Četník ze Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez

The Troops of St. Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Seria Cetnikov a Fantomasov patria u mna medzi najoblubenejsie komedie s Funesom a preto som si musel zopakovat neuveritelny komicky talent tohto herca, vdaka ktoremu sa bavim aj dnes. Avsak dost velku zasluhu mal hlavne dabing Františka Filipovského, bez ktoreho si Funesa neviem ani predstavit... 28.07.2010 ______ Louis de Funes - (Strážmistr Cruchot) +++ Jean Lefebvre - (Fougasse) +++ Michel Galabru - (Rotmistr Gerber) +++ Genevieve Grad - (Nicole Cruchotová) +++ Christian Marin - (Merlot) +++ Daniel Cauchy - (Richard) +++ Hudba: Raymond Lefevre +++(28.7.2010)

Musím uznat, že milý strážmistr Cruchot vstupuje na scénu sluncem zalitého přímořského letoviska rázným krokem četníka bez bázně a hany, který si dokáže poradit v každé ze zapeklitých situací ... které speciálně pro něj scénář a režie rukou společnou a nerozdílnou nachystali. Pokud se snad domnívali, že ho převezou, šeredně se zmýlili. Nejenom že zvítězil na celé čáře - ale možná se stal i jediným četníkem, který nikdy nezestárne ... a jediným četníkem, kterého si navzdory jeho povahovým rysům zamilujete.(7.4.2014)

Jedna z nejlepších komedií všech dob plná skvělého situačního humoru a komiky cholericky založeného génia Louise de Funese. Opravdu vždy se rád znovu podívám. "Sem se mi dívejte!" Trailer: http://www.sms.cz/film/cetnik_ze_st_tropez_cetnik_ze_saint_tropez/ukazka(15.2.2009)

Kdykoli se řekne Louis de Funés je vždy zaručena skvělá zábava. A četník ze St. Tropez jen toto pravidlo potvrzuje. A pokud ho dabuje pan Filipovský je to teprve to pravé. Přijde mi jako velká škoda, že zemřel dříve než nadaboval všechny filmy L. de Funése. Třeba taková Zelňačka už má dabing jiného pána, bohužel si nepamatuju jak se jmenuje) a prostě to ení ono. I když je to jinak skvělý film. Ovšem četník a všechny jeho díly jsou plné žertu a pobavení snad pro všechny a první díl je rozhodně nejlepší. Kdyby šlo, objevilo by se tu i 7 hvězdiček :)(27.12.2009)

Jedna z velmi pěkných komedií, která začala jednu z mála francouzských sérií. Vynikající Louis de Funes v jedné z nezapomenutelných rolích. Četník Cruchot, který je konečně povýšen a následně převelen do Saint Tropez. Se hned předvede před svými novými kolegy a ukáže, že to s ním nebude lehké.(20.6.2008)

• - Natáčení odstartovala scéna s honem na nudisty. (Pierre)

• - Celá série se mimo jiné natáčela na Azurovém pobřeží. (Pierre)

• - Písničku z filmu Douliou Douliou Saint-Tropez skutečně zpívá Geneviève Grad, představitelka Nicole. Ve stejném roce ji přezpívala québecká zpěvačka Jenny Rock a v roce 2011 ji předělal francouzsko-švýcarský DJ Quentin Mosimann. (Cucina_Rc)