Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol (Cate Blanchett) se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou. Banální setkání a rozdíl ve společenském postavení obou žen ale najednou neexistují, obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou náklonností. Nevinnost prvního setkání brzy mizí a jejich vztah se rozhoří do spalujícího mileneckého poměru. Carol je ovšem vdaná žena a matka a v Americe 50. let byl vztah dvou žen společenský nepřijatelný a postavený mimo zákon. (Bontonfilm)

bosskabel

Veľmi krásny, silný a hlboký romantický príbeh dvoch, v skutku, odlišných žien. Už to tu bolo zmienené, ale tiež súhlasím s názorom, že na akom základe sa tie dve do seba zamilovali. Z pohľadu Therese to vidím ako lásku na prvý pohľad. Čo ju zaujalo? Blond vlasy, veľký kožuch, prvý dojem? Z pohľadu Carol je to zložitejšie. O Therese hovorí, že je Zhodená z vesmíru, ale keď si dám dohromady okolnosti, tak vychádzam z toho, že ju zrejme rajcuje "zajačik", ktorý jej na všetko prikývne. Alebo jej to možno istým spôsobom lichotí. Ale to ani nemusí byť podstatné. Carol na konci ide na istotu. Je od nej trúfalé, po tak chladnom odvrhnutí ponúkať životarozhodujúcu ponuku. Opäť sa len domnieva, že ju Therese neodmietne. Zlomí ju ako kus dreva. Každopádne skvelý film. ()

verca_82

Když jsem četla knížku, ještě jsem o filmu nevěděla. Mile mne tedy překvapilo, když se ke mě dostal film. A vizuální zpracování mi vyrazilo dech ... Cate Blanchett podává dle mého neskutečný výkon. Z pohledu jejích očí doslova mrazí. A Rooney Mara aka nejistá a hledající dospívající? Byla neskutečně okouzlující a naivní a zranitelná. Navíc hudba a zaíjmavě pojatá kamera. Vřele doporučuji. Především pro milovníky Cate :) ()

karelhura

Já jsem si to užil. Cate Blanchett Rooney Mara velmi přesvědčivé. Ty 4 proto že vtom přehršli komixoakčnich digitálních pi..... je to velmi výživné. (Jo a zamáčknul jsem slzu.) ()

ciapok

dokonale vytvorené 50- te roky, to bol ihneď plusový bod s vysokou hodnotou. Rooney očarujúco nevinná malá mrška, no Cate tak trochu v stand-by režime svojho potenciálu. Predpokladám, že existuje masívna základňa divákov, ktorí netrpezlivo čakali, kedy sa to už tá Cate vyzlečie a pomuchluje s dievčaťom... štve ma to, že aj režisér toto vedel a odďaľoval tento moment ako v priemernom erotickom románe. Kĺzalo to po povrchu a je vidieť, že film točil chlap. Záver - vďaka kvalitnej dobovej atmosfére 3 hviezdy. Pokiaľ by tento príbeh vsadili do súčasnosti, dve by bol top. ()

KcarlosK

Hůř zahrané lesby jsem asi ještě neviděl. Vlastně marně přemýšlím, co pozitivního bych napsal. Ono se totiž nedá mluvit ani o nějakém velkém herectví. Celé je to takové bez emocí. Což je při daném námětu docela umění. ()

cinemalover

Rooney Mara is my favorite living actress, Blanchett is nonchalant and there's too much buzz around Carol for me not to give it a try. They are great actresses and perform beautifully in this film, cinematography is amazing, costumes are amazing and it has strong cinematic moments like the ending. So what is it about Carol that is so boring. Well it's a slow-paced story with very little substance and not much really happens. After all the films like Blue is the warmest color or Danish Girl it doesn't bring anything new or controversial. It's a nice story told with elegance and style, it just didn't get deep enough with me. Podobny Film: Danish Girl, Blue is the warmest color ()

poppy75

toto bola neskutocna nuda a to je skoda....nedostatocne vykreslene,klišoidne postavy..cele to posobilo len ako hmla,v ktorej sa vynaraju cate a rooney aby si povedali lubim ta...ale zbytok-naozaj hmla....na to by stacila aj kratsia minutaz... ()

NoodlesCZ

Jedna hvězda za Cate, která je jistotka a druhá se dělí s Rooney a výpravou. Jinak naprostý souhlas s uživatelem Vančura. xDD ()

Mr.Dude

Bylo to nudný a dlouhý, ale nestalo se, že bych to vypnul a odešel do své pevnosti na stromě číst skautskou příručku jak si uvázat správně uzel kolem žaluda. Ne ne, dokoukal jsem to asi především kvůli herečce Rooney Mara, která byla tak krásná a nahá, a krásná a nahá, že díky ní to bylo i celkem povedený lesbický drama. ()

theblackswan

Cate Blanchett byla naprosto okouzlující, to je první věc, kterou musím zmínit. Dramatický příběh, který sice možná nijak zvlášť nevyčnívá, ale za zhlédnutí rozhodně stál. Obě hlavní postavy byly velice zajímavé svými (odlišnými) životy i povahově, a bylo zajímavé sledovat, jak se v kritických okamžicích zachovají. Dojemné drama. ()

Blanche13

Pomalé tempo filmu mě vyhovuje, dokázala jsem si užít to trpělivé čekání na naplnění lásky mezi dvěma lidmi, kterým je zakázáno se milovat a kterým za toto právo na lásku hrozil kriminál, vyhazov z práce a jedné z hrdinek i ztráta dítěte, což se nakonec tak docela nepodařilo. Zdánlivě idylická doba plná svazujících pravidel, kdy se z naprostých banálních vět a posunků obě hrdinky snaží přečíst pocity té druhé dokázala navodit atmosféru té doby. Podobný film Daleko do nebe, s podobným tématem, ale obohacen ještě o rasové předsudky je ze stejné doby a podobně melancholický, což umocňuje tragédii předsudků na lidský život. ()

allega

Scéna u stolu v restauraci ke konci filmu byla lepší jak v knize - naprosto úžasné herecké výkony, které při ní obě protagonistky předvedly, mě odrovnaly. Pustila jsem si tuto část asi patnáctkrát. Za zmínku určitě stojí i krásná hudba. Doporučuji si přečíst předlohu, kde je celý příběh vyprávěn pouze Theresou. ()

audrey.ley

Typická romance, tentokráte v homo kabátu, snímek rozhodně stojí za zhlédnutí, ani ne tak kvůli zápletce, ale herecký koncert Cate Blanchett a Rooney Mara se musí vidět! ()

Lockeroom

Slabé, prázdné a dlouhé. Obě hrdinky jsou zajímavé pouze tím, že jsou lesby v nesprávné době, jinak se od nich ani z celého filmu nic nedozvíme. Rooney Mara čumí celý film jak puk a nic zajímavého neřekne a Cate Blanchett má sice styl, ale pro změnu také za celý film nic zajímavého neřekne. ()

Tempter

Krom rozmáchlých hereckých výkonů obou hereček nic zaznamenání hodného. Kate se pohybovala v mezích elegantní dámy po monstrum Lesní královny ( "obstála jsem..."), Mara zase balancovala na hraně prodavačky z Kauflandu až po novodobou Audrey Hepburn. Chlapi byli za blbce. Už dlouho jsem neslyšel postavy mluvit takové bláboly a fráze. Scénarista byl buď úplný mimoň nebo tam hulili fakt dobrej matroš. V kině bych zuřil, u TV jsem jen marně hledal důvod, proč na to čumím. Nenašel. ()

nlua odpad!

hodně dní a večerů cítím, že bych je mohla strávit nějak líp než třeba trávím. Už dlouho jsem to ale necítila tak silně jako při sledování tohoto filmu. To byla taková, ale TAKOVÁ nudná otrava, že to snad není možný. Hrozný, hrozný, hrozný. člověka to úplně nutilo jít vytírat do vedlejšího pokoje... A teď vidím v popisku filmu "spalující milenecký poměr" - jestli to bylo spalující, tak leda jako kremace, fakt. ()

Bruce0659

Dlho trvalo, kým som sa dostal ku Carol a jediné, čo ma teraz teší je, že už to mám za sebou. Snímky s takouto citlivou témou majú potenciál uspieť, škoda že sa nepostavil za kameru niekto schopnejší, ale nielen režisér to nezvládol...dialógy často nudili a celý príbeh mi vlastne nič nedal. Kostýmy, hudba, hlavné herečky sú pekné, I keď Cate Blanchett vie zahrať aj viac (pokiaľ má čo hrať). Pre mňa je Carol nemalým sklamaním, ale verím, že určitú skupinu divákov dokáže uspokojiť. ()

88. Oscary - výsledky

11.01.2016

Cate Blanchett a Thor?

Cate Blanchett a Thor?

11.12.2015

Třetí díl Thora bude týmovkou asgardského kralevice se samotným Hulkem a natočí ho novozélandský režisér Taika Waititi (Co děláme v temnotách). To je samo o sobě hodně divoká kombinace, do níž… (více)