Vražedná minulost

Mladá dívka je vězněm časové smyčky, která se ale ne vždy opakuje stejně. Musí odhalit pravdu, nicméně její činy ovlivňují ji i další osoby. (Filmbox)

venison

Buď to dostal do rukou příšernej režisér nebo šla moje oblíbenkyně Abigail Breslin s herectvím dolů.. Příběh naprosto dementní, hororová atmosféra nulová, závěr katastrofální.. Zbytečná ztráta času.. :-P ()

Forsberg11

Haunter je taký typický predstaviteľ amerického rozprávkového hororu pre teenagerky ukájacúce sa pri "hudbe" Justina Biebera a One Direction. Inak povedané, najhorší druh hororu aký poznám. Pätnásťročná hlavná hrdinka, ktorá počuje hlasy, vidí divné veci a ako jediná je "prebudená", počítačová hmla, tupé dialógy, nulové napätie, stále dokola sa opakujúce scény. Koho už toto môže vystrašiť, či nebodaj baviť? A to som do toho išiel s tým, že čakám skutočne málo, pri najlepšom aspoň dobrý príbeh, či atmosféru, možno sem tam nejaké dusné scény. Ale nič, ani moje minimálne očakávania neboli naplnené. Pozitívum na tomto filme nenachádzam, nech sa snažím akokoľvek. Ani ten nápad nebol až taký dobrý ako sa zdá, nebol ani z ďaleka originálny. Veď sa to už objavilo pred viac ako desiatimi rokmi vo vynikajúcich The Others s Nicol Kidman, ktorá mala aspoň sexapeal a celý film zvládla úplne v pohode ťahať takmer sama. To sa mladej Abigaill Breslin nepodarilo ani zďaleka. Neveril som jej to ani za mák, ten jej vyumelkovaný, vystrašený pohľad v očiach mi spôsoboval nutkanie pretočiť film rýchlo na koniec, poprípad ho vypnúť. Ale nejako som to nakoniec zvládol a dopozeral to. A nie, nestálo to za to... Aj záver je o ničom. 20 %! ()

lucijelucije

Podle mě je to vyvedený thriller s výborným scénářem. Hororových věcí na téma "duch" je přespoustu, a pořád se omílají dokola, akorát se vystřídá kvanta jiných, kvalitních či méně kvalitních herců, ale tenhle měl v sobě něco tajemně jiného. A myslím si, že i A. Breslin je dobrá, mimoto se osvědčila už v mnoha různých snímcích, a role typu The Call či Haunter ji sedí, věříte ji, a ten strach s vámi zatřese, protože ona to s vámi umí. Fakt je, že Haunter má slabiny, a i když bych většinu opomenula, ten závěr nebyl dobrý, šel přes hlavu, přes patu, a vlastně přes všechno, kromě toho účelného. ()

Untitled07

Po dlouhé době jsem konečně narazila na horor, který za něco stojí! Haunter je poměrně nápaditě pojatý horor, který mě osobně bavil po celou stopáž. Když k tomu přičtete talentovanou Abigail Breslin, charismatický hlas Stephena McHattieho a zajímavý děj, u kterého jste zvědavý jak vlastně skončí, dostanete parádní hororovou jednohubku. Hodnotím nadprůměrně. ()

Darren98

Vražedná minulost neboli Haunter mi až poměrně nedávno naštěstí spadl do seznamu strašidelných filmů nutných ke zhlédnutí, protože přes místních ani ne tisících hodnocení (!) se tu alespoň střetávají na jediném profilu filmu všechny body unikátní trojice - horor, časová smyčka, Abigail Breslin. Výsledné kvality jejich spojení mi při směšných a absurdně nepřesných 55 % představují nejnedocenější thriller-horor jaký pamatuji.  Všechno tu funguje po celou dobu; každá pasáž využije námět, herce, efekty, kameru, hudbu i atmosféru o trochu navíc, než co od nich čekáte. A jakmile začne ubývat energie jedné části, film to jakoby sám pozná a přehodí nás do další fáze příběhu, dokud neprostřídá každou jednu nezbytnou (a ani jednu navíc) v nejlepším možném pořadí do mysteriózního dobrodružství centrované okolo takřka ideální slasherové protagonistky. Tohohle filmu si osobně cením víc než naprosté většiny nadčasových hororových klasik, protože jedna z oblíbených a nejvíce talentovaných dětských hereček se jakoby vynořila zpět ve vážnějším pojetí, které se tak jednoduše a až neuvěřitelně moc blíží mé představě perfektně vyváženého thrilleru až hororu s dívčí hrdinkou v hlavní roli, která nás provází celým spektrem podžánrů - obsahuje střípky duchařiny, vyvražďovačky, nalezené nahrávky i třeba psychologického hororu - a navrch boduje každou vteřinou nejlépe obsazeného záporáka s creepy úsměvem. 95% ()

drankeryth

Z pociatku som mal troska obavy, ze to bude zly film, ale ako sa film vyvijal stale dopredu, tak ma to okuzlilo a ten svet v inej dimenzii ja fakt mozem. Take filmy tiez milujem a ta ponura atmosfera a nie vesele farby vsade naokolo vo mne zanechali dobry pocit, ze som narazil na dobry film. Hlavny padouch v stelesneni Stephena McHattie to zahral dobre a ten jeho hlas nema chybu. Zahada striedala druhu zahadu a ja som len stale napato ocakaval, co sa bude diat dalej. Aj ked film je skor pre mladsie pubilkum a obcasne utapanie deja filmu je tam tiez, tak nemozem o tomto filme povedat, ze je to zly film, to by som sam seba klamal. Co sa tyka lakaciek, ktore tam tiez boli nevyzerali najhorsie, ale ze by ma nejako vystrasili to urcite nie. Ved uz aj mam nejake filmy za sebou, kde to hyrilo strasidelnymi lakackami a tento zrovna trpi takymi nedotiahnutymi detailami, kde cakate, ze vas slak trafi, ale ono nie. Tym zas nechcem na film nakydat nejaku spinu, ze ma to sklamalo, len v tomto bode to aj mohlo byt kapanek lepsi:) ()

Vabr

Jejda, tady mi psaní komentáře nějak uniklo. Miluju nápady s časovou smyčkou, zvlášť zde, když se smyčka neopakuje stejně, a tak jsem si tenhle kousek nemohl nechat uniknout, ale… bylo to nezajímavé. Film nemá moc dobře vystavěnou atmosféru, ani postavy a hlavní hrdinka není schopná celý film utáhnout, a tak se stane, že vás přestane Vražedná minulost po několika minutách sledování bavit. Ke konci necítím moc nějakou chytrou gradaci a spíš dostávám laciné zakončení. Vyhodnocení: Tak příště Uvězněni v čase ()

mira.l odpad!

I kdyby k tomu byl někde ke stažení nějaký manuál, který by to nějak objasnil, asi by mi moc nepomoh to nějak objasnit. Protože tohle byla velká píčovina. To se jinak nazvat nedá. Prakticky už od prvních minut. Naprostou většinu stopáže jsem absolutně nechápal, co se tam děje, kdo je kdo a koneckonců ani kdy je kdy. A docela by mě zajímalo, kolik uživatelů, kteří tomu dali dvě a víc hvězdiček, se  v tom orientovalo. ()

DavidWebb

Na Haunterovi ma zaujal hlavne nápad, celková myšlienka alebo ak chcete hlavná premisa filmu, ktorá nebola síce úplne originálna ale ani zlá. A je len hrozná škoda, že si to vzali do parády zrovna títo tvorcovia. Pretože z môjho pohľadu pochovali celý snímok pod čiernu zem. A to prevedením - veľmi lacné, miestami až neprofesionálne spracovanie, ktoré ale nemusí byť nutne mlynským kameňom. Absolútne najhorším prvkom celého filmu je hlavná predstaviteľka Abigail Breslin. Herec alebo herečka totiž nemusí byť nutne krásny(a), ale bez charizmy a sympatií sa jednoducho neobíde - alebo áno ale potom môže hrávať leda šteky a nie hlavné úlohy. A nejedná sa len o môj subjektívny pocit z nej, objektívne bola totiž najslabšou herečkou spomedzi všetkých. Celý film krásne vidíte ako "hrá". No ništ... Čo sa týka stopáže, asi by som trochu ubral, vzhľadom nato, že ku koncu je Haunter už otravný. Tento film premrhal obrovské možnosti čo je hrozná škoda, keď vezmem do úvahy ako ťažko sa hľadajú filmy s dobrým nápadom a báť sa pri ňom (asi) nebudete. ()

Uhura

Nápad, který mohl být zajímavým a svěžím přínosem do duchařského žánru. Přes všechy zjevné podobnosti, narozdíl od The Others to není film "na jedno použití", kdy by překvapivá pointa znamenala klíč k celému příběhu. Ocenit se dá i vizuální stránka a skromné používání "lekaček". Z počátku máte zkrátka pocit, že se snad díváte na nedejbože originální horor. Bohužel se ale všechno dění tváří mnohem sofistikovaněji, než ve skutečnosti je, roztáhne se to do tak trochu neúnosných rozměrů, a nakonec se cítíte jako ta puberťačka znuděně zírající na stále stejnou sekanou. ()

jafuska

Film, který mě nic nedal není to vůbec žádný horor, jestli tam byli nějaké lekačky, tak trapné, nebo jsem je ani nezaregistrovala, je to hodně slabý podprůmerný film,který vyšumí z hlavy, jakmile se na něho někdo podívá. ()

petrik11

Dve hviezdy za McHattieho, ktorý odohral svoju rolu na vysokej úrovni, ale inak bieda nad biedu, nuda nad nudu. Už na začiatku to bolo rozsypané ako hlinené guličky a nikomu sa ich nepodarilo dať dohromady. Naopak sa to ešte viac rozliezalo, rozpadalo. ()

Dickator

Celkově zajímavý nápad, provedení chvílemi klopýtalo, neboť byl děj místy velice zmatený, ale i tak mě film zaujal. Čtyři hvězdy musím dát i za ten podivně šťastný konec. ()

elanista1

Napada ma len jedno slovo, a to Gýč. Citit enormnu snahu o natocenie niecoho originalneho, ale neviem..je z toho dost neprehladny gulas, nie je jasne co je realne, co je iluzia, kto je zivy, kto je mrtvy, proste kopa nezodpovedanych otazok. Jedina zaujimava vec z mojho pohladu je opakujuci sa denny cyklus hlavne z uvodu filmu, ale to nie je nic noveho pod slnkom. Inac nuda a nuda, a kedze vzhladom na fakt ze hlavna hrdinka nie je pohladna, nema vyznam sa k tomuto filmu niekedy v buducnosti vracat. ()

chrchel

Čekal jsem od toho více méně nudný Béčko. Písmeno jsem sice trefil, rozhodně jsem ale zbytek odhadl špatně - nenudil jsem se ani chvíli. Nápad skvělej, zpracování o něco horší, ale stejně jsem se skvěle bavil. A navíc se mi dobře koukalo na hlavní hrdinku, že. Klidně si to dám někdy znova. ()