Četník ze Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez

The Troops of St. Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Neotřelý a téměř legendární příběh.... Jasně nejlepší četník z celé série. Louis de Funés je naprosto fantastický a pokaždé když znovu a znovu sleduju tento film tak mě něčím novým překvapuje. Nezapomenutelná část Francouzské kinematografie --- Kdyby stará švadlena mé ženy žila… - To by nepřežila(8.10.2006)

Uprostřed jednoho obyčejného dne dostihne četníka Cruchota (Louis de Funes - František Filipovský) zpráva o jeho povýšení a převelení do přístavního městečka Saint Tropez. Ihned po příjezdu na své nové působiště způsobí Cruchot ve městě rozruch, ať již množstvím rozdaných pokut nebo i krásnou (leč nesmělou) dcerou. A právě ta se dá dohromady s místní bandou, a nechtíc skříží cestu bohatému Fergussonovi, který z místního muzea ukradl obraz Rembradta (a díky shodě náhod podezření padá právě na Cruchota). Ten se musí pěkně otáčet, aby darebu dopadl a očistil své jméno ... První díl z proslulé (alespoň u nás) série o četnících, známé hlavně postavou Cruchota, malého ale o to agilnějšího četníka - zmatkáře. Toho perfektně ztvárnil Louis De Funes, a ještě lépe nadaboval František Filipovský (zkusil jsem si četníky jednou pustit v originále, ale tím ztrácí minimálně polovinu svého glancu). Sice se na filmu již podepsal zub času, ale i tak se vždycky dokonale bavím, hlavně úžasným honem na nudisty, ten nemá chybu!(22.11.2003)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v juhofrancúzskom mestečku Saint Tropez. Scény zo žandárskej stanice sa nakrúcali na Place Blanqui a zábery z nábrežia na Quai Jean Jaurès 7. Prístav, kde kotví jachta Olnico, ktorú má prenajatú američan (Giuseppe Porelle), sa nachádza v Saint Tropez a menuje Quai Suffren. Okrem iného sa natáčelo tiež v ateliéroch Riviera v Nice. (dyfur)(11.11.2014)

"Sem se mi dívejte. Vždycky sem." Nástup strážmistra Cruchota byl impozantní. Žádný zločin zkrátka nesmí zůstat nevyřešen a je jedno, zda se jedná o kradenou drůbež, pytláctví nebo zákeřné nudisty. Od Cruchota se zkrátka dá hodně naučit a já jsem rád, že mi vysvětlil kontradikci zásady a nacvičil se mnou klešťový obchvat. S Cruchotem prostě je zábava, jeho fantazírující dcerka Nicole je k zulíbání, buzerovaní četníci nemají chybu, jeptišku za volantem vyslal na silnici sám Bůh a pokud se jednou vydám na francouzskou riviéru, tak jedině s písní Dou-liou Dou-liou Saint Tropez na rtech.(27.4.2018)

V 70. letech patřily "četnické" komedie k tomu nejlepšímu, co se u nás promítalo. Dneska už je jejich humor trochu vybledlý a ohraný, ale přesto ještě dokážou pobavit další diváky z mladších generací. Já se u nich spíše jen shovívavě usmívám, i když se přiznám, že dabing F.Filipovského je stále nakažlivý.(10.8.2002)

• - V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (otliksamuel)

• - Role strážmistra Cruchota byla původně nabídnuta tehdy velice populárním komikům Darrylu Cowlovi a Francisu Blanchovi. Oba odmítli a tak režisér Jean Girault mohl obsadit svého přítele, tehdy ještě neznámého, Louise de Funese. (fandalehy)

• - Celá série se mimo jiné natáčela na Azurovém pobřeží. (Pierre)