Četník ze Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez

The Troops of St. Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Uprostřed jednoho obyčejného dne dostihne četníka Cruchota (Louis de Funes - František Filipovský) zpráva o jeho povýšení a převelení do přístavního městečka Saint Tropez. Ihned po příjezdu na své nové působiště způsobí Cruchot ve městě rozruch, ať již množstvím rozdaných pokut nebo i krásnou (leč nesmělou) dcerou. A právě ta se dá dohromady s místní bandou, a nechtíc skříží cestu bohatému Fergussonovi, který z místního muzea ukradl obraz Rembradta (a díky shodě náhod podezření padá právě na Cruchota). Ten se musí pěkně otáčet, aby darebu dopadl a očistil své jméno ... První díl z proslulé (alespoň u nás) série o četnících, známé hlavně postavou Cruchota, malého ale o to agilnějšího četníka - zmatkáře. Toho perfektně ztvárnil Louis De Funes, a ještě lépe nadaboval František Filipovský (zkusil jsem si četníky jednou pustit v originále, ale tím ztrácí minimálně polovinu svého glancu). Sice se na filmu již podepsal zub času, ale i tak se vždycky dokonale bavím, hlavně úžasným honem na nudisty, ten nemá chybu!(22.11.2003)

Početí a porod v jednom velmi úspěšné série o boji zákona s kriminalitou. Jenže já jsem stále přesvědčen, že kdybych film(y) viděl v původním znění bez dabingu, celá série by ztratila velkou část svého kouzla...a proto nedám nikdy plné hodnocení. Francouzi by měli Filipovskému minimálně koupit nějakou pěknou jachtu v Saint Tropez, jinak by v české kotlince s Fuňésem nikdy tak neprorazili.(16.1.2008)

Filmová legenda nejen francouzské komedie. Několikrát uváděný film na televizních obrazovkách. Takže předpokládám že zná Četníka každý. První díl je samozřejmě nejlepší. Přibývajícími reprízami si dokážu vychutnávat i malé postavičky, např. toho troubu co spí na vinici a jeho větu "Tak koukám že teďka fasujete parádní služební vozy". V Saint Tropez je opravdu moc hezky. Sám jsem tam byl a viděl proslulou četnickou stanici.(18.5.2007)

Kdykoli se řekne Louis de Funés je vždy zaručena skvělá zábava. A četník ze St. Tropez jen toto pravidlo potvrzuje. A pokud ho dabuje pan Filipovský je to teprve to pravé. Přijde mi jako velká škoda, že zemřel dříve než nadaboval všechny filmy L. de Funése. Třeba taková Zelňačka už má dabing jiného pána, bohužel si nepamatuju jak se jmenuje) a prostě to ení ono. I když je to jinak skvělý film. Ovšem četník a všechny jeho díly jsou plné žertu a pobavení snad pro všechny a první díl je rozhodně nejlepší. Kdyby šlo, objevilo by se tu i 7 hvězdiček :)(27.12.2009)

Legenda...? Legenda...:) Proč? Protože....>> jeptiška, petanque scéna, scény s celou přípravou na přepadovku nudistů, poskakující traktor, tanec s elpíčkem před obličejem, zachumlání se do prostěradla, hra na slepou bábu, duli duli duli saint-tropez, popis řidiče v červeném mustangu, zprd zkrachovalému básníkovi a vůbec..... jako dítě jsem si našel svoje gagy, teď najdu taky, i když už je to mírně ohrané, ale tu genialitu Funésovi já upřít nemůžu. Rozesměje spolehlivě...:)(2.3.2009)

• - Ford Mustang byl poprvé ve Francii představen v tomto filmu. (otliksamuel)

• - V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (otliksamuel)

• - Četnická stanice, kde se natáčelo, se v šedesátých letech stala turisty nejvíce fotografovaným objektem v letovisku Saint Tropez. Za tuto popularitu vděčí slavné filmové sérii. (WolfR)