PeteBuck

Tak ja Vám neviem, ľudia. Ja som z tejto komédie zas až tak vo vytržení nebol. Námet skvelý, herci vybratí tak isto dobre, tak v čom je problém? Funesove zábery sú skvelé, Bourvil je nudný a z blba, čo sa správa pri riadení auta ako slon v porceláne, sa na konci stáva až príliž rýchlo prechytralý hajzlík. Je to dosť natiahnuté, minutáž prepálená. Skvelé scénky sa hrozne často striedajú s nudnými. Funesa mám strašne rád, ale toto mi zasa až také skvelé nepripadá. ()

xander

Táto komédia nieje prekvapujúco príliš blázniva a dominuje v nej Bourvil a nie Funés. Kedˇ nieje na scéne Funés nieje film príliš vtipný, čo ale nieje Bourvilova chyba ale chyba scenáristov. Výsledkom je len dosť priemerná komédia , ktorá bola pre Funésa asi iba oddychom po skvelom Fantomasovi a Zˇandárovi zo Saint Tropéz a príprava na majstrovský Veľký flám, taktiež s Bourvilom. ()

P@\/EL

Docela dobrá francouzsská komedie se spoustou srandovních situací, za což vděčí hlavně skvělým hereckým výkonům, ikdyž zde Louis nedostal až tolik prostoru. Zápletka je taky povedená, děj nabízí neustále nějaké dobrodružství a změnu prostředí, takže film nenudí. Závěr vypadá taky na to, že je dobře promyšlený, nicméně úplně poslední, hodně přiblblá scéna mi zkazila dojem z celého filmu. ()

Allein4

Geniální komedie, kde Louis a Bourvil září od prvního momentu do posledního. Obzvlášť například scénka s nabouraným autem a hláškou "to je úplně normální nehoda" je k popukání. Film obsahuje i vtípky a gegy, které by Vás ani v životě nenapadly ("ale pozor, to je můj klobouk"). Jen teda Louis jako pašerák...to jsem nečekal. ()

navel

Film, který stárne a pokud si mám vybrat, tak Bourvil ztvárnil lepší ufňukánky a Funés choleriky (např. velký flám). ()

Kivis

Jeden ze zásadních filmů Funésovy kariéry. Já ho paradoxně viděl až jako jeden z posledních. Řada gagů je vymazlených k dokonalosti a pár z nich určitě patří do Funésova zlatého fondu (telefonát na benzince, první setkání dvou hlavních hrdinů,...). Ta omáčka mezi ale sem tam trochu pokulhává. Film na hranici tří a čtyř hvězdiček, vidět ho v kině při premiéře, asi mu napálím plný počet, takže zaokrouhluji nahoru za to, že stejně jako většina Funésových filmů, zas až tolik nezestárl, i když se ve filmografii nejlepšího komika všech dob najdou i nadčasovější. ()

zeromen

Nemůžu si pomoc ale staré francouzské a italské komedie, jsou prostě nejlepší. A Funés opět nemá chybu akorát my tam moc nesedí Bourvil a neméně podařený konec. Jinak špica. ()

Nataniel73

Skvelá francúzska krimi komédia na čele s perfektným Luis De Funésom, ktorému výborne sekundoval Bourvil. Zápletka s pašovaným tovarom (zlato, diamanty) v nablýskanom Cadillacu začína v talianskom Neapole a vrcholí vo francúzskom Carcassone. Počas bláznivej cesty si má možnosť divák vychutnať krásy Talianska a francúzskej riviéry. Dobráčisko za volantom zažíva jeden bláznivý deň za druhým a až po istom čase mu dochádza, že je zneužitý mafiou. Funés v roli mafiánskeho bossa predvádza svoje typické grimasy a cholerické výbuchy. Protipól je pokojný a život s nadhľadom berúci Bourvil, ktorý si svoje postavenie mafiánskeho komplica do sýtosti užíva. Divákovi utkvie v pamäti hneď niekoľko scénok typických pre filmy s Funésom (kontrola auta v garáži s maskovaným automechanikom, bitka dvoch mafiánskych gangov pri nádhernej fontáne, scénka so žiarlivým kaderníkom, či sprchovanie a prenocovanie v campingu). Proste bláznivá jazda, ktorú si užije každý milovník francúzskych komédií šesťdesiatych rokov. A jeden z top filmov s Funésom v hlavnej roli. 85% ()

andy60

Vydržet se to dá, ale na žádné famfáry to není. Funes - tentokrát jako hajzlík, je zde zastíněn prosťáčkem Bourvilem, kterého využije k pašování heroinu a zlata do Itálie. Na téhle zápletce je postaven celý film, kterému by prospěla kratší stopáž. ()

bloks

Menej vysielaný film od Funesa, ktorý je významný tým, že tu hrá ďalší skvelý komik Bourvil, ktorý sa úplne hodí do role nešťastníka. Vzájomné strety oboch hercov sú plné energie a výborných hlášok, ako napríklad, hneď na začiatku - pri zrážke áut. ()

Oxytocin

L. de Funes v roli gangstera, který se chce zmocnit Cadillacu s diamanty a Bourvilem v roli trouby (ksicht a herecký úm na to má :) ), v mém nejoblíbenějším filmu s nimi. "Podepsán SSSS Sarojan." ()

mistr97

Smolař je dalším filmem, kde exceluje Louis de Funes. Z jednoduchého nápadu se stal plnohodnotný film, do kterého se vešla spousta humorných situací. Bohužel musím napsat, že mě moc nezaujal Bourvil. Asi to není úplně jeho výkonem, spíše jeho rolí, kde hraje až příliš velkého naivu. Film mě ale určitě baví a rád si ho jednou za čas pustím pro jeho uvolněnou atmosféru a pro Funesovy komické výlevy. 70 % ()

Sejkorka

Fuňézovka, která nebyla v kinech ve "zlaté době" mého dětství (Tonoucí se stébla chytá, Senzační prázdniny, Fantomas ....) Koukali jsme včera s vnoučkem a byla to rodinná zábava. Dobrý je závěr, poslední půlminuta najednou s titulky. Co šeptá Fuňéz Bourvilovi ? No asi o moc košer rada nebude. ....... Milý, a tak trochu nešťastný smolař, Antoine Maréchal jede na dovolenou do Itálie , ale auto mu nabourá boháč Léopold Saroyan se svým Rolls-Roycem. Jako zadostiučinění mu bohatý gangster nabídne cestu do Bordeaux bílým vozem značky Cadillac.  ()