Drom

Tam kde má být herecký výkon, tam chybí (až na vyjímky). Kde byl plánován humor, tam to je trapný. Dramatické a akční pasáže mají energie jako svíjející se přišlápnutá žížala a kde to mělo bejt syrový, tam to vůbec nemá atmosféru. Namísto příběhu byla použita obnošená ponožka (pravá, levá zmizela do jiné dimenze). Má několik dírek a moc mi nevoní. Chtěl jsem to vypnout po asi patnácti minutách, ale pak mě bláhově napadlo, jestli to fakt pan Vorel a jeho nehrající malé Vorle myslí vážně. Jo, myslí. No hvězdička za slizoně Krause a Ivanu Chýlkovou a taky za vzpomínku na jednoho spolubydlu v podobě Mádla. Zbytek stojí za houby, včetně někdy naprosto podivné kompozice scény - pan scénárista/kameraman/režisér snad u natáčení a stříhání některých ani nebyl. Eh, chtěl jsem vlastně napsat: Kurewskej příběch s kůl hláškama pro šecky fáákt dost hustý borce ve vo tři čísla větších vymazlených hadrech, voe! Tak držte pyču, socky! ()

KafuR

Lehce depresivní a lehce zkreslený obrázek ze života pražské populace, a to proto, že se zaměřuje na život morální spodiny. S Gymplem toho má hodně společného; kulisy noční Prahy, honičky s policajty a dva protagonisty, co od prvního filmu trochu zestárli, ale záliba v čmárání po zdech jim zůstala. Neucelená, neuzavřená studie, která nehledá viníky, ani východiska, ale pouze se společně s vybranou hudbou vyjadřuje k otázkám života v dnešní společnosti a mladých, kteří v ní nemůžou najít místo. ()

tranquill

"Proč ty vlastně studuješ ekonomku? Protože prachy jsou sexy a já chci bejt sexy!" Průměrná komedie, a ten, na můj vkus, protivný hudební doprovod, ji degradoval na "stačí jednou". ()

papaguy

Vlastně je to hrozně sentimentální. Jako když si puberťák splní svůj sen natočit film o graffiti a spolužácích AVU, jak hulili trávu a chodili pařit a nabalí na to nějaký příběh. Občas je film ale docela vtipný. ()

Selixinho

"Po filmu Gympl u nás maluje každej toy" Bydžovská, Kraus a Mádl. Herecké výkony na české poměry byly víc než dobré. Nostalgická osmdesáti-pěti minutovka, při které jsem se bavil. Některé opakující se hlášky ze starého Gymplu byly vhodné. Soundtrack Mike trafik a Vladimir 518 je naprosto skvělej, a to nejsem fanoušek českého rapu. Co bude příště? ()

Briggus

Byl jsem překvapen. Na film jsem šel s tím, že budu nadávat jak jsem vyhodil peníze za nějaký odpad, ale příjemné pokoukání. Možná to chtělo více propracovat děj, ale některé hlášky pobavily. V celkovém součtu se mi to zdá lepší jak Gympl, přestože mi narozdíl od "prvního" dílu něco chybělo. Jo a mohlo to být delší. ()

Henry Morgan

Tak když pominu, že Vorel jr. se jako herec moc nepovedl a musel to zachraňovat Mádl, tak jinak to bylo celkem fajn. Zase takový podobný vyprávění, jako gympl. S vyspělejšími a dospělejšími problémy, kde se naprosto kladná postava stejně stane psancem, ať chce nebo ne. V podstatě je ten Vorel st. asi romantická duše, protože to, ať chceme či ne, dost připomíná romantismus, včetně rozvláčnosti, popisnosti (zde nahrazováno kamerou) a ztrápeností duše. Celkově to byl dobrý film, jsem rád, že to nebyl žádný tupý patos, sladkobolný blábol nebo kameňák. Sice tam byly skvělý hlášky a svým způsobem to bylo vtipné, ale spíš situačně a nenuceně. Myslím, že si tam každý najde něco a myslím, že to Vorlové zvládli docela dobře, včetně moderní kamery, celkem dobrého scénáře (prostě zaznamenaná jedna zajímavější etapa života hrdinů) i režijně. Nic tam nebylo navíc, v ničem se nebabrali, všechno bylo dobře vysvětleno. Takový film ze života polepšeného sígra se slabostí pro ilegalní malůvky. Za mě fajn. ()

TomasRichtr

Film je velmi kvalitní, ovšem dostal jsem z něj menší depresi, jelikož se úzce dotýká mojí generace. V čem film bezesporu vyniká, je výborná kamera (i když nevím, jestli některé detaily jsou úplně účinné) a samozřejmě hudba, která ten film posouvá o něco výš. Bohužel mi ve filmu chyběla trošku větší hloubka příběhu, připadal mi málo rozvedený. Klidně bych zkousnul i delší stopáž. Dále mi připadalo, že oproti Gymplu zde bylo nějak méně postav; nebo to bylo možná proto, že se tam některé z epizodních rolí minulého dílu vyskytovaly častěji (zrzoun, Kolman starší, Petrova matka). Film celkově působí mnohem pesimičtěji než Gympl a vtipných hlášek hodně ubylo (a spousta jich už byla v trailerech nebo ukázkách), což mi přijde docela škoda. Na druhou stranu - v životě to taky není sranda a mohli bychom říci, že tento film poskytuje mnohem realističtější pohled na problematiku než jeho předchozí díl. Přesto doporučuji zhlédnout, pokud nemáte zrovna depresi. ()

Sweat55

Chtělo by to o pár minut prodloužit, v posledních minutách se toho stane opravdu moc, opravdu rychle. Navíc mi tam chybí nějaké ty trefné hlášky jako v Gymplu. Dívat se na to ale dá, jen bych to nenazýval komedií. 70% Edit: A taky hudba, Mike T je borec o tom žádná, ale Wich v Gimplu dokázal hudbou umocnit zážitek. Edit 2: Musím ale uznat že Planeta Praha je jedním z nejlepších od dua Mike Trafik a Vladimír 518. ()

Oonika

Sdělovací hodnota tohodle filmu mi jaksi uniká.... Jediný dobrý byli Kraus a Chýlková, jinak to byl jen trapný pokus navázat na předchozí úspěch. ()

wiix

Po zhliadnutí tohto diela mi napadli len tieto myšlienky: To vážne chcel autor týmto povedať, že na Slovensku je len korupcia, materialistické ženy, drogy, grafity a neschopná polícia? A že mládež, prosím, odíďte z tejto krajiny preč, lebo tu to nemá zmysel? Well.. Nie celkom sa zhodujem s touto myšlienkou. ()

k4m1k4z33

Z filmu celou dobu čiší, alespoň pro mě, těžce depresivní atmosféra, která nemá s komedií nic moc společného. Jestli jsem se zasmál jednou, bylo to hodně. Děj se celou dobu nikam neposunuje, žádný vývoj postav se nekoná. Gympl se mi docela líbil a bavil mě, ale tohle je úplně někde jinde. Navíc Tomáš Vorel by podle mého názoru udělal líp, kdyby se věnoval čemukoliv kromě hraní. Všechny scény s ním působily strašně nepřirozeně a nevěřil jsem mu jedinou repliku, což je u hlavní postavy celkem smutná záležitost.... O druhém zhlédnutí tohohle filmu nikdy uvažovat nebudu. 35% ()

Wyrdas

Film balancuje zhruba na stejné laťce jako Gympl s tím rozdílem, že je v něm méně komedie a více "dramatu". Za mě tohle téma prostě už není v kurzu. Neříkám, že jsem se nudil, ale žádný odvar to rozhodně nebyl a znovu už to vidět nepotřebuji. Abych neurazil svižnější snímek Gympl, tak tentokrát se na hranici dvou a tří hvězd přikloním k té nižší známce. Kdo se mi ve filmu líbil nejvíc? Překvapivě Jan Kraus. "No tak sem čurák no" - věta, co mě z filmu zabila nejvíc. ()

Slimakovec

Stříkeeej! Jo aha, to byl jinej film s Mádlem. Tady se stříká jinak. A ne vždycky tak, jak bych schvaloval. Dál se mi tam nelíbilo - vyber si libovolný z: zlatokopka (povaha, design měla hezkej), sráč spolíhající se na bohatýho tátu, sráč co uplácel (ten samej sráč), bohatej táta přebírající jinejm lidem holky, alkoholička, product placement. Co se mi líbílo: nic. Jo vlastně vyhulenec, ten bavit nepřestane. A zlatokopka - designem, ne povahou. A jedna hláška. ()

BDMarty007

Chápu, že se spoustě lidí nelíbí co ve filmu viděli, mě taky ne, ale nevinnil bych z toho film. Je to asi trochu zjednodušující a možná trochu klišé. Ona většina postav je do určité míry spíše karikatura, než reálná postava. Neplatí to ale obecně a tak je to trochu iritující. Někdy je to navíc zbytečné a moc. Určitě se mohl Tomáš Vorel vykašlat třeba na to dělat z policajtů úplné debily a na podobné momenty. Sklepácký humor, který funguje dobře na jevišti, když se hraje pro vlastní publikum, nefunguje dobře v mainstreamovém filmu. Napadá mě několik momentů, kde kdyby ubral, bylo by to daleko lepší. Přes všechny výhrady se mi to ale celkově prostě docela líbilo a docela to vypovídá o světě, který je okolo nás, ať se nám to líbí nebo ne. V principu, v detailech nikoliv, neboť devadesátimetrovej, krásně zařízenej byt v Praze za ty peníze je samozřejmě blbost... ()

spacylemon

Na Gymplu ještě Vorel netušil, jestli chce točit grotesku nebo smrtelně vážné drama, na Vejšce už se (bohužel?) rozhodl pro to druhé (i když csfd blábolí cosi o komedii). Jinak je to Vorel, jakého ho milujeme, i nenávidíme: tepání společenských nešvarů (řádně zveličených a zkarikuovaných, of course), vege-agitování, stále se rozpínající Radomil Uhlíř, občas ňáké to šukání; snad jenom skřítek a hezká písnička v něm chybí... ()

Mik_e

Zbytečný film, ještě zbytečnější než Gympl. Ten nebyl nic extra, ale snad se o něm dalo aspoň říct, že působil svým pojetím trochu osvěžujícím dojmem. To se již o nastavované kaši říct nedá a to, co bylo vtipné v prvním díle, je tady spíše otravné - například zhulenec. Těch pár podařených momentů nemůže zachránit výsledný dojem, i ta hodina a čtvrt byla prostě moc. ()

donkocicak

Všichni hulej, chlastaj, podvádějí a nakonec se na vejšku nedostanou, nebo je z ní vyhodí... poněkud černobílé vidění ne? ()