Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

KismetSamedi

Jediná noc, kdy je povoleno provádět všechny zločiny, které vás napadnou a ještě k tomu legálně? Myslím, že tohle byl skvělý námět, přesto si ale myslím, že by se dal využit o trochu lépe, než to udělal deMonaco. Každopádně, i tak je film pěkně zpracovaný a Rhys Wakefield válel! Jedna rada do života: vždycky mějte se sousedy co nejlepší vztahy. ()

Kam3L

Dlouho jsem neviděl něco, z čeho bych měl po shlédnutí tak smíšené pocity. Nápad filmu ve mě vyvolal zvědavost a očekávání. Postavy už méně. Jejich chování bylo nelogické a chaotické tak, že jsem jen čekal kdy někoho z rodiny konečn zabijí. Ne, že bych jim to přál, ale zasloužili by si to. Zklamalo mě nevyužití hlavního záporáka,který měl prostoru, k projevení charakteru chladného záporáka bez emocí po hříchu málo. K tomu přidám ještě zbytečně předvídatelný zvrat, kdy o sousedské nevrařivosti a závisti nebylo už od začátku pochyb. A k tomu všemu záchrana na poslední chvíli, kdy se první "špatné" rozhodnutí syna změní na nejdůležitejší pro celou rodinu. Celkově 45%. Jedním slovem "zklamání". ()

bengelis

Chorý nápad, chorý film tejto chorej spoločnosti... za pár rokov sa o tomto filme bude hovoriť ako dobrej myšlienke na skutočnosť... toto je presne dôvod prečo je dnešný svet v takých sračkách, per takéto choré filmy od chorých režisérov... Kašlem Vám na myšlienku filmu atď... Mohli rovno dať 364 a pol dňa zabíjania a 12 hodín oddychu. Naozaj, neoplatí sa to ani len pozerať... okrem Balea ktorého som si obľúbil a dávam mu jednu hviezdičku lebo sa snažil vyzerať ako brániaci otec by som poslal hlavne toho kto na takýto námet prišiel na psychiatriu... K filmu? Nič zaujímavé v ňom nebolo, akurát Vás čakajú desiatky minút naštvanosti aký to má tých tzv12hodín zabíjania, znásilnovania, rabovania zmysel. (našťastie bolo vo filme len zabíjanie, pretože ak by sa tam pridalo znásilnenie tej mladej baby tak by som žiadal rovno všetkých scénaristov, námetarov a režísera do basy aby si uvedomili čo to vytvorili. ()

AdamRaphael

U snímku Očista je třeba jasně rozlišit dva prvky počinu - nápad a zpracování + zápletka. To první je velmi, velmi povedené - na 12 hodin neplatí zákony. Naštvali jste souseda? Či kolegu z práce nebo jste byli zlý na pošťáka? No, měli byste se doma řádně zabarikádovat, protože možná právě pro vás si jdou! V pozadí se skrývá nevyslovená hrůzná pravda: Nejedná se o nic jiného než čistku těch, kteří jsou pro stát přítěží. Bohatá zhýralí muži a ženy koupí zbraně a jdou zmasakrovat chudé a nemohoucí. Nikdo není ušetřen. __ Toť první část hodnocení, která má 9/10,ale co film samotný? ___ Inu, tady nám to drhne. Přesto, že stopáž je pouhých 85 minut, nudil jsem se. Chování hlavních postav je totálně ujeté a odporující jakémukoliv logickému konceptu, jak přežít. O hereckých výkonech nelze mluvit, propracovanost postav je sci-fi. Palec nahoru patří samozřejmě hlavnímu záporákovi, jehož úchylný ale inteligentní příslušník elity na univerzitě, byl dobře uvěřitelný. Za vyzvednutí stojí ony "hororové" momentky, kdy po domě běhají krásné mladé ženy v bílých šatech, jako vytrhnuté z příběhu o panenském společenstvu, s obrovskou mačetou či UZI. Bojové scény ke konci taky ušli, konec filmu byl nudně až trapně předvídatelný; jediné, co mě překvapilo bylo nevyužití postavy veterána - bezdomovce, který mohl sehrát mnohem větší a zajímavější roli - základ pro to rozhodně měl. ___ Třetí hvězda patří jen a jen nápadu Očisty. ()

robertosteff

Potenciálne prelomový a veľmi sľubný námet bol pochovaný absolútne nelogickym konaním postav úplne proti ľudskému prúdu sebazáchovy. Ako môže maly chlapec ktorý sa trasie iba pri zmienke o očiste v danú noc otvoriť neznámemu mužovi od krvi ? Neotvorili by mu ani keby mu ponukol milión dolárov. Jediný kto konal rozumne bol otec a j ten z ničoho nič zmenil názor, stačilo že mu jeho žena povedala 2 vety a on prestal myslieť na ochranu svojej rodiny a bol ochotný riskovať ich životy a bojovať proti skupine vysinutých bláznov kvôli úplne neznámemu mužovi. Pri tomto "zvrate" sa u otca navyše neudial žiaden proces, žiadne premýšľanie, žiadne uvedomenie. Prvá polovica filmu celkom napínava, druha polovica samé kliche a prvoplanovost ()

napomelon

Film mě mile překvapil. Už samotná myšlenka o jednom dni v roce, kdy je doslova vše dovoleno v zájmu "očisty" společnosti, mě zaujala a navnadila. Nenašel se jediný moment, který by mi přišel zbytečný, vše do sebe zapadalo. Co oceňuju, je zboření mýtu o neohroženosti hlavních hrdinů (víc neprozradím). V jistém ohledu trošku mrzí pár lehce předvídatelných situací. Změnila bych pouze žánr, který je tomuto filmovému kusu přiřazen - thriller ANO/ horor NE. ()

andy60

Originální námět, ale jen průměrné zpracování. Všechno je dopředu odhadnutelné, chybí moment překvapení. Přesto jsem si během sledování musel položit otázku - pustil bych si toho černýho bezdomovce do kvartýru? Sebekriticky přiznávám, že asi ne. ()

innocence__ odpad!

Nápad dobrej, ale to provedení....bych blil. Už stokrát ohraný situace jsem už fakt dopředu nečekal, říkám nahlas: Hele zavře dveře do lednice a fakan tam bude stát, nebo když hlavní "zápornej boss" měl celou rodinku na mušce, kromě dcerunky...no vůbec mi nebylo jasný, že ho odpráskne, ale že bude proti tomu hajzlovi stát face to face a on ji nezaregistruje, to už mi přijde jako hodně velká debilita...no a nečekal jsem ani, že je sousedé nezachrání, ale budou je chtít zabít sami, že je negr nakonec zachrání jsem už dopředu taky řekl...hold měl jsem dneska k obědu šalamounovo hovno no. ()

kratajirka

Skvělý námět na film. Celý film jsem přemýšlel, jestli bych byl obětí vylití zlosti či bych zůstal očistou nedotčen. Dobře vybraná dvojice hlavních aktérů, jen ta režie pokulhávala. Chtělo to více dramatických minut jako bylo v druhé čtvrtině filmu. 55% a sám jsem zvědav, zda-li se Očista: Anarchie režijně zlepšila. ()

baronGrga

Tomu se říká ošemetná situace. Do baráku vběhne chlap zamatlaný od krve a záhy zmizí kdesi v útrobách domu, kolem se potloukají mešuge v rozchechtaných maskách, kteří se dožadují svého práva na očistu, sousedské vztahy se rozhodně neblíží ideálu devátého přikázání a nadchází noc, kdy "očista" není jen výsadou alternativců v sandálech, homeopatů a jiných senzibilů. Pečlivě navážené napětí funguje v The Purge zhruba do šedesáté minuty. Poslední dvacetiminutovka, kdy se věci dají do pohybu až příliš spěšně, bohužel naopak vzbuzuje pocit, že to tvůrce přestalo bavit a prostě to "nějak zakončili". Nebýt jí a místy nepochopitelných hlášek a chování hlavních hrdinů (jsme milující rodiče, ale neřešíme, že naše děti necháváme o samotě s pány a dámami s brokovnicí), šlo by o vzorovou ukázku perfektně zvládnutého hororu. 75% ()

+sfinx+

Katarze se nekoná. Už tu někdo Funny Games zmiňoval a i mně se ihned vybavily. Jenže tentokrát v populárně-akčním hávu - s jedním velmi originálním nápadem a zbytkem velmi otřepané vaty. Co začíná dnes už legendární větou: For the next 12 hours ..., to končí obyčejnou vyvražďovačkou. I to by se dalo vydržet, ale chce to nápad a inovaci. Přežití jedné noci tu bylo už mnohokrát, ale i noc se zombíky je napínavější a originálnější, než toto. Jedna strana pravidelně jako zázrakem vítězí, druhá stále prohrává. Nic víc - jen napadení, krátká ruční debata a na konci krvavá louže u toho, kdo později popadnul zbraň nebo ještě hůře - za kým se v pravou chvíli objevil spasitel. Nicméně jsem rád, že jsem vydržel, protože ke konci přijde druhá (ano, už dokonce druhá) chvilka radosti u krásné scénky s krvavým nosem. Toť vše. Rád bych přidal, ale není za co. Filmů "nechte mou rodinu na pokoji" je až moc a akčních scének, které končí stylem deus (či kámoš/ka ve zbrani) ex machina, rovněž. ()

JakuBBukaj

Lidi, kteří ohodnotili tento biják 5 hvězdama podle mě denně hltaj ordinačku, potom nějakej sračkoidní recept od Ládi Hrušky, přičemž jim hraje v rádiu Fewa Earna ( that polish bitch) Za mě jednoduše ne. Nevěřil jsem jim ani falešný úsměvy, dojmy při promítání byly následující: klišé, nuda , klišé, sračka - střídaly se u mě asi tak, jako noční společnost Charlieho Sheena a celkový dojem z filmu bych shrnul max. do dvou slov - Na piču ... Chudák námět byl znásilněnej jak u málokterýho filmu. ()

zlentilka

Miluji horory a již velkou řádku jsem jich viděla, proto mě i film Očista celkem zaujal. Na jednu stranu je to velmi napínavé a do posledního momentu i hrůzostrašné a to hlavně díky výkonu Rhyse Wakefielda, jenž svými slovy v kontrastu s téměř andělskou tváří působí ďábelsky. Na druhou stranu však samotná myšlenka jednodenního legálního krvelačného řádění a následného roku bez zločinů je poněkud kontroverzní, dotažená až do absurdnosti a to hlavně tím, že motivem k tomu, aby někdo vyvraždil celou rodinu, může být i obyčejná závist. ()

aktyX1

Celé zle. Budem spoilerovať varujem vopred. Na to aká originálna je to myšlienka, o to horší výsledok. Majiteľ firmy, ktorá vyrába a predáva super bezpečné bezpečnostné systémy, ktoré majú všetkých dnu ochrániť pred tým čo sa deje vonku, akosi zlyhávajú a čuduj sa svete, tým vonku netreba ani tank alebo raketové strely, aby sa dostali do domu. Stačí obyčajné auto a bezpečnosť je tatam. Nečudujem sa, že ich potom susedia chceli zabiť, keď sa nabalili na predaji takýchto systémov, ktoré aj tak nikoho neochránia. Polodebilný syn, ktorý si pustí do domu cudzieho človeka počas najnebezpečnejšej noci v roku, a potom sa čuduje prečo ich chcú zabiť, pričom rodičia si ho chránia ako oko v hlave, namiesto toho, aby syna minimálne vyfackali a niekam zamkli, kým sa nezbavia nevítanej návštevy. To mohol pán domáci kľudne aj prežiť. Nezmyselné pobehovanie domácich po vlastnom dome, kde sa tvária ako by jeden druhého hľadali v nejakej 50 poschodovej budove a nie vo vlastnom dome, kde som miestami mal pocit, že sa viac dokáže orientovať ich nezvaný hosť, ako oni sami. V polovici sa z bežnej rodiny zrazu stáva komando, ktoré zabije všetko čo sa pohne, ale keďže čelia veľkej presile, tak im musia prísť na pomoc susedia, ktorí ich na koniec aj tak idú postrieľať. Ale aby sa nezabudlo na nášho nezvaného hosťa, tak na konci sa zjaví odnikiaľ a všetkých zachráni ako pravý hrdina. Jednoducho toto bola taká blbosť, plná logických priepastí, že som to dopozeral len z čistej zvedavosti čo ešte môže prísť. Jednu hviezdičku dávam za námet. ()

1990Jirik

No Očista jak to nazvat ? Tento bláznivý snímek respektive poněkud velmi zvláštní podivný nápad uspořádat každoročně jatka mezi sousedy a popřípadě mezi neznámými lidmi se mi nezdál zas až tak špatný a to přesně do cca 40 minuty filmu.. Od té doby to ale byla kravina , která nebyla ani strašidelná , ani napínavá a bohužel ani uvěřitelná, laciné výkony všech herců to pouze a pouze podtrhávali... Jeden z ukázkových případů kdy potenciál není naplněn ani z půlky.. Doslova mě vytáčelo nelogické chování , členů rodiny , ještě bych to pochopil od toho dítěte, ale od zbytku?! A konec mě doslova vytočil.... Každopádně nebudu spoilerovat ikdyž bych moc rád popsal to jak moc mě tato kravina zklamala a vytočila... 2* za to , že to byl originální námět jinak by to byl odpad.... ()

gerdi14

Prvních 45 min jsem byl přilepen k sedačce až se mi chvílemi špatně dejchalo a s napětím jsem čekal co z toho vyleze.Pak přišla siréna a šlo to tak trochu do kytek..nelogičnost,hloupé chování postav...velká škoda takhle to zbabrat. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)