Četník ze Saint Tropez

Žandár zo Saint Tropez

The Troops of St. Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Sice jako komedie mi to zrovna nepřipadá, protože jsem se zase tolik nenasmála jako u jiných dílů, ale to nic nemění na tom, že film je to prostě super! Francouzi ukazují, jak inteligentní filmy a humor umí dělat a Amíci by si z nich leckdy měli vzít příklad! Herectví Luise de Funése je legendární stejně jako dabing Františka Filipovského je božský!(26.6.2013)

Jedna z velmi pěkných komedií, která začala jednu z mála francouzských sérií. Vynikající Louis de Funes v jedné z nezapomenutelných rolích. Četník Cruchot, který je konečně povýšen a následně převelen do Saint Tropez. Se hned předvede před svými novými kolegy a ukáže, že to s ním nebude lehké.(20.6.2008)

Musím uznat, že milý strážmistr Cruchot vstupuje na scénu sluncem zalitého přímořského letoviska rázným krokem četníka bez bázně a hany, který si dokáže poradit v každé ze zapeklitých situací ... které speciálně pro něj scénář a režie rukou společnou a nerozdílnou nachystali. Pokud se snad domnívali, že ho převezou, šeredně se zmýlili. Nejenom že zvítězil na celé čáře - ale možná se stal i jediným četníkem, který nikdy nezestárne ... a jediným četníkem, kterého si navzdory jeho povahovým rysům zamilujete.(7.4.2014)

To nejlepší sice teprve mělo přijít, ale i tak je "první četník" nezapomenutelná komedie, která objevila a dala vyniknout malého, podsaditého, připlešatilého človíčka jménem Louis De Funés. Ve svých padesáti letech zazářil v roli nervního četníka Cruchota a stal se legendou. Většina jeho komedií si nachází své diváky stále, stejně tak baví pořád své věrné fanoušky. Fakt, že k zážitku přispěl také okouzlující dabing Františka Filipovského, myslím že není ani potřeba zmiňovat. 85%.(19.2.2005)

... aneb další díl z očividně nekonečného seriálu "Filmy, na které nostalgicky vzpomínáte a v dětství/kdysi dávno vám připadaly super, ale když se na ně podíváte po x letech, divíte se, co se vám na nich mohlo tak strašně líbit, protože je to v podstatě nuda". Dobrých deset let, ne-li více, jsem Četníka neviděl. A doopravdy jsem žasnul a byl zklamán, že to vůbec není tak vtipné... "Humorné" záměny postav, grimasy, pitvoření. Jo, dám asi šanci i dalším Četníkům, ale pochybuji, že by mne některý z dalších dílů měl (příjemně) překvapit, vzhledem k tomu, že kvalita jde téměř vždy dolů... 50%(13.6.2016)

• - Celá série se mimo jiné natáčela na Azurovém pobřeží. (Pierre)

• - V čase 01:09:18 můžeme vidět na bílé košili nalevo stojícího muže stín mikrofonu. (otliksamuel)

• - Když Louis de Funes slyšel hlas svého českého dabéra Františka Filipovského, prohlásil, že by takový hlas chtěl mít. (Mitchy1)