Colonist

Uběhlo tak sedm let, co jsem tento film viděl poprvé, takže mé vzpomínky na něj byly mlhavé, ale pamatoval jsem si, že to byla zábava. Nyní, když jsem ho po sedmi letech viděl, tak jsem si uvědomil, že jsem si to pamatoval celkem dobře. Je sice pravda, že Funés má mnohem lepší komedie a bez něj by byl ten film o třídu horší, ale i Bourvil se snaží a ačkoliv je jeho romance v Římě s manikérkou naprosto zbytečná a někdy i nudná, tak mi vůbec nevadil. Je to takový sympatický trouba. V jeho scénách sice není tolik legrace, jako s Funésem, ale to nevadí. Protože ty Funésovy scény jsou parádní - například socha "ruce vzhůru", přehazování zbraně na útesu, sprcha v kempu,...Vše navíc jako vždy vyzdvihuje skvělý český dabing pánů Filipovského a Brudera. Jsou to sice slabší čtyři hvězdičky, ale film je příjemná oddechovka, která se ovšem musí vidět jednou za čas. Fantomas se každý půlrok v TV neomrzí, tohle nejspíš ano. Mimochodem taková zajímavost - dva četníky na hranici hrají stejní herci, kteří hráli četníky Tricarda a Berlicota v sérii četnických komedií s Funésem, kde sloužili právě pod jeho vedením. ()

Frenegonda

Bourvil versus Louis de Funes. Geniální spojení. Bourvil ve své typické poloze naivního dobráka a Louis zase ve své poloze cholerika. De Funes měl strach, že ho Bourvil převálcuje. Funes měl za sebou teprve své první úspěchy kdežto Bourvil už byl mostre sacre....Jenže film čerpal z toho jak jsou rozdílní a proto funguje dokonale... dodnes. ()

dyfur

Moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo vo Francúzsku: Bordeaux, Carcassonne, Les Arcs, Menton, Paríž a Saint-Raphaël. A tiež v Taliansku: Neapol, Pisa, Rím, San Gimignano, Sutri a Tivoli. ()

Martin741

Spojenie dvoch perfektnych komikov Funes (hajzlik) a Bourvil (naivka) nemoze predsa dopadnut spatne, hlavne, ked sa rezie chytil Gérard Oury. 92 % ()

MrPierc

Moc dlouhé na tak málo gagů, ale přesto Funés nezklamal a jeho scénky hodně pobaví. Jako například jeho obdivování kulturisty ve sprše nebo fackování svých kompliců ()

tomtomtoma

Velmi vtipná a zábavná komedie, kde gangster Leopold Saroyan (vynikající Louis de Funés) najme naivního Antoina Marechala (Bourvil) k převozu auta z Neapole do Bordeuax, které je napěchováno kokainem, zlatem a diamanty z velké loupeže. Saroyan je nádherně ďábelsky výbušný a jeho humor eskaluje, například, když si sám opravuje auto, nádherně vše diriguje, všechny komanduje a nesnáší odpor. Marechal je trouba, mlsný kocour, který nikdy nedosáhne svého, i když si myslí, že má nadosach krásky Ginu (Alida Chelli) a později Ursulu (Beba Loncar), postupně svou naivitou přichází skoro o všechny kontrabandy, i ženy a jeho humor je spíše rozvleklý, takový bodrácký. Do toho samozřejmě vůdce druhého gangu, který chce vše pro sebe, Kokta Mickey (Venantino Venantini). A dva četníky zde hrají Guy Grosso a Michel Modo z Četníků. Ale celkově je to velmi zábavná, místy napínavá a výbušná komedie, kdy vyjde najevo, že není nejlepším nápadem najmout na důležitý úkol naivu, který si myslí, že je na výletě. ()

Martrix

Tato rádobyztřeštěná gangsterka dojíždí už na český název, který měl správně znít Trouba, Ťulpas nebo Hlupák... . Bourvilova postava totiž rozhodně smůlu nemá, dokonce není ani tím hlupákem. Za toho ho mají mylně gangsteři. Ty odsoudil scénář k neschopnosti (měla to být komedie), takže i když se odehrává honička, bitka, nebo přestřelka, působí to dost pitomě (víte, že nikoho nezabijí). Navíc Funés mi jako záporák moc nesedl. To je ale dáno tím, že mám nakoukanou skoro celou jeho filmografii, takže vím, že se našel v jiných polohách a že líp fungoval jako sólista, kterému někdo nahazoval. Nenadál bych se že to někdy napíšu, ale tady byl Funés tak nějak navíc. Jeho roli mohl hrát kdokoliv a on se pro změnu do té hlavní nehodil. Byť nápad špatný není, jako směs gangsterky a komedie to moc nefunguje, takže za mě je to zatím jedna z nejslabších funesáren. ()

Juto

Je to zábavná jazda a nie je čas nudiť sa. Niektoré scény sú skutočne zábavné (scéna so sprchou od Louisa de Funesa je klasická). 7/10 ()

zombkiler

Bourvila a jeho pisklavý hlásek jsem si neoblíbil ale zde to opět stojí na skvělém Louisovi a bláznivých situacích, které jsou zde mnoho. ()

sator

Takový dětsky naivní filmeček, který dnes už asi nenadchne...Některé scény už jsou ale legendární.. ()

vesper001

Smůla, stejně jako štěstí, má ve zvyku přihlásit se o slovo v neočekávaném okamžiku – jako hrábě v trávě. A perly, které se najdou později, bývají větší než ostatní. ()

dr.fish

Bourvil a Funes jsou výborný pár. Jejich nejlepší film je bezesporu Velký flám. Tato gangsterka je poměrně povedená, i když kvalit Velkého flámu nedosahuje díky řadě hluchých míst. Když už to ale začíná nudit trochu moc, začne se vždycky něco dít, pár fakt povedených gagů to vše napraví. Slušná komedie, kterou si ale do filmotéky nezaložím. Něco tomu přece jen chybí. 70% ()

otík

Zábavná komedie především ve svých detailech, občas děj ztrácí tempo, ale jako totální oddechovka to rozhodně obstojí. ()

noriaki

Situační komedie na dva způsoby, aneb Bourvil a Louis de Funès spolu v jednom filmu. Nemůžu se ubránit dojmu, že kdyby dostali každý svůj vlastní snímek napsaný jim přímo na tělo, tak by místo tohle téměř dvouhodinového roztahaného zklamání vznikly dvě výborné taškařice. Především postava druhého jmenovaného pro svou roli vyloženě trpí, a to i když je on ten vtipnější, a po všech stránkách zajímavější. Tříhvězdičkové hodnocení je vzhledem k obou velikánům francouzské komedie možná nelichotivé, ale naprosto zasloužené. ()

mirec88

Vtip a rehot od začiatku do konca s niektorými geniálnymi scénami - telefonát "vzdialenému" Saroyanovi, scéna v sprche, samozrejme automobilové naháňačky a vôbec všetko. Funés sa tu síce ešte bál Bourvila, aby ho herecky nepresiahol, ale vo Veľkom fláme už bolo vidieť, že si perfektne rozumeli. ()