Viděla jsem plakát s hromadou hvězd a v televizi jedním okem shlédla trailer a připadal mi zajímavý, tak se šlo do kina. Slibný začátek, včetně tvrdší moderní hudby byl dobrý a dával naději, že konečně něco z USA produkce se třeba podaří natočit i tady v ČR. Avšak chyba lávky - NEJVÍC PŘEKOMBINOVANÝ FILM, JAKÝ JSEM VIDĚLA. Proč se dětem nemyje hlava v koupelně ve vaně? (Název Všiváci mi k filmu absolutně nesedí a udělat dvojsmysl, že se děti špatně odvšivili v dětství, takže se tak budou chovat celý život či co?) Většina postav kouří i když občas padne zbytečné upozornění na přemíru, které však vyšumí do ztracena a pak už to jede ráz na ráz - autor toho chtěl hodně sdělit a narvat do filmu od každého něco (drama dobré kdyby šlo jen o něj, komedie stále česky trapná, akční záběry podivně prodlužované a začátečnické, romantika šroubovaná, válečná zpověď klišovitá...) Jakoby povinná postava retarda, který se upne na sice normálního, ale zoufalce, stejně jako přítomnost nějakého zvířete nebo dětských her. Jedna dobře natočená smrt by více zapůsobila, stejně jako 1 zručná akční scéna či vtipná situace bez trapnosti. Člověku jde hlava kolem a čeká na nějaké rozuzlení či vyustění, které však nepřichází. V paměti tak zůstane dvojsmysl vytírání-vydírání, němé scény zoufalství a vypjatého děje ke konci filmu, mladá matka a stará matka - skutečná dcera s matkou, výkon Jirky M. a Terezky V. a přesvědčení, že kdyby film měl o půlku dějových linek a témat méně, tak by to byla krása (a to mi 110 Kč za délku 98 min připadalo jako drahota, cha)(24.6.2014)

• Slarque

Docela rád bych věděl, jak pan Kašparovský přesvědčil tolik dobrých herců, že má cenu zúčastnit se jeho projektu. Z výsledku to vypadá, že scénář byl naprosto příšerný. Všichni tam jen chlastají a šukají (každý s každým jako v běžných českých seriálech) a nakonec zůstal jedinou zajímavou postavou, která měla moje sympatie, králík. Režisér zbytečně exhibuje, místo aby zkusil vyprávět příběh. Střih, zvuk, hudba a další věci jsou na výborné úrovni, což znamená, že všechny nedostatky jsou ještě víc vidět a slyšet. Škoda času.(21.2.2016)

Upřímně řečeno, nevím, co si mám vlastně myslet. Dost často jsem si v duchu říkal, že snad sleduji nějakou bláznivou balkánskou kriminální komedii, kterou zpomalují některé poetické scény. Časová mozaika, prolínání dějových linek, postav, žánrová roztříštěnost, asi to chtělo nechat podrobit "vrchnímu dobrozdání" nějakého zkušeného režiséra. Takhle zanechávají Všiváci v divákovi rozplizlý a nejasný dojem. Některé herecké výkony si ale nějakou tu nominaci určitě zaslouží.(21.11.2014)

• dom156

Hvězdné obsazení, ale výsledek člověka zarmoutí. Na začátku filmu jsem byl rozčarován a rozhozen několika dějovými linkami hlavních protagonistů. Časté flashbacky mi na celistvosti taky moc nepřidávali. Prvních 30 minut hrozná nuda a chtěl jsem to vypnout, vydržel jsem a ke konci film dostal i nějaký děj a trošku na atraktivitě. Bohužel neznámý režisér se na tomto velmi silně podepsal a zmastil tento film co to šlo. Podprůměr.(11.1.2015)

Premiere Cinemas - Mám rád Vetchého a mám taky rád Langmajere, takže nedlouho jsem váhal, jestli zajít na Všiváky do kina a neodradilo mě ani místní hodnocení 51%. Na české poměry dle mého slušný film, ve kterém se osudy postav zajímavě prolínají a málokdo z celého toho kolotoče vyjde živý a zdravý. Obsazení na jedničku a hlavně hudba byla skvělá. Pokud by to mělo více promakanější scénář, šel bych s hodnocením ještě vysoko. 70%(15.7.2014)

• - Nikol Moravcová, která ve filmu hraje zdravotní sestru, se kvůli roli nechala obarvit na zrzavou. (R´Hell)

• - Postavu Richarda napsal scenárista a režisér Roman Kašparovský přímo pro Ondřeje Vetchého. (Terva)

• - Všechny kaskadérské akce před kamerou byly na bedrech herců - nejenže padali z velkých výšek, ale občas je vyhazovali pro změnu zase do vzduchu. Kaskadéři jim však dávali zkušené rady, aby to všichni ve zdraví přežili. Jejich fyzických služeb využili nakonec jen v těch scénách, kde šlo opravdu o život. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)