Debutový film britského rapera Plan B zachycuje britský underground v nejsyrovější podobě. Krádež, prostituce, drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Režisér - vypravěč, vás provede londýnským podsvětím a přesvědčí vás o tom, jak je britská vláda pasivní k jakémukoliv řešení. Nedílnou součástí filmu je hudba, kterou zajistil právě režisér a jeden z největších talentů současné britské hudební scény. (sedlina88)

Jaroslaf

Trochu zbytečně dlouhý. sem v první hodině a dvacátý sedmý minutě, a už sem se začal fakt těžce nudit. Příběh vyprávěnej repem je ale docela originální věc, a rap i beaty sou hodně slušně zvládnutý. To ale nezachrání roztříštěnej a ne zrovna zábavnej film. Konec to trochu zachránil, aspoň to celý nějak vygradovalo. Sdělení ale na úrovni dítěte. Ty co páchali špatný věci skončili špatně, a ti co měli dobro srdce, odešli se slávou. Trochu málo ne. ()

andio

Plan B je už léta můj oblíbenej hudebník, takže jsem možná trochu afektovanej, ale pro mě byl tenhle film teda zážitkem jako v dlouhý době nic jinýho. A to že nekoukam furt jenom na špatný filmy! Nazval bych to Harry Brownem (ve kterym si Ben Drew taky měl tu možnost zahrát a spolu s Chase & Status tomu dělali i soundtrack) 2.0. Jako neni tam žádnej vendetující Michael Caine, ale oba filmy se ve stejném prostředí věnují podobnému tématu. Skvělá práce! "As for Jake, he's already made his decision, and now he's just another posterboy for David Cameron's Broken Britain!" 10/10 ()

warrenur

Na britske filmy vsadzam pomerne casto. I tentokrat sa to vyplatilo. Niekolko previazanych drsnych pribehov z britskych ulic, zvacsa z osudov stratenych existencii typu dileri, vymlete decka z ulice, mlatiace sa medzi sebou, slapky, drogovo zavisli.... Hoci vykreslene surovo, mlademu reziserovi neslo len o prvoplanovu brutalitu a divak na pozadi toho vsetkeho vnima velmi osobne ich zivoty a povahy. Pribehy, kde mozte skoncit velmi skaredo a nahle, ale mate i moznost urobit spravne rozhodnutia a najst sposob uniku z bezvychodiskovych situacii. Co sa tyka zanru, nie som ziaden novacik a videl som i lepsie stvarnenie, ale kazdopadne sa nejedna o spackanu zlataninu. Hoci film casto podfarbuje rap, ktory nemusim, porozumenie a vnimanie jeho slov je podstatne pre autentickejsi a intenzivnejsi divakov zazitok. Slusny film. Odporucam. ()

Mikli

"All year round, all in all just another brick in the wall." Plan B dal dohromady syrovou rapovou The Wall. Akorát by to chtělo trošku sestříhat, takhle jsou ty čtyři hvězdy trochu upachtěný. ()

Snake.Charmer

Velmi povedené. Casting na jedničku, herci jsou uvěřitelní. Formálně film ozvláštňují rapové vložky, díky kterým se často nenásilnou cestou dozvídáme o historii jednotlivých postav. Spousta žánrově podobných filmů může být kvůli absenci děje pro některé lidi nezkousnutelná - u Ill Manors se tito obávat nemusejí, film není jen bezcílným potloukáním mládeže na okraji společnosti, ale funkčním propletencem jednotlivých osudů. ()

owwidius

Ben Drew asi pozeral filmy Guy Ritchieho :) Aspon mne to teda jeho filmy pripominalo (Lock Stock, Snatch, Rocknrolla), akurat ze o par rokov modernejsie a menej komedie. Vizualne parada a hudba snad este lepsia, najma teda skvele texty (odporucam si stiahnut anglicke subtitles). Moze byt! [#45/2013] ()

PEZ

Plan B zaBil. Ako klobúk dole, natočiť za 100 000 libier takýto film, navyše obstarať scenár aj réžiu, no wow. Výsledok je parádny. Drsné, dobre vymyslené, super zahraté. A soundtrack brutal dobrý. Asi si ho idem rovno pustiť. Spokojnosť veľká, uvidíme s čím príde Plan B nabudúce. ()

Franc1s

Nechtěl jsem tomu věřit, že tenhle film je tak dobrej, ale on je ještě lepší! Plan B ukazuje jak vypadá temná stránka Anglie a její posvětí. Opravdu drsně vykresleno až mě několikrát za skoro dvě hoďky mrazilo v zádech. A tenhle zážitek ještě umocňuje perfektní soundtrack. Jen by to nemusel být tak dlouhé. Ale jinak vřele doporučuji! 9/10 ()

Kingjiri

Nejsilnějšim atributem snímku pro mě byla místama hodně povedená depresivní atmosféra. Taky se mi líbil nápad odvyprávět části příběhu rapem, resp. videoklipem a sountrack se celkově k filmu hodil. Nicméně v určitejch pasážích jsem se docela nudil (dala by se zkrátit stopáž) a pro lepší orientaci diváka by bylo určitě lepší, sledovat míň osobních příběhů. Zajímavá exkurze do britskýho podsvětí, ale určitě ne nějaký mistrovský dílo. Jednou vidět stačí, tři silnější hvězdy. ()

flu

Pouliční klišé na pouliční klišé, to celé umocněné na druhou... aneb ani život v těch nejhorších z jiho(východo)londýnských borroughs není JENOM o drogách, násilí a všeprostupující depresi. Ale natočené je to pěkně a Drewův rapující voiceover je vyloženě super. ()

dzberry

Fakt jízda. Syrové, uvěřitelné, promyšlené, bez zbytečností. Snad poprvé v životě jsem si užil rap...wow!!! ()

kakyn

Tvrdá realita podáná drsnější formou, do toho hudba s kvalitním textem, která dodává filmu tu pravou atmosféru. ()

DJ Kritik

Ak som si myslel, že poznám špinu hnus a rôzny odpad, tu je ten život ešte viac priamočiarejšie zobrazený. Je to tak jednoducho vyrozprávaný príbeh z ulíc Londýna, že to skutočne spoznáte i keď ste si to predtým vôbec nevšímali. Desivosť je v tom, čo je možné a tu nie sú žiadny super-hrdinovia. ()

buwol

Hellride...najlepsi debut Tohto Roka,,,zaujimavost: V jednej zo scen narazka na La Haine (1995), a sice Vincovo prehovaranie do zrkadla so zbranou v ruke... ()

Solverino odpad!

Otřesné! Hnus. Lidský odpad se nazvájem multikulturně obohacuje. Naštěstí se ta různobarevná lidská špína nakonec zničí sama. Doufejme! ()

luciebenadova

Nemam důvod proč to nemít ráda. Odrapovaný příběhy mi absolutně nevadily, návaznost a retrospektiva příběhů zapadaly, vše sedělo, nic nevyčnívalo, jelo to jako skluzavka a lehce to dojelo až do celkem nečekanýho konce. tak proč tomu nedat za pět. ()

srncek

Fakt prvotriedny zážitok.Zpomedzi toľkých pózerských ultra "cool" gangsterských sračiek z ulice sa táto pecka na nič nehrá,je to 100% natural škaredá a pravdivá realita,navyše natočená tak inteligentným spôsobom s výborným príbehom,až by jeden na tom oči nechal...ODPORÚČAM...95% ()

Nahmair

Filmy o zdrogovanej mládeži žijúcej v gete majú svoje určité špinavé kúzlo, a ani Ill Manors ho uprieť nemožno. Oceňujem realistické zobrazenie, hlavné postavy nie sú žiadny hrdinovia, skôr naopak, robia chyby, za ktoré potom štedro zaplatia. Musím pochváliť soundtrack. Celkový nápad rapového muzikálu je skvelá vec, Plan B vedel čo robí. Texty sú trefné, hudba tiež dobrá. Jedna vec čo ma ale mrzí je, že ku koncu film stráca tempo, bude to zjavne kôli dosť dlhej stopáži. ()

jack_scott

Na režijní debut výborné, v rámci subžánru také velmi dobré. Příběh, scénář, postavy...vše funguje jak má. na pátou hvězdičku už moc nechybí. Film působí jako dost drsnej návod pro děti, co v životě kurva nedělat he, brah, bo blbě skončíš ani nevíš jak. Fucking London brah, fuck all that art movies brah, this is fucking life. And you will not like it.. **** a 80%. ()