Autogram

Nie je to film na popukanie od smiechu, skôr ako slabší priemer. Vtipných scen je pomenej, a asi to je spôsobené aj prehnanou dĺžkou filmu. Čiastočne sa dá chapať ako prehliadka talianskych miest, to bola v tom čase taká povinna jazda. ()

Han22

Smolař je film, který jsem v dětství neviděl a od kterého jsem čekal další Funésovku. Bohužel Louis de Funés zde hraje pouze vedlejší roli mafiána a hlavním hrdinou je zde Bourvil. Ten hraje prosťáčka který má nevědomky propašovat cadillac nacapný po střechu kontrabandem. Sice to zvládá bez problémů, ale k srdci mi moc nepřirostl ani on, ani film ve kterém se dohromady nic moc vtipného nebo dějového nestane. Nejlepší scény (autoopravna) má beztak Funés. ()

Zagros

Po dokumentu Bláznivá dobrodružství Louise de Funese jsem dostal si chuť doplnit některé z jeho filmů, co jsem zatím neviděl. Jako první šel na řadu Smolař, kde si střihl spolupráci s Bourvilem a moc se jim to povedlo. I když je to spíše odlehčenější komedie na jeden večer. Ve Smolaři nejde o příběh, který je banální a slouží spíše jen jako kostra k navěšení jednotlivých scének a gagů. Ty jsou to hlavní, proč se má cenu na Smolaře dívat. Některé z gagů jsou excelentní, některé jsou ovšem jen průměrné a bohužel občas jsou ve filmu i slabší místa jako výplně mezi vtipnými scénami. Přesto mohu dát lepší tři hvězdy a doporučení na pohodovou a nenáročnou komedii. Škoda jen, že spolu Bourvil a de Funese nestihli pracovat častěji. Jdu si s chutí zopakovat Velký flám. ()

Paity

Louis de Funés toho natočil hodně a hodně z toho lepšího než je právě Smolař. Já dávám průměrné ale solidní tři hvězdy. ()

Ripley

Námět není špatný,ale kdyby tam nehrál Funes,tak to asi vypínám po půl hodině.Scény s ním jsou to nejlepší z filmu.Není mi jasné proč byl Bourvil ve Francii tak oblíbený.Nepřišel mi ani sympatický a nebyl ani vtipný.Věřím tomu,že kdyby jeho roli hrál Pierre Richard,film by v mém hodnocení dopadl mnohem lépe.Přesto má film mnoho nezapomenutelných gagů a pozornost udrží. ()

Sairina

Odpočinková komedie u níž se člověk chytá za hlavu, když vídí, jak z bílého cadillacu upadávají cenosti. ()

Greedo

Z tohoto filmu jsem si odnesl ůsměv z postupného"opravování" auta, které veldlo k postupnému vyhazování pašovaných věcí. A scéna se stanem stojí taky zato. ()

ThomasCrown

Funés nehrá toho typického nerváka na akého sme zvyknutí, ale je príjemné vidieť, že vtipom prekypuje tak či onak. Významne k úspechu prispel aj Bourvil a títo dvaja velikáni si navzájom skvele sekundujú. Príjemným spestrením je aj malá rola "žandárov", ktorí si stoja za svojou povesťou. Túto skvelú kombináciu ešte dotvára prekrásne prostredie Talianska a Francúzska a máme road movie ako vyšitý. ()

Rozjimatel

"Dáte si raňajky, páni?" "No pravdaže. Tri kávy." "Ale bez cukru."     Klasická francúzska komédia s dosť otrepanou a plytkou zápletkou a so značne zvetranými fórmi. Humor je dnes až na pár výnimiek (kulturista, Saroyan opravuje auto, tri kávy) nevtipný, miestami až trápny, postavený na typických opičkách Funèsa a nahlúplo sa škľabiacom Bourvilovi. Sklamaný som aj z hudby slávneho Georgesa Delerueho. Film na mňa pôsobí dosť vyprázdneným dojmom (zápletkou, emóciami, vtipom), vrcholné dielo Gérarda Ouryho (aj Funèsa s Bourvilom) nasleduje až o rok (Veľký flám (1966)). ()

filipvrbik

Už jsem to kdysi dávno viděl, asi ještě dřív než jsem měl účet na ČSFD, takže jsem to hodnotil až dneska.. Je to výborná krimi komedie, dobře natočená, skvěle zahraná, co víc si může člověk přát...80% ()

Mikino00

I když jsem čekal více, tak bylo vymyšleno pěkně, hlavně Bourvil exceluje, ale čekal jsem trochu vtipnější scénky a větší prostor pro Funese. ()

reich

Odpočinkový film, který nikdy neurazí, tak by se asi dal nejlépe shrnout.. Navíc obsazen geniálními herci jako byl Bourvil či Louis de Funès. Co bych vytkl je to, že film je zbytečně dlouhý a některé pasáže jsou docela zbytečné. Každopádně i tak má, co nabídnout. 60% ()

allebra

Skvělá komedie, mimo jiné scéna ve sprše neměla chybu! Viděno v restaurované verzi s originálním dabingem, takže naprostá spokojenost! ()

Narciska

Nemyslím si, že je to komedie horší než další slavné francouzské komedie 60. let, je však pro mě dokladem, že neviděna kdysi a společně s někým, v mém případě to bývala sestra, kdy se to směje vždy lépe a tak často, že hlášky se stanou prakticky součástí rodinného koloritu, už to není ono. Za 50 let se změnil film, svět i já a jen málokterý film dokáže ten vývoj přestát. ()