Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Romeroo

Prakticky jen dvě věci jsou navíc, hodně překvapivých výstřelů a hodně "so sorry". Jinak atmosferická pecka se vším všudy! Krásně to celé graduje a má krásně krvavé tempo...mám rád film, který dokáže navodit tak reálné aroma, že ho cítíte tak, že chráníte dům před megaůchylným blonďákem společně s celou rodinou! 84% ()

Paja.93

Koukám, že uživatelé ČSFD nechápou funkci hvězdiček. Film má být hodnocen podle kvality a ne jestli s tím souhlasíte. Mně se taky nelíbilo, že chtěli zabít rodinku, ale ten film za to nemůže. Byl to dobrej nářez. ()

Lkn

Náhodou já jsem se u tohodle bavil. Libilo se mi to i když Ethan zase umřel a potenciál filmu nebyl tolik využit jak by měl. ()

jafuska

Za prvé nemyslím si, že násilí na lidech něco změní,a v očistu každý rok jednoznačně odsuzuji, nemyslím si, že by to pomohlo v ekonomice, v dalších lidských věcech, které nás obklopují,nemám ráda násilí a agresivitu které jsou páchány na lidech, ale jako námět filmu určitě byl dobrej, ale filmy typu vyvraždovačky prostě nemusím, není to můj styl filmu, který bych měla milovat nebo by se mi měl líbit. ()

Oxymoron5

Opět trailer předčil celý film, na který jsem se těšil, takhle naděluji tři hvězdy průměrnosti. Škoda nápad to byl dobrý. ()

soviczka

Co to sakra...??? Námět není originální, ale úplně dementní. Nemá vůbec cenu se rozčilovat a vyjmenovávat všechny prohřešky proti logice a okamžiky příčící se zdravému rozumu, musela bych tu prostě popsat celý film. A co se týká té hry na morální dilema... To jako vážně? Vážně je tu někdo, kdo by kvůli neznámému, velmi nevábně a nebezpečně vyhlížejícímu individuu ohrozil životy svých blízkých? A co někdo, kdo by jejich životy nepomstil, pokud by dostal tu možnost a nehrozil by mu žádný trest? A koho z vás by šokovalo zjištění, že jste číslo jedna na "očistném" seznamu vašich sousedů? Za sebe říkám ne. ()

Peter Bračík odpad!

Žiaľ, musím toto dielo ohodnotiť ako odpad, lebo ma tento film skutočne ničím neprekvapil a nezaujal. Námet, dej, nelogické reakcie a nereálne zmýšľanie ma už po cca 25 min. filmu nudili tak, že som prvýkrát rozmýšľal o skoršom odchode z kina. Niektorí tak skutočne učinili (určite však neodišli kvôli strašidelným scénam, pretože tie film ani neobsahoval). V kombinácii žánrov by som určite pre tento film neuviedol horor, pretože žiadne hororové prvky film neobsahuje. Sám sa čudujem, že Ethan Hawke, ktorý ma tak nadchol v Sinistri (najlepší horor aký som videl) sa podujal na túto bezduchú frašku, ktorá mi miestami pripadala komicky, ale predovšetkým trápne. Bezduché naháňanie diváka absurdne trafenou brutalitou a snaživými psycho-hereckými výkonmi ma skutočne zložilo na kolená v negatívnom zmysle. Je to však iba moje subjektívne hodnotenie, takže nikoho neodrádzam, možno iných divákov dielo niečím zaujme, ja však musím citovať z Čiernych baronov "chce se mi zvracet". ()

kslaww

Film má skvělý námět. Stopáž 85 minut mi zprvu přišla krátká ale po shlédnutí jsem zjistil že stačila akorát. Byl jsem spokojen podívaná která vás dostane. ()

katuuuska

Očista toho má dost společnýho s Hunger games. Výbornej, originální scénář, ale konečné filmové zpracování už tak dobrý není. Do očí bijící tu jsou hlavně dost nelogické scény a i jednání postav. Škoda. ()

uodevr

Plané byly řeči o originalitě, základní myšlenka samotná možná je vcelku nevšední, ale samotný obsah filmu jsme tu měli již hodněkrát. Což mě přivádí k tomu, co mě na tom nasralo nejvíc - bohatý potenciál to prostě líně objelo obloukem a místo toho je to jen další průměrná bububu ptákovina o tom, kterak se do průměrnýho bejváku přivtěří průměrná skupinka vraždících pomatenců a tak nastává průměrný fajt mezi onou skupinkou a průměrnou americkou rodinkou obývající onen bejvák. A co by to bylo za průměrnou emerikn produkci bez průměrného, těžce průhlednýho zvratu na konci. Zabavilo, pobavilo, ale mohlo to bejt kurva víc. Příště si dám radši opět Funny Games USA. Speaking of which, Wakefieldovic výkon se mi jeví poněkud přeceňován, vůbec na mě nepůsobil přirozeně, kor v porovnání právě třeba s takovým Pittem, ze kterého mi vskutku chlupy stály i v nose. ()

Mr_Moon

Napad dobry, nelogicke chovani hlavnich postav v nekterych situacich me doslova sr*lo. Zaporaka za dverma by zmlatil desetilety skolak prezuvkama.....aspon to na me tak pusobilo. Vic propracovane akce a byla by to dobra jizda... ()

piglit

Škoda kulhající logiky (to měly bezpečnostní prvky navařená očka na upevnění řetězů? nebo řetězy na hladkou plochu přilepili lepidlem neutuchající síly?). Ale až na nehoráznou klišoidnost celkem příjemné podívání s očekáváným výsledkem. Jenom jsem čekal, že bezďák v závěru přijme roli otčíma, ale nikdo mu ji bohužel nenabídnul. Pak bych ovšem musel jít s hodnocením výrazně dolů. ()

carbono

Otázka zní:"A nebyl by dobrý nápad tohle zavést reálně?". Odpověď už není tak jednoznačná. Alespoň za mně ne. Doporučuji shlédnout a každý sám za sebe si najít svou odpověď. 4/5 za dojem a ideu, která byla o krok napřed před zpracováním. ()

kykda

Podle mně by si zasloužil lepší hodnocení, dobrý nápad - i když nejsem žádný specialista. Tenhle film má pro mně celkem vhodnou atmosféru - trochu horor, ne jako např. Saw, aby vám to drásalo nehty, ale spíše pro odpočinek :). Jinak pěkně zpracované masky. ()

gicous

Ať je tento film očistcem za všechny mé filmové hříchy, kterých jsem se dopustil během svého bídného života. Neboť jsem byl znovuzrozen a mé viny budiž vykoupeny sledováním tohoto utrpného spektáklu, jenž se opovážil najít si cestu na svaté velké plátno světových kin. S klidnou duší tedy nyní znovu přistupuji ke klávesnici, očištěn a zachráněn, věříc a doufajíc, že se mi podobný nepříjemný zážitek bude na dlouhou dobu vyhýbat. 1/10 ()

LukeSharp

Famozní myšlenka s brutálním potenciálem, který ubíjí celková nelogičnost a hlavně tupost většiny postav. Což o to, Hawke a Headey se ještě dají, jejich dcerka už je horší případ, ale ta se zase moc neobjevuje, ale ten jejich spratek je něco děsuplného!! Prásknout mu hlavou o beton by bylo málo. Tak dementní postavu už jsem dlouho neviděl a chlapec má nasráno v hlavě snad ještě více než moje poslední spolubydlící (no offense cunt!) a zasloužil si ve filmu chcípnout tou nejkrutější smrtí. Hlavní psychouš taky spíše jenom mluví a hovno z toho, takže víceméně zklamání. Tupost konce snad ani nemá smysl komentovat, protože já už se dneska nehodlám rozčilovat. ()

Blenny

Na jednu stranu naivní a utopistický nápad a odhadnutelný děj. Na druhou stranu to uteklo jako voda, protože to mělo hodně zlověstnou a hutnou atmosféru. Dobře natočené, hůře napsané. Ale bavilo mě to celou dobu. 70% ()

nnikynka3

Tento film je dosud mezi mými třemi oblíbenými co vůbec v roce 2013 vyšlo. Mrazivé a realistické záběry. Na snímkách je vidět jak může být člověk zranitelný a jak nemá věřit všemu, co vidí. Doufám že takovýhlech podobných filmů bude víc. Tohle bych zavítala i zde v ČR, udělala bych Očistu nejen sousedům. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)