Co se týká technické stránky, hoví si Kašparovský v tom vyšším patře usychajícího stromu české kinematografie, ale to by si nesměl sám pod sebou uříznout větev místy neskutečným dějovým konstruktem a kupením podivných osudových náhod (při posledním „výletu do Anglie“ by mě čelní srážka s kamionem převážejícím králíky rozhodně nepřekvapila). Jestli autor hodlal zakrýt narušenou linearitou příběhové nedostatky, mělo to efekt spíše opačný a dramaturgie zapáchala podobně jako rozkrok uzbecké vzpěračky, co si přestala holit varlata. Nicméně pozor! Pokud v kině nebudete čekat páva, nýbrž jen obyčejného českého drozda, nemusí váš mozek sdílet neblahý sexuální osud toho Marigoldova a na Všiváky vystačí jen přiměřená dávka kritického Orthosanu. Letos muchomůrka mádlovitá snad konečně našla les, kde se jí bude dařit..(23.6.2014)

• -bad-mad-wolf-

Retard zachraňuje film a dopadá to přesně tak, jako když retard zachraňuje film. BLBĚ. Mádl každopádně výborně hraje a docela rád bych ho ve stejné roli retarda viděl někde, kde alespoň něco funguje. Všiváci jsou dílo, jehož příběh je trapně nabubřelé melodrama (melothriller..?) o osudech dvou bratrů, z nichž jeden je zoufalec a druhý kretén. Tam, kde se v jejich pohnojených životech objevují náznaky něčeho zajímavějšího, tvůrci robíjejí plynulost vyprávění necitlivě zasazenými flashbacky a scénami, jejichž smysl minul terč tak fatálním způsobem, že si sám prostřelil hlavu. Jeden příklad za všechny: Hádek souloží s dvěma děvčaty. V průběhu sexuálních hrátek nečekaně umře (?). Holky utečou a minimálně jedna z nich běží nahá ulicemi domů (?). Mádl naříká nad mrtvým a dramaticky zkrvaveným Hádkem. Na scéně se objevuje Ondřej Malý s pistolí v ruce a zahlásí "Buzny!" (?) Ve filmu je obrovská spousta scén a věcí, jejichž smysl se dá přibližně domyslet, ale takřka nikdy není skutečně vysvětlen/představen/řádně odůvodněn (o celku nemluvě). Za Mádla a docela dobře vypadající vizuál bych možná udělil jednu čestnou hvězdu, nicméně nechce se mi tak hodnotit film, který vypráví hloupě splácaný příběh dramaturgicky natolik zpraseným způsobem, že dokáže diváka přivést do paradoxního stavu mezi rozzuřeností a smrtí nudou. Slovu "komedie" v žánrové kolonce horlivě přikyvuji, přestože jsem se nepousmál ani jednou.(13.2.2015)

• BoredSeal

Po stránce děje a postav neuvěřitelná halucinace, tak jak to v Čechách máme rádi, obsazená dobrými herci hrajícími poctivě a bez pochyb naprosto bizarní postavy. V logice filmu bych byl schopen uvěřit, že se pár scén točilo někde ve vojenském táboře v Afgánistánu, asi aby nespolehlivý Vetchý nadchl některé mladé lidi k tomu naverbovat se do armády. Poprvé souhlasím s definicí "životní role Jiřího Mádla", protože už jen to, jak je role jeho významu obsazena a pečlivě zahrána, naprosto vystihuje bizár existence takového filmu.(20.1.2015)

Já bych do toho zatracování asi nešel tak přísně. Základní chybou tohoto snímku o životních eskapádách jedné rodiny je to, že si tvůrci neuvědomili, že krása je v jednoduchosti. Naservírovali nám tak propletený propletenec, že logickou reakcí na něj je, že si divák řekne: "To byla ale kravina!". Materiálu ve filmu je na celou telenovelu a vešlo se do 100 minut. Podle toho ten závěr pak vypadá. Velmi depresivní, překombinovaný, bez východisek. Teď k těm kladům. Charaktery jsou dosti prokreslené a výborně zahrané, s většinou z nich jsem se v klidu ztotožnil. Vynikající autista Mádl, Langmajer hraje svůj obvyklý "vyhořelý" part zcela bezchybně, Vetchý taky. To, že je zápletka vycucaná z prstu a tak nějak "nepatří do naší zeměpisné šířky", ještě neznamená, že film je nutně špatný. Podle mne je to tím, že jde o debut, ale své kvality film nesporně má, jen se ho prostě nepodařilo "ukočírovat". Jenom pro tu nezkušenost ho rozcupovat na kusy, to si určitě nezaslouží. Už jenom proto, že jsem na ty hrdiny musel ještě den myslet a v noci se mi útržky filmu dostaly i do snů. Kdyby byl film amrický, dostal by na databázi s klidem 70%, ale českému filmu se netoleruje nic. Takže já těch 70% v klidu dávám.(18.1.2015)

• Bobik9

Drama/Komedie? Určitě ne! Alespoň u té komedie bych byl velmi opatrný, protože vtip jsem postrádal. Jakýkoliv. Film samotný je dost slabý. Příběhově i režisérsky je to nezvládnuté. Herecky ovšem je to o něčem jiném. Vetchý, Langmajer, Vilhelmová, Voříšková, Taclík, Hádek, Janžurová a naprosto brutální retard Mádl. Herecká bomba! Hudba byla taky fajn, ale ani top obsazení se super výkony a dobrý soundtrack nezachrání ten nicneříkající scénář.(21.8.2016)

• - Po snímke eŠteBák (2012) je to druhý film, v ktorom sa spolu stretli Jiří Mádl a Ondřej Vetchý. (Johnny.ARN)

• - Filmový štáb doprovázel skutečné vojáky také při předávání daru pro místní školy, ale směl se účastnit i nácviku bojových akcí včetně obrany při napadení základny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Poslední záběry odletu hlavního hrdiny (Ondřej Vetchý) byly sestříhány ze záběrů z více míst. Odlet je natáčen na americké základně FOB Shank v Afghánské provincii Lógar. Tam ovšem není zpevněná asfaltová plocha letiště, která je vidět při záběru skrz vrtulník. (Pyron)