co by bylo příhodno, podobně i Florinda Bolkan má trestuhodně málo prostoru, přitom scéna jejího umlácení na hřbitově je vrcholem filmu. Jinak nic moc... ()

G04T

Ze začátku se mi to teda vůbec nezamlouvalo. Je to hodně atypický giallo. Ale to nevadí, já to cením. Napětí ze začátku moc nefungovalo a uřvanost některejch postav mě srala. Navíc divák bohužel už dopředu ví, co bude dál. Člověk, kterej má už nějaký ty gialla nakoukaný vraha odhadne fakt lehce plus (SPOILER) když v tom hraje kněz a zabíjej se děti... Ale jinak to bylo fakt skvělý, hlavně od cca 50. minuty to jde fakt do topu, to jsem byl posranej. :) Fulci nebyl žádnej Argento nebo Martino, ale tohle se mu podařilo. ()

Pokryvac

Fulci to dokázal. Presvedčil ma, že nie je len tvorcom lacných brakových hororov, ale ako schopný režisér má potenciál nakrútiť aj štýlový a temný thriller v najlepších tradíciách filmu giallo. Muka neviniatok patria právoplatne k vrcholom subžánra, či už vďaka atraktívnemu prostrediu, dobre vystavanému gradovaniu alebo prítomnosťou zaujímavých postáv, pričom Fulci pomaličky nachádza záľubu v násilných efektoch (bitka reťazami, pád zo skaly). Isté nejasnosti mám však ohľadom postavy Barbary Bouchetovej, ktorá vo filme predstavuje nanajvýš rozporuplnú postavu. Má táto postava silné pedofilné sklony? Scéna, v ktorej nahá zvádza malého chlapca o tom viac než svedčí, ale nie je to len falošný motív, ktorý ma diváka doviesť k istej domnienke? Mám pocit, že áno - i keď je Barbara Bouchetová v spomenutej scéne perverzne neodolateľná... Každopádne podobné zavádzanie už k filmom podobného druhu patrí a tak je hľadanie prísnej logicky v tomto prípade absolútne nepredmetné... ()

ilclassico

"V tomto věku je pro chlapce nejbližším člověkem kněz." Jo, jo, svatá pravda. Příběh, ač jednoduchý, je napínavý. A hlavně je to dobře natočené. Pro mě asi nejlepší Fulci, snad proto, že nejde ani tak o giallo, jako spíše o klasický krimi thriller. V rámci žánru za 3,5. ()

Yuri69

Detektivní giallo se spletitým navlékáním falešných stop a obviněných. Krom neuvěřitelného závěru a pár WTF/lascivních scén nejde o typického Fulciho. Přesto, nebo právě proto stojí za shlédnutí. ()

Elessar.

Slušne domotané, zaujímavá hudba. Zaujímavo pokuazuje na sleposť náboženstva, fanatizmus a podobne. Osobne musím špeciálne vyzdvihnúť ozvučenie bitiek. Taliansky vidiek je predsa už len taký, dosť poverčivý a taký trochu zaostalý. Veď čo sa budeme hnevať... ()

Madax

Asi nejlepší Fulci, v dobách, kdy se ještě neubíral cestou zasypanou samoúčelně rozházeným obsahem lidského těla. Milovníci krváren a brutality si přijdou na své pouze dvakrát, při lynčování vraha domělého a potom na konci, při likvidaci vraha pravého. Scénky jsou to sice jen dvě, jsou však mnohem působivější než všechno, co jsme viděli například v Zombi 2. Smrt vraha na konci je ztvárněna bravurně, zbytek filmu je také skvěle natočený a působivý. Navíc se film odehrává v nádherném prostředí, které je maximálně využito. Nenapadá mě nic, co by mi nějak zásadně vadilo, jedná se o výtečnou napínavou kriminálku. Škoda, že se Fulci později přestal krotit a stal se laciným rozhazovačem střev. ()

bulawaio

Poctivé giallo od klasika Fulciho. Není to sice úplný vrchol, existují i lepší kousky, ale určitě zabaví pobaví, možná i trochu postraší. Děj je úžasně komplikovaný, takže když už jsem měl jisto, tak nakonec jsem v závěru jen kroutil očima, že mě tenhle mistr pěkně převezl. Pro mě slabší čtyři hvězdy odpovídající. PS: jo jo žlutá se v Itálii dělala dobře. ()