Četník ze Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez

The Troops of St. Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Četníci 4ever! Prostě klasika! Fenomenální francouzský počin, Četník ze Saint Tropez, shledávám jedním z nejvtipnějších a nepříjemnějších filmů všech dob! Nesmrtelný Louis de Funes ve své životní roli a zdatně mu sekundující Galabru, Marin, Lefebvre a spol. Lepší sestavu četníku jsem jakživ neviděl! Celý film je navíc situován do velmi příjemného prostředí a je napěchován legendárními scénami a kupou hlášek! Třešničkou na dortu je ona legendární znělka! Paráda! 5 hvězd.(1.3.2011)

Kto by nepoznal žandára. Najlepšia francúzska filmová séria. Žandár zo Saint Tropez je krásna francúzska komédia sedemdesiatych rokov, v ktorej nás neskutočne bavil Louis de Funés svojim neoceniteľným humorom a mimikou. Pre Francúzsko bol Louis komik asi ako Leslie Nielsen pre Ameriku. Dobrý výkon podal tiež dabér - nezabudnuteľný F. Filipovský, ktorého hlas bol veľmi podobný. Odporúčam ako veľmi dobrú komédiu.(9.12.2012)

První díl rovná se díl nejlepší, nejvtipnější a nejoriginálnější. Právě tahle role udělala z Luise de Funése nesmrtelného. On a jeho podání Cruchota je jedinečné, to jak dokáže podlézat svému nadřízenému a zároveň peskovat a terorizovat ostatní s nižší šarží je nenapodobitelné, takhle by to asi nikdo jiný nezvládl. Určitě k tomu přispěl i dokonalý dabing Františka Filipovského, který naprosto sedí. No a ten policistický zátah na nudisty je nazapomenutelný.(3.4.2007)

Legenda...? Legenda...:) Proč? Protože....>> jeptiška, petanque scéna, scény s celou přípravou na přepadovku nudistů, poskakující traktor, tanec s elpíčkem před obličejem, zachumlání se do prostěradla, hra na slepou bábu, duli duli duli saint-tropez, popis řidiče v červeném mustangu, zprd zkrachovalému básníkovi a vůbec..... jako dítě jsem si našel svoje gagy, teď najdu taky, i když už je to mírně ohrané, ale tu genialitu Funésovi já upřít nemůžu. Rozesměje spolehlivě...:)(2.3.2009)

Musím (s hlbokým zármutkom) skonštatovať, že "žandárománia" a zábava okolo tohto Funèsovho fenoménu je čistým priemerom, resp. ľahučkým nadpriemerom. A nielen táto sága, všeobecne zjednodušené "kultizovanie" či "mýtizovanie" komédií býva jedným z tradičných iluzórnych klamov filmografie. To, na čom sme sa kedysi všetci zabávali mi dnes vôbec nesedí, na dobrý gag sa čaká dosť dlho a herecké prehrávanie je na bežnej koľaji. A chýba poriadna krimi zápletka! Toto nemá ani na Hitchcockovo Chyťte zlodeja, ktoré patrí do majstrovej druhej či tretej desiatky. Nezachránia ani nostalgické songy. Tvorcovia mohli viacej obkukať čo to z filmu Niekto to rád horúce alebo niečo na ten štýl...(1.8.2014)

• - Celá série se mimo jiné natáčela na Azurovém pobřeží. (Pierre)

• - V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (otliksamuel)

• - Auto miliardáře Fergusona (Giuseppe Porelli) je Ford Mustang, auto matky představené Citroën 2CV, auto Nicolin přátel Buick Roadmaster Convertible z roku 1947 a auto, ve kterém přijede k pláži rotmistr Gerber (Michel Galabru), Jeep Hotchkiss M-201. Traktor, ve kterém jezdil Cruchot (Louis de Funès), je Renault D22. (otliksamuel)