Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PinokKio
  **

  Kašparovský jako režisér možná svým příštím filmem překvapí, protože herce ukočírovat umí (Mádlovi bych toho dementa i věřil) a film nasnímal na české poměry hodně slušně (aby ne se Smutným za kamerou), ale papír a tužku, aby si napsal další scénář, mu do ruky raději nedávejte, jinak to dopadne obdobně chaoticky jako Všiváci. V příběhu dvou znesvářených brášků kvůli jednomu krásnému andílkovi je totiž až neskutečně moc náhod a skoků v čase, až by člověk sám potřeboval pod Langmajerovu kudlu, aby si pohrál s jeho hlavou a všechen ten maglajz tam nějak uspořádal nebo ještě lépe vymazal ..(3.12.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Co se týká technické stránky, hoví si Kašparovský v tom vyšším patře usychajícího stromu české kinematografie, ale to by si nesměl sám pod sebou uříznout větev místy neskutečným dějovým konstruktem a kupením podivných osudových náhod (při posledním „výletu do Anglie“ by mě čelní srážka s kamionem převážejícím králíky rozhodně nepřekvapila). Jestli autor hodlal zakrýt narušenou linearitou příběhové nedostatky, mělo to efekt spíše opačný a dramaturgie zapáchala podobně jako rozkrok uzbecké vzpěračky, co si přestala holit varlata. Nicméně pozor! Pokud v kině nebudete čekat páva, nýbrž jen obyčejného českého drozda, nemusí váš mozek sdílet neblahý sexuální osud toho Marigoldova a na Všiváky vystačí jen přiměřená dávka kritického Orthosanu. Letos muchomůrka mádlovitá snad konečně našla les, kde se jí bude dařit..(23.6.2014)

 • verbal
  *

  Takhle to dopadá, když otrlý nýmand úspěšně obšťastní bekofis nějaké obstarožní producentky, ta poté přeblafne Matého, nebo co je to tam teď za panáka, a vakuově jej pumpne o moje i vaše peníze, nevybíravě vybírané represivní státní mašinérií od každého, kdo je schopen vyslabikovat slovo TE-LE-VI-ZOR. Milý lízal pak jako mávnutím svraštělého klitorisu dostane na hraní patnáct míčů, které velkolepě vyplýtvá na vynikající herce, výborného kameramana a skvělého skladatele, přičemž nikomu asi moc nevadilo, že režisér a scenárista stojí za, jak to jenom teď říct slušně, abych příliš neurazil, tak snad „za starou piču“. Po všem tom splachování koncesionářských poplatků do hajzlu evidentně ještě něco zbylo, tak proč si neudělat s Ondrou príma adrenalinovou dovču v Afganistánu za účelem zcela opodstatněné autentizace exteriérů, která by se jinak dala naprosto stejně zmáknout v Klíčanské pískovně za desetinu, že ano? Výsledkem je první opravdový český Kreš, jenž nádherně ukazuje, jak by mohla vypadat ještě horší než obvykle špatná epizoda Ulice, kdyby někdo do té žumpy vyhodil prachy a osadil ji lidmi, co umějí hrát. Tedy kromě Mádla. Nevím, jestli jste slepí, ale Jiřík toho dementa „parodoval“ opravdu jako dement, až jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet, a do budoucna by se měl raději výhradně držet svého Kokotka a jen nadále dráždit třináctileté pipinky raftovým pádlem.(9.6.2015)

 • LadyPupu
  **

  Sex - smrt - sex - smrt a tak pořád dokola. Zjednodušeně řečeno. Bohužel velmi překombinovaný scénář filmu dost ublížil. Tolik dějových linek, tolik osob, jejichž osud sledujete. V zásadě by to nebyl špatný film, kdyby nebyl tak zahlcený postavami, které tam ani být nemusely (Vilhelmová, Malý). Některé scény fungovaly perfektně (usmíření na pohřbu), některé byly úplně mimo (akce banka). Škoda, s takovým hereckým obsazením mohl být výsledek lepší.(21.3.2015)

 • schizmo
  ***

  Všiváci si ukousli až moc velké sousto, protože takhle rozmáchlý, dramaturgicky komplikovaný a všemožně propletený příběh jsem v českých luzích snad ještě nezaznamenal. Skoro bych se nebál říct, že tohle je česká opdověď na americké dramatické snímky ve stylu Crash / Amores Perros, ale pro chudé :D. Poznávacím znamením je, že osudy všech hlavních hrdinů jsou až překvapivě vystavěny a propleteny, až to na domácí poměry působí nečekaně, nicméně celý film padá na vlastní rozháranosti, takže chvíli nevíte, jestli se koukáte na akční film, drama nebo komedii - vše je totiž obsaženo, v notně nekonzistentní formě a díky nulovému náznaku, že to má autor aspoň částečně pod kontrolou, se celý snímek dostal na zatraceně tenký led koukatelnosti. Pokud ale kritické oko přimhouříte, odnesete si minimálně dva poměrně zásadní poznatky: 1) Vilhelmová bude docela mrdavá panička (nebo to aspoň přesvědčivě hraje) / 2) Voříšková má moc pěknou postavu, když se takhle v nocí prohání nahá ulicemi.(2.2.2015)

 • - Jako dějiště filmové vřavy posloužil lom Čertovy schody v Českém krase, kde se dělaly dotáčky prudké palby afghánských povstalců. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

 • - Ve scéně, kdy mladý Ricky vyzvedává mladého Mickyho na nádraží, lze v pozadí spatřit vagón v aktuálním barevném řešení ČD, přestože se scéna odehrává v 80. letech. (Šéfik)

 • - Filmový štáb doprovázel skutečné vojáky také při předávání daru pro místní školy, ale směl se účastnit i nácviku bojových akcí včetně obrany při napadení základny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace