Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Jardatekk

Ty 4 hvězdičky na obalu DVD jsou hodně přehnané. Navíc nevím, jak někdo může k tomuto filmu dát přívlastek "Strhující". No tak to tedy rozhodně ne. Jak jsem četl v jednom komentáři je to 100x ohraná písnička a žádné překvapení rozhodně nečekejte. Spása na poslední chvíli. Proč? Navíc mi nikdo z hlavních postav nepřipadal nějak zajímavý a být na mě, tak přidám ještě kýbl rajčatového protlaku pro zbytek rodiny. Nápad mě připadl dobrý, ale jse velmi zklamán. ()

Luminary

Námět by stačil na plný počet, i herci se snažili, ale udělat z toho takovej doják, kde se smilujete i nad svojí tasemnicí, mě docela naštval. Mohlo býti více akce místo pláče a rozhodování co dál dělat. Na to máme reklamu na Jihlavanku. ()

reccal

To, co začíná dost originálně (stačily by dvě Očisty a myslím, že by velmi ubylo jisté menšiny), končí jako obrovské klišé, aspoň mě potěšilo, že po vzoru happy America všichni šťastně nepřežili, což zahrálo na alespoň trochu reálnou strunu. A to jsem se tak těšila. 50%. ()

bobbio

málokedy uzrie svetlo sveta ničo také choré. uff. zvrátenosť, akú som nezažil, odkedy som videl parfém... ()

xenon96

Až to jednou zavedou u nás, vezmu si taky domů jednoho černocha, ten to pak totiž všechno vyřeší. Celkem zajímavý film co se týká nápadu. Legalizace všech zločinů na 12 hodin je zajímavá, ale kdo pak odklízí ty mrtvoly z ulic, opravuje domy, čistí věci od krve apod.? V Česku by to byl spíš výdělek pro podnikatele kteří by si naplnili jednou nocí v roce kapsu za uklizení toho všeho bordelu. Dobrej byznys. Každopádně film byl zajímavej, nechyběla ani akce a nějaká ta krev. Pokud se chcete večer pobavit a už nevíte co si pustit, zkuste tohle. ()

Nalito

Toto hodnotenie dávam najskôr preto, že žáner horor nemusím kvôli tomu, že pri 90% ide o braky vymyslené za pár minút. Tento je iný, cítila som napätie, nevedela som presne, čo sa stane a nebol to klasický krvák. Plus veľmi zaujímavý námet, to by hocikoho nenapadlo :).. ()

flouny8

Zajímavý námět, ale provedení příšerné. Celkově to je prostě uřvaný rádoby thriller, bez jakékoliv atmosféry. ()

POETA.KNO

Nemyslím si, že by se jakákoliv možnost bezpráví dala realizovat, nicméně film byl příjemný zážitek plný napětí a štěstí :) ()

pepca72

Velice dobrý námět, napínavé, strhující a překvapivé. Být to o něco drsnější, neváhal bych dát 5*. Pan DeMonaco ví, jak jak udržet diváka v napětí a ještě to pěkně naservírovat. Filmařsky řemeslně zvládnuté. V rámci žánru naprostá spokojenost, jednu ubírám za mírnější podání scén, ktreré mohly být brutálnější a syrovější. Jdu na dvojku, a jsem zvědav, jak dopadne. ()

Fritaaa odpad!

Skvělý nápad a tak dementní film. Banda mentálně postižených jedinců zaútočí na dům, kde se nikdo ze členů rodiny nechová ani trochu normálně. Rozhodnutí mění z minuty na minutu a když chcete jednoho z hrdinů po deseti minutách ztřískat do bezvědomí, tak je asi něco špatně. Samozřejmě od začátku filmu jasný výsledek, že jo. Proč na to koukat? No důvod k tomu není, do konce jsem to nedal. Samozřejmě nechybí typické záchrany v poslední vteřině. Bože tenhle film je hrozně dementní, to ani není možný. To už jsem dlouho neviděl. ()

Epco

Bolo tu zarobené na thriler s originálnym aj keď v podstate riadne blbím nápadom. Vyhrotené vzťahy v rodine plus jedna noc a jeden katalizátor v podobe nechceného hosťa mohli hnať atmosféru až niekam do neba. A opäť sa tak nestalo, režisér a scenárista v jednej osobe sám sebe hádže pod nohy poriadne polená nevyužívaním toho čo si na začiatku tak pekne nečrtol. A tak ani pokus o prekvapenie v podobe milích susedov nepomáha a funguje ako veľmi otravná bodka. ()

Gomez222

Nesúrodá, plochá, nehororová, skôr parodická a nelogická motanica, v ktorej herci sami neverili tomu, čo majú hrať. Myslím, že po tomto nestráviteľnom kúsku sám potrebujem očistu- nejaký dobrým filmom. ()

Fallstock

Evidentně jsem s tímto filmem sáhla vedle. Očekávala jsem napínavý thriller, ve kterém se o hlavní postavy budu strachovat. Dostala jsem plochý film, napínavé to nebylo ani trochu, kdy jsem měla obavu, že se nudou ukoušu. Skvělý nápad úplně přišel vniveč. Kam se poděla hutná atmosféra, a proč chybělo logické uvažování postav, to ví jen režisér. Zajímalo by mě, jestli režisér nespáchal "očistu" na divácích. Já se tedy po slibném úvodu nudila. ()

gatuso

Hlavne u toho nepremyslejte moc technicky. Ve stylu, tak by se to urcite neodehralo a ty postavy by v realu jednaly jinak. To bohuzel nikdo nevi, jde spise o myslenku manipulace naroda pomoci noveho radu ci pseudonabozenstvi. Ocista, ktera ma cloveka udelat lepsiho je totiz plne srovnatelna s dnesni (2015) nemoci euro-americke civilizace a to virou v lepsiho cloveka pomoci spolecensko-politickeho multikulturalismu... ()

XTrader odpad!

Jedna z největších krávovin co jsem kdy viděl. Totálně předvídatelný film založený opět na tom, že lidé dělají kraviny, které by normální člověk nikdy v životě neudělal. Další režisér, kterému chybí fantazie a staví film na krávovinách. ()

MathewBB

Zajímavej námět, jednou za rok vraždit bez jakýchkoli postihů, film koukatelný, ale žádné terno, nic nezvyklého... ()

teseth

Skvělé klaustrofobní drama jedné rodiny, která zažívá osudovou noc svého života. Ta se totiž z pocitu naprostého bezpečí mění v boj o holý život . Film neustále zvyšuje intenzitu až dochází k tvrdému střetu mezi těmi co se chtějí očistit a těmi co mají být těmi očišťujícími. Samotný závěr je naprosto dech beroucí a člověk může jen sám popřemýšlet o tom jak by se v dané situaci zachoval. Po skončení mnohé včetně mě určitě napadne "proč by to nemohlo fungovat v reálném životě". Já bych těch očišťujících měl na seznamu plno. ()

lubica1995

Mne sa to páčilo. Rhysovi Wakefieldovi úloha sadla ako riť na šerbeľ. Ten výzor v tvári, keď sa -poťuteľne- usmial mi naháňal strach. Aj myšlienka námet príbehu bol zaujímavý a určite by sa dalo vytvoriť na tému veľké množstvo ďalších pokračovaní. Ale jednoznačne týmto príbehom nič nepokazili. ( možno by som do príbehu vôbec Jamesi nedala prácu, akú robil. Možno by som ho nechala, ako obyčajného občana a pohrala by som sa s tým, akoby s možnou realitou, vôbec príbeh nepotreboval rozhnevaných susedov...alebo ak áno, tak možno s jednoduchšieho dôvodu, takého ľudskejšieho, prízemnejšieho. Ale aj tak OK. ) ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)