Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol (Cate Blanchett) se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou. Banální setkání a rozdíl ve společenském postavení obou žen ale najednou neexistují, obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou náklonností. Nevinnost prvního setkání brzy mizí a jejich vztah se rozhoří do spalujícího mileneckého poměru. Carol je ovšem vdaná žena a matka a v Americe 50. let byl vztah dvou žen společenský nepřijatelný a postavený mimo zákon. (Bontonfilm)

baclajean

Veľmi vlažná prvá polhodinka v podaní Cate Blanchett, potom to však začal byť naozaj dobrý herecký výkon, azda naozaj hodný nominácie na Oscara. Škoda, že Sarah Paulson sa nevyskytla v záberoch častejšie, taktiež presvedčivý výkon. ()

Scodelario

Nečekala jsem, že se, podle mě z jen dalšího lesbického příběhu, vyklube takový luxusní snímek, plný jemnosti a nádherné hudby, který nijako netlačí na pilu. Tak křehký a výřečný prakticky beze slov..kde člověku pouze stačí sledovat tváře a úplně všechno pochopí! Vynikající a stále lépe vypadající Cate s mladičkou nevinnou Rooney spolu s Toddem vytvořili skvělý tým čímž vytvořili úžasnou atmosféru pro film a tehdejší dobu... ()

sendisis

Sice jsou Cate Blanchett a Rooney Mara skvělé herečky, ale dohromady jim to nejde. Mezi postavami není žádná chemie. Film je určitě nadprůměrný, ale něco mu pořád chybí. Kladně lze hodnotit práci režiséra a že film má hlavu a patu, někde začíná a končí. Nejlepším okamžikem filmu je poslední scéna v restauraci, která vystihuje celý film. Scéna beze slov, kde slova nejsou potřeba, scéna, ve které jde o happy ending, který se sice koná, ale jen tak mimochodem, jakoby o něj vůbec nešlo. ()

ikilledjenny

A já tomu dám klidně pět hvězdiček, protože jsem si tohle malé drama užívala po všech stránkách. Nádherné kostýmy, prostředí, hudba a dokonalé herečky v hlavních rolích. Ti, kteří tu psali, že mezi nimi není žádná chemie asi potřebují brýle. Tohle moc často neříkám, ale kam se hrabe knižní předloha. Ano, je to akademická rutina, je to suverénně zahrané i zrežírované, ale má to své kouzlo. Pro mě osobně takové, že jsem to viděla již třikrát. ()

vodkasesemte

Pokud by to šlo bez toho přešívání, tak jsem ochoten jeden lesbickej film na Oscarech připustit. Bohužel tady se to nepovedlo ani pořádně zpracovat a na seznamu nominací zastupuje jen svou kategorii. Kde jsou práva černochu a zvířat? ()

IZFNP

Na prvý pohľad chladný a odťažitý film. Až neskôr divák zistí, že je to vlastne len pocit, ktorý film zámerne vyvoláva na dotvorenie efektu. Dobový vizuál vďaka 16mm filmu je presný, snímok naozaj pôsobí, akoby bol natočený v inej dobe. Herecké výkony, pochopiteľne, dominujú - Cate Blanchett ako rezervovaná dáma, Rooney Mara ako zvedavá fotografka a Kyle Chandler ako hnevlivý bývalý manžel. Pohľady a zdanlivo nevinné dotyky symbolicky dovedené na maximum. Na mňa asi príliš kultivované a bez emócií, ale rozhodne nie zlé. ()

papuchalk

Největší problém je v tom, že ony se spolu vlastně o ničem nebaví. Potřebovala bych rtěnku... půl minuty ticha... nemám cigarety... půl minuty ticha... chtěla bych být fotografkou... půl minuty ticha... začíná sněžit. a takhle celý film. Tam není snad žádný normální dialog těch dvou. Nejvíc mně probral asi ten chlápek zhruba uprostředka filmu, který prodával věcičky pro ženy, a v podstatě neměl nic co by ony dvě chtěly :D A to je asi všechno. Možná někoho dostane ta vyklidněná atmosféra, kteruo spolu holky mají, ale mě to přijde málo. To je prostě uplý základ pro takový film, ale bohužel nic dalšího nepřichází. Navíc mám asi problém s Blanchett. V této roli působí strašně odměřeně. Kdyby to hrála nějaká míň formální herčeka, mělo by to větší šťávu. Ale možná ta formálnost tam byla potřeba s ohledem na dobu kdy se film odehrává. Aby to působilo jaksi věrohodně. Dva odstíny šedi, tedy dvě hvězdy ()

Plaque

Pre tento film je príznačné číslo 2! Sledovali sme vo dvojici takmer dve hodiny príbeh dvoch lesbičiek, ako sa snažia pochopiť svoju vlastnú prirodzenosť, ktorá v 50. rokoch ešte nebola ani samozrejmá a ani akceptovaná. No inak to je o dvoch absolútne nevyužitých potenciáloch dvoch špičkových herečiek, ktoré to paradoxne herecky vybalili iba v dvojminútovej posteľnej scéne, no inak ich dvaja nekompetentní idioti - režisér a scenárista - utopili v balaste snahy o ponurosť a ťaživú atmosféru. Bohužiaľ zo strany týchto dvoch to bola skutočne iba snaha, ktorá v konečnom dôsledku vypálila v obrovskú nudu a žiadostivé očakávanie titulkov. Preto nemôžem dať ani dve hviezdy a uvažujem, či tá jedna nie je aj tak príliš. ()

blondboss

Nemožno poprieť, že sa jedná o odvážny film natočený na základe odvážneho scenára s odvážnou tematikou a poňatím lesbického vzťahu medzi dvoma ženami z rozdielnych svetov a rozdielnej životnej úrovne. Napriek zaujímavému námetu to bolo ale strašne nudné a nezáživné a veľmi často som pozeral na hodinky, kedy to skončí a kedy sa niečo udeje. Oskarové obsadenie tu možno bolo, ale inak ten film okolo mňa iba preletel a nezanechal žiadnu emóciu. Čakal som od toho určite viac, takto je to len ťažký priemer a slabé tri hviezdy. 50 % ()

solisoli

Nebolo to až také prázdne a povrchné, aj keď samotná dramatickosť tu nebola prioritná. Malo to iný, oveľa hlbší zmysel. Postoj aristokracie k bežnému človeku. Nadriadenosť vodcovskej osobnosti oproti podriadenosti a tolerancie rešpektujúcej Therese, ktorá nechala so sebou manipulovať, ako to Carol potrebovala. Tieto skutočnosti dokonale Carol zneužíva na úkor Theresi a lieči sa tak zo svojho zbabraného manželského života cez svoju obeť, ktorá je natoľko zmätená, že so sebou nechá manipulovať až do nekonečna, pretože Carol i naďalej po svojom pokračuje, aj keď už svoje dosiahla. ()

darkphoenix

Nádherný, magický film založený na pohľadoch a emóciách ústrednej dvojice. Film, ktorý nie je o lesbickej láske, ale o láske ako takej. O tom čo prináša, čo s nami robí. Úžasná nedynamická a hlavne ne-melodramatická, ale pomaly a s citom budovaná réžia. A tá hudba! Príklad dokonalého filmu, ktorý formou nemá šancu zostarnúť. Nádhera! ()

FemmeFragile

Carol patří rozhodně k mým nejoblíbenějším filmům. Těžko bych spočítala, kolikrát jsem ji už viděla, a přesto mě pokaždé dokáže něčím překvapit a znovu a znovu fascinovat. Je to úctyhodná sonda do života mladé ženy uvízlé v době, které nerozumí, a ve vztahu, v němž není spokojena. Do života jí vstupuje Carol, nebezpečně krásná, tajuplná žena, mnohem starší a zkušenější než Theresa. Divák Carol sleduje právě zbožným pohledem Theresy, která osobnímu kouzlu Carol okamžitě propadne a jejíž svět se od té chvíle točí jen okolo rukaviček, které si Carol zapomene na pultu vánočně nazdobeného hračkářství. Její touha Carol poznat osciluje mezi dětskou naivitou, patologickou obsesí a náboženskou extází, je krásná a dojemná i děsivá zároveň. Jejich vztah, který se od té doby rozvíjí, je intenzivní a jedinečný, někdy spalující a zhoubný, tak hluboký, až to někdy nejde unést. Myslím, že přesně takhle se dá popsat i můj vztah k tomuto filmu: každou jeho vteřinu si vychutnávám jako zakázané ovoce, ale někdy je mi při něm tak těžko u srdce, že se na něj nemůžu dívat už ani minutu. Sledovat Carol je jako vrazit si nůž mezi žebra a s extatickým požitkem jím v ráně otáčet. Děsí vás to, ale nemůžete přestat. Carol budete buď nenávidět, nebo z hloubi duše milovat, stejně jako její knižní předlohu, která je podobně transcendentním zážitkem. Nic mezi tím ale neexistuje – na tenhle film zkrátka nelze mít nevyhraněný názor. ()

wick

Slabota...na to jaké má hodnocení na rottent., to byla jedna velká nuda. Škoda, Cate B. mám hodně rád, ale kde scénář nic nenabízí, není co hrát. ()

black8

Krásny film. Cate a Rooney sú nadané a nádherné herečky, ktorým tú zaľúbenú chémiu verím bez akýchkoľvek námietok, pri kreovaní jednotlivých scén je medzi nimi okrem spomínanej chémie aj akási prirodzene pôsobiaca spolupráca. Veľmi príjemne tam vo vedľajšej role sekundovala Sarah Paulson, kamarátka Abby, ktorú by som dopriala každej žene. Nádherná hudba, kostýmy, dôraz na maličkosti, to veľavravné ticho, pohľady, dotyky... Kdesi som čítala, že ten prvý dotyk, kedy Carol položí svoje ruky na ramená Therese, by mohol byť nominovaný v kategórii Best kiss a áno, mohol by ju aj vyhrať, je totiž ako všetko medzi nimi dvoma electrifying. Toto je film, ktorý lesbickému svetu chýbal a je to len ďalšie plus, ak ten zvyšný svet v ňom nájde niečo pre seba, veď ako protagonistky a režisér viackrát zdôraznili, film je o láske a tá je univerzálna. A v tomto lesbickom filme láska víťazí a nezavadzia tam príliš ani žiaden muž (ako sme boli napríklad svedkami v Kids are alright), je tam vynechaný mužský voyeristický pohľad (akému sme boli svedkyňami v Adele) a Carol sa ešte aj tak statočne rozhodne byť sama sebou, čím dáva odkaz všetkým nám menej odvážnym. Vlastne ani nemôžem uveriť, že takýto film existuje. Pozriem si ho ešte aspoň 20x a verím, že ešte niečo nové odhalím. ()

sonule36

Okouzlující Cate Blanchett, herecké výkony dvou hlavních postav naprostá pecka! Nebála bych se o procentuální navýšení alespoň tak o 20% :) ()

Fjera

Film mě velmi zklamal. Mezi herečkami očividně nebylo žádné napětí nebo přitažlivost a kvůli tomu mě snímek nebavil. Herecké výkony bohužel podprůměrné, což u Cate Blanchett vůbec nechápu. Možná se až příliš držela nezajímavého scénáře. Škoda. ()

Gregor_Samsa

Mohlo to být zoufale nudně melodramatické a herecky přehrávané, ale nebylo. Stejně tak to mohlo být neuvěřitelné, nereálné, nepředstavitelné – a rovněž nebylo. Bylo to: lidské, citlivé, uvěřitelné; pozvolné, občas lehce úsměvné; s emocemi; o lásce. Když je člověk mladý, tak potřebuje rozumět, ptá se, hledá odpovědi; o deset let později přijímá zvraty života bez otázek a marného přemýšlení. Za tu poslední scénu jsem rád, moc... [80%; 2016-04-27 CinemaCity Nový Smíchov] ()

anti.rybka

Jediným mínusem filmu je jeho děj. Přes zajímavý námět a dějovou linii jsem měla pocit, že scény a dialogy mají trhliny, které kazí celkový dojem z příběhu. Což je škoda, jelikož jinak je film perfektně propracovaný, skvělá kamera, dokonalá hudba a vynikající herecké výkony (což není u herečky jakou je Cate Blanchett nic neobvyklého). ()

88. Oscary - výsledky

11.01.2016

Cate Blanchett a Thor?

Cate Blanchett a Thor?

11.12.2015

Třetí díl Thora bude týmovkou asgardského kralevice se samotným Hulkem a natočí ho novozélandský režisér Taika Waititi (Co děláme v temnotách). To je samo o sobě hodně divoká kombinace, do níž… (více)