Apostle

• Velká Británie Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Waldir

To, že je Gareth Evans režisér, ktorý rozhodne stojí za pozornosť, nám dokázal už v The Raid. V Apostle len opäť potvrdzuje svoje kvality a jeho náramný cit pre obraz. Skvelý vizuál interiérov a exteriérov, spojený so skvelou kamerovou prácou, vytvára nie jeden “eye-candy” moment, ktorý sa divákovi zaryje do pamäte. Veľkým kladom je aj nervydrádajúca hudba, ktorá mi z nejakého dôvodu miestami pripomínala kultový The Shining. Samozrejme opäť to nie je dokonalý film, dokázal by som si to celé predstaviť s o niečo lepšou hereckou zostavou a väčšou produkciou, avšak v dnešnej dobe kedy podobné tipy hororov už nie sú v móde, môžme byť vďačný spoločnoati Netflix, že nám takéto filmové zážitky umožňuje. ()

Charlie84

Další generické thrillero mystery z netflixu, okořeněné absurdně zfetovaným Stevensem. Což nemyslím jako plus.. Živé prostředí, slušná pointa (nebo možná ne, ale očekávání v průběhu šla natolik dolů, že mě závěr potěšil), dobrý Sheen, ale úplně mimózní všechno ostatní. Takhle promrhaných 130 minut filmového materiálu se hned tak nevidí... ()

misbos

Aktuální příspěvek k tématu psychických a sociálních dopadů intenzivního zemědělství na jedince a společnost se zvláštním zřetelem na problematiku používání masokostní moučky. Evans je talent (doufám, že se DC na toho deathstroka z vysoka vys-re), herci výborný (Lucy Boynton tentokrát žádná kotelnice nezapíchne, hurá), co chcete víc? Že je to pomalý?? Hele, novej Predátor, to je hustá podívaná..... ()

Kingjiri

Nebýt Evansovi režie, nejspíš bych si Apostle ani nepustil a mrzí mě zjištění, že bych vlastně vůbec o nic nepřišel. Stopáž je hodně nafouknutá (zejména dlouhym úvodem) a když už se konečně začne něco napínavýho dít (scénka v tunelu), nabírá příběh silně fantasmagorický prvky. Nějaký gore scénky jsou sice efektní ("očista" hříšníků, zpracování potravy pro bohyni ostrova nebo závěrečnej fight), ale ujetost příběhu v druhý půlce, korunovaná divnym závěrem, je fakt velká. Sečteno podtrženo: první půlka zbytečně dlouhá a ukecaná, druhá půlka těžko pochopitelná. Za gore, filmařinu a náznaky mysteriozní atmosféry druhá silná hvězda. ()

helraiser

Děj se točí okolo jistého společenství které uctívá babiznu a rozhodně se s něčím nepáře. Tenhle film je pro mne rozhodně překvapením, opravdu mě potěšil. Perfetní atmosféra od začátku až do konce a poslední hodinka je rozhodně hodně drsná podívaná, která rozhodně není pro každého. Stopáž je sice trošku přemrštěná, ale vzhledem k tomu, že se stále něco děje tak to ani v nejmenším nevadí. Já byl rozhodně spokojenej a každý hororový fanda tento kousek jistě ocení. ()

tomik99

Začátek se slibně rozjížděl se zajímavou a poměrně normální zápletkou, nicméně posléze to sklouzlo k nadpřirozenu, což je trošku škoda. Přesto i tak mi film dost připomínal hru Evil Within, takže jsem se nakonec bavil. Celkově to bylo ale hrozně nevyrovnaný, byl by zapotřebí ještě jeden scénárista, který by vše učesal, aby každá dějová linka dávala větší smysl. Některé postavy mi přišly ploché, jejich děj nebyl dokončen či třeba jen nakousnut, ale nedočkali jsme se nějakého rozhřešení. Občas jsem měl problémy i s hlavním aktérem Danem Stevensem, který v některých scénách naprosto válel, ale někdy se tvářil jako největší zmučenec. S jeho výrazem a grimasy jsem měl velký problém. Nevím, jestli to bylo tou rolí, ale v určitých pasážích mi vadil a vybral bych do hlavní role někoho jiného. Celkově to byl tak průměr. ()

Franc1s

Režiséra mám rád, jeho Raid 1,2 je TOP akční řežba. Takže jakmile jsem viděl trailer na tenhle horor s jeho jménem, měl jsem předčasné Vánoce :) Z traileru to vypadalo na "parádní" jatka, až se mi budou kroutit prsty u nohou. No po shlédnutí filmu to zůstalo někde na půl. Jedna sekta, které žije na opuštěném ostrově, unese sestru Thomase a požaduje výkupné. Thom se tedy vydává na onen ostrov s cílem ji zachránit. Na ostrově se seznamuje s obyvateli a pomalu odkrývá tajemství a zjišťuje kdo je to ta bohyně "Ona", kterou fanatici uctívají. Po celé hodině dojde konečně na to hlavní celého filmu, a to na "vytříbené" gore a jateční scény.. Pohanská lavice, masomlýnek nebo párání majzlíkem a ještě pár dalších, patří mezi ty nejsilnější a drsný momenty, kdy si mi kroutily i chlupy v nose. Bohužel jsem na to musel čekat hodinu a někdy to byla nuda. I tak stojí za shlédnutí 7,5/10 ()

Maximilianus

Nič výnimočné. Sem tam nejaká brutalnejšia scéna, sem tam nechutná stará žena, Dan Stevens, ktorý hrá ako v Legion, kde to má ale väčší zmysel, a inak iba mišmaš. 6,3/10. ()

mira.l odpad!

Co to doprdele bylo? Proč jsem to stáh? Co jsem si od toho sliboval?!? Ne, fakt nevidím jediný důvod pro udělení jakékoliv hvězdičky. ()

ANTYCHRYST

Slušnej filmovej bizarek... Ta stopáž..je fakt nekonečná.. škoda že ty dobré scény.. přehlušuje..spousta .. mdlých .. částí.. ostrov dobrej.. vypatlaná sekta.. která skrývá něco víc.. konec už je takovej preplacanej... Drtička.. vrták..stoka.. kopí..to jsou hlavní taháky filmu...ale ta délka je fakt únavná..55% ()

ŠpetaMarek

Gareth Evans je borec. Poté co přešel z akčního výplachu na Dark knight/Volavka style s geniální akcí si dal oddech a natočil komplet něco jiného a mě to bavilo a vůbec mi to nepřišlo dlouhé. Spousta pagan hororů nezvládne přerod z atmosferického začátku do většinou over-the top závěru, ale to se tady nestalo. Výborné herecké výkony, pěkná kamera a atmosféra, trošku koření ala SAW a já mám radost. Taky mám radost, že Evans tam tu akční polohu pořád má. V momentě, kdy se něco semele na obrazovku vybouchne neuvěřitelná kinetika. Sice na pár sekund, ale zas kdyby se tam začali rubat jak v Raidu, tak by to šlo do kopru atmosférou. ()

Knor

Měl jsem hroznej problém se do toho příběhu dostat. Skoro celá první polovinu jsem se nějak nechytal a těch nudných chvil mi přišlo docela hodně. Nemůžu upřít parádní stylovou atmosféru a několik vynikajících scén, ale ty 2 hodiny mi přišli hrozně dlouhý. Na jedno podívání Ok, ale opáčko si určitě nedám. ()

JohnZ87

Zajímavý komorní počin, kterému se daří budouvat vcelku hustou atmosféru a i díky práci s napětím dokáže dokonale vtáhnout do děje. Některé gore scény jsou až zbytečně brutální (lobotomie, mlýnek) a lidem se slabším žaludkem nemusí udělat dobře - i díky tomu tohle rozhodně není film pro každého. V každém případě Apostle dokáže překvapit. Některé záležitosti zejména kolem "bohyně" a jejího poskoka se zakrytým obličejem by si zasloužily hlubší vysvětlení. 75% ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix