Blood

Krimi / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2012, 92 min

• Caminzind

Blood měl být temným thrillerem, mapujícím morální kolaps rodiny policajtů. Pominu-li fakt, že temným tento snímek je možná jen naoko, tak řeči o kolapsu něčeho, čím zdejší rodina zjevně nikdy neoplývala, jsou bohapustou frází. A bohapustým (nerozuměj temným) a koneckonců i tou frází je taky tento film.(28.6.2013)

• Radiq

Film chce nalákat na chytlavej název Blood, ale krve se tam moc nedočkáme, spíš jenom po kapkách, než v kalužích. Spíš mi to tady přijde krev ve smyslu pokrevní, rodinná krev. A to je právě ten problém, kterej mi udělal nudu. Očekávání se totiž nenaplnilo a místo masakru dostanu docela suchou krimošku. Nevim proč, ale za prvé mi to místama přišlo jak retro a za druhé jak remake, i když ani jedno není pravda. Příběh nezaujal, vykreslení postav a jejich myšlení nepřesvědčilo. Herecky průměr, filmově záděr.(7.1.2014)

Solidní psychologické krimi/drama. Dobří herci v až moc přimočarém příběhu, kde všechno směřuje do známých vod. Třeba klasický motiv oběti - našeptávajícího ducha je spíš úsměvný a ubrečené finále nic moc. Bettany je ošem výborný. Jinak Mark Stong by měl změnit agenta, ty jeho vedlejší role "charizmaticky zachmuřeně koukám" už jsou otravné. Pokud máte rádi tuhle chladnou britskou školu, určitě zkuste trochu přehlédnuté Shadow Dancer(9.6.2013)

Emotivní, pěkně vygradované, příjemné překvapení, fakt že jo. Dva policisté mají podezření, že mladou dívku zabil místní podivín. Rozhodnou se vzít spravedlnost do svých rukou, zabijí ho, aby vzápětí zjistili, že skutečným vrahem je někdo jiný. Psychická válka nervů začíná, hlavní hrdinové cítí vinu, ztrácejí nad sebou kontrolu, nehledě na to, že oběť všude vidí. Zajímavý, psycho-thriller, by snesl i klidně delší stopáž. Pořád se tu něco děje, opravdu jsem se ani chvilku nenudil, herecké výkony jsou velmi přesvědčivé a vše graduje do pěkného finále. Zajímavé jsou okamžiky zkratového jednání hlavních hrdinů v okamžicích, kdy ztrácejí nad celou situací kontrolu. Jinak se film neutápí v nějaké extra složitosti, děj je vcelku přímočarý. Jak se říká, v jednoduchosti, je krása, ovšem současně tato "jednoduchost" nesouvisí s primitivností. K tomu má "Blood" setsakra daleko.(12.6.2013)

Příběh o vině obou hlavních představitelů testující sílu pout v rámci jedné rodiny. Pravda, námět nanabízí nic nového. Tentokrát ho ale táhnou kupředu dobří herci v čele s Paulem Bettanym a Markem Strongem. Všechno to je zabaleno do mrazivě chladné atmosféry, která vás na duši určitě nepohladí. 6/10(28.7.2013)

• - Filmovou manželku Lennyho Fairburna (Brian Cox) ztvárnila matka režiséra Nicka Murphyho, Angie Murphyová. (Conspi)

• - Snímek byl natáčen v okolí severozápadního okresu Merseyside, v lokacích britského města Wirral, kde režisér Nick Murphy jako dítě vyrůstal. (Conspi)