Zombi 2

• Itálie Zombi 2 (více)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

Quint

Italská odpověď na Romerovy zombie filmy, kde sociální komentář nahrazují kreativní gore efekty. Souboj zombíka se žralokem pod vodou je nezapomenutelný. První podmořská scéna se zombíky se sice objevila už v The Zombies of Mora-Tau, ale tady jde o úžasně absurdní chvilkový crossover zombie filmů s Čelistmi. Něco takového opravdu nikde jinde neuvidíte. Do paměti se vám nejspíš otiskne i známý detailní záběr oka propíchnutého třískou, vyvolávající vzpomínku na Buñuelova Andaluského psa. Zbytek filmu už bohužel tak pozoruhodný není. Zombíci pořádně vylezou až někdy ke konci, a do té doby se žádná velká zábava nekoná. Ale pro fanoušky subžánru povinnost. ()

Chatterer

Dobré gorové scénky. Dokonce prý při premiéře lidi dostávali pytlíky na blití. Jinak průměrný zombie filmik, který mohl být tak o 15 minut kratší. Nevadí. Fulci se spíš ukázal jako dobrý režisér gialla. ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 6/72 ☠ Lucio Fulci je síce béčkar ako remeň a Video nasty revolta mu zakázala niekoľko filmov, no on sa očividne nevzdal a nakrúcal ďalej a niekedy (hlavne sedemdesiatych rokoch) sa z jeho filmov vykľulo niečo celkom zaujímavé. . Zombie Flesh Eaters je presne ten prípad. Je to síce lacné, hudba otrasná, no masky a celá tá pochmúrna atmosféra je tak vydarená, že sa mi to nechcelo veriť (mnho filmov a počítačových hier si z tohoto snímku vypožičalo nápady). Verte mi, videl som veľa podobných kravín (je to také moje hobby, pozerať kraviny, hehehe) ale toto je fakt podarené, jediný problém je ten, že je tu celkom málo zombíkov ( no vydarených), scénky sú skôr fragmenty, než ucelený dej a príbeh sa tak celkom neuzatvára. No "Giallovský" zmysel pre detail, a ultimátne gore to celkom zachraňujú. 3,5. ()

Derek

fulciho prvy filmovy zombie zarez mohol byt nieco viac nez len film v ktorom zombie bojuje so zralokom (vynikajuca scena), ale doplatil na to co zraza do podpriemeru vacsinu jeho filmov a to na slaby scenar. atmosfera ako i gore efekty su vynikajuce, ale co z toho ked je 80% filmu nuda. ()

Dexter1

Jeden z nesmrteľných miľníkov zombie žánru, ktorý môže za vznik zlatého zombie veku. Fulciho prvý a zrejme i najlepší výlet do zombie sveta ponúka jednu z najkultovejších scén v celom žánri (zombie vs. žralok), vskutku geniálny marketingový ťah (názov filmu pôsobí ako pokračovanie Dawn of the Dead, ktorý bol v Európe uvedený pod názvom Zombi) a zaujímavé spojenie koreňov celého žánru (voodoo rituály) s Romerovou re-invenciou žánru (flesh-eaters). Páči sa mi začínajúca majstrova posadnutosť s prepichovaním očí a celková brutálna nadnesenosť, ktorá zo zombiekov robí pre mňa niečo viac ako kanibalistické horory. Z odstupom času pôsobia niektoré scény vyložene vtipne, no je to klasika, na ktorej sa síce podpísal zub čas, no nie až tak výrazne ako na iných starých kultových hororoch. (+thumb up za hudbu) ()

SgtPepper

Nevidět to na filmovém festivalu, asi by moje hodnocení bylo opačné. Nehodnotím jenom film,ale hlavně atmosféru v sále. Kolující petlahev s vínem, dobře naladěné publikum, lehce cinklý a zábavný uvaděč a na plátně ultimátně blbá zombie řežba. Tomu říkam film! Meh. ()

honajz2

Nelogičnosti jsem v těch Fulciho brakových béčkách celkem schopný tolerovat, ale čeho je moc, tak toho je příliš a to se mi potvrdilo i tady. Zaprvé to není takový gorefest, jak jsem očekával. Ve své době nejspíš byl (byť už předtím vzniklo několik dost kontroverzních děl), ale i když ty efekty pořád, s přihlédnutím k době vzniku, nevypadají špatně, nebylo jich zrovna hodně, vzhledem k tomu, jakou to má pověst. Ale i tak to na těch gore scénách stojí a Fulci jim podřizuje úplně všechno, i chování postav. Schválně - jdou za vámi dost pomalu tři zombie, které vás chtějí sežrat. Za vámi jsou otevřené dveře, přičemž v místnosti za nimi je dokonce další přeživší, který má u sebe aspoň nějakou zbraň. Co uděláte? Co, že zdrhnete za ním? Nebo aspoň zdrhnete nejdál co to jde? Houby, budete stát na místě a křičet jak dement, aby vás ty ploužící se mrtvoly hned dostaly... A takových dementních momentů je tam spousta, což mě přivádí k druhému velkému problému tohohle filmu - scénář. Začátek mi přišel dost slušný a napínavý, ale jakmile se to přesune na ostrov, jde to celé do kytek. Hned je tam takových dementních momentů mraky, jen aby tam bylo co nejvíc příležitostí na nějaká úmrtí. A přitom bych s určitou jednoduchostí scénáře neměl problém, Rozparovač z New Yorku a Dům u hřbitova to tak mají taky, ale aspoň nějak drží pohromadě, kdežto tohle prostě ne. Tohle je fakt moc brakové i na Fulciho. Chvílemi jsem to i chtěl hodnotit v rámci té svojí škály hodně špatných filmů, protože scéna zápasu zombie se žralokem je fakt něco nevídaného a bylo to tak šílené až to bylo vtipné, tak jsem doufal ve větší počet takhle šílených momentů, ale ono jich pak už moc nebylo a spíš se to snažilo tvářit až moc "normálně". Takže to holt musím hodnotit vážně a to fakt na víc jak dvě hvězdy nevidím. 2* ()

Martin741

Ja tomu Fulcimu asi v zivote nepridem na chut. Videl som uz Cernu Kocku, Dum u hrbitova, no a par rokov dozadu aj toto. Gore nechutnosti, nuda, slaby pribeh, brutalita niekedy az samoucelna...... A to mam taliansku kinematografiu rad /hlavne spencerovky, Felliniho, a Daria Argenta/. Kvalitou spracovania sa to priblizuje Deodatovmu Cannibal Holocaust. 11 % ledva ()

Hennes

Fulciho celkem vydařená řezničina plná zombíků. Zpočátku se film rozjíždí pomalu, ale jakmile čtveřice hrdinů dorazí na hledaný ostrov Matool, začíná boj o život s hromadou oživlých mrtvol. Kamera si libuje v detailních záběrech kousnutí či ustřelených hlav. Hlavní hrdinové nemají proti přesile šanci a jedna z mých favoritek Olga Karlatos, v roli manželky lékaře Paoly, se stane doslova "švédským stolem" zombíků. S ohledem na dobu natáčení, to určitě patří k těm lepším hororům. Italská klasika určitě nezklame a závěr filmu je to správné co k hororu patří. ()

Rodriguez

Dlouho jsem se rozmýšlel zda dát tomuto filmu alespoň jednu hvězdu, nakonec bylo svědomí silnější a dal jsem jí. Né za toto dílo od super mistra Lucia Fulci (i když ho vůbec neznám a nic jiného jsem od něho neviděl) ale pouze za dobře provedené (i když někdy směšné) zombie mutanty. ()

Flaxik

Lucio Fulci je právě jedno z těch hovad, která způsobila, že horor má tak špatnou pověst jako nesmyslná hnusárna bez děje. Tenhle popis přesně sedí (kromě jiných jeho kousků) na Zombi 2. Sice herci nehrají tak šíleně špatně jako v jiných špageťárnách, ale o to debilnější jsou jejich postavy. Když po zabití asi tak osmi kusů metodou pokus/omyl pořád nepřijdou na to, že headshot je jediná možnost likvidace, to mě taky dovede vytočit, ale že celý film je vlastně úplně o ničem, to přivádí k nepříčetnosti. Jedna shnilá hvězda za povedené masky, druhá za Památnou scénu: zombie versus žralok. ()

Wormboy

Niektore sceny a masky boli naozaj vyborne, scena bitky zombika so zralokom je asi nezabudnutelna, tak isto pomala vnikanie triesky do oka:), avsak celkovo som sa dost nudil... ()

Sabrewulf

Jedna hvězdička za zombie VS žralok. Scéna s třískou ukazuje debilitu obětí ve "vrcholné formě" (VIZ komentář The Beyond - bod 1). ()

daEmoNickY odpad!

Videl jsem to protoze to byl [neprelozitelne pridavne jmeno] reziser, ktery dokaze [neprelozitelne pridavne jmeno] [neprelozitelne pridavne jmeno][neprelozitelne pridavne jmeno] ..... [radsi neprekladane pridavne jmeno] novinari. ()

Cedr

Atmosferické, plné originálních scén (podmořské zombie) a solidních efektů. Áčkové Béčko v plné parádě. ()

tnp101

Pokud bych snímek nehodnotil jako celek, hodnocení by bylo o poznání vyšší. Je tu hromada fantastických masek a výborného retro goru s několika povedenými scénami se zajímavým nápadem (zombie vs. žralok), či hutnou atmosférou (víceméně celých závěrečných 30 minut). Zbytek už bohužel tak slavný není. Nejvíce mě iritovalo naprosto dementní chování postav a příšerný hudební doprovod. Těch nemálo dalších negativ pak lze s trochou nadhledu odpustit. ()