• troufalka

Scénář Romana Kašparovského jsem nepobrala. Normálně bývám k debutům hodně velkorysá, tady převládl chaos, jako divák jem neměla na čem spočinout. Zajímavý herecký výkon neherce Mádla.(22.2.2016)

• maverick10

Ve strižně si Roman Kašparovský počínal jako dvouletý klučina, který dostal pod stromecek sve prvni puzzle. Nebyl schopny je sestavit a tak uplynulo nekolik let a stale maly Románek, který se pysni již 12 sadou nevyřesenych sad puzzle, nakonec preci jenom vitezi. Ano sestavil sve prvni puzzle. Vysledný obrazek sice nedava smysl, no nedivte se, vzdyt to poslepoval z dvanacti sad. Vse pusobi chaoticky, nevyvazene, zmatene a lacine. Bohuzel k tomu i napsal basnicku, ktera je stejne tak chaoticka a matouci jako vsechno co Romanek udelal. Komedie / drama / thriller / rodinny / valecny / eroticky / psychologicky a dmentni. Ano vskutku pan Guiness by mel radost. Dalsi podtrzeni tragickeho ceskeho filmoveho obrazu. Tvurcum chybi fantazie a nadani. Jeste ze herci to drzi nad vodou.(12.11.2014)

Je to paradne zahrany, mile sveze natoceny a naprosto nepochopitelne blabolivy. Ale s cizim scenarem a s dramaturgem za zadkem by tenhle clovek mohl zvladnout zajimavy zanrovy veci!(19.6.2014)

Tentokrát byla zřejmě chyba, že jsem neměl ani tušení o čem bude film pojednávat. Že jsem nečetl ani stručný obsah. A tak jsem na dobrou polovinu filmu (spolu s dalšími, co film v tv sledovali se mnou) měl nejasno v tomto propleteném příběhu a jen se dohadoval, kdo je kdo a co se vlastně v té minulosti odehrálo a způsobilo rodinné rozkoly. Herecké obsazení opravdu hvězdné a pochvalné. Mohlo to být velice dobré drama o lidské zoufalosti. Některé scénáristické nápady a jednání postav mi však přišly zoufale absurdní (krom nejasného angažování slabomyslné postavy ztvárněné Mádlem asi nejvíc ono "finále se zbraní").(22.2.2016)

• Jara.Cimrman.jr

Nemám, ale opravdu nemám, rád filmy, ve kterých všechny postavy klesají do stále větší a větší žumpy života. A v tomto snímku nedělají nic jiného, tedy kromě neustálých výletů do minulosti, které alespoň vysvětlují prapodivné vztahy mezi nimi. Mne to tedy skutečně nebavilo, nicméně retardovaný Venca, šílený organizátor Olda a nevěrný paroháč Radek mi alespoň chvílemi dokázali zvednout náladu. Jinak jsem viděl pouze nesmyslné hýření hereckými esy z domácích luhů a hájů.(23.12.2015)

• - Režisér a scenárista Roman Kašparovský před natáčením sbíral zkušenosti při produkci řady českých i zahraničních snímků. Mezi nejznámější patří Wanted (2008), Normal (2009), 2Bobule (2009) či Lidice (2011). (Freshoun)

• - Nikol Moravcová, která ve filmu hraje zdravotní sestru, se kvůli roli nechala obarvit na zrzavou. (R´Hell)

• - V průběhu natáčení v pět tisíc kilometrů vzdálené afghánské provincii Lógar na základně Shank strávili filmaři celé dva prosincové týdny. Tamtéž padla i poslední klapka. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)