Charismatický Jude Law jako Dom Hemingway – nenapravitelný, ale vždycky vtipný, většinou hříšný a často nebezpečný kasař a zloděj. Doma zrovna pustili po 12 letech z vězení a on se rozhodl přihlásit o odměnu za to, že držel celou dobu jazyk za zuby. Společně s parťákem Dickiem se proto vydává za šéfem Fontainem, kterého Dom svým mlčením uchránil od jistého trestu. Kromě jiného se Dom snaží navázat vztah se svou dcerou, starý dobře známý život ho ale brzy vtáhne zpátky mezi kriminálníky. Díky svému opilému a věčně sjetému egu Domovi nevyjde nic, i kdyby jeho úmysly byly čisté jak padlý sníh. (HBO Europe)

Duke90

Nevěděl jsem, kdy se mám přesně smát a kdy to zase brát aspoň trochu vážně. Každopádně jsem se daleko víc nasmál, protože ty Judeovy hlášky a celá kreace Doma Hemingwaye působila vážně komicky - úvodní scéna mluví za vše! Zároveň ve mě Dom budil i jistý respekt a přes veškerou "zábavu" bych s takto nasraným chlapem do styku moc přijít nechtěl. A samozřejmě, že každý tvrďák má také své slabé místo..... ()

Sundance.cz

Ať žije sprosťák Dom. Některé hlášky a "nadávkové" battles jsou opravdu k pobavení, ale prostě není to film, u kterého bych si řekl "jo, nebylo to špatný a zase se na to někddy podívám" - nepodívám. Slabší 3* (55 %). ()

darthvader77

"To je tvoje babička, černý moc nemusela, ale tebe by si oblíbila." "Budu potichu jako stará paní, co bydlí sama v podkroví a vycpává si kočky, když ji pojdou! " "Jsem ten zmrd, který ti svýma zubama ukousne nos. Jsem ten zmrd, ktery te vykuchá tímhle tupým nožem od příboru a bude si přitom zpívat. Jsem ten zmrd, který hodí tvoje mrtvý tělo do ledově studenýho jezera a bude se dívat jak pomalu klesá ke dnu. Já jsem ten zmrd. Takovej zmrd já jsem." Výborná černohumorná komedie. Jude Law si toho svého smolařského psychopata dává jako nic a bravůrné mu sekunduje Richard E. Grant. Emilia Clarke se na plátně jen mihne to tomuhle skvostu, ale vůbec neubírá. Moc jsem se na tenhle film těšil a jsem rád, že jsem ho viděl. Od dob Podfucku mě žádná britská komedie takhle nepobavila. ()

pekas

One man show Jude Lawa. V podstatě kravina o jednom kasaři, ctícím pravidla, ale jinak hrozným volovi. Jenže Jude tu roli pozvedl na docela slušné pokoukáníčko. Nevidím jediný důvod soucítit s takovou postavou, ale Jude to chvilkama dokáže, že i slzy se vhrnou na krátký okamžik. Slušná jednohubka v parádním podání. 70% ()

Pitryx odpad!

Sem tam hláška, která opravdu sedí, ale to je vše. Jedna scéna, ta s trezorem, také celý film nevytrhne. Možná že Jude v hlavní roli je dobrý, ale to mne nepřinutí vidět tuto bezdějovou slátaninu podruhé. Dokonale zprasený konec (pokud to tedy konec byl) mne jen ujistil, abych tento snímek ohodnotil jako podprůměrný. 8545/8941 ()

Oxymoron5

Čekal jsem klasickou Anglii a jsem rozpolcen. Něco mě parádně bavilo a u dalšího jsem se dost nudil. I tak jsem byl v rozporu mezi 3 až 4 hvězdami. Nakonec převládla 3, protože jsem od toho chtěl prostě víc, i přes parádní výkon Juda. ()

Mamlas odpad!

Komedie, u které jsem se ani jednou nezasmál ani neusmál. Děj o hovnu, nekonečné tlachání, nedívatelné. ()

Sharleen

Keby Doma Hemingwaya nehral zrovna Jude Law, tak to asi nedopozerám, niekde v polovici nadupaný dej stráca svoje tempo a s ním aj môj záujem, ako to s Domom Heminwayom vlastne dopadne. Malo to svoje zaujímavé momenty a zvraty, ale zároveň ma to ničím neohúrilo, u mňa taký lepší priemer. A dámy, ktoré máte rady fešáka Juda Lawa..tu sa ho veru nedočkáte. ()

Guran

Příjemně mě tento film překvapil. Jude Law hrál postavou v jaké jsem ho ještě neviděl. Snímek obsahuje spoustu srandovních pasáží, které většinou vychází z úst samotného Lawa. Bohužel se zde najdou i výtky, místy děj se zadrhne a dialogy postav moc nebaví, ale naštěstí to Law svým charismem zachrání. Snímek ale i na pár těchto vyjímek chválím. Velice jsem se u něj bavil. ()

0verseer

”I should fucking kill you, but I fancy a pint instead.” Prekvapivo skvelá jazda excelujúceho Law-a, ktorá má od začiatku do konca slušné tempo a ani záverečné preladenie na emotívnejšiu strunu mu výrazne neuškodilo. Myslím, že tu ostal trochu nedocenený a zaslúžil by si byť v červených a nie v modrých číslach, no napriek tomu si Doma Hemingwaya ešte určite schuti niekedy zopakujem, 8/10. ()

subic

Mám problém se vztekem, vždycky jsem měl... Britové umí/uměli udělat parádní gangsterky, třeba Sbal prachy a vypadni (1998). Tahle má trochu víc připomínat taraninovsko-rodriquezovský styl. A jak to dopadlo? Noo čekal jsem nějakou pořádnou akci, nějakou mlátičku, honičku v autech, střílečku a ono mi to nabídlo jen chlastání, smažení a prostou krádež, jo a mlácení kladivem do trezoru. Ale Jude Law to zahrál skvěle, o tom žádná. Určit by to sneslo i pokračování. ()

elanista1

Film jedného muža, Law je v tomto úplne dokonalý. Výborná čierna, chlipná, bizarná komédia a takmer bezchybný film, ktorý v prvom rade dobre pobaví, a nie o jednu, ale o rovno dve triedy je to lepšie a zábavnejšie ako tohtoročná podobná, podivná Špina s McAvoyom. Tentokrát mi britsky humor sadol ako uliaty. ()

a0001

Nuda, žiaľ... Law hra skvelo, film však úplne o ničom. Plno sprostých reči, holých ceckov a pózerstva. Špina s McAvoyom bola vierohodnejšia, tvrdšia, šialeno dokonalejšia. Najdokonalejším konkurentom je však Biznis (2005). ()

Honzulik

Dom Hemingway - tak na tento film jsem se docela těšil, neboť Jude Law je jeden z mých oblíbených herců. Nicméně po shlednutí filmu jsem cítil zklamání. Dle mého názoru se Jude Law na podobné role nehodí. Začátek filmu ještě vypadá slibně, ale pak se to všechno nějak zvrtne a divák se nestačí divit proč ze sebe takový dobrý herec dělá totálního magora. Vyleze po 12 letech z kriminálu a šoustá, pije, droguje a zase šoustá. Protože je magor nic se mu nedaří a proto musí být ještě větší magor... No Jude mne jsi v tomto filmu zklamal a příště bych doporučil jiný žánr... ()

dzz

Proč ten chlap zase brečí???? Je to největší fnukna z celého Hollywoodu....ach jo ale to je asi jen můj problém.Jinak průměrný film s pár dobrými momenty. ()

dudo24

Škoda, že posledná pol hodina nepokračovala v takom bláznivom štýle ale stočila sa skôr na drámu. Aj celkovo by som to spravil ešte o jeden level uletenejšie. Pár scén bolo naozaj skvelých ale inak ma to až tak nezobralo. Áno, hlavná postava bola kuriozita. Ale nestačilo mi to. Najlepšia scéna bola asi úvodný monológ. ()

ikre

Krimi? Přítomnost kriminálníků nedělá krimi. Komedie? Neustálé pronášení vulgarit nedělá komedii. Neexistující děj. A neskutečně nesympatický hlavní hrdina. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys